mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 11:49:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 140232 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #570 : nedelja, 17.10.2010 : 15:33:47 »

Joj kakšna nagravžna kultura... sploh ne morem povedat kako besna sem po branju tvoje zgodbe Sinica. Obupno! Že tako je narobe, da so psi, ki ne obvladajo odpoklica spuščeni, potem pa da so še lastniki arogantni, ko sam vrag- "popolna" kombinacija.
Mi je žal za tvoj oslabo izkušnjo in upam, da se vama v bodoče to ne bo več zgodilo.
Logiran
AnjaB
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #571 : nedelja, 17.10.2010 : 19:37:22 »

na žalost vedno obstaja skupina ljudi, ki meče slabo luč na ostale, ki z njimi delijo neko skupno lastnost, v tem primeru so to neodgovorni lastniki psov. sama živim blizu parka kodeljevo, kjer je štirinožcev seveda veliko in posledično takšnih in drugačnih ljudi za zraven. psi v parku so vedno spuščeni in skačejo naokrog, kar me osebno ni nikoli preveč motilo, ker nimam psa in se jih ne bojim, sploh pa me še noben nikoli ni niti povohat prišel, tako da mi je bilo vedno čisto vseeno. dokler mi prijateljica ni povedala prigode njene mame, ki se vsak dan iz službe sprehodi čez ta isti park. gospa se psov strašno boji in en dan se je vanjo zakadil eden od štirinožcev. psiček je bil bolj majhen (tako mi je bilo rečeno) in od nje ni želel nič drugega kot kak priboljšek/igro/mace božanja, vseeno so v strahu velike oči in gospa je od strahu zavpila. do nje je prihitela lastnica, vidno nejevoljna, da kaj se gospa dere, da če se pa boji psov pa naj ne hodi čez park. fuj in fej.
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #572 : torek, 26.10.2010 : 12:30:02 »

Ja ljudje res spuščajo svoje pse, ki so poleg vsega še napadalni in ne obvladajo odpoklica. Ravno v četrtek je mene doletel tak primer psa, v naši vasi. Z mojim leonberžanom sva šla na manjši sprehod okoli 15.00 ure, ko sem prišla domov. In hodiva po cesti, ko kar naenkrat prileti sosedov NO( ki je znan napadalec živali in ljudi). Ker sem se jaz drla na psa in obenem držala mojega, je ta NO napadel mene! Podrl me je na tla in me hotel pogrizti, ampak mu hvalabogu ni uspelo, ker je vmes skočil moj Lon ( ki ima kar nekaj luknjic okoli glave). Jaz pa sem "skasirala" pretgrane vezi na komolcu in rane zaradi padca po vsem telesu.  Lips Sealed Angry
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #573 : torek, 26.10.2010 : 12:39:56 »

Joj, če še nisi prijavi ta primer
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #574 : torek, 26.10.2010 : 13:57:02 »

Hm, jaz sem ravno predvčerajšnjim 'sprehajala' psa na kolesu - zadaj pa pripeta tista vlečna kočija in not dva otroka. Se zakadi iz nekega dvorišča vame in v psa en pes, ščipa mene, hoče ščipat psa (mu ne rata, ker pes preveč poskakuje)... jaz sem se zadrla, da se je vse treslo, tako da je na koncu le šel domov.
Otroke in psa sem popokala domov, potem pa z avtom nazaj. Žal sem najprej pozvonila pred napačno (sosedovo) hišo. Zanimivo, kar naenkrat  nihče ne pozna takega psa, barabe vaške, vse pokrijejo. Sem jih našla potem in so jih slišali, da je bilo joj. Sosed je pa na pragu stal in poslušal - mi je rekel 'saj je zoprno, ampak še bolj zoprno je, da te nekdo v nedeljo popoldne nadleguje in ti zvoni', mi je skoraj pisker odneslo, potem je pa še dodal, da kaj si predstavljam, da je žival žival in da se je pač ne da skoz met pod konktrolo. Neverjetno! Zadnje čase se itak nobeni anomaliji v tej državi ne čudim več.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #575 : torek, 26.10.2010 : 14:10:27 »

mi je rekel 'saj je zoprno, ampak še bolj zoprno je, da te nekdo v nedeljo popoldne nadleguje in ti zvoni',

Hahaha, zakaj se nisi opravičila in rekla, da boš raje prišla enkrat v naslednjih dneh ob treh ponoči? Smiley
Logiran
Evvva
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 147


WWW
« Odgovor #576 : četrtek, 06.01.2011 : 16:22:21 »

Bi prosila pomoč - nikjer ne najdem pravilnika (oziroma člena), ki pravi da morajo biti psi v urbanem okolju na povodcu.
Ker imamo v bloku popolnoma ignorantskega lastnika, ki psa vedno sprehaja brez povdca (pes se zaganja v ljudi in pse, laja, tako da je veliko stanovalcev že prestrašenih samo da ga vidijo). Prav tako je pes spuščen v vseh skupnih prostorih v bloku (predprostor, hodniki, stopnišče, dvigalo..)

V zakon o zaščiti živali piše samo glede nevarnih psov:

12. člen

Skrbniki živali in prevozniki živali morajo zagotoviti fizično varstvo nevarnih živali.

Skrbniki nevarnih psov morajo zagotoviti fizično varstvo psov na enega izmed naslednjih načinov:

– da so psi na povodcu in opremljeni z nagobčnikom,

– da so zaprti v pesjaku ali objektu,

– da so v ograjenem prostoru z ograjo, visoko najmanj 1,8 m, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.

Nevarnega psa ni dovoljeno zaupati v vodenje osebam, ki so mlajše od 16 let.



Ta pes pa kolikor vem (še) ni nikogar ugriznil in potemtakem ne velja za nevarnega. Ampak za urbana okolja je en svoj zakon, ki pravi da morajo biti vsi psi na povodcih, ne samo nevarni?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #577 : četrtek, 06.01.2011 : 17:15:03 »

11.člen ZZZiv je prvi, ki mi pride na pamet - http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #578 : četrtek, 06.01.2011 : 17:16:08 »

PS: vsi psi morajo po zakonu biti na povodcu na javnih krajih
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #579 : četrtek, 06.01.2011 : 19:32:17 »

Mene pa zanima razlika med:

-psi na povodcu
-psi pod kontro, pod nadzorom

Še nekaj me zanima : ali je pes, ki je v gozdu, ki je tvoja last lahko spuščen ? (zame osebno je to še vedno "prepovedano okolje", kjer je lahko pes prosto spuščen, ker je to habitat, ki je namenjen divjadi, pa čeprav imaš v lasti 500 hektarjev gozda)

Ali pa travniki, ki so tvoja last: je res, da je na tvojem travniku lahko pes prosto spuščen, in da lahko tam dela kar hoče, tudi če je ta travnik označen za lovišče, in da se ve, da je tam ogromno divjadi ? Meni se ne zdi tako.

Divjad ima že tako in tako omejene prostore, kjer se giba.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #580 : četrtek, 06.01.2011 : 20:32:09 »

Mah, pes pod nadzorom je po mojem lahko tudi pes s postimanim odpoklicem, tudi ce sreca divjad (moja prejsnja psica npr). Kako pa je z lastniskim gozdom/pasnikom, pa ne vem oz. mislim, da bi tu stvari utegnile ne biti postimane s pravnega vidika (ce pomislim na vse debate okrog lastnistva ustreljene divjadi...). Ograjen in oznacen pasnik pa bi ze moral biti druga storija, nisem pa prepricana.
Logiran
Evvva
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 147


WWW
« Odgovor #581 : četrtek, 06.01.2011 : 20:32:34 »

11.člen ZZZiv je prvi, ki mi pride na pamet - http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354



To je to, hvala!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #582 : četrtek, 06.01.2011 : 22:33:44 »

če ne goni, enako moti ali je spuščen ali na štriku.  Roll Eyes
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #583 : četrtek, 06.01.2011 : 23:35:44 »

Glede gozda sem že jaz razmišljala, ampak pri gozdu je problem, ker večina gozdov, čeprav lastniških, spada pod to in ono lovsko družino, ki z njim "upravlja" oz. z divjadno na tem področju in jim nikakor ne moreš preprečiti dostopa. Ograje pri nas v gozdu mislim, da ne smeš imeti (zaradi nemotenega gibanja divjadi). jaz ne bi tvegala, ker se potem najde kakšn tak, ki "ne ve", da se spuščnih psov ne sme več streljati,ali pa te obtoži, da je motil divjad že s svojim obstojem ....
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #584 : petek, 07.01.2011 : 08:55:02 »

Ne vem, mislim da se vedno da dobiti vsaj za silo sprejemljivo sobivanje gozdnih prebivalcev in nepovabljenih sprehajalcev. Pogoj št. ena je v moji laični glavi pes pod nadzorom, takoj zatem pa še izogibanje brezpotij, čim bolj "delikaten" vstop in nasploh gibanje in obnašanje v takem okolju.
Samo tega pa res ne razumem:
če ne goni, enako moti ali je spuščen ali na štriku.  Roll Eyes

A če goni pa ne moti? Ej, prosim, no... Tole je pa res malo too much pavšalno. Moje ali tvoje šetanje po gozdu (pod zgoraj navedenimi pogoji) s psom pod nadzorom nima enakih posledic kot pogon, tu smo si menda na jasnem Wink
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines