mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 08.05.2024 : 00:46:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 139966 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #225 : sreda, 23.11.2011 : 19:25:06 »

Hm... psi uporabljeni za pasje boje so pač bili uporabljeni za to. Kakšno je lahko življenje s takim psom  si mogoče tudi znamo predstavljati... Zakaj bi to zanikali? Tisti, ki se čuti sposobnega, ga tako govorenje ne bo odvrnilo, ampak kvečjemu predstavljalo izziv. Tistega, ki si je/bo zaradi takih prispevkov premislil, itak nebi bil primeren.

Da bi pa ljudi kar na cesti prepoznali točno tele pse... Roll Eyes hja... Prepoznali bodo vse kar oddaleč spominja na kratkodlakega in mišičastega psa in tisti, ki bo delal paniko jo bo iz takega ali drugačnega razloga pa tudi, če ga bo muca na repu prinesla.

Dejstvo pa je da dejansko spadajo med nevarne in brez nagobčnika povsod tam, kjer lahko naleti na spuščenega in neumnega psa, nima kaj delat.
Leta zanemarjanja, negativne socializacije, namenskega huskanja...  Undecided
V zavetišču, kjer je polno ostalih psov in ni časa za individualno delo, nimajo kaj čakat na stara leta.
Kdor se s tem ne strinja pa naj jih posvoji in rihta pa bo vidu kaka odgovornost je to.

Skuiki, eno je, dopustiti, da naš pes postane uradno nevaren, druga svar pa je takega psa posvojit. Plus to, da je pasji ring nekaj čisto drugega kot ugriz "civilnih" psov.

Če se pogleda idealizirano, nobenega nebi bilo potrebno uspavat, ker se vsakega lahko ima, če se omogoči ustrezne pogoje. Samo spet je vprašanje sledeče, kdo jih ima in kdo hoče takega psa? Tisti, ki se bodo ali se že najbolj zgražajo sigurno ne.

In ja... javno sta povedala svoje mnenje. Tole tule je tudi javno pisanje lastnih mnenj.  Roll Eyes
Ne si mislit, da tole pa ne šteje ali pa, da je kdo na netu anonimen...  Tongue

Sicer se pa pridružujem Jani...
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #226 : sreda, 23.11.2011 : 19:56:29 »

saj ni problem v tem, da se svojih mnenj ne sme povedati ... gre se za to kdo je usposobljen za kaj ...

ker teža besed je vsekakor druga, če pove Pepca iz Jesenic da tole pa ne bo šlo, ali pa javna oseba ... vodja zavetišča ali nekdo, ki se uspešno ukvarja s prevzgojo nevarnih psov ... je malo nesmiselno trditi, da gre za vsem enako podajanje mnenj ... po mojem ne

prva poda svoje mnenje, drugi in tretji pa po mojem laičnem mnenju tudi oblikuje javno mnenje in bi zato moral še toliko bolj paziti kaj mu zleti vn ob taki čez palec presoji, da kar za vse po vrsti verjetno ne bo šlo   Huh...

seveda je pa vse skupaj spet samo moje mnenje  ...zna biti, da kdo tudi bolj Pepci verjame kot javnim osebam ... toliko o podajanju mnenj ...  Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #227 : sreda, 23.11.2011 : 19:59:53 »

Jaz se veliko bolj bojim posledic izjave novinarke o 'reševanju psov iz zavetišč', kot katerekoli izjave, ki je bila izrečena v zvezi z usodo teh bulov, ne glede na to, kdo jo je bleknil.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #228 : sreda, 23.11.2011 : 20:12:35 »

Tudi jaz.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #229 : sreda, 23.11.2011 : 20:15:20 »

Med "mnenjem" in "mnenjem" je razlika. Res je, vsi smo tudi kazensko odgovorni za svoje
izraženo mnenje, je pa že tu razlika, če isto stvar govorimo s pozicije posameznika ali s pozicije
javne osebe.

In jaz sem problematizirala govorjenje s pozicije strokovnjaka oz. uradne osebe.

Nekdo je v analiziranem primeru predstavljal VURS, nekdo zavetišča (ne samo
dotičnega zavetišča, ampak kar vsa zavetišča, vpletena v primer!).

In oba sta operirala s svojim mnenjem brez kakršnihkoli faktov in strokovne razlage.
Ob tem lahko utemeljeno sumimo, da predstavnica VURSa psov niti od daleč ni videla.
Za gledalce pa sta bila predstavljena kot "glas stroke" oz. "glas poznavalca" oz.
"glas pristojne institucije".

Zdaj, če vidite v takšnem javnem govoru škodo ali pa ne, je seveda diskutabilno.

Kot sem pojasnila, vidim jaz škodo na več ravneh: za samo delo komisije
(ki spada pod VURS), za pse, za potencialne posvojitelje (verjemite,
da je v neki ulici vrstnih hiš hitro jasno, od kje pride nek pes, ne govorim
o prepoznavanju s strani mimoidočih), za zavetišča, ki bodo nekatere izmed teh
psov oddajala, ...

Da sploh ne govorimo o popolnoma neumestnem delu prispevka o nevarnih pasmah
in tem, katerega psa je primerneje rešiti iz zavetišča pred evtanazijo.

Ne vem pa, čemu me je potrebno prepričevati, kakšna odgovornost je oddajati
pse s takšno preteklostjo, ker nisem izražala prav nobenega mnenja na to temo  Roll Eyes

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #230 : sreda, 23.11.2011 : 20:18:21 »

Mnja, a ni VCS rekla, da je to njeno osebno mnenje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #231 : sreda, 23.11.2011 : 20:27:42 »

Predstavnik zavetišča je lahko pred kamero odpredaval tut enourno strokovno predavanje, pa so ga pač izrezali. Prispevek je lahko dolg tistih par minut in v tisti minutaži pač skuša novinar povedat/predstavit različne strani in mnenja. To lahko naredi edino, če poreže in pobere ven najbolj udarne izjave. Tako pač je. Pa prispevek je pač delan za množice, za gledanost, za rejtinge in oglaševalce...
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #232 : sreda, 23.11.2011 : 20:30:00 »

potem bi bilo korektno, da prepustimo odločitev o usodi vsakega od teh psov tistim, ki bodo morali za temi odločitvami stati - danes in jutri.

S tem se globoko strinjam, kakor tudi z Skuiki, namreč...

Prepoznali bodo vse kar oddaleč spominja na kratkodlakega in mišičastega psa in tisti, ki bo delal paniko jo bo iz takega ali drugačnega razloga pa tudi, če ga bo muca na repu prinesla.

... točno tako! Če dotične pse pustimo za trenutek ob strani - problem je v tem, da po vsakem takšnem izpadu v medijih, kjer je govora predvsem o tem, kako nevarni so psi tipa bull za celotno njihovo okolico, to naredi ogromno škodo tistim, ki tej definiciji ne pridejo niti blizu. Pa morda tudi za vse tiste, ki zrastejo vsaj do kolen (npr. mene so že mamice z majhnimi otroci spraševale, če se svojega psa ne bojim voziti okrog, ker je tako velik - t.j. do kolen Roll Eyes). In če se nihče nebi trudil za vse tiste, ki imajo vsaj nekaj možnosti za rehabilitacijo, kam pa potem pridemo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #233 : sreda, 23.11.2011 : 20:34:06 »

Tisti, ki si upa posvojiti psa s tako preteklostjo, se prvič na take in podobne izjave po medijih ne bo oziral in drugič bo imel s sosedi že prej razčiščeno kaj misli pripeljati v njihovo sosesko. Zavetišča bodo imela v primeru, da bodo psi na voljo za posvojitev v vsakem primeru izredno veliko odgovornost. Ne samo, da bojni pes v rokah dobronamernega nesposobneža lahko naredi tako štalo, da bomo imeli BSL zakon še pred novo vlado, lahko celo pride nazaj v roke kriminalcev, ki se ukvarjajo z boji.

Tisto o reševanju psov iz zavetišč je sicer res povsem neprimerno, a dvomim da je ne vem kako škodljivo - namreč hočeš nočeš smo s podobnimi pozivi dobesedno bombardirani 24/7, tako da en več ne more pomeniti ne vem kakšne razlike. Žal pravzaprav.

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #234 : sreda, 23.11.2011 : 20:38:33 »

Mnja, a ni VCS rekla, da je to njeno osebno mnenje?

To je tako, kot da grem kot zdravnik v medije izjaviti (in to ne v osebnem
intervju ali svojem profilu, ampak nekje kamor sem povabljena kot strokovnjak
ali predstavnik institucije, ki jo zastopam): osebno menim, da je cepljenje proti HPV
povsem nepotrebno. Govorim pa kot predstojnik Pediatrične klinike.

Ali pa da kot psiholog javno zatrdim: osebno menim, da so ženske mentalno inferiorne.
Predstavljam pa Urad za enake možnosti.

Ali pa da kot pedagog rečem: osebno menim, da romski otroci niso sposobni končati niti osnovnega šolanja.
Sem pa vodja delovne skupine pri Ministrstvu za šolstvo.

Ampak saj ni važno.

Imamo pač ljudi na položajih, ki podajajo s pozicije uradnega predstavnike institucije svoja osebna mnenja.
Imamo t akšne medije, kot jih imamo, ki jim je prej za rejtinge kot objektivno poročanje.
In imamo vse tiste, ki bi jih radi izobraževali glede odgovornega odnosa do živali,  gledajo pa prav te iste medije
s pristopi in izjavami, ki sem jih problematizirala.

Kaj bi se sekirali  Smiley



Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #235 : sreda, 23.11.2011 : 20:46:55 »

Oh naši mediji so prav benigni kar se tega tiče. Saj ne vem, ali je za objavit tale link ali ne, lahko se tudi zbriše. Meni so šli lasje pokonci. Dobesedno demonizira pse, ki so žrtve kriminalcev:
http://topdocumentaryfilms.com/dogfighting-undercover/
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #236 : sreda, 23.11.2011 : 20:52:14 »

Mi ni cisto jasno ali te moti to, da nekdo javno pove svoje mnenje (pa kakrsnokoli ze je) ali te moti predvsem "vsebina" tega mnenja. Torej ce bi rekel podpiram cepljenje, bi bilo vse kul. Ali pa ce bi VCS izjavila "te pse je treba oddati novim primernim lastnikom.". Mislis da folk v tem primeru ne bi sestel 1+1 in ugotovil, da oni pa nekak ne bi imeli tega bul psa v sosescini.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #237 : sreda, 23.11.2011 : 20:57:20 »

Mi ni cisto jasno ali te moti to, da nekdo javno pove svoje mnenje (pa kakrsnokoli ze je) ali te moti predvsem "vsebina" tega mnenja.

Podajanje neargumentiranega osebnega mnenja takrat, ko bi moral nekdo govoriti s pozicije stroke oz. institucije, ki jo predstavlja.
Ne glede na vsebino.




Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #238 : sreda, 23.11.2011 : 21:02:27 »

Ojej.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #239 : sreda, 23.11.2011 : 21:09:29 »

Ja, potem pa res ne vem, zakaj vabimo v medije strokovnjake, da podajo svojo strokovno
podprto mnenje Smiley

Potem jih pač povabimo kot Cilko in Jožeta, brez strokovnih titul in institucije zadaj.

Ker zakaj bi moralo biti eno neargumentirano osebno mnenje podprto z instuticijo in strokovno
titulo, če nima ne z enim ne z drugim nobene veze?

Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines