mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 23:29:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 270906 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
hitri
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #285 : sreda, 23.03.2005 : 22:34:55 »

Tudi sam sem lastnik dveh nemških ovčarjev in sicer samca in samice. Glede same nege pa takole če si skrben lastnik in si vzameš vsak dan vsaj 5 minut časa za svojega ljubljenčka boš imela zelo lepega in negovanega psa. V samem začetku boš morala paziti da mu boš na njemu razumljiv način razložila da je krtača njegova prijateljica ne pa sovražnica. Rejca katerega si omenila pa žal nepoznam tako da ti glede tega ne morem pomagati.

Nemški ovčarji so definitivno najlepši psi!!!!!!!!!!!!!!!!!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #286 : četrtek, 24.03.2005 : 11:08:44 »

Hojla! Grin

Takole...skoraj da ga ni sprehoda, da me ne bi kakšen lastnik psa ki ga srečamo prosil (lepo in grdo), naj svojega NO primem, dam na vrvico...češ da bo napadel njegovega ljubljenčka! Vsi se bojijo NO, kot da bi bila to ena najbolj napadalnih pasjih vrst!?? Skoraj vsi so že imeli slabe izkušnje ipd. Jaz tega preprosto ne razumem...imam lepo vzgojenega in prijaznega NO in vem, da to ni ena izmed agresivnejših pasem. Zanima me torej, kaj za vraga delajo lastniki NO, da vzgajajo take agresivce, da se jih boji cela Slovenija??? Da pridemo na pasja srečanja, pa se vsi sprašujejo, koko se bo obnašal naš NO, češ da so že imeli slabo izkušnjo, da zelo težko srečaš prijaznega NO, da se izza ograje vsi NO derejo na njih, ko gredo mimo...

No ja, NO morda res ni ena izmed "najlepših" pasm, kar pa ne pomeni da tak pes ne more biti lep, vzgojen, prijazen da ljudi in ostalih pasjih prijateljev...tako kot z vsakim psom se je potrebno tudi z NO ukvarjati, ga pravilno socializirati in bo!

In upam, da nas bo kmalu več prijaznih NO...

LP

Tudi jaz imam najslabše izkušnje z NO, kar se tiče slabega vedenja.
Razlog je po moje v tem, da je veliko, morda celo večina "kao NO" nerodovniških, se pravi slabe vzreje, pa še tisti z rodovniki imajo pogosto slabe živce. To pa po tudi  zato , ker  pri preizkusu značaja ocenjevalci ne ločijo psov s slabimi živci od tistih z močnim nagonom. Taki z najslabšimi živci pa preiskusa sploh ne opravijo in potem se razmnožujejo kot čistokrvni nerodovniški.....
Poleg tega je bila pasma dolgo med popularnimi, kar škodi vsaki pasmi. Nabavljali pa so si jo veliko ljudje kot statusni simbol ali  "čuvaja" in taki se potem ne ukvarjajo s šolanjem.
Po mojih izkušnjah je v delovnih lijijah mnogo več stabilnih psov kot v lepotnih.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #287 : četrtek, 24.03.2005 : 15:52:48 »

Tudi sam sem lastnik dveh nemških ovčarjev in sicer samca in samice. Glede same nege pa takole če si skrben lastnik in si vzameš vsak dan vsaj 5 minut časa za svojega ljubljenčka boš imela zelo lepega in negovanega psa. V samem začetku boš morala paziti da mu boš na njemu razumljiv način razložila da je krtača njegova prijateljica ne pa sovražnica. Rejca katerega si omenila pa žal nepoznam tako da ti glede tega ne morem pomagati.

Nemški ovčarji so definitivno najlepši psi!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oj!

Hitri: Glede na to, da si lastnik kar dveh nemških ovčarjev bi te rada nekaj vprašala: kaj mi bolj priporočaš kupiti, samca ali samičko. Undecided Jaz res ne vem kaj bi se bolje obneslo sram Pri katerih rejcih pa si ti kupil svoje2 NO?

Seveda, da si bom vzela VSAJ 5 minut(najbrž več). Me kar malo preseneča, Shocked da je potrebno samo toliko časa za negovanega psa Tongue.

Krtačo mu bom predstavila na kar se da prijeten način! Tongue Grin Cheesy

Kako je pa s kopanjem? Na koliko časa ga je potrebno kopati? sram
Kakšne krtače uporabljate?

In samo še to Roll Eyes..........S čim hranite svoje kosmatince???

Lep pozdrav!

Špela Kiss
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #288 : četrtek, 24.03.2005 : 20:03:26 »

Ella če je to tvoj prvi pes (ali pa prvi večji, glede na slikico v profilu lahko  sklepam, da imaš majhnega) ti priporočam psičko.
Prej sem imela 2 samca, sedaj imam 2 samički in nikoli več ne bom imel samca Wink.

nega No res ni zahtevna in ti res ne vzame več kot 5 minut na dan. No če imaš dva, je malo več Wink.
Jaz svoji zelo redko kopam, pa ju imam notr.
Logiran
kaki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 39


« Odgovor #289 : četrtek, 24.03.2005 : 21:11:23 »


Prej sem imela 2 samca, sedaj imam 2 samički in nikoli več ne bom imel samca Wink.


zakaj pa ne boš nikoli več imela samca?
lp
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #290 : petek, 25.03.2005 : 08:37:19 »

Samec na sprehodu označi vsak kandelaber, polula vse kar je polulano, samička lula 1x, mogoče 2x in to je to.
Samci vohajo goneče psičke celo leto, psička se goni 2x na leto.

Samičke so veliko bolj vodljive, veliko bolj se navežejo na lastnika.

Samci imajo specifičen vonj, sploh kadar je v bližini kakšna goneča psica, moji dve samički nimata vonja.

To so najbolj poglavitni razlogi.

In nikoli več nemca z lepotne vzreje Wink, ker delovna vzreja je resnično veliko bolj pishično stabilna, nima toliko zdravstvenih težav (no jaz nisem imela v 5-tih letih niti ene Shocked razen erlihijie, niso podrti,.....
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #291 : petek, 25.03.2005 : 15:46:44 »

Hojla!  Grin

Ella: mi smo svojega na začetku hranili z **, sedaj pa s ***, saj je za njegov razvoj (sploh v fazi rasti) pomembno, da dobiva kvalitetno hrano.

NO res ni zahteven kar se nege tiče...krtačenje in občasno kopanje (mi s kopanjem sploh ne pretiravamo).

Kar se pa spola tiče: mi imamo samčka, sam je tako, da ima pač vsak svoje slabe in dobre strani...naš tudi polula vsak vogal in kandelaber ( sram ), s samičkami so večji problemi med gonjenjem,...

Naši NO niso nikoli imeli večjih zdravstvenih težav... prejšnji le klasične težave s kolki, vendar to, ko je bil reeeess že star.

LP  Wink
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #292 : petek, 25.03.2005 : 16:56:10 »

Živjo!

Ja upam da se bomo odločili za psičko Wink  vendar ne odločam samo jaz Angry

Mogoče ve kdo za kakšno leglo NO delovne vzreje???

big guy: seveda bo dobival kvalitetno hrano Wink Sem tudi sama razmišljala o **
Sem vesela da nega ni zahtevna. Roll Eyes

Lep pozdrav!:)


Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #293 : nedelja, 27.03.2005 : 10:01:45 »

Pa vzreditelja si poiščite, ne rejca!  Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #294 : ponedeljek, 28.03.2005 : 13:38:53 »

Ojla!

Mi smo imeli dva NO-ja oba razstavnih linij in smo imeli z obema velike probleme z zdravjem(samcek je poginil ze pri 6ih letih), zato ti tudi sama toplo priporocam da vzames psa delavnih linij.

Glede nege...
Samcek je bil srednjedlak in sem ob menjavi dlake porabila dobro uro(vsak dan), da je bilo z njim vsaj malce bolj znosno ziveti(dlake povsod), nacesala sem pa vsak dan celo Mercator vrecko dlak. S psicko, ki je imela kratko dlako je bilo malo boljse pa se vseeno je bilo potrebno vsakodnevno cesanje.
Kadar pa nista menjala dlake, pa je bilo temeljito krtacenje(po celem telesu) 1x tedensko dovolj.

Jedla pa sta **(saj je imela psicka hudo alergijo na drugo hrano).

Lp
 
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #295 : ponedeljek, 28.03.2005 : 17:55:07 »

Oj!

Ja česala bom toliko časa, da bo kuža razčesan.

Najbrž bomo kupili samca.Sad Jaz bi sicer imela rajši samico, vendar oči in brat hočeta samca. Sad Angry

Morda kdo pozna psarno:***? Huh

Lep pozdrav, Ella
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #296 : ponedeljek, 28.03.2005 : 18:06:37 »

ella, verjamem, da boste tudi s samcem zadovoljni! Smiley Jaz osebno imam rajsi psicke, vendar imamo pri hisi tudi samca, nemskega ovcarja, ki je ravno tako "moj" kot nase razvajene psice.  Wink Saj potem ko imas enkrat psa, ga imas rad ne glede na spol. Edino kar mi je zal je to, da nas pes nima rodovnika!

Psarne ***ne poznam, sem pa o njih slisala nekaj pohvalnih stvari. lp
Logiran

kaki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 39


« Odgovor #297 : ponedeljek, 28.03.2005 : 18:35:56 »

jaz bi pa prosil, ce poznate kasne dobre vzreditelje za NO.pa morajo biti z rodovnikom.
cimprej napisite.

hvala za odgovore.

lp
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #298 : ponedeljek, 28.03.2005 : 18:48:01 »

***


Stran je celo na tej strani Roll Eyes, samo malo je potrebno pogledati.
Logiran
kaki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 39


« Odgovor #299 : ponedeljek, 28.03.2005 : 18:54:14 »

hvala simi ali veste se za kasno drugo.


lp
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines