mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 20:45:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 81359 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #285 : torek, 19.02.2008 : 06:32:48 »

Jaz grem takoj drugo pot..če imam le možnost..do sedaj sem zmeraj imela..in da ta spuščen pes ni šel za nami....
Kaj pa če nimaš možnosti druge poti? Oz. Je tisti  pes že prej pri naših psih in npr. če je napadalen, kako bi odreagirali?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #286 : torek, 19.02.2008 : 06:35:20 »

Drugače je v naši ulici malo psov ki "hodijo na sprehode sami". Kar še ne pomeni da vsi lastniki pobirajo drekce za svojimi kužki Angry
Ja klasika in še vedno je preveč takšnih Angry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #287 : torek, 19.02.2008 : 09:23:54 »

Mene je najbolj groza, da bi z mojim velikim psom srecala spuscenega vecjega psa. Mojega ne morem skrit zase, niti ga ne morem drzat in brcat okrog sebe. Lahko le vpijem in upam, da bo drugi pobegnil. Ker ce bi se stepla ju sama nikoli ne bi spravila narazen. Zaenkrat sem imela sreco, se pa bojim srecanja z dvema belgijskima ovcarjema (mama in sin - pravo krdelo), ki se sama sprehajata naokrog in tudi napadata pse. Angry Zato nikoli ne peljem vseh treh skupaj ven, ker jih v primeru napada nikakor ne bi obvladala, niti mogla zascitit.
Mimogrede, pomaga tudi kak sprej, lak za lase in nenazadnje tudi solzivec. lp
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #288 : torek, 19.02.2008 : 10:51:21 »

Mimogrede, pomaga tudi kak sprej, lak za lase in nenazadnje tudi solzivec.

Tudi za to sem že slišala samo se rado zgodi da pozabiš doma (vsaj jaz Grin), samo naj bi zelo pomagalo. Ali je kdo že poizkusil?? Huh

LP nezzek&bella Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #289 : torek, 19.02.2008 : 11:21:51 »

Ja, pomaga. Enkup se jih ustrasi ze zvoka, zadeva smrdi (solzivec je malce bolj "hud"), celi presrani so pa tudi lastniki.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #290 : torek, 19.02.2008 : 13:22:16 »

No to je pa fajn nasvet, bom si nabavla ta mali lak za lase, mi bo prav prišel.Imam tudi jaz slabe izkušnje z psom, ki s sam sprehaja naokoli in renči že na daleč na kateregakoli psa pa čeprav ga še povohal ni. Mogoče ga kdo pozna, ki je iz trnovga ( kolezija,oicerija Julči). Mislim da mu je ime Mik, je pa črne barve, mix med pit bullom ali pa stafordom in še nečem. Uglavnem smo že imeli bližnje srečanje z njim in ne samo enkrat. Problem je, če sem sama na sprehodu s psičkom, ker se me ta peso ne boji in kr rine za mano. Tko da ta ideja s lakom za lase mi je čist ušeč!!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #291 : torek, 19.02.2008 : 14:16:26 »

ok hvala za nasvete Grin

LP nezzek&Bella
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #292 : sreda, 20.02.2008 : 16:48:59 »

Ne morem verjet.  Angry Prvič sem danes v živo doživela takšne vrste neodgovornost. Do sedaj sem o tem samo brala v tej temi.

 S Klajem sva bila na enournem sprehodu po gozdu in tako sva počasi odhajala proti domu skozi park, ki se začne takoj ob gozdu (prek ceste je tudi osnovna šola). Klaj je še za konec namakal tace v ribniku in za nama se naekrat od nikoder pojavi doberman  (ni važna pasma, pač pa velikost in mogočnost psa).

Pes(samec) se nama dobesedno zalepi na rit. Babice na klopci me opazujejo in se začnejo dret naj hodim v drugo smer... lastnika psa od nikoder, čeprav sem zelo na glas začela razpravljat od čigavega idota pes pa je tole. Pes se nasrečo odpravi v drugo smer.... pa stvari seveda še ni bilo konec. Pritekel je po drugi strani, tokrat se ga ni dalo nikakor odgnat.
 
Fizično z njim nisem hotela obračunat, ker ni renčal (v nasprotnem primeru bi pač priletela katera po riti).
Pes se ni odlepil od naju niti ko sem se zadirala, niti ko sem z nogo butala ob tla in nato še proti njemu.
Potem sem poskusila obratno taktiko, tako da sem pač pustila, da ga povoha, pa bo mogoče vseeno odšel... ni pomagalo.
Spremljal naju je do doma. Klaj mi je v poskusu, da bi se iztrgal iz vrvice raztrgal hlače, jakna se že pere.

Hlače se bodo zašile, jakna oprala, Klaj bo pozabo (upam). Prvič se mi je zgodilo, da je Klaj vlekel vstran od psa, ponavadi vleče vedno proti pasji družbi.

Najbolj pa me je razjezilo, da je pes takole spuščen v parku, kjer so majhni otroci. Sicer ni zgledal agresiven, ampak tisti štrcl od repa pa se tudi ni migal. Ko takšen pes priteče proti otroku, lahko to pusti doživljenske posledice in se za vedno boji psov. S tem je prikrajšan za takšen način življenja s psom, kot ga uživamo mi. Ko sem vlekla Klaja(z priveskom na riti) čez park v blok sem spraševala vse po vrsti čigav je pes. Tudi dva otroka, ki sta splezala visoko na plezala (verjetno iz strahu) nista imela pojma čigav je.

Pes je gotovo lastniški. Kupiran rep, ušesa, lepo prehranjen, ovratnica...

Res sem jezna. Zapomnila sem si kakšno ovratnico ima in če ga slučajno še kdaj srečam z lastnikom... bog mu pomagaj!!  Angry
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #293 : sreda, 20.02.2008 : 17:37:08 »

NusaInKlaj dobro da se je tako srečno končalo!!
Ne morem razumeti lastnkiov ki puščajo tako velike pasme kot je doberman same tavati na okoli ker se jih veliko ljudi boji, kljub temu da niso tako napadalnki kot si nekateri mislijo. Pa saj nobenega ne moti če hodi zraven lastnika ne pa 20m+!! Angry
Take pse bi morali dati v zavetišče pa naj jih lastniki pridejo iskat če jim je res toliko do psa (kar na take pojave ne kaže)!

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #294 : sreda, 20.02.2008 : 17:58:52 »

Ja, saj za to se gre. Tudi jaz mojega včasih spustim, ker se pač mora malo "znoret na svobodi". Ampak NIKOLI ga ne spustim, če so v bližini otroci, starejši ljudje in pa seveda promet. Na kraj pameti mi ne pade, da bi ga spustila v parku. Enkrat mi je pobegnil (star šest mesecev) in od takrat ga ne spustim več kar tako. Pa ima kljub temu vsak dan aktiven.

Je sicer možnost, da jim je ušel- se zgodi. Ampak ne verjamem.  Undecided

Sem se že malo ohladila  Wink

Ampak, če kdaj srečam lastnike...  Lips Sealed
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #295 : četrtek, 21.02.2008 : 12:52:11 »

ja v parku res ni primerno spuščati psov, mislim pa da so tudi table na katerih piše da bi psi morali biti na vrvicah (vsaj za tivoli sem sigurna Wink)
jaz belle še na travniku ne spustim ker ne vboga na odpoklic, razen ko sva v gozdu pride kar mi ni čisto jasno Huh


Je sicer možnost, da jim je ušel- se zgodi. Ampak ne verjamem. Undecided


Ja res je možno, da jim je všel samo v vsakem primeru ga nebi smeli spustiti če niso 100% da bo pes prišel nazaj.

LP nezzek&Bella
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #296 : četrtek, 21.02.2008 : 21:05:38 »

A je ze kdo praktirical mazanje z drekom (pasjim)? Pac da psa, ki ti vztrajno tezi, ni pa napadalen, enostavno namazes s pasjim drekom, ki ga imas v  vrecki (ce pobiras za svojim psom seveda in se ti pokaka na sprehodu).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #297 : petek, 22.02.2008 : 05:56:33 »

 Grin
Lahko začnemo pisat razne opombe na samolepilne listke in jih limamo na glave psom, ki se sprehajajo sami.  Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #298 : petek, 22.02.2008 : 12:21:20 »

mogoče pa bi bilo najbolje da jim nataknemo lisice, da bodo morali lastniki plačati "globo" Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #299 : ponedeljek, 25.02.2008 : 21:45:04 »

Ko že misliš da si videl/slišal/prebral... vse se ti zgodi nekaj kar si nikoli nebi mislil!!
Prihajala sem domov iz šole ko je ena izmed pasjih lastnic v ulici svoja dva psa (nemškega ovčarja in angl. koker mix) peljala v avtu do konca ulice. bilo mi je čudno saj na koncu ulice ni drugega kot gozd in travnik.
odhitim domov da bom lahko z Bello spremljala dogajanje. Medtem ko sem bila v stanovanju se je ona pripeljala do konca in svoja psa spustila iz avta.
Ko sva z Bello prišli ven nemškega ovčarja ni bilo nikjer (danes ga nisem več videla), španjel pa se je sprehajal pred gozdom. Z Bello prideva do konca in španjel skoči do Belle. V trenutku je bila na tleh, malo sta se povohala.
In španjel se kar NALIMA na Bello!! Angry podila sem ga, kričala ampak on kot da me ne sliši. (brcniti ga nisem hotela ker je bila gospodarica "zraven") potem pa zavijem mimo lastnice da vidi kaj dela njen pes. v tistem je mojo Bello že skoraj naskočil Shocked
Na koncu ga lastnica odpelje stran kot da se ni nič zgodilo. nakar mi še reče "vaša je pa še mlada!"
sem si mislila da jo bom tok na gobec Angry!!
najhuje je bilo pa to. gospa reče svojemu psu "pridi greva malo tečt" in se vsede v avto in se odpelje bogi pes(star cca 8 let) pa tekel po gozdu za avtom  Huh kaj enim ni jasn?!(to sem hotla ujet na foto. pa mi je prehitr odpeljala)
Seveda nemškega ovčarja ni bilo nikjer Huh.

Z Bello sva se potem hitro odpravili domov. Groza..
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines