mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 19:05:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 270892 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #750 : sreda, 25.06.2008 : 17:11:00 »

Hvala. Teja čisto rdeč je postal sram.
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #751 : sreda, 25.06.2008 : 17:34:50 »

Sem želela bit tiho, pa me raz***di, ko berem take klobase, kot je ta, da se pes navadi in ne gre sam od hiše... Naši psički med gonitvijo hodijo psi tudi iz več kot 10 km oddaljenih krajev in se potikajo pred hišo, da človek ne more niti mirno na sprehod. Me je ena mrcina enkrat šavsnila, ko sem šla od vrat do avtomobila, in MIkelancelo - ne boš verjel - ta mrcina je bila iz zelo, zelo oddaljene "samotne kmetije". Pa ne moreš govorit v imenu sosedov, kako so skulirani in da nikogar ne moti če bi zalutal tja...vsak mora bit tolk odgovoren da take sprehode prepreči. Jaz zdaj z mobilcem poslikam vsakega psa, ki se potepa pred hišo...ko imam pa vsaj tri različne datume zabeležene pa grem lastnikom najprej mirno povedat, da naj imajo psa pod nadzorom, če pa ne pomaga, pa zagrozim z inšpekcijo! Naj plačujejo, če nimajo pojma o odgovornem lastništvu. Prav besna sem, ker je še vedno tolk takih lastnikov. Pa saj ne živimo več v srednjem veku, ali pač?
Logiran
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #752 : sreda, 25.06.2008 : 17:44:59 »

Lucija P. najprej se umiri. Potem pa preberi moje nadaljne poste pa ne piše nekaj o čemer nimaš pojma.
Mi gre res na živce da kritiziraš nekaj kar smo že razčistli. Zato prosim poglej prejšne poste in šele nato komentiraj sej sem napisal, da se nismo prav razumeli in da bo pes prost samo takrat, ko bomo mi z njem drugače bo pa v pesjaku. V prvem postu sem se narobe zrazil. Upam da razumeš o čem govorim Smiley
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #753 : sreda, 25.06.2008 : 17:53:37 »

Prebrala sem vse. In glede na tvojo preteklo prakso (sam si napisal kako so živeli tvoji prejšnji NO) sem komentirala. Preveč takih štorij vidim in slišim vsakodnevno.
Smem samo vprašati koliko si star? Ni mi treba odgovorit, če nočeš...
Logiran
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #754 : sreda, 25.06.2008 : 18:06:35 »

Lucija prejšne pse so imel moji starši. In jaz ne namerav delati enako.
Preveč takih štorij vidim in slišim vsakodnevno.
Tudi jaz sem že videl nekaj takšnih štorij in zato vem kaj mi hočeš s tem povedati. Ampak ne skrbi moj pes ne bo neprestao prost samo ko bo kdo iz družine zraven. Star sem pa 15 let.
Lp.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #755 : sreda, 25.06.2008 : 18:08:52 »

Lucija prejšne pse so imel moji starši. In jaz ne namerav delati enako.Tudi jaz sem že videl nekaj takšnih štorij in zato vem kaj mi hočeš s tem povedati. Ampak ne skrbi moj pes ne bo neprestao prost samo ko bo kdo iz družine zraven. Star sem pa 15 let.
Lp.

A to pomeni da živiš sam, glede na to da so prejšnje pse imeli starši?
Glede na to da si 15, sej bodo starši odločali o vsem, glede na to da so oni financ minstri Smiley 
Logiran
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #756 : sreda, 25.06.2008 : 18:10:56 »

 Cheesy Ne za prejšne pse so skreli starši za tega pa skrbim jaz sam mu kupujem hrano in vse.
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #757 : sreda, 25.06.2008 : 18:12:49 »

No fino, če si se zares odločil, da boš ga imel pod nadzorom.
Če nisi tega rekel s figami v žepu, samo da bi bli "forumovci" srečni, pol sem vesela.
Ne zaupam preveč ljudem, sploh pa takim ne, ki so svojo zgodbo pripravljeni v trenutku spremeniti, čim se jim pove, da je neko dejanje kaznivo in da lahko zato plačajo tudi kazen. Pa tole ne leti samo nate.
Zdaj pa dosti tega, dejte še kaj povedat o svojih lepotcih  Wink

Logiran
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #758 : sreda, 25.06.2008 : 18:16:59 »

Lucija prav imaš sam nisem spremenil zgodbe sam najprej se nisem pravi izrazo pol se je pa vse zmešal.
Drugače pa kot kaže Vegasu paše vročina ker, se samo sonči. Cheesy












Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #759 : sreda, 25.06.2008 : 18:23:45 »

MIkelancelo se je zmotil, ko je prepisoval starse.
Oce je lahko le Glados von der Düsselquelle

Njegovi podatki:
GLADOS VON DER DÜSSELQUELLE, Poležen:11.02.2003, Tet.št.:G-H5606
Izpit: Ipo 2, Vzrejno: Da
Oče: Gliko vom Holtkämper See, SZ 2073139, Sch H3
Mati: Riva von der Düsselquelle, SZ 2029060, Sch H1
Pes je v slovenskem lastnistvu.

Gliko vom Holtkämper See
oče: Yasko von Farbenspiel
mati: Mandy vom Laacher-Haus
SZ: 2073139
r: 28.9.2000
• V12 2003 WDA Sieger Show
• V1 2003 NW Regional Show
• V1 2003 SW Regional Show
• SG33 JHKLR - 2002 BSZS

Riva v.d.Düsselquelle
r: 15.08.98  SchH I
 
Mati pa naj bi bila Xitta Belmur
010656, Sch H1

Je "Slovenka", nasla sem o njej samo en zapis in sicer, da je imela leglo 11.01.2005, v katerem je bil polezen Kastor Belmur.

Se strinjam z ostalimi, da moras zdaj pazit Vegasa in mu onemogocit pohajkovanje okoli. Ce ga imas zares rad, bos storil vse zanj, torej ga tudi pazil, da se ne izgubi in se mu kaj neprijetnega ne zgodi.

Me pa zanima, koliko psov ste do sedaj imeli in kaj se je zgodilo z njimi? Napisal si namrec, da "ste doma imeli že veliko nemških ovčarjev", star si pa 15 let in to je nekako zivljenjska doba enega psa. Pojasni, prosim.
Logiran

MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #760 : sreda, 25.06.2008 : 18:27:11 »

Zadnjega smo imeli 13 let imeli so jih pa že prej ko še mene ni bilo. Samo vsi so bili brez rodovnika.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #761 : sreda, 25.06.2008 : 18:38:39 »

Ok. Drugic predlagam, da se odlocis pri pisanju med resnico in pretiravanjem. Premisli, preden napises, saj se hitro zastrikas, tukaj pa te bere veliko parov oci, ki hitro sestavljamo 2+2 in ce ne stima, se vprasanja vrstijo. Pretiravanje nikomur ne koristi, tudi tebi ne, najmanj pa tvojemu psu.

V vednost - rodovnik pri oskrbi psa ni pomemben. Za vsakega psa je potrebno skrbeti, ne glede na poreklo ali ceno. Vsak si zasluzi prav vso naso pozornost in skrb in tako ste najbrz tudi vi skrebeli za prejsnjega psa in boste za Vegasa.
Sicer posvojitev nima prav nikakrsnega smisla. Eden od smislov nakupa ali posvojitve psa je tudi zaveza, da bomo za psa odgovorno skrbeli. To pa lahko storimo le tako, da imamo psa pod nadzorom. Ko smo doma, ga imamo na oceh, ko nas ni, mu v vsakem trenutku onemogocimo izhod (iz hise, pesjaka ...).
Logiran

MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #762 : sreda, 25.06.2008 : 20:33:11 »

Vem da rodovnik pri oskrbi ni pomemben. Ko sem pa napisal, da smo doma imeli že več NO-jev sem pa s tem mislil, da imam nekaj izkušenj jaz nekaj pa mami in atmi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #763 : četrtek, 26.06.2008 : 08:04:31 »

potem, ko se navadi je lahko prost imam izkušnje ker smo doma imeli že veliko nemških ovčarjev...

Koliko je to veliko nemških ovčarjev in koliko časa so živeli, da ste jih imeli lahko veliko?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #764 : četrtek, 26.06.2008 : 08:08:30 »

Yo, saj je že povedal:
Zadnjega smo imeli 13 let imeli so jih pa že prej ko še mene ni bilo. Samo vsi so bili brez rodovnika.
Ko sem pa napisal, da smo doma imeli že več NO-jev sem pa s tem mislil, da imam nekaj izkušenj jaz nekaj pa mami in atmi.
Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines