mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 08:45:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 140228 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #165 : nedelja, 23.10.2005 : 23:34:17 »

Dretje ful pomaga btw, se tudi spucas pa si dober za kak teden ali dva.
Na koga se pa dreti, če šetkaš dva psa, pa se vam pes prilepi za rit in hoče prevohat psico, medtem ko ga želi tvoj drugi pes na štriku najmaj pojesti? :/
Pa ga spodiš stran, prideš do doma in "odložiš" psa, vzameš tretjega in se odpraviš-ma ne moreš daleč, saj vama pardeset metrov stran nasproti vohajoč po tleh prihaja isti pes.. Nam je očitno sledil. Pa ni prvič, se nama je že parkrat takole nalimal z Lucho. Ovratnico ima, se mi pa sanja ne čigav je.

Kje so časi ko sem bila majhna in sem vsakega psa v mestu poznala, hehe.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #166 : nedelja, 23.10.2005 : 23:41:18 »

Zakaj bi se pa na zasledovalca, ki ni nevaren tebi in tvojemu psu, drl? Jaz se naceloma ne, Nero recimo, gre dostkrat z nama na sprehod in ga odpodim sele ko se midva napotiva domov, ker obstaja nevarnost, da ga zbije avto (ali pa vlak). Sicer se pa lahko deres tudi na drevo, ce hoces, ane?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #167 : ponedeljek, 24.10.2005 : 09:36:46 »

Deso, zato pa imej se en rezervni povodec v zepu. Psa zagrabi in ga privezi za prvo drevo. Ko koncas s sprehodom ga odvezi. Jaz sem to vedno pocela kadar se je kaja gonila in so nama sledili psi. Enkrat sem imela enega ovcarja privezanega pred blokom, spanjelcka za prvim drevesom v gozdu, mesancka pa za drugim.  Grin Wink Lastniki itak niso trzali na nobeno opozorilo. Zdaj bi vse tri cucke poslala v zavetisce. lp
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #168 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:37:13 »

Zakaj bi se pa na zasledovalca, ki ni nevaren tebi in tvojemu psu, drl? Jaz se naceloma ne, Nero recimo, gre dostkrat z nama na sprehod in ga odpodim sele ko se midva napotiva domov, ker obstaja nevarnost, da ga zbije avto (ali pa vlak). Sicer se pa lahko deres tudi na drevo, ce hoces, ane?
Kje pa pravim, da bi se na zasledovalca drla?
Koliko je pes nevaren mojemu nevem, si pomislila da je morda obratno? Tisti pes je v odgovor na Dinotovo robantenje začel renčati, če bi se počila bi vmes skočila še Lucha.. And here we go.
Sploh pa v tem primeru ni šlo za neko "zasledovanje" iz nevem, desetih metrov, pač pa se nam je prilimal za rit-Luchi pravzaprav.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #169 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:39:44 »

kajci, ideja ni slaba hehe, ma imam samo dve roki Tongue Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #170 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:44:56 »

Sprasujes na koga se dreti, jaz pa sprasujem zakaj se sploh dreti.
Ce moj enega psa ne mara in mu to tudi pokaze, oni drugi da mir (ce ne da mir, se zacnem jaz bunit). Kaj je bilo z unim psom, ne vem, jaz sem napisala, kaj jaz naredim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #171 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:52:33 »

 
Citat
Psa zagrabi in ga privezi za prvo drevo. Ko koncas s sprehodom ga odvezi. Jaz sem to vedno pocela kadar se je kaja gonila in so nama sledili psi.
Jaz sem v takem primeru uporabljam ograje okrog črpalk za vodo. Mene načeloma nič ne moti, če kakšen pes brez lastnika zasleduje moje psice na sprehodu, problem nastane, če se po celem krogu ne naveliča. Na poti domov moram namreč čez magistralko, meni pa se potepuški revček smili. Če ga ne bi zbilo, ko bi rinil za mano, bi ga pa nazaj grede. Takrat cuceka lepo spokam za ograjo in grem. V ograji obstaja nekaj lukenj, in še tako neumen pes jih sčasoma najde. Ampak mene in mojih psic takrat ni nikjer več.
Privezovanje za drevo je bolj slaba rešitev. Najprej - škoda je jermena, vsak drugi pes ga zna pregrizniti, potepuški pa sploh vsi. Če te pa slučajno počaka in ga na koncu sprehoda še spustiš, si ga pa ravno domov navlečeš. ( če se ravno ne odpelješ z avtom)
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #172 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:55:24 »

Sprasujes na koga se dreti, jaz pa sprasujem zakaj se sploh dreti.
To je bilo bolj jamranje, kot dejansko vprašanje na katerega se pričakuje odgovor Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #173 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:57:29 »

Ja, sem stekala, zato pa sem tudi vprasala, zakaj se dreti. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #174 : ponedeljek, 24.10.2005 : 13:47:00 »

A si mela gojzarje? Wink
Žal ne Sad Wink . Je pa naša psička danes taka kot bi jo nekdo pošteno z gojzarji. Saj ne vem več ali naj besnim, jokam, tožim, samo čakam...Pomaga itak nič ne.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #175 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:01:47 »

Midve z Bučko imava tudi težave z odvezanimi psi na sprehodih. Po pravilu so to manjši psi, vsi "prijazni in lepo vzgojeni", žal pa se nama je že večkrat zgodilo, da pes napade Bučko na flexiju (očitno iz strahu?)... In potem mojo invalidno revčko jaz vlečem stran, nasprotna odvezana psica pa se šopiri in vanjo zaganja. In seveda folk grdo gleda BUČKO, ker je take ubijalske pasme  Angry Angry!!! Njej pa to povzroči hude bolečine in še pod stresom je do konca sprehoda.
Da ne omenjam komentarjev, da so pretepi posledica tega, ker imam psico stalno na povodcu. Se mi je že zgodilo, da mi je ena bejba Bučo hotela odpet! Halo?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #176 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:07:31 »

Sem se odločala kam napisati sledeče (v igri je bil še Napad psa)pa naj bo kar tu...
Danes je med lahko hribovsko turo na planinski koči našo psičko napadla reševalna! ( Shocked ) psica- mislim, da je šlo za belgijsko ovčarko, ampak sem bila v takem šoku, da ne dam roke v ogenj da je bila res te pasme.
Sedeli smo ob mizi na klopci, naša kodrica na povodcu ob naših nogah, pila vodo iz svoje prenosne flaške, ko je druga psica (ki je bila ob našem prihodu privezana in nismo opazili, da so jo medtem odpeli) brez opozorila skočila nanjo. Sreča v nesreči za tisto flaško z vodo- špricala sem kot nora in se drla. Psica se je umaknila in napadla z druge strani- tokrat je mali skočila na hrbet. ''Vodnika'' seveda ni poslušala nič, ker ''ko skočijo, so gluhi za vse (izjava ''vodnika'' Angry . Končno smo jo zvlekli stran (beri: sem jo ''odplaknila'' stran) in skupina (ki je poleg psice imela s sabo še neprivezanega samojeda Angry , ki se je še nekaj časa po dogodku veselo sprehajal in ovohaval našo psičko kljub našemu nasprotovanju, saj ''ne bo nič naredil'') po medlem ''se opravičujem'' pobrala v manj kot minuti. Neumna neumna neumna jaz jih nisem utegnila niti pošteno nadreti in vzeti njihovih podatkov, a mislim, da jih jutri ne bo težko izslediti.
Kakorkoli, naša psička je izgledala ok, a ker je precej poklapana in ker jo zadnji del hrbta ob dotiku opazno boli sva jo s fantom zvečer za vsak slučaj odpeljala k veterinarju, ki ji je dal injekcijo proti bolečinam, potrdil, da ima podkožni hematom in nam dal navodila na kaj paziti v prihodnjih dneh. K sreči je izjavil tudi, da jo je zelo dobro odnesla, sploh, ker je že precej v letih.
Malo sem se pomirila (in nehala tulit Roll Eyes ), moj strah pa se je sprevrgel v čisti bes.
LJUDJE BOŽJI, DAJTE PSE NA POVODCE IN V PRVI VRSTI:NABAVLJAJTE SI PSE, KI JIH LAHKO OBVLADATE. GRE ZA ŽIVA BITJA, TO NISO IGRICE!!! Angry Angry Angry
Veterinarski računi bodo seveda romali k dotičnemu, vas pa prosim, da stiskate pesti in tačke, da bo z našo malo vse ok. Cry Če ne bo...o tem raje ne razmišljam, boljše pa da na to ne pomisli niti zgoraj omenjani ''vodnik''! Angry Cry

*sem si morala olajšati dušo*
Reševalni pes, verigar ali pa navadni hišni ljubljenec, nikjer ne piše, da je med njimi najbolj prijazen reševalec Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Me pa firbec, kako si spoznala, da je psica reševalka (je imela R oprsnico Wink ) in pa katera je bila. Mah, firbec pač sram
Meni ni nikoli prišlo na pamet, da bi svoje pse imela za socializirane in prijazne, ker se šolajo za reševalne. Razlog je edino, ker takšni pač so, šolanje ni važno Grin

lp
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #177 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:27:46 »

Teja, imela je R oprsnico, človeški del skupine pa vsak lajbič z velikim napisom gorske reševalne. Sad
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #178 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:29:46 »

Mislim, da je bila psica belgijska ovčarka (malinois) nisem pa 1000%.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #179 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:31:55 »

No ja, reševalnega bi naj bilo moč odpoklicati tudi v taki situaciji se mi zdi.
Bučka, v taki situaciji jaz ne bi stran vlekla svoje psice ampak bi napadalko brez vsakega razburjanja v tako užgala z jermenom po gobcu da bi jo v hipu odneslo. Zgražanje gor ali pa dol. Ampak vseeno stavim, da bi se ne upale toliko zaganjati vanjo, če bi bila spuščena.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines