mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 18:52:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tris/Brezovica
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tris/Brezovica  (Prebrano 16983 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #45 : ponedeljek, 09.11.2009 : 09:44:05 »

Res je moksa, ne zanima me. Res, ampak popolnoma res, me ne zanima, kako ti ne moreš. Zanima me samo, kaj ti lahko. Ker ti si napisala, da nikakor ne evtanazija, lepo vas prosim. Kaj pa potem? Če ti ne moreš, a ZH lahko?
Sem povedala, kaj jaz lahko. Če pa želiš slišati, "ja, evtanazija", je pa druga stvar. In ponavljam, sem povedala/napisala, kaj jaz lahko. Če pa moj "lahko" ni sprejemljiv, ne vem kaj drugega še lahko. In nikjer, nikjer nisem napisala, da je nekdo dolžen, jaz pa ne in niti ne mislim tega. Jaz zase vem, da delam kolikor se da, slabo vest bi morali imeti tisti, za katerimi se gasi.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #46 : ponedeljek, 09.11.2009 : 10:24:01 »

Tole, moksa, ni odgovor tebi, je le izhodišče.
Neštetokrat slišim, kako nekdo nečesa ne more zaradi česarkoli že. To razumem; in hočem nočem tudi sprejmem. Nikakor pa mi noče iti v glavo, zakaj se konkretno od mene pričakuje, da BOM ZMOGLA kadarkoli in karkoli.
Navkljub mojemu odgovoru glede evtanazije, ne pričakujem od tebe, da boš zmogla kadarkoli in karkoli, te pravice enostavno nimam in je ne zaslužim imeti. In ne, ne vem in mi ni jasno, kako vse to zmoreš. Jaz vem, da sem danes čisto fertig, ker sem vikend preživela s tem, da sem mačka na silo hranila, se bojevala z vsako kapljico, ki jo je spravil dol in se cmerala za njegovo drisko in odločnostjo, da ne bo jedel. In zraven imela strašansko slabo vest, da sem v to šla, ker bo to vsaj za nekaj časa pomenilo, da bo psica npr. dana na stranski tir.
En piškav, brezvezen vikend in sem kot cunja. Kako sfolgate, ne vem, mi ni jasno.
Majas govori o dvojnih merilih: ja, dvojna merila so. Ugani, koliko ljudi poznam, ki imajo možnosti posvojitve mačke, pa se deklarirajo za ljubitelje živali, pa doma nimajo niti ene same samcate in pravega razloga za to pri mojih 30+ letih še vedno ne dojemam, pa si lahko glavo še tako belim s tem.
Kako spremeniti situacijo? Nimam pojma, tako kot nimam pojma kako preprečiti, da pijani vozniki nemoteno in nekaznovano pobijajo ljudi okrog sebe.
Mogoče tako, da živali striktno posvajam, pobiram s ceste in ne kupujem, čeprav si to želim. Posebno po nazadnje posvojeni psici, pa brez zamere... Wink
Pa brez skrbi - razmišljam nonstop o temu, kaj bi še lahko naredila v okviru mojih zmožnosti in zmožnosti tistih, ki z menoj živijo - ni da si s pisanjem umijem roke.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #47 : ponedeljek, 09.11.2009 : 10:24:45 »

PS: je s Trisom bolje?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #48 : ponedeljek, 09.11.2009 : 10:49:11 »

Moksa - sem napisala in ne vem zakaj se branis (se ti ni treba in ni koristi)

A veš, kaj je pa meni pri teh debatah tako zelo težko - običajno in večinoma se javljajo tisti, ki že kaj delajo, ki že tako ali tako nameščajo, ki so jim stvari jasne, ki... In imajo slabo vest (vključno z mano, nisem izvzeta) in potem razlagajo in se obremenjujejo in po možnosti kregajo, ker...

Pa brez skrbi - razmišljam nonstop o temu, kaj bi še lahko naredila v okviru mojih zmožnosti in zmožnosti tistih, ki z menoj živijo - ni da si s pisanjem umijem roke.

Sej se bo enkrat tudi v tej drzavi rodil upor. In ne samo zaradi zivalovarstvene scene. Ampak kdaj bo to in koliko nas bo do takrat prezivelo, je pa druga. Jst mam idej, kaj bi lahko, da bi se stvari zacele hitreje obracati, veliko. Ampak, dokler nimam nikogar, ki bi lahko (karkoli ze) in so sami taki, ki ne morejo, ostajam pri idejah in nihanju energije. Enako je z ostalimi, ki gasijo ogenj (kar take situacije so - ukvarjanje s konkretnimi problemi, posameznimi zivalmi). Imajo ideje, kaj bi se lahko se naredilo, ampak casa in energije za oboje ni. Zato apel na ostale, ki bi lahko pomagali po tej strani. Pa takih ni - ki bi se bili pripravljeni na tak nacin izpostavljat.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #49 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:06:15 »

Moksa - sem napisala in ne vem zakaj se branis (se ti ni treba in ni koristi)


Prvič: se ne branim, se nimam zakaj. Imam pa to grdo razvado, da poskušam stvari opisat, analizirat, jih predstaviti itd. Mogoče je vse skupaj brezveze, mogoče komu kaj pomaga, kot so meni pomagali prenekateri posti na tem forumu, tudi ko sem bila prepričana, da živalovarstveno sceno obvladam v nulo, pa sem spoznala, da sem še nepismena kar se tega tiče. Ampak to nima neposredne veze s Trisom in njemu podobnimi, mogoče pa komu le pomaga. Mogoče pa ne.

Drugič:

Sej se bo enkrat tudi v tej drzavi rodil upor. In ne samo zaradi zivalovarstvene scene. Ampak kdaj bo to in koliko nas bo do takrat prezivelo, je pa druga. Jst mam idej, kaj bi lahko, da bi se stvari zacele hitreje obracati, veliko. 
O prvem stavku tega odlomka tukaj ne bom razpravljala, vendar upam da imaš prav, čeprav jaz že dolgo nisem več tako optimistična.
Če imaš ideje in če lahko pri njih pomagam kolikor lahko pač po moji realni presoji pomagam, sem voljna poslušati. Ponavljam pa , da ne morem nameščati, verjemi mi če lahko.

smetka: kako je s Trisom?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #50 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:35:23 »

Ponavljam pa , da ne morem nameščati, verjemi mi če lahko.

Verjamem.

Če imaš ideje in če lahko pri njih pomagam kolikor lahko pač po moji realni presoji pomagam, sem voljna poslušati.

Imam.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #51 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:36:03 »

Tris je malo bolje.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #52 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:37:15 »

Super  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #53 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:39:00 »

Anede...
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #54 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:41:43 »

Ja res  Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #55 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:51:25 »

Kaj (če kaj) rabiš zanj (razen posvojiteljev), da mu bo bolje? Dieto kakšno? Piščanca?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #56 : ponedeljek, 09.11.2009 : 11:52:53 »


Imam.
Se ti bom javila zvečer, če si pripravljena jih deliti z menoj.

Tris je malo bolje.
Hvalabogu in hvalatebi. Kaj je dobil proti driski? Ko je moja imela krvavo drisko je dobila neke ful velike rjave tablete - pisalo je na veliko DIA, drugo je bilo vse v nemščini pa se ne spomnem, ampak pomagale so pa ful hitro. Pa strogo dieto piščanec+riž (na temu je še danes, fina šjora).
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #57 : ponedeljek, 09.11.2009 : 12:06:20 »

No, pa ima tudi Tris kar naenkrat 4 strani! Pa malo bolje mu je, super.

In očitno je, da bo ZH rabilo tudi začasno nameščanje za pse.

Ampak, Smetka, kako ga pa porihtaš, če si ne pusti blizu? In ne verjamem, da jih je prav dosti, ki bi ga bili sposobni vzeti na začasno. Kaj pa za stalno, bi ga zdajle sploh oddala, ne da bi se bala, da bo šlo kaj narobe?

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #58 : ponedeljek, 09.11.2009 : 12:10:38 »

In očitno je, da bo ZH rabilo tudi začasno nameščanje za pse.

To sem jst omenila v sklopu celotne problematike in stanja v Sloveniji.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #59 : ponedeljek, 09.11.2009 : 12:15:42 »

Če lahko mi furamo z njim, potem bi lahko tudi kdo drug. Ne pusti naglih gibov in prijemanja za ovratnico, pa še v tem primeru bi zdaj le nakazal, da mu ne paše, ne bi pa več ugriznil. Pa cepljenje je bil podvig, recimo. Sicer je to pes, ki na take gibe odreagira zaradi tega, ker ga je nekdo butal kot pri norcih in ko jim enkrat "prebije", se začnejo preventivno branit. Sam po sebi ni ne žleht ne karkoli drugega kot en fajn in zlat pes. Tablete poje s konzervo ali pa mu jih v gobec stlačim in ostanem živa.
Dobil je antibiotik, Vebac pasto in Ranital, pa nekaj proti bruhanju.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tris/Brezovica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines