mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 18:55:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 140245 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #150 : petek, 21.10.2005 : 11:33:16 »

Nanook, če je vprašanje letelo name, naj ti povem, da je šlo za mlad par (okoli trideset) z otroškim vozičkom Angry
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #151 : petek, 21.10.2005 : 11:35:02 »

Oba psa zivita pri druzinah, kjer so starejsi in mlajsi ljudje.
A kdo ve v katerem zakonu pise (in kje), da se psi ne morejo brez nadzora - sami sprehajat  po mestu?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #152 : petek, 21.10.2005 : 14:40:43 »

rozica, v tvojem primeru bi avto povozil psa, v mojem primeru pa mene. Angry Nekaj dni nazaj se je namrec v trdi temi vame zapodil doberman. Sla sem po robu ceste, kjer plocnika sploh ni in med dvema blokoma sem presenetila psa. Skocil je lajajoc proti meni, jaz pa sem se ga res zelo ustrasila in sem stopila nekaj korakov stran in takrat je ravno pripeljal avto. Se dobro, da sem psov vajena (si predstavljate otroka?) in sem ga zacela potiho ogovarjati tako, da je pes obstal, jaz pa sem stopila malo naprej. K sreci je avto pripeljal pocasi in ustavil, ko naju je videl. Lastnik je nekje iz daljave psa potem poklical, sama pa nisem imela poguma stopiti v tisto ulico in preveriti cigav je pes. Sem pa vprasala gospo, ki tam zivi, ce pozna psa, pa je rekla, da sigurno ni iz njihovega konca. Verjetno je bil le kje na obisku. Roll Eyes

spacewalk, to je ponavadi doloceno v obcinskih odlokih.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #153 : sobota, 22.10.2005 : 12:26:55 »

To je pa pri teh cuckih ki te presenetijo iz kašnega dvorišča res problem. čisto refleksno se umakneš na cesto. tako recimo jaz cviknem čisto vsakič, ko se z dvorišča neke kmetija vame zaleti velik nemec. vic je v tem, da je ta pes pohleven kot ovčka in da jaz to povsem dobro vem. Ima pa to grdo navado da se skrije, potem pa se z vso brzino zaleti proti meni, mi nekje za ritjo zabremza in zalaja, in dozdaj me je še vselej uspel prestrašiti. potem mi sicer zleze v naročje in se crklja, lastnica, če je kje v bližini se opravičuje, jaz se režim, ampak če bi v pravem trenutku malo prehitro mimo pripeljal avtomobil...
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #154 : sobota, 22.10.2005 : 13:25:57 »

Meni gre pa sosedova psica čedalje bolj na živce... Je spuščena (saj je majhna, pa plašna  Huh  Angry  ).
No, kadar greva s tamalim mimo po drugi strani ceste se tamala pripodi in laja na naju - ampak to ni vse. Še zasleduje naju in laja ko nora.
Prav zagrabi me takrat, da bi svojega odpela in bi jo malo spodil, da bi bil vsaj enkrat mir...  Grin

Včeraj spet, se gospod sprehaja s svojim kokrom (spuščenim seveda)  - vidi mene in začne vpiti "Aro pridi, ajde Aro..."
Itak pride prej lastnik do njega kot pa obratno.
Ampak kakšna živalska dretja mi grejo izredno na živce - ne vem kje učijo, da se je treba pri nekaterih odpoklicih mučiti in napenjati glasilke, da pokličeš psa... Če ne obvlada pes odpoklica drugače kot na kletvice in dretje bi ga lastniki pa res lahko privezali, ne pa da s tem kvarijo razpoloženja tudi drugim.


Sama svojega psa ne morem imeti odvezanega, ker je dokaj napadalen do drugih samcev in povrh vsega je nor na podenje drugih psov (samice in samce) in ga imam na fleksiju, spustim ga pa nekje, ker ni drugih...

Imam ga privezanega pred trgovino in lokalom - je pa tako, da ga moram videti, če grem pa v trgovino pa včasih kar prosim, če se lahko vrinem pred kom, da sem čimprej zunaj...
Psa nimam na "uču" samo zaradi drugih psov, ampak tudi zaradi drugih ljudi.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #155 : sobota, 22.10.2005 : 17:36:47 »

Ma dobro no, kaj ni vseeno kako se zadere? Meni je glavno, da pes pride k njemu (in ne k meni), pa ce to pomeni, da se ga slisi cez celo Lj.. In pes kletvice cisto drugace razume kot mi, ce ga seveda tako navadimo. Saj jaz tudi z mojim v (primorskih oz. idrijskih) kletvicah govorim, pa tega ne razume kot kletvice (k sreci ne zna talijansko).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #156 : sobota, 22.10.2005 : 20:05:52 »

Danes sta moja dva imela ''preizkušnjo'', saj sta šla po celi spodnji ulici brez povodca. Najprej en pes (seveda spuščen), kjer je imel največjo preizkušnjo Tayos, saj je moral hoditi ob meni dokler se psu nismo približali na 10m (se poznajo Wink ), potem pa je bil še en pes na sprehodu, seveda tudi spuščen. Enako- ob nogi, dokler ne ocenim, da se lahko povohajo.
Me nič ne briga, če je drug pes spuščen bosta tudi moja dva, če bosta moja dva težila, so si lastniki sami krivi Grin Grin Wink Wink, če pa bi se zgodilo, da bi bil tisti kuža neprijazen do mojih bi pa nastradal- od mene Cheesy Roll Eyes

lp
Teja
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #157 : nedelja, 23.10.2005 : 19:21:12 »

Citat
Me nič ne briga, če je drug pes spuščen bosta tudi moja dva, če bosta moja dva težila, so si lastniki sami krivi    , če pa bi se zgodilo, da bi bil tisti kuža neprijazen do mojih bi pa nastradal- od mene.

Eko genau danes-greva s Tarijem na spancir (bilo je ze temno) in tam eno grupno cvekanje. Prideva s Tarijem blizje- jasno majo psa. Ki se zacne nekaj sopiriti in s "tisto" hojo iti proti Tariju. Se jaz ustavim, oni gre do Tarija, moj jasno zarenci, un zacne nekaj mutit in poskakovat, jaz ga odganjam, Tari se mal zarenci, potem pa dretje prepusti meni. Komentar zenske najprej "zakaj brcate mojega psa" (ce bi ga brcala, bi ga zadela) nato pa strokovno ugotovi (ker je moj spet zarencal), da "je vas prvi zarencal na mojega". A uganete kje je mela ona strik?
Ma folk je prtegnjen, resno. Jaz se z njimi ne mislim vec lepo pogovarjat, zdaj bom vse po vrsti naglas posiljala v 3 PM.
K sreci je pa tisti pes vecji od Tarija, morda tudi starejsi, kar pomeni, da ga bo (verjetno) prej pobralo. Ja, je zelo zlobno, ma me prav malo briga.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #158 : nedelja, 23.10.2005 : 19:31:34 »

Včasih je treba uporabit malo sarkazma  Wink ..... če so le dovolj inteligentni jim potegne. Grem včeraj ob približno 11h zvečer še na zadnji sprehod z Billijem in v temi je on največja reva  Roll Eyes. Ves našpičen gleda s kje ga bo kdo zagrabil  Grin. Pa kar naenkrat izza vogala pridirja ena mala (za Billija velika) kosmata kepa in preden vsa osupla reagiram se izmuzne med mojimi nogami in direkt na Billija, ki se ves paničen trga z vrvice. Za psom prisopiha gospa in se vsa srečna smeji (menda je bila dobre volje, da njen kosmatinec sklepa prijateljstva).  Billy seveda s panike začne lajat in cvilit, zato sem naredila eno in edino stvar, ki ga umiri..... dvignila sem ga vsega tresočega v naročje. Gospa pa zasika: "Pojdi "Fifi", tole je Čivava, one itak vedno lajajo." Meni rahlo prekipi in zasikam nazaj: "Ja Billy saj te razumem, jaz bi se tudi razburjala, če bi pobesnela metla sredi noči besno po meni skakala."  Angry Pa sva šli vsaka v svojo stran.......
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #159 : nedelja, 23.10.2005 : 19:35:48 »

èe so le dovolj inteligentni jim potegne.

Sej to je problem. Wink
Dretje ful pomaga btw, se tudi spucas pa si dober za kak teden ali dva. Do naslednjega incidenta. Aja, pa se Tari je bil tiho medtem ko sem jaz lajala. Klik, priden. Cheesy

Grem vèeraj ob približno 11h zveèer še na zadnji sprehod z Billijem in v temi je on najveèja reva Roll Eyes. Ves našpièen gleda s kje ga bo kdo zagrabil Grin.
Citat

Grin Grin Grin Ko da bi mojega opisovala! Zadnjic smo sli po eni (za Tarija) novi ulici in je bilo malega takoooo strah. Je odpeketal do grma pri eni bajti in bil ze na tem, da ga polula, pa ga je veja spiknila in je odskocil, zarencal in se hitel skrit za mano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #160 : nedelja, 23.10.2005 : 21:45:06 »

Sem se odločala kam napisati sledeče (v igri je bil še Napad psa)pa naj bo kar tu...
Danes je med lahko hribovsko turo na planinski koči našo psičko napadla reševalna! ( Shocked ) psica- mislim, da je šlo za belgijsko ovčarko, ampak sem bila v takem šoku, da ne dam roke v ogenj da je bila res te pasme.
Sedeli smo ob mizi na klopci, naša kodrica na povodcu ob naših nogah, pila vodo iz svoje prenosne flaške, ko  je druga psica (ki je bila ob našem prihodu privezana in nismo opazili, da so jo medtem odpeli) brez opozorila skočila nanjo. Sreča v nesreči za tisto flaško z vodo- špricala sem kot nora in se drla. Psica se je umaknila in napadla z druge strani- tokrat je mali skočila na hrbet. ''Vodnika'' seveda ni poslušala nič, ker ''ko skočijo, so gluhi za vse (izjava ''vodnika''  Angry . Končno smo jo zvlekli stran (beri: sem jo ''odplaknila'' stran) in skupina (ki je poleg psice imela s sabo še           neprivezanega samojeda  Angry , ki se je še nekaj časa po dogodku veselo sprehajal in ovohaval našo psičko kljub našemu nasprotovanju, saj ''ne bo nič naredil'') po medlem ''se opravičujem'' pobrala v manj kot minuti. Neumna neumna neumna jaz jih nisem utegnila niti pošteno nadreti in vzeti njihovih podatkov, a mislim, da jih jutri ne bo težko izslediti.
Kakorkoli, naša psička je izgledala ok, a ker je precej poklapana in ker jo zadnji del hrbta ob dotiku opazno boli sva jo s fantom zvečer za vsak slučaj odpeljala k veterinarju, ki ji je dal injekcijo proti bolečinam, potrdil, da ima podkožni hematom in nam dal navodila na kaj paziti v prihodnjih dneh. K sreči je izjavil tudi, da jo je zelo dobro odnesla, sploh, ker je že precej v letih.
Malo sem se pomirila (in nehala tulit  Roll Eyes ), moj strah pa se je sprevrgel v čisti bes.
LJUDJE BOŽJI, DAJTE PSE NA POVODCE IN V PRVI VRSTI:NABAVLJAJTE SI PSE, KI JIH LAHKO OBVLADATE. GRE ZA ŽIVA BITJA, TO NISO IGRICE!!!  Angry  Angry  Angry
Veterinarski računi bodo seveda romali k dotičnemu, vas pa prosim, da stiskate pesti in tačke, da bo z našo malo vse ok.  Cry Če ne bo...o tem raje ne razmišljam, boljše pa da na to ne pomisli niti zgoraj omenjani ''vodnik''!  Angry  Cry

*sem si morala olajšati dušo*
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #161 : nedelja, 23.10.2005 : 22:02:08 »

Jaz bom sam to rekla - socializirani psi gor ali dol, prav VSI morajo biti na povodcu.

Zarad mene je lahko pes oh in sploh ubogljiv, reševalec, vodič... Kje piše, da so ti psi 100% ubogljivi in socializirani.

Plus tega - če že imate spuščene pse (ki so prijazni in socializirani itd...) in vam grejo  povohat tujega psa, kaj bi lahko rekli na primer, da lastnik psa NOČE da pride vaš pes v kontakt z njegovim?
Čenča je ena izmed tistih, ki si tega ni želela.
Veste koliko (nas) je takih?

Ne dovolim, da mojega psa povoha spuščen samec, ker poznam reakcije mojega psa na le te in sem veliko bolj mirna, če je drugi pes privezan. Če bo moj zarenčal nazaj - kako lahko kdo ve, da drugi ne bo "usekal"?
In da se potem jaz tam zvijam, derem, vlečem in dajem obadva narazen? Zakaj?
Ali jaz nimam pravice do mirnega sprehoda?
In če bom še malo bolj "uradno" gledala - pes je moja lastnina in jaz imam pravico, da nekomu prepovem, da se mu približa ali ga poboža.
Isto lahko zahtevam to od lastnika tujega psa, socializacija gor ali dol.

Vedno vprašam lastnika, če je v redu da se povohata. Če je odgovor ne, grem pač naprej. In obratno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #162 : nedelja, 23.10.2005 : 22:03:32 »

In potem se se cudijo, zakaj so psi kje nezazeleni in zakaj se jih nekateri bojijo... Se meni, ki jih imam rada, gredo na zivce (nekateri), pa nekomu, ki mu ze tako ali tako niso prevec pri srcu, ne bodo sli.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #163 : nedelja, 23.10.2005 : 22:38:45 »

Ljubim pse, ampak v tistih trenutkih sem tisto psico sovražila... Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #164 : nedelja, 23.10.2005 : 22:48:09 »

A si mela gojzarje? Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines