mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 16:51:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Škotski terier - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Škotski terier - čvek  (Prebrano 26898 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #45 : petek, 07.07.2006 : 14:30:55 »

Hvala za info in lep dan želim Neva in Ginger & Black terierji Wink
Logiran
ABI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #46 : četrtek, 20.07.2006 : 10:21:33 »

Hello!  Smiley

Vidim da je tema spet oživela - me zelo veseli! Terier vidim, da imaš res zelo pridne kužke, sploh ne morem vrjeti, da se Vili tako rad češe. Moja Abika točno ve, kje imam spravljeno krtačo in ko vidi, da se odpravljam ponjo se že skrije, pa sem jo že kot majhno česala. Enostavno ji ni všeč. Potem ko jo preneham česati, me nadere in se moram potem igrati z njo, da se ji vsaj malo odkupim. Res je posrečena. Drugače pa me pa uboga takrat ko se njej to zdi, mislim da je prevzela vlogo gospodarja in bo treba spet učne vaje uporabiti. Grin 
Kako pa kaj uredite, ko greste na morje, jih vzamete s seboj?? Moja Abi je pri mojih starših, ki vzamejo dopust in se odpravijo na vikend, meni je pa tako hudo tiste dni, ko jo ne vidim, prav grozno je. Zdi se mi pa kar malo mučno, da to črno kepo vzamem s sabo, da se skuha že na poti ali potem na plaži! Čeprav v Ljubljani je pa ta asvalt, ki kar puhti iz njega! Ja, res so bogi naši kosmatinci, sploh si ne predstavljam, da bi mogla imeti kožuh na sebi!  Undecided - grozno

Nič, lepo se imejte in uživajte v teh poletnih dnevih!

LP, Katja in Abi
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #47 : četrtek, 27.07.2006 : 17:43:05 »

Hallo Katja in Abi!
Ja moji dve škotki se tudi ne marata preveč česat pa smo jih od vsega začetka zelo lepo privajali, ne marata in konec.
Mi na morje letos nič ne gremo tako da z varstvom ni problema, vroče pa jim je ful, skoraj cel dan poležavajo.

Neva
 specijalka za terierje v Karlovcu se je prestavila iz 3.9. na 2.9., tako da sedaj ni na isti dan kot vzrejni v Mariboru, samo tako mimogrede, če bi te zanimalo. Jaz še nisem siguren če grem, mogoče s škotko Saro šampionat odpret v vmesnih, ker Liza je pa že itak preveč titulirana, gre z Lano vsepovsod ..... Smiley

Lp
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #48 : četrtek, 27.07.2006 : 19:18:58 »

Živjo -ja hvala,hvala Robi ti si center za informacije Wink res fino  se da skombinirati obe stvari skupaj se moram "razgledat"in poiskat varstvo za Airedalce!! Kdo pa sodi Škote v Karlovcu -by the way?!! Roll Eyes

Danes sem Viliju naredila novo frizurco je full užival potem pa je kar sam odmaširal v tuš kabino in se hotel še stuširat  Roll Eyes ja je res hecen ta moj Vilči ampak je pa tudi grozen - je začel vojno s sosedovim španjelom Angry - ga čaka za ograjo tudi po dve ure in ko se približa zažene tak rafal besnenja da tistega reveža skoraj kap  Cry Shocked - naša Queenie je taka nežna punca ,vilči pa tak gangster!!! LP Neva Cheesy Cheesy
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #49 : sobota, 19.08.2006 : 09:15:39 »

Živjo,

Sem nova na sceni škotkov. Imam 3  mesece starega Harveya. Dobili smo ga iz Nemčije in je že pri trmi tipičen predstavnik svoje pasme. Česanje mu gre strašno na živce, in bi krtačo najraje pojedel,če nebi imela špičk. Ker imava že pri česanju negodovanje in poskuse pobega, se bodo trimanja in striženja morali lotevati strokovnjaki. Zanima me kdaj ga je potrebno prvič peljati k frizerju in ali mi lahko kakšnega v Lj ali okolici priporočite.

Lep pozdrav,  Barbara in Harvey
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : sobota, 19.08.2006 : 09:27:07 »

Obrni se na Studio nege za male živali Iv San Bernard.
Logiran

terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #51 : sobota, 19.08.2006 : 10:55:26 »

Pozdravljena Barbara in Harvey v družbi Scottiev Cheesy Cheesy, ne glede na karakter tvojega Scottia je potrebno da ga čim prej navadiš na "proceduro" trimanja in ostalega kar spada zraven. Škotki so so po karakterju zelo različni - sama imam 2 in sta kot noč in dan!! : Vsekakor pa prvi začetki zahtevajo ogromno potrplenja in določenih "prijemov" - vendar nič znanstvenega da se ne prestrašiš!! Wink Če hočeš nas obiščita pa ti pomagam z nasveti in pokažem kako boš počasi navajala svojega Harveya na dnevno nego
lp Neva Cheesy Cheesy
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #52 : sobota, 19.08.2006 : 11:28:54 »

Zdravooooo!
Scottie, nič ne poveš kakšne barve je tvoj lepotec pa rodovniško ime bi bilo tudi zanimiv podatek Smiley.

Na česanje ga kar lepo počasi navajaj, nikakor pa frizerju ne dovoli da ga z mašino po hrbtu pobrije ker bo izgledal katastrofalno grdo, pri Westijih si še lahko privoščiš ta greh, če ni za razstavo, pri Škotih pa nikakor ker bo res grozen, torej trimanje, po vratu in čelu in ličnicah pa seveda z mašino.
Pa kaksne slikce pa vse novice in podrobnosti Cheesy Roll Eyes Kiss pričakujemo....
Jaz imam dve Škotski lepotici Lizo in Saro in vsi skupaj vaju lepo  pozdravljamo.
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #53 : sobota, 19.08.2006 : 13:51:19 »

Ojla,
Hvala vsem trem. Neva, hvala za povabilo. mogoče bi pa res prišla pogledat in po kakšen nasvet. Res ne bi rada , da bi bil čudno sfriziran. Pri česanju kar vztrajam vsak dan, navdušen ni pa nič bolj. Na koncu dobi nagrado in pogled v ogledalo. Prišel je iz Schleswig Holsteina iz kraja Elmshorn in je Nowak´s.
Lep pozdrav Barbara
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #54 : ponedeljek, 30.10.2006 : 20:54:21 »

Živjo!
kako kaj Škotki!! je tale tema kar zamrla...!!! Sad Harvey je verjetno že mali mladenič - kako kaj napreduje? Smiley Moj Vili je že mali mož in njegovo najnovejšo fotko lahko vidite na moji strani!! Postaja naš velik čuvaj in velik"ljubimec".Queenie pa je vsak dan lepša in izredno čuteča punca.Spomladi bo zopet mama- že kar nekaj ljubiteljev Škotkov pričakuje njene mladičke ! Cheesy Cheesy
lp neva
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #55 : nedelja, 19.11.2006 : 18:38:56 »

 Živjo pa zares dolgem času,
Zelo dolgo ni bilo nič novega. Harvey je res že kar velik. Zdaj ima 6mesecev, in gre v sredo prvič k frizerju. Nisem si mislila, da je povpraševanje tako, da sva skoraj 1 mesec čakala, da pride na vrsto. Trenutno je bolj podoben medvedku kot škotku, edino trma še vztraja.Bila sva tudi v mali šoli, sedaj je malo bolj ubogljiv, določene stvari pa se ga še vedno držijo.Ko se odloči, da ima hoje dovolj-to se nama dogaja kadar sva na sprehodu v kakšnem parku ali v mestu(npr. Tivoli je idealen da mi naredi blamažo), se vsede, uleže,..Najprej naredi ,če ga malo potegnem še nekaj korakov, potem pa tudi to ne več, lahko bi se pustil leže na boku vlečt.Groza.V gozdu pa je sposoben hodit tudi 4 ure ali več. Travnik in gozd ima rad, civilizacijo, sploh asfalt pa ne.Še dobro da imamo čez cesto gozdiček in potem se tam sprehajva in delava kroge.Kako pa krotiš požrešnost svojih kužkov.Jaz mu dajem samo 2x nadan za jest, pa še to manjšo dozo briketov jkot piše, ker dobi še kakšen priboljšek.Posebno na sprehodu, ker je takrat spuščen.Upam da bo ostrien izgledal malo bolj suh, in da bo oh in sploh krasen škot. Še dobro da bo spet malo škotskega naraščaja, odkar ga imam nisem srečala še niti enega. Moji so sicer že dvakrat v Lj v mestu srečali Clifta, jaz pa še nikoli.Jih je prav zelo malo. Mogoče bom čez čas hotela še kakšnega.

Za danes pa lep pozdrav.Bom večkrat spet pogledala če bo kaj novega v tem kotičku.

Barbara
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #56 : sreda, 29.11.2006 : 19:31:35 »

Živjo,
Zdaj je pa Harvey že pravi Škot. Ko sm šla po friziranju z njim po hči, je rekla, da tale pa že ni naš.O pa je.Tudi s krtačenjem, se je že sprijaznil, samo jaz se ne morem s tem, da bi na sprehodu požrl vse- od papirja, pa do česa drugega. A ima kdo idejo, kako naj mu požeruhu dopovem da vse pa tudi ni za jest?

LP Barbara
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #57 : četrtek, 30.11.2006 : 15:13:08 »

No, tole o "požeruhih", bi pa zelo zanimalo tudi mene  Shocked
Nisem sicer lastnica škotka, imam pa višavsko terierko, ki jo kličemo kar Smetarka  Cheesy
Naša Luna tudi namreč misli, da mora poskusit vse kar ji pride pod nos - deževniki, papirčki ... smeti pač...
Tudi doma mimogrede ukrade kaj in veselo napade  Angry Sploh tole doma me kar ujezi, ker jo vidim, da točno ve, da ne bi smela. Največkrat je na udaru hčerkina soba, ki je polna malih igračk. Se splazi notri, kot en lopov in potem, če jo kdo slučajno zaloti na hodniku z njenim "plenom" ji ta v trenutku pade z gobčka  Cheesy
Krade svinčnike, pa moja britvica, ki jo je našla v kopalnici ob bideju je tudi že bila njena žrtev (še dobro, da se ni porezala!) .. karkoli pač.
Stara je 1 leto in močno sem upala, da jo bo tole minilo. Igračk ima na voljo dovolj! Tudi raznih prigrizkov za daljše žvečenje ...
Res ne vem, kako jo odvaditi!
Kakšen uporaben (preizkušen) recept morda?

Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #58 : sreda, 10.01.2007 : 23:09:17 »

Živjo!
Pri škotkih se pa prav nič ne dogaja.Zanima me, če boste ta vikend sodelovali na razstavi? Midva sicer ne, bi pa z veseljem prišla pogledat ostale škotske lepotce.

Lp Barbara
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #59 : sreda, 10.01.2007 : 23:45:20 »

Oj, scottie jaz sigurno pridem kaj okoli, samo brez psov, bo pa škotov dosti sigurno, samo je na pamet težko zadeti kdaj bodo na vrsti za v ring, predvidoma bo velika gneča .....

Pozdrav tvojemu pobalinu  Cheesy , kako pa je kaj ?? Moji uživajo v suhi zimi in bodo uničili še tiste malo trave ki je je ostalo Grin.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Škotski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines