mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 14:45:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 111730 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #105 : sobota, 18.09.2004 : 10:19:21 »

Zdravo!

Torej imaš izkušnje z menjavo lastnika? Mi prosim poveš, oziroma predlagaš svoj način privajanja na novega gospodarja...

Čao!

Mi smo Leno pripeljali domov pri 8 mesecih. Prišla je od vzreditelja. Eno malo "usluge" nam je naredil že on, saj je niso preveč navezovali nase, ker so se odločili da ji poiščejo nov dom.
Sicer pa nisem uvedla nobenih posebnih ukrepov. Posvetili smo ji malo več časa, večkrat sm jo peljala ven, da se je navadila hišne čistoče - oz. dojela, da to velja tudi v novem domu. Moraš pa že takoj na začetku vspostaviti red in psu dati vedeti kdo je šef.
Rabila je nekaj časa, da je dobila občutek varnosti oz. se znebila občutka, da bo ostala sama. Kar lep čas je povsod tacala za mano in fantom. Za krajši čas smo jo npr. pustili v kuhinji in potem prišli po njo. Potem smo ta čas podaljševali, tudi odhodi s hiše brez nje so bili od začetka kratki.
Sicer je pa to pes, ki obožuje ljudi, tako da posebnih težav ni bilo. Ne vem pa kako bi bilo, če bi jo vzreditelj navezal nase. Verjetno bi rabla dalj časa, da bi se privadla. Edino kar sem opazila je bila potrtost, ki se je ni znebila kaka dva meseca.
Naš edini problem je agresija do drugih živali, kjer pa je že vzreditelj naredil začetno napako. Tako, da bodi na to ZELO pozoren, še prej ko kuiš psa.

Upam, da sem vsaj malo pomagala.

lp Lena
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #106 : sobota, 18.09.2004 : 15:03:31 »

je to res da so AST po naravi napadalni (da imajo to v krvi??) tako je rekel učitelj v mali šoli neki gospe ki ga ima  Huh Huh poznam pa enega ki je v okolici in je čisto miren in priden to psov sicer ne vem samo do psičk je zelo prijazen Huh

kako je s tem?

lp nina
Logiran
matevzz
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #107 : sobota, 18.09.2004 : 18:59:03 »

dan


mi mamo doma jaz imam doma stafforda in me zanima če kdo ve kako bi sprejel še enega psa in sicer manjšega!
drugače pa je zelo prijazen
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #108 : nedelja, 19.09.2004 : 08:41:20 »

Rincy
Pri Amstaffih je zelo pomembna zgodnja socializacija - že ko je mladič še v leglu. Ko pa ga dobi nov lastnik, pa prav tako. Pes naj bo čim več med ljudmi, otroci in pa predvsem drugimi psi. Če je pes dobro socializiran z njim ne bo težav. Je pa res, da nekateri psi ne marajo psov istega spola. Priporočljivo šolanje.

Matevzz
Če je pes socializiran, ne bo težav.  Vsekakor pa bodite od začetka malo bolj pozorni, sploh če kupujete manjšega psa.

Sicer pa obema svetujem tole stran ***** Tam bosta o teh psih izvedela največ.

lp
Lena
Logiran
sniff
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #109 : nedelja, 19.09.2004 : 11:51:07 »

Lena_as
Najlepša hvala!
Logiran
0t0
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #110 : četrtek, 30.09.2004 : 16:31:16 »

  ŽIV!

lena_as zahvaljujem se ti za odgovor!Imam pa novo vprašanje, kje točno so ti dobri vzreditelji naprimer kakšen naslov bi mi prav prišel ali tel. št. ali internetna stran! Zasledil sem tudi oglase v salamonovem oglasniku da prodajajo te pse tel. št. je bila iz Hrvaške kaj vi pravite o tem?  


                                                HVALA!

                                                          Lep pozdrav!
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #111 : četrtek, 30.09.2004 : 19:35:20 »

otO,če te ta pasma zanima pojdi na ******,tam boš izvedel veliko več o pasmi in vzrediteljih.
   Lp,Damir
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #112 : ponedeljek, 04.10.2004 : 19:19:29 »

damir ti je prav napisal. Na tistih straneh boš tudi najhitreje dobil podatke o leglu ko bo.

Trenutno pa ne vem za nobenega. tam, kjer sem jaz vzela psa, bi ti skoraj odsvetovala, saj imamo vsi probleme z agresivnostjo do drugih psov.

kar se pa tiče Hrvaške, ne bi smel biti problem. Nekateri omenjajo edino probleme z rodovniki - ne vem točno, neke čudne fore o tem da rodovnik pošljejo naknadno. sicer pa, kjerkoli boš psa kupoval prej se pozanimaj na forumih, kaj drugi mislijo o psarnah oz. vzrediteljih.

lp
Lena
Logiran
Akricej
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #113 : nedelja, 13.03.2005 : 14:33:06 »

Pozdravljeni!

NA spletni strani Mojpes.net sem zasledila naslednji oglas:

prodam: American Staffordschire Terier 30.000SIT
Prodam maldičke American staffordschire terier stari 10 tednov, cepljeni 2X, veterinarsko pregledani, rodovniških staršev, brez rodovnika, zelo lepih barvnih kombinacij, vredno ogleda... Cena: 30.000Sit

Ker se zanimam za tovrstno pasmo me zanima ali ima kdo izkušnje s temi prodajalci iz *****. Njihova internet stran je *****

Prosim hitro za odgovore, najlepša hvala!
Logiran
Akricej
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #114 : nedelja, 13.03.2005 : 14:44:13 »

Ali to zato, ker bodo imeli kasneje probleme ali zato, ker niso rodovniški.. JAz psa ne bi imela za razstavljanje, zato me zanima, kaj točno je razlog, da psa ne kupila tukaj.

Najlepša hvala
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #115 : nedelja, 13.03.2005 : 14:46:53 »

Razstavljanje ni razlog za odločitve rodovnik DA ali NE. O tem je bilo že veliko napisanega, pobrskaj po forumu - tem in tistem, katerega link sem ti dala zgoraj. Potem pa se odloči...

Lp, Yo
Logiran
Akricej
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #116 : nedelja, 13.03.2005 : 14:53:06 »

Vem, da je bilo napisano marsikaj in sem večino tudi prebrala, pa vendar pa ali vanje dvomite, da niso čistokrvni ali kaj drugega, npr. slabe karakteristike staršev, vedenjske motnje itd. Ali poznate še koga drugega za katerega jamčite pa so v tem cenovnem rangu. Še enkrat ponavljam, da sem prebrala večino stvari, ampak bi rada, da dobim kontakt tudi od koga, ki imajo z njimi izkušnje

Najlepša hvala
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #117 : nedelja, 13.03.2005 : 16:03:59 »

Ja, poznam ljudi v tem rangu - šteparje in preprodajalce... Menda kontaktov ne bom sem gor pisala, pa tudi kam drugam ne - vsaj ne potencialnim kupcem...

Lp, Yo
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #118 : nedelja, 13.03.2005 : 16:23:25 »

Vem, da je bilo napisano marsikaj in sem večino tudi prebrala, pa vendar pa ali vanje dvomite, da niso čistokrvni ali kaj drugega, npr. slabe karakteristike staršev, vedenjske motnje itd. Ali poznate še koga drugega za katerega jamčite pa so v tem cenovnem rangu. Še enkrat ponavljam, da sem prebrala večino stvari, ampak bi rada, da dobim kontakt tudi od koga, ki imajo z njimi izkušnje

Najlepša hvala

Brez veze je, da sprasujes nas. Vprasaj prodajalca, zakaj mladici nimajo rodovnikov, ceprav so starsi rodovniski.
Odgovor se bo skrival nekje med: nimamo casa za rihtanje papirjev, brez veze se nam zdijo papirji, mladici ne bodo za razstavljanje, itak so tako lepi, da ne rabijo papirjev... Resnica pa je nekje med: psa (ali eden od njiju) ne ustreza/ta (zdravstveno, karakterno, vizuelno) pasemskemu standardu in vzrejnim predpisom, zato zanj/u niso mogli pridobiti vzrejno dovoljenje, eden ali oba v resnici sploh nimata rodovnika, gre se jim za cim hitreje in enostavneje pridobljen denar.

Kot pravis, si prebrala vecino pisanja na temo rodovnikov in preprodajalcev, zato ne razumem tvojega vprasanja, ce dvomimo v cistokrvnost. Brez papirjev ne mores govoriti o cistokrvnosti. Kaj pa ti jamci, da so mladici cistokrvni? Izjava prodajalca, ki ga vidis prvic v zivljenju in ki se mora 10 tednov starih mladicev cimprej znebiti, saj so zanj vsak dan vecji strosek? Izgled mladica pri 10. tednu starosti? Ti je ze kdo povedal, da tak mladic lahko zraste v kaj povsem drugega? Ja, placaj mladica, odpelji ga domov, navezi se nanj in ... cez nekaj mesecev ugotovi, da imas doma mesanca Undecided. Isces to? Zavetisca so polna. Psa tam dobis se ceneje.

Ko bos brala zgornje pisanje, imej v mislih, da se napisano nanasa na vse taksne nakupe psov, ne na tocno doloceno leglo ali prodajalca. Pa ne pozabi tudi tega, da je za mesanca 30.000 veliko, v primerjavi s stroski oskrbe psa pa drobtina v morju. Najmanj se enkrat toliko imej na racunu, ko bos sla po psa. Lezisce, kletka, hrana, igrace, povodec, cepljenje, pregled, ovratnica, kaksen priboljsek... niso zastonj. Takega psa je treba socializirati, peljati v solo..., kar tudi ni zastonj, pa se cas nam jemlje.
Logiran

andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #119 : ponedeljek, 14.03.2005 : 12:41:18 »

Akricej, točno tako, kot ti je napisala Jana. Od teh ljudi pa bejži stran, saj so tipični preprodajalci nerodovniških psov!

Če hošeč lepega in zravega predstavnika te pasme, nujno kupi psa z rodovnikom iz preverjenih in kvalitetnih psarn, ki jih ni malo. Varčevati na psu, ki te bo spremljal cca 10 let, je največja neumnost, ki jo lahko narediš...

LP
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines