mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 02:17:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 ... 211   Dol
Natisni
Avtor Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek  (Prebrano 380323 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3030 : sreda, 07.01.2009 : 13:54:35 »

Nikoli ne bi rekla, da je tako star! Moj je enake starosti pa se mi tudi zdi,da se mu leta ne poznajo Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3031 : sreda, 07.01.2009 : 14:13:43 »

Kolk je lep tale Bero. No saj so vsi švicarji. Fenomenalno so pobarvani Kiss.
Podpis - bivša vodnica bernskega planšarja Roll Eyes
Logiran
AIKA B
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


WWW
« Odgovor #3032 : sreda, 07.01.2009 : 14:23:03 »

IIIIIIIIIIII
bero zgleda pa kot en mladenič Kiss
Logiran

Fevy's kennel - chinese crested dog
Lupihaques
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #3033 : sreda, 07.01.2009 : 14:44:24 »

Zivijo, hvala za prijaznost in odgovore obema, za razlago postopka izbire psa. Vendar sem želel dobiti kakšen podatek, ki se ga ne da dobiti po uradni poti, kaj je boljše in kaj ni. Da bi si lahko olajšal delo. No če dovolita bi vama postavil vprašanje, kje bi pa vidve kupovale psa?
Na internetu sem našel kar nekaj psaren v Sloveniji celo ene 7 vzrediteljev (psarn), ki vsi hvalijo svoje pse, kako pa naj jaz vem kaj je dobro in kaj ni, kje je zdravje primerno in kje ni, kje dobiš psa z šprimernim karakterjem in kje ne, ko so pa vsi najboljši in šampioni takšni in drugačni?

Lepo bodite
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #3034 : sreda, 07.01.2009 : 15:04:36 »

Uau Bero - res se dobro drži Jana! Mu želim še veliko lepega z vami... Kiss

Lupihaques - reklamiranje psaren, omenjanje imen,...etc. je na tem forumu prepovedano, zato tu žal ne boš dobil potrebnih informacij... Roll Eyes Da so vsi šampioni in vsi najboljši ni res. Je pa morda res, da se je potrebno malo spoznat na te zadeve, da lahko ločiš kaj je kakšen pes dejansko dosegel, kaj pa je le natolcevanje Lips Sealed. Ker se da tudi najmanjšo stvar prikazati kot oh in sploh rezultat. Žal je tako, da dokler nisi "v pasmi", nimaš toliko informacij in je včasih malo težko sram. Če iščeš psa za vzrejo / razstave in želiš resnično kvaliteto se obrni na klub. Sem prepričana da ti bodo pomagali, morda celo pripeljati psa iz tujine (ker spet - če si nekdo brez "imena" v švicarskih vodah, dobrega psa iz tujine sam ne boš dobil).
Pridi na specialko, pocukaj koga za rokav pa bomo / boste kakšno rekli... Wink

Lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #3035 : sreda, 07.01.2009 : 15:46:14 »

Vse tri, ki smo ti odgovorile bomo tam sigurno, tako da nas pocukas za rokav kot je rekla Apollo in bo. Wink Ena je predsednica sekcije, druge smo zveste pomagalke.
Glede karakterja pa je najboljse it do samih vzrediteljev in spoznat njihove pse- bos lahko sam opazil kateri pes ima primeren karakter in kateri ne. In pri mladicih igra samica pri tem veliko vlogo. Pa priporocam ti tudi, da si preberes uraden standard za to pasmo- si bos spet lazje predstavljal kako naj bi pes zgledal in bil karakterno.

No, ce bi rad spoznal dva psa sem jaz vedno na voljo za sprehod-sem iz Ljubljane. Pa lahko dobis prvi vtis o karakternih razlicnostih pri meni. Sem tudi ena od unih lastnic "najboljsih sampionov, takih in ovakih" pa me lahko povprasas tudi o tem. Wink Smo na voljo, ti pa povej ce bos zelel.

Lp Ziva
Logiran
Lupihaques
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #3036 : sreda, 07.01.2009 : 16:06:43 »

Živjo, hvala za hitre odgovore. Očitno mi ne bo preostalo drugega kot poklicati na klub, kakor pravite. Sicer sam še nevem kje bom psa kupil slovenija ali tujina nevem tudi 100% če bo švicar. Želel sem zvedeti, kaj mi ve priporočate. Tako kot enemu tujcu, sej vem malo sem se pohecal. No upam, da niste jezni. 
Hvala vsem za prijaznost.

Drugače pa vsem trem Balu, Aika B in Apollo, želim tudi tu srečno novo leto in veliko sreče na razstavah zdravja vašim psem. Se pa vidimo na kakšni, ko bom imel kaj pametnega za počet, predvsem pa za pokazat, zdaj me čaka težka naloga izbrat pametnega psa ga še kaj izšolat, sej vse tri veste za kaj... potem pa ga pripeljat na tisto mesto, kjer sem že z enim bil. Če pa kaj pametnega zveste, se priporočam za kakšen email ali klic od skoraj vseh treh.

Lep pozdrav,

Uroš
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #3037 : sreda, 07.01.2009 : 16:27:23 »

Meni nikoli ni bil problem odogovarjat na vprasanja ljudi, sploh ce si ti zelijo svicarja. Verjamem da si si v letih druzenja, s skoraj vsemi tremi, pridobil zadosti znanja, da si novega psa lahko poisces. Pri tem ti zelim vso sreco. Se vidimo kdaj v ringih po Evropi.

Lp Ziva, Klark in Leia
Logiran
AIKA B
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


WWW
« Odgovor #3038 : sreda, 07.01.2009 : 16:31:35 »

ooo, Uroš pozdravljen.

Lepo da si se razkril, da se ne matramo z nasveti in razlagami glede na to da večino že sam veš...
Kupuješ novega psa? Zanimivo Wink.

Srečno novo leto tudi tebi in upam, da boš našel primernega psa zase. Da te bo popeljal kjer si že bil.  Ne bo lahko... ampak upam da ti uspe.

No mogoče se pa še srečamo na kakšni razstavi ali celo pomerimo v ringu.  Cool

Pozdravček
Katja


Logiran

Fevy's kennel - chinese crested dog
Lupihaques
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #3039 : sreda, 07.01.2009 : 17:08:37 »

Hoila, jah kupujem (upam, da mi ga bo kdo šenkal, zdaj ko je recesija, sem zvedel da je prodaja padla - razen v SLO, ker so vsi na švicarje mahnjeni). Drugače zdaj je pravi čas za začet gledat, za spomladi in jeseni drugega... Če je sploh dovolj časa - odvisno od sreče (sem malo začel spremljat paritve, prej je to Živa delala, da bom na tekočem, nekaj mailov sem že poslal, bom videl kakšni bodo odgovori, kaj mislijo ljudje. Potem pa še zdravje in bla bla bla preverit), takrat bo tudi domek pripravljen, če bo vse B.P. ampak mislim, da bo 1/2 junija. Do takrat bi že rad kaj imel (bomo pa videli je rekel slep gluhemu Cheesy . No drugače vem da bo zadeva kar se da zanimiva, kvaliteto težko dobiš, sam to vem... a upam da bo...

Hehe kar se pa tiče razstav če se ni kaj spremenilo v zadnjem času, se ne bova nič pomerila, ker s tabo z psi brez dlake pa ne bom tekmoval  Grin Če pa imaš kaj novega pa ni panike, čez kakšno leto ali 2... Da bom videl če še znam ali sem čisto zarjavel... ali bo kakšna nova moda razstavljanja...

In ti, si že imela uselitveni žur? Ali ga bom imel prej jaz?

Pozdrave vsem,

Uroš
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #3040 : sreda, 07.01.2009 : 21:38:35 »

Oooo Uroš... Sem že po načinu tvojih odgovorov in vrtanju v določene teme vedela, da nas nekdo podjeba... Grin Srečnga in zdravga tudi tebi Cool! Želim ti, da najdeš kvalitetnega psa (ki bi koneckoncev lahko tudi osvežil slovensko kri Roll Eyes), mislim pa da se že itak sam zavedaš, da je vedno loterija ali pes na koncu res bo vrhunski ali ne. V smislu razstav mislim, da ne bo pomote Wink.
Meni je trenutno zelo všeč eno leglo, ki je napovedano na Poljskem (iz zdravstveno preverjenih linij), ampak itak je sedaj to še prekmalu zate.

Torej želim ti vso srečo pa da se čim prej spet vidimo na kaki razstavi Smiley!

Lp

Logiran
Lupihaques
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #3041 : sreda, 07.01.2009 : 22:47:14 »

Hoila Apollo, kako so tvoji mali "smrkci"? Zdaj bodo počasi šli ne? A mi lahko več napišeš na mail, da vidim, kaj ti je všeč. Sicer pa nevem kaj to misliš, da je prekmalu, če so že skoteni je definitivno prekratko, če pa bo paritev šele sedaj enkrat pa niti ni tako tragčno, ker bodo mladiči za oddajo enkrat aprila ne? Bodo pač živeli kakšen mesec v najemu, vsaj meni v novi hiski ne bodo lulali Cheesy Če slučajno nimaš maila mi pošlji sms, pa ti ga napišem.

No lepo bodi. 
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #3042 : sreda, 07.01.2009 : 23:29:15 »

Ta mali so super... Zdaj so lih tiste velikosti, ko so navihani ko hudič Cool. Uživamo 100 na uro, je pa tudi dosti dela. Odhajati pa bodo začeli čez slabih 14 dni. Kmalu sram.
Več info o leglu iz tujine, ki mi je zanimivo, dobiš na mail Roll Eyes. Mladiči pa bodo kmlu skoteni...

Jana prej sem pozabila odgovorit. Banjin je psička iz Češke... Wink O tem če ostane kak doma pa ti lahko več povem čez kak teden... Plani so, a žal odhajam v tujino za 2 meseca pa se morem odločit - ali doma ali v solastništvo Tongue.

Lp Neca
Logiran
Ody
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #3043 : petek, 09.01.2009 : 21:18:54 »

Hojla,
vsi znanci iz razstav in tega foruma. Vsem skupaj srečnega in zdravega. Ker se bliža sobotna specialka smo se tudi pri nas malo prebudili in se oglasili na forum.
Odin uživa v obilici snega in nekaj najnovejših slikc si lahko ogledate v albumu na njegovi spletni strani.

A obstaja že kakšen podatek o številu prisotnih  med švicarji za soboto popoldan?

www.odin2005.110mb.com/

Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #3044 : petek, 09.01.2009 : 23:28:05 »

Hojla!

Na strani SKVPM je že kakih 14 dni objavljena statistika za specialko. Prijavljenih pa je 16 švicarjev...


Lp Neca
Logiran
Strani: 1 ... 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 ... 211   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines