mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 11:54:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 348417 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3375 : četrtek, 15.01.2009 : 09:27:13 »

Arieb, kaksne tezave pa ima?  Undecided
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #3376 : četrtek, 15.01.2009 : 13:04:49 »

Ira (in jaz) se vsem zahvaljuje za lepe želje, ki jih bo prav sedaj še kako potrebovala...  Cry

Bambi, ravno te dni sem veliko razmišljala o našem BBB-ju, očitno leto 2008 ni bilo naše leto. Kako ste?

Držimo pesti za malo črnuhinjo in verjamemo, da bo vse ok, belgijske živali so trdožive, se ne dajo kar tako Wink.

Mi smo... smo, zaenkrat. Žal ne morem kaj dosti drugega dodat - žnabli in trufa se celijo, tako da tiste vidne fizične zadeve so bolje, tudi diha lažje, je pa njegovo razpoloženje zadnjih par dni spet slabše...  Undecided Saj bo, počasi, tudi on se ne da, čeprav ni v najboljšem stanju trenutno.

2010 bo imela Slovenija dva črna veteranska evropska prvaka, zmenjeno?  Smiley Cool
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3377 : četrtek, 15.01.2009 : 13:14:36 »

ARIEB, sem dobila slikco male bolnice. Kako ste? lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3378 : petek, 16.01.2009 : 11:15:48 »

2010 bo imela Slovenija dva črna veteranska evropska prvaka, zmenjeno? Smiley Cool
Seveda je zmenjeno, pa ne le 2010, tudi še potem Wink

Hja..., Irico čaka operacija, verjetno že naslednji teden, če napišem po pravici, ko si enkrat pred dejstvom, si želiš, da bi bilo to že včeraj...

Citat
Arieb, kaksne tezave pa ima?

Pred časom smo opazili, da jo občasno kar zanese z zadnjim delom... Pa je bilo ta le dvakrat, nismo se še toliko sekirali, potem pa se je pred novim letom spet ponovilo, še nekoliko močneje - zadnje nogice ji je kar spodneslo, pa potem pade na bok, ali pa razširi noge kot žabica, pa se poskuša s sprednjimi dvigniti, in se dvigne in je vse Ok, živahna, apetit, laufa, vse super... No, ker se je potem s 30.12. začelo dogajat vsak dan, kasneje še večkrat na dan, smo se takoj dogovorili na veterini.

Vse pregledali, analiza krvi i urina super, vsi parametri odlični, ortopedsko in nevrološko tudi, slikali smo zadnji del hrbtenice, krasno, EKG tudi v redu... Pa so predpostavljali, da bi znalo biti kaj s srcem, in smo se za sredo dogovorili za Holter (24 urno snemanje srca), včerej so ji ga sneli, danes pošljejo podatke v Ameriko in v par dnevih imamo rezultate.

Še preden ps so ji namestili Holter, so ji naredili tudi UZ srca, in kardiologinja je že tam postavila diagnozo: sinusni arest, po domače - srce se ji občasno popolnoma ustavi. Čisto direktno so mi povedali, kaj se lahko zgodi. Operacija je nujno potrebna.

Ona je drugače listo fajn. Sedaj jo moram še dobro pogledat, koliko so jo pobrili, ker smo prijavlejni v nedeljo na razstavo, pa ne vem, ali ti iz takih objektivnih razlogov lahko povrnejo plačan denar.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3379 : petek, 16.01.2009 : 12:02:30 »

oooo, boga Irica  Undecided Cry
kaj ji bodo pa z operacijo naredili?

Itak drzim pesti, da premagate tudi to!!  Kiss

Mi smo imeli z Berotom probleme decembra, je bila veterinarka precej pesimisticna, ko ga je pripravljala na operacijo (mi pa nismo verjeli, da se lahko zgodi kaj slabega Wink) in je prezivel. Se ni vdal. Ocitno mu je prelepo na tem svetu. Verjamem, da je Iri tudi in da se ne bo predala!

Drzi se Nadija tudi ti!!!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3380 : petek, 16.01.2009 : 12:24:25 »

Citat
kaj ji bodo pa z operacijo naredili?
Groza Huh, veš kaj Cry... vgradili jo bodo en mali srčni spodbujevalnik - "pacemaker", kot pri ljudeh Wink In sploh naj ne bi bilo problema, ker ima vse druge parametre super, pa zraven sta dva kardiologa (veterinarski in humani, ki ima več izkušenj)... pa potem naj bi normalno in živahno živela še mnogo, mnogo let Smiley

A pozna kdo katerega psa, ki ima že montiran pacemaker? Prav rada bi ga spoznala, od majhnih je baje samo en maltežan. Naredijo pa nekako 4 take operacije letno sram

Naši peskoti so res super, korajžni in je že prav, da jim
Citat
je prelepo na tem svetu
in nam z njimi Wink

Bina, kaj pa je Berotu bilo?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3381 : petek, 16.01.2009 : 12:33:25 »

ne, ne, oni nam samo zivcke kravljazljajo in skrbi povzrocajo  Angry Smiley
zasuk zelodca je imel. Pri 10tih letih in 4 mesecih...

uf, bere se resno glede te operacije. No, vazno, da ji lahko pomagajo!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3382 : petek, 16.01.2009 : 16:02:12 »

Držimo pesti, tačke.. Kiss

Boš videla bo vse še vredi, slovenija bo pa 2010 ponosna na svoje belgijske predstavnike.. v veteranskem krogu Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3383 : torek, 20.01.2009 : 12:13:14 »

Uf, boga Irica. Sem bila prepricana, da so tisti padci epilepsija...zdaj pa pravis, da je srce. Sad No, samo, da se da postimat. Ira pa je mocna punca in se ne da kar tako. Wink Ej, ce smo mi Kajo nazaj na noge postavil pri 15 in pol letih, potem bo tole za Iro macji kaselj. Kiss Kiss Kiss Povej ji, da jo hcerkica pozdravlja in da vsi skupaj drzimo pesti.  Smiley Smiley Smiley
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3384 : četrtek, 22.01.2009 : 16:38:26 »

Ja, Ira je močna punca in bo to lepo prenesla  Kiss in mi z njo  Wink.

Izvidi so bili včeraj zjutraj na meilu klinike. Ni tako "enostavno", kot smo sprva mislili... in je hujše, kot smo mislili... ima dve vrsti aritmije, ki se izključujeta po zdravljenju; pri eni bi bilo potrebno pulz pohitrit, po drugi pa upočasnit... 24-urni EKG je pokazal, da ji včasih pulz pade pod 30 na min, včasih pa ji zašiba na 170 in več, poleg tega pa, srce se ji ustavi tudi za 8 sek, Groza, res  Cry!

Ker so zadeve tako komplicirane in redke, se kardiologinja sama ni mogla odločiti o načinu oz. prioriteti zdravljenja (tudi nima takih izkušenj), pa je dobita še drugo mnenje, in sicer humanega kardiologa, ki ima več tovrstnih izkušenj in sodeluje s kliniko. Tako je on vse pregledal in predlagal pravi način: najprej pace.maker, potem gremo dalje.

Sem zadovoljna, da sta dve mnenji, kot da bi brezglavo šli v nekaj, kar bi morda bilo ravno narobe...  Undecided

Mi pa še vedno kot mali marsovci, ki se jim je ustavil svet...  Wink
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3385 : četrtek, 22.01.2009 : 20:47:43 »

ARIEB - resno se pomeni z Iro... Povej ji, da srčkarji niso več "in" - da si mora izbrati kaj drugega! Obvezno!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3386 : četrtek, 22.01.2009 : 21:34:35 »

Držimo vse pesti in šape, ki jih premoremo pri naši bajti, za Irico, pa da bo še čimdlje kravžljala živčke vsem naokrog. kripljasta Neža in mahagoničarji (ki tudi trenutno preveč pogosto obiskujejo Mestni log)
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3387 : četrtek, 22.01.2009 : 22:59:16 »

Barbka, Ira ti sporoča, da si ti malo "out" Grin Srčkarji so še vedno "in" in bodo vedno "in", še posebej sedaj, ko bo imela še malček "cuore di electrico" Wink

Oh, Agnes, a veš, ko sem tudi jaz tam v Mestnem logiu zadnje čase stalni gost, sem si prav mislila "kdo ve, če te ne srečam", sem prav veliko mislila nate in na tvoje mahagončke Cool
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3388 : petek, 23.01.2009 : 15:52:39 »

Oh, Agnes, a veš, ko sem tudi jaz tam v Mestnem logiu zadnje čase stalni gost, sem si prav mislila "kdo ve, če te ne srečam", sem prav veliko mislila nate in na tvoje mahagončke Cool

Saj mi je Darja povedala. Danes smo bili spet, pa v torek gremo spet. Darko je čisto bogica, grde stvari se mu pletejo po črevih. Mini in Redik sta pa trenutno zdrava.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3389 : petek, 23.01.2009 : 16:45:04 »

ARIEB - dejta raje eno novo ploščico v nogico, srček naj bo pa zdrav (jaz sem lani pokopala dva srčkarja, zato...)
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Strani: 1 ... 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines