mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 03:36:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 380132 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1740 : sreda, 04.05.2011 : 10:25:02 »

Hehe, tele z roparji so dobre. Si pa predstavljam ET samo doma, že itak močno užaloščeno, ker je čisto sama samcata na celem svetu... in pol končno nekdo odpre vrata. Predvidevam, da bi se roparju vrgla v objem: 'O prijatelj moj, a si me prišel rešit? Prav vse lahko razmečeš, samo da ne bom več tako sama Grin'.

Mi je zanimivo, kako očitno eni vaši psi ločijo med lajanjem kar tako in dovoljenim čuvanjem, ko je nekdo pred vrati. Se sliši idealno.
Nam pa tule naši šparovni Gorenjci ob 22.30 odvzamejo cestno razsvetljavo in je že tako grozeč občutek, ker je zunaj čisto tiho, pa še temno povrh. Takrat pride tudi kak srnjak (celo lisica je že bila) na travnik za hišo, ampak mene je načeloma bolj strah lisjakov na dveh nogah. Kadar sem takole zvečer sama in E.T. zalaja, moram potihem priznat, da me kljub vsemu kar mal pogreje pri srcu pa nisem glih kake plašne sorte Wink.

MamaF, ful dober nasvet, včasih se res tudi zaderem, sploh kadar bi ona to počela tkole malo iz dolgčasa... bom probala še po tvoje, ker se sliši logično.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1741 : sreda, 04.05.2011 : 11:17:56 »

Probaj Wink Jaz sem se tudi v začetku drla od daleč, pa je Roko samo glavo obrnil proti meni in lajal naprej v vrata v nevidne sovražnike zunaj (no, ja včasih je ponoči res mimo švignila "naša" prostoživečka) ... potem sem sama pogruntala, da ni efekta, če izza računalnika ali na par metrov vpijem nanj, pa sem začela najprej sama hodit k njemu, ga obračat stran od vrat, ga prijela za glavo tako, da me je gledal in takrat seveda ni lajal in ga pohvalila, ker je "tiho".
No, potem, ko sem pa prišla do poglavja o lajanju v tisti knjigi, sem začela še z znižanim tihim tonom glasu, pa res pomaga.

Razen ... včasih se zgodi kaj nenavadnega. Enkrat je prišla k nam ena skupina moževih študentov, Roko je bil zunaj  mano in je začel lajati na kratko, ko pa so ga prvi trije ogovorili, je nehal. K enim, ki so ga povabili k sebi, se je šel pobožat, sicer pa je vse le opazoval in ga ni motilo, ko je vsake pol ure kdo prišel mimo hiše. Razen, ko so nekateri morali na WC v hišo, takrat se je spet delal čuvaja, ampak tudi odnehal po mojem posredovanju.
Potem pa so prišli še trije novi fantje in Roku se je utrgalo. Na enega se je fiksiral in lajal in lajal totalno razburjen. Ta fant ni počel nič kaj bolj čudnega kot ostali (pač šel je po dvorišču, se pogovarjal z nami, sedel za mizo ...), potem je sedel celo na tla in se z Rokom v pomirjujočem tonu "pogovarjal" (sam ima doma psa in ni kak čudak). Roka je to začasno pomirillo in vse je bilo OK, dokler ta fant ni odšel z njegovega vidnega polja in se čez pol ure vrnil pred našo hiše. Potem pa jovo na novo, spet fiksacija nanj, nabijanje in teženje.
Seveda smo ga tako prvič kot drugič ustavljali in sem ga spravila "na pogovor" v hišo, a zadeva se je ponovila prav vsakič, ko je taisti fant stopil na dvorišče.
Pojma nimam, zakaj si je izmed desetih novih ljudi tisti popoldan in večer izbral prav enega Huh ki ga je bilo "nujno potrebno nadreti" in to prav vsake pol ure, ko ga je zagledal. Pa vsakič znova se mu je ta fant "predstavil", počepnil, mu približal roke za povohat, celo par koškov sira mu je dal in vsako "srečanje " se je končalo OK ... čez pol ure pa, kot da je k nam prišel najbolj grozen stvor na svetu, ki ga je nujno treba pregnati Lips Sealed

Verjetno mi ni teba posebej poudarjati, da je bil naš mali črni "čuvaj" po tistem dnevu tako zmatran, da je trdno spal od enajstih zvečer do devetih zjutraj brez želje po lulanju ali kaj takega.

Roko je sicer (kadar smo zunaj) najraje na podestu zunanjih stopnic, od koder ima razgled na dovoz do hiše, kot tudi na drugi konec parcele, kjer je moževa delavnica, naprej pa njive ... Vedno opozori, če kdo pride, kar nas sploh ne moti, prav nasprotno, glede na to, da nimamo dvorišča ograjenega in mi vsak prišlek lahko stopi direktno v kuhinjo, je to prav fajn. Ampak tisto opozarjanje se konča takoj, ko kdo od nas stopi iz hiše in sprejme prišleka.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1742 : sreda, 04.05.2011 : 17:29:34 »

Mi lih ne ločimo med čuvanjem na ukaz in lajanjem kar tako Grin
No, sicer pa laja res zelo malo, tako da mi (zaenkrat Roll Eyes ) niti ni treba skrbeti Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1743 : četrtek, 05.05.2011 : 11:13:36 »

Itlam, čist ven iz teme, pravkar mi je ratalo tvoj nick razvozlat (''malti'' - po pol leta) - kolk sem jaz eno brihtno dete Grin!
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1744 : četrtek, 05.05.2011 : 15:14:47 »

Itlam, čist ven iz teme, pravkar mi je ratalo tvoj nick razvozlat (''malti'' - po pol leta) - kolk sem jaz eno brihtno dete Grin!
FŽ - bravo  bravo bravo Afro sem že misla, da ga bom morala kar sama razkrit, no, to bi bila pa že skoraj sramota Grin  Cheesy (ali pa pripravit nagradno igro Grin )

Dobiš točke;D Tongue (še ne vem kake, pa dobro... IQ točke Grin )

Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1745 : četrtek, 05.05.2011 : 15:29:06 »

Meni pa še ni čist jasno, kaj naj bi predstavljala ali pomenila fižolova župa Cheesy ... A jo tak rada ješ Grin ??
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1746 : petek, 06.05.2011 : 00:09:30 »

Jaz mislim, da je bila Fižolova župca fižolova juha v prejšnjem življenju.   Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1747 : petek, 06.05.2011 : 12:02:52 »

U bistvu je moj nick še meni uganka Grin.
Ne morem natuhtat, kaj me je pišilo tisti dan, čeprav se mi zdi, da se je res kuhala fižolova juha (ampak prepričana pa nisem več).
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #1748 : petek, 06.05.2011 : 14:00:35 »

Če mene spomin ne vara, se je kar kuhala, ja...  Wink
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1749 : petek, 06.05.2011 : 14:24:47 »

No, zanimivo.... Mogoče maš ta podatek, kaj se je takrat kuhalo v dnevniku zapisanega Wink Grin .
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1750 : ponedeljek, 09.05.2011 : 15:22:19 »

Včeraj smo prvič obiskali Golico.
Jaz sem za zabavo med vožnjo skoz drgnila uno ta-ram-tam-taaaam-... in bila po nekaj ponovitvah skoraj vržena skoz okno avtomobila Tongue, narcise pa le niso zbežale (čeprav so že v odcvetanju).

Takle je bil pogled na kočo pod:


Potem smo jih začeli srečevati v malo večjem številu:


Odprli so se luštni pogledi:


In ko smo našli povaljano tratinco, ki so jo neki drugi turisti že zlorabili, smo se po pohojeni gazi odplazili mednje, pazili, da nismo kake še žive potacali in se škljocnili.


Bilo je za ostat lepo, ampak je blo treba rinit naprej proti koči, kar glede na napoved niti ni bila tako dobra ideja.
E.T. je ves čas veselo špilala prikladno vlečno službo...


Še od zadaj...


Potem pa nam jo je na pol poti za kazen, ker si prej nismo dovolili užiti trenutka, nebo naklonilo dež, veter in mrrraz.
Sledil je pobeg v dolino in piknik v smislu tekme - kdo bo prej pojedu in se skril v (suh in topel) avto, kamor se je ET prva uspešno rešila.

Drugič bomo zbrali sončen dan, po možnosti sredi tedna, ker nas je bilo narcis željnih firbcev skoraj kot dežnih kapelj.
Ampak glede na to, kako smo zvečer vsi po vrsti pospali, je bilo očitno vseeno čist fino Smiley.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1751 : ponedeljek, 09.05.2011 : 16:30:01 »

In še mačkasto poročilce:
ponoči je Milenco nenadoma obšla strašna a-,c- in b-vitaminoza. Na vso moč se je trudila iz preozkega kozarca spravit cedevito, sledil je glasen bum! in črepinje s pijačo vsepovsod po kuhinjskih tleh. Pa smo ob dveh vstali in malce brisali. Kaj češ, ko si enkrat naložiš 8 mačjih križev in že čakaš na devetega, si to lahko privoščiš, ne da bi bili pretirano jezni nate Wink.

Pa še Pici najdena danes v prepovedanem položaju (objekt poželenja je zelenjavni golaž s krompirjem). Fuj to, Pici!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1752 : ponedeljek, 09.05.2011 : 16:42:24 »

Uboga, zatirana Pici! Tud enga golaža s krompirjem ji ne privoščite...prav za prijavit vas je! Cheesy 

Cockta sporoča: Pici, prid k nam. Boš dobila Šnicl!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1753 : ponedeljek, 09.05.2011 : 16:47:37 »

Če ne bi bilo Pici, bi ti ziher celo kuhinjo, kaj kuhinjo, hišo zažgala.
Hitr jo orng prelubčkaj Kiss Kiss pa najljubšo papico ji dej. Dvojno.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #1754 : torek, 10.05.2011 : 08:53:14 »

Hehe, lepi Picikokl Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines