mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 11:20:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 140057 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #255 : četrtek, 24.11.2011 : 21:55:45 »

Še tole sem hotla:

Tisti, ki si upa posvojiti psa s tako preteklostjo, se prvič na take in podobne izjave po medijih ne bo oziral in drugič bo imel s sosedi že prej razčiščeno kaj misli pripeljati v njihovo sosesko.

Tukaj se strinjam z Lanabelo - kdor ni sposoben shendlat svoje okolice, ni sposoben imeti takega psa (= je bolje za vse, da ga nima).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #256 : četrtek, 24.11.2011 : 22:26:14 »

Tako je. Inšp. ogled je bil opravljen na drugi lokaciji, kjer pa so takrat bili psi z bojnimi ranami in v sodih na težkih verigah (slike). In po teh se je dalo sklepati za kaj so uporabljeni.
Ne razumem. Na spletki DZZŽ LJ piše, da sta psa ob sodih na sliki privezana ločeno od boksov, ne pa na drugi lokaciji. Sta bili lokaciji dve ali je lokacija ena? Kje je bil opravljen inšpekcijski pregled?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #257 : četrtek, 24.11.2011 : 22:40:08 »

Ja, očitno gledamo na novinarske prispevke z zelo različnih stališč.
Eni verjetno z drugačno "profesionalno deformacijo" kot drugi, ker
pač izhajamo iz povsem različnih področij.

Ukvarjala sem se izključno z analizo materiala, ki je bil predočen gledalcu
v obliki prispevka, na katerega se je moj zapis nanašal. Kar je tudi jasno
izpostavljeno.

In moje mnenje je, da si s takšnimi senzicionalističnimi prispevki medij samo dviguje rejtinge,
za pse in tiste, ki s temi in podobno zlorabljenimi psi delajo, pa je to dolgoročno sama škoda.

Zdaj, če menite, da je res vseeno, s kakšnim tonom poročajo množični mediji, potem ne vem,
zakaj se kjerkoli drugje, v drugih temah in ob drugih priložnostih, kdorkoli obregne ob to,
kako mediji ustvarjajo nevarne pasme in s tem posredno vplivajo tudi na neposvojljivost določenih
psov iz zavetišč.

Tisti, ki imate insajderske informacije, trdite da je to kar so predstavili res, da žal drži.
V redu, te opcije tudi nikjer ne izključujem.

Vendar teh informacij nimam. In nisem pisala s tega stališča, ker insajderskih informacij nima niti
gledalec, ki mu je bil ta prispevek namenjen in si bo na podlagi njega ustvaril
marsikatero mnenje. O psih, o delu zavetišč, o potencialnem posvajanju, o vsesplošni
nevarnosti takšnih psov za družbo kot takšno ...

Problematizirala sem to, da komisija, ki o primeru odloča, ni podala še prav nobenega
uradnega stališča, ga je pa javnosti za vse pse (in ne vemo koliko psov je pri njem, koliko drugje)
vodja enega samega zavetišča in prav za vse te pse, ki jih verjetno ni videla niti od blizu, celo predstavnica
VURSa.

Zdaj pa zaključujem, ker sicer me bo spet kdo vprašal, zakaj pa katerega ne posvojim ali kaj podobnega  Tongue



Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #258 : četrtek, 24.11.2011 : 22:41:07 »

Kot drugo pa - že samo dejstvo, da je človek vodja zavetišča in ima tudi določeno stopnjo izobrazbe na tem področju, je dovoljšna strokovna utemeljitev za njegov "ne bo šlo". Ne rabi tega posebej argumentirat in razlagat (sploh ne v medijih, razlaga verjetno pristojnim in odgovornim, če že mora).
Nisem strokovnjak, Hajdinjaka poznam samo iz medijev in ne pišem tega zaradi polemiziranja, ampak - a je govora o istem človeku:
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/217659  ?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #259 : četrtek, 24.11.2011 : 22:52:50 »

Nisem strokovnjak, Hajdinjaka poznam samo iz medijev in ne pišem tega zaradi polemiziranja, ampak - a je govora o istem človeku:
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/217659  ?


"Dušan Hajdinjak, inštruktor in direktor Meli centra za šolanje psov, vodi šolanje vseh treh bulmastifov v zavetišču na Gmajnicah." (Nedeljski Dnevnik, 13.12.2006)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #260 : četrtek, 24.11.2011 : 23:01:53 »

Skuiki, vem, da gre za istega človeka. Mogoče bi morala vprašati, če gre za istega strokovnjaka. Se sprašujem, če je pred petimi leti tako ocenil "razvpite" pse in lastnika psov, a je/bo tokrat drugače ocenil z "ne bo šlo".
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #261 : četrtek, 24.11.2011 : 23:02:45 »

A ja, to torej pomeni, da mora prešolan pes mirno stati in počakat, da ga nekdo do konca zlorabi?? Še dobro, da je vsem tako mar za pse, res!
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #262 : četrtek, 24.11.2011 : 23:04:49 »

Skuiki, vem, da gre za istega človeka. Mogoče bi morala vprašati, če gre za istega strokovnjaka. Se sprašujem, če je pred petimi leti tako ocenil "razvpite" pse in lastnika psov, a je/bo tokrat drugače ocenil z "ne bo šlo".

Citirala sem zato, ker je prispevek dolg in se podatek na katerega se navezuješ, pojavi šele v predzadnjem okvirčku.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #263 : četrtek, 24.11.2011 : 23:09:05 »

A ja, to torej pomeni, da mora prešolan pes mirno stati in počakat, da ga nekdo do konca zlorabi?? Še dobro, da je vsem tako mar za pse, res!
Kdo pa to pravi? Ker jaz prav nič ne pravim, zgolj sprašujem, če gre za taistega strokovnjaka, ki pravi, da so psi bilo "visoko socializirani", njihov lastnik pa se "je razvil v odličnega pasjega vodnika".
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #264 : četrtek, 24.11.2011 : 23:09:58 »

A ja, to torej pomeni, da mora prešolan pes mirno stati in počakat, da ga nekdo do konca zlorabi?? Še dobro, da je vsem tako mar za pse, res!

Smetka, ti imaš (žal) kar nekaj neteoretskih izkušenj z zlorabljenimi lastniškimi psi in odvzemom le-teh.

Zanima me (če je to sploh mogoče kar posplošiti), kako se po tvojih terenskih izkušnjah zlorabljen pes običajno obnaša
do tega, ki je njegov lastnik in ga zlorablja. Je to vidno že iz odnosa? Se pes boji, jasno signalizira podrejenost in strah?



Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #265 : četrtek, 24.11.2011 : 23:22:48 »

Mi na misel ne pade odgovorit na to vprašanje.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #266 : četrtek, 24.11.2011 : 23:34:52 »

Mi na misel ne pade odgovorit na to vprašanje.

Laično si predstavljam, da je v večini zlorabljen pes (mišljen zelo širok nabor zlorab psa, začenši s tepežem živali
in grobo vzgojo) do lastnika predvsem zelo podredljiv.

Oz. ga tako vsaj vidi laik, ki je večinoma tisti, ki inšpekciji podaja prijavo o sumu glede suma nepravilne oskrbe psa.

Seveda dopuščam, da se motim.




Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #267 : petek, 25.11.2011 : 00:54:50 »

Gotovo sva se narobe razumeli. Vodje zavetišč sem razumela kot množino, odlov, prevoz in nastanitev smo izvajali trije.

Nanašalo se je na intervjuje v prispevku. Dvojina, tožilnik.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #268 : petek, 25.11.2011 : 08:45:10 »

- vodje zavetišča: kako neki so se uspeli psi med transportom pogristi? A so jih peljali skupaj v enem prostoru in jih niso ločili? A psi niso nosili nagobčnikov? A je to pri njih stalna praksa, da neznane pse z neznanim odnosom do drugih psov prevažajo na takšen način?

- vodje zavetišča: od kje podatki o odmetanih truplih pobitih psov po Litiji? a je to "babačulababarekla" ali nekaj, za kar so vsi vedeli, ukrepal ni pa nihče?

- vodij zavetišč: kakšno rehabilitacijo nudijo psom, kje so nameščeni kdo in kako dela z njimi? (ne pa pavšalne izjave tipa: "Mislim da ne bo šlo.")


Razumem, želiš povedat, da sem se oglasila po nepotrebnem  Tongue. Ampak vodje + vodje = množina, vodij = ?
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #269 : petek, 25.11.2011 : 12:02:04 »

Meni se pa zdi vsakršno masiranje po pravici povedano po nepotrebnem.
Ja, je problematičen odziv ene tete, ki ga je že stokrat usrala, pogosto deluje politično, povprek s strokovne inštance (kako nima inštanca apriori nekega pomena, sevede ga ima!) deli svoja 'osebna mnenja' pa take. In morda je lahko problematičen tudi odziv enega malce robustnega desca z nekoliko tršim karakterjem in dušo, ki je tudi na brzino bleknil svoje 'osebno mnenje' (naj bo to zanj dobro ali slabo, se najbrž niti ne sekira preveč).

Ampak problematična je tudi želja, izsilit od Smetke oz kogarkoli drugega odgovornega vpletenega javno 'osebno mnenje', da je Hajdinjak ravnal narobe - naj si bosta še tako različna, sta trenutno v zelo podobnem zosu. 1. Oba imata očitno na skrbi nekaj psov s totalno zavoženim dosedanjim življenjem in precej dela z njimi. 2. Kljub trudu in postavljanju na trepalnice za njihovo dobrobit zapovrh niti ne bosta tista, ki bosta sploh odločala o njihovi usodi.

In (nezanemarljivo) 3. Na grbi imata še 'zainteresirano javnost' (delno tudi z zavoženo preteklostjo, hehe), ki bo oz že uprizarja kamenjanja zdajšnjih nastaniteljev - pa čeprav imajo le-ti glede sprejemanja končnih odločitev zvezane roke, oni sami pa psov niti videli niso. Seveda, kamenjali bi tudi v primeru, če se pse odda (no, najprej bi jim bilo toplo pri srčku, ampak kasneje, ko bi se hvaležni kužki pojavili v kaki medijsko razvpiti zgodbi s slabim koncem za katerega od lastnikov ali koga iz okolice, ja, takrat pa bi).

P.s.1: Skuiki, tole vse skup ne leti direkt nate, ampak na splošno na način odzivanje oz pričakovanje odgovorov kogarkoli v takih in podobnih primerih.
P.s.2: Se mi zdi, da je žal tudi un star linkan dnevnikov članek napisal eden podobnih (izrazi kot 'kužki', 'bratec', 'prisilni zapor' so meni v takih kontekstih bruh oz vsaj kr neki).
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines