mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 02:31:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: kužni kašelj?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: kužni kašelj?  (Prebrano 35365 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #30 : torek, 11.08.2009 : 22:57:11 »

Pa še nekaj me zanima, kako lahko sploh pes dobi kužni kašelj, ker jaz ju zelo pazim, ampak zdaj ko to berem, razmišljam da nimata tudi mojadva kužni kašelj, ker oba kašljata?
Logiran
Jennyka
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #31 : petek, 04.09.2009 : 11:15:56 »

Živjo!

Sem še čisto sveža tako na forumu in tako lastnica kužka...
Imam problemček, kužiko sem dobila v ponedeljek iz zavetišča kjer so imeli nek virus, ampak naj bi bilo z njo vse v redu...ni delovala da bi ji karkoli bilo...
Čez en dan pa je začela najprej zunaj na sprehodu nekaj čudno kašljati, najprej sem mislila da se davi zaradi ovratnice, ker ni navajena nanjo...ampak so mi povedali da to ona kašlja...kmalu sem jo slišala da je tudi kihnila...ponoči zakašlja dvakrat apetit ima in tudi iz oči in smrčka ji nič ne teče...
Vseeno pa me je strah če nima slučajno kužnega kašlja, temperaturo sem ji zmerila in naj bi bila normalna (38, 4)...kašelj pa traja že 4 dni in me zanima kako zgleda pri prehladu, oz. kako pri kužnem kašlju...ali se stopnjuje, kdaj naj bi prenehala kašljati in kdaj je treba kužka peljati k veterinarju...?

Mogoče se vam bo zdelo da malo pretiravam, ampak vseeno je stara šele dobre 3 mesece in ne bi rada da že takoj stakne nekaj zoprnega...

Hvala za odgovor,

Andreja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #32 : petek, 04.09.2009 : 11:21:07 »

Takoj k veterinarju!

Prvo pravilo: ko pes zboli oziroma začne kazati prve bolezenske znake, nikar čakat in razmišljat, kdaj je pravi čas za k veterinarju, temveč takoj psa odpeljite k vetu. Še zlasti trimesečnega mladiča!

Kužni kaželj je za tako mladega psa lahko usoden.

In nima smisla tuhtat, da nočeš, da bi psica staknila kaj zoprnega, ker je to ŽE staknila.
Logiran
Jennyka
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #33 : sobota, 05.09.2009 : 08:55:57 »

Ok...bile sva pri veterinarju in dobila je antibiotike synulox...naj bi jih jedla na vsakih dvanajst ur, ampak je danes zjutraj izbruhala eno tabletko...ali je mogoče da ji je ta doza preveč, pa naj ji dam samo pol tabletke??...ali ji moram nujno dati novo, ali počakam do večera in ji dam šele takrat??...dajem ji jo v mali košček salame, ker drugače noče pogoltniti...

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : sobota, 05.09.2009 : 10:52:48 »

Daj ji še enkrat in na poln želodec. Ne sme izpustiti nobene tabletke.
Logiran
dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:28:32 »

Lepo pozdravljeni, doma imamo nemško ovčarko, ki je danes zjutraj na sprehodu začela "pokašljevati" oz. izgleda bolj kakor, da bi se davila. Pokašljuje samo kadar na ovratnici potegne ali pa, ko laja. Če se igra, teče oz. miruje nikoli ne pokašljuje. Je in pije tudi normalno. Zanima me, če je možnost, da je to kužni kašelj oz. se kašelj še razvije? Ali so psi, ki so kdaj že imeli kužni kašelj kašljali tudi, če so mirovali,...?

Če ne bo bolje gremo jutri k veterinarju. Samo rada bi slišala vaše izkušnje, če mislite, da je to kašelj ali bi lahko bilo kaj drugega.

Hvala za odgovor
Lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:34:50 »

Je možno, ja, ker se stopnjuje.
Če si bila veliko v družbi psov (trenutno ta kašelj spet razsaja) ali veš za katerega preverjeno, da kašlja, potem si lahko sigurna da se je nalezel.

Prej boš začela zdravit, lažje bo.
Logiran

dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:40:17 »

Ja prejšnjo nedeljo sva bile na agility tekmi. In kar nekaj psov, ki se je te tekme udeležilo naj bi zbolelo za kašljom :/. Potem bo verjetno to to. Bomo potem šli kar do veterinarja.
Hvala za tako hiter odgovor.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:51:17 »

Pri nas je bilo tako, da ga je pes iz žlahte prinesel domov iz veterinske čakalnice, ko je šel na praznjenje analk. Po diagnozo in zdravila so šli šele, ko je močno kašljal in tako prebedeli par noči, tako hudo je bilo.
Ker sem vedela, kaj me čaka, sem šla ob prvem najmanjšem znaku veterinarju in tako mojemu psu ni bilo hudega, je kašljal samo en mal.

Vsekakor se zdaj kakšnih 10-14 dni izogibaj srečanju/družbi drugih psov, ker je pes potem še nekaj časa kužen za druge, tudi ko več ne kašlja. Fajn je tudi, če obvestiš tiste, s katerimi ste se vmes že družili Wink
Logiran

dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:56:47 »

Aha bomo potem verjetno šli kar danes, da bo čim hitreje boljše Smiley

Aha hvala za opozorilo, da ne bova kašlja prenašale naprej. Opozorila sem pa že lastnike psov s katerimi se je v zadnjih dneh družila sram

Hvala še enkrat Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 28.06.2010 : 15:01:10 »

No problem, nadležna reč, res, sam da ni hujšega Wink Moj ga je imel pozimi, pa sva bila pač zelo malo zunaj, sva se pa v tem času največ trikcev naučila, da sva se zaposlila Wink
Logiran

dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 28.06.2010 : 15:12:55 »

No evo vsaka stvar je za nekaj dobra.
Je pa zdaj začela kašljati tudi, če samo teče. Tako, da gremo kar k veterinarju.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #42 : nedelja, 04.07.2010 : 07:20:28 »

Tudi pri nas se nekaj dogaja, Pia je včeraj zjutraj zakašljala, tako kot opisujete, sem mislila, da se ji je kaj zataknilo, ker je izgledalo kot, da bo tisto izbruhala. Potem smo bili cel dan zunaj vse je bilo ok do večera, potem se je spet začelo in tudi ponoči sem se ene dvakrat zbudila tako je kašljala.
Ne vem pa od koga bi dobila tole, ker Jaka in mamina Miša, ki je na počitnicah, sta ok z drugimi se pa ni družila? Jutri bova šle k zdravniku ali naj preventivno tudi kaj za niju vzamem, ker verjetno se bo preneslo. Ali lahko danes sama kaj storim oz. ji kaj dam?
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #43 : nedelja, 04.07.2010 : 07:58:16 »

Sma že naročene, grema v ambulanto, ko pride vet. s terena.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #44 : nedelja, 04.07.2010 : 09:14:41 »

Moji so tudi vsi trije fasali en za drugim, pa smo srečno preboleli brez zapletov. očitno res razsaja, ni mi pa jasno kje bi fasali.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: kužni kašelj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines