mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 08:26:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 93110 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #450 : sreda, 05.08.2009 : 13:57:58 »

Janez22, kako pa mislis, da zivijo psice in mladici iz nasih preprodajalskih tem? Na posteljah? V pesjakih?
No, nic drugace, kot opisujejo na linku, ki si ga prilimal. Ceprav pri nas ni veliko zvezdnikov in nogometasev, je toliko vec obicajnih nemarnezev, cepcev in neodgovornih izkoriscevalcev, ki stojijo v vrstah vsak ponedeljek, da bi dobili mladica izbrane pasme. No, zakaj ponedeljek? Hmm ..., zato, ker si ob nedeljah pri kosilu obicajno smrklovje (majhno in veliko) namislja, kaksnega psa bi radi imeli, popoldan doda barvo in velikost, ki bo pasala k torbicam se mami, fotr pa itak obicajno samo denar odsteje in v ponedeljek do stacune zapelje. Pa je tipicen slovenski pasji nakup opravljen in druzina v trendu, ker ima trendovskega psa za nekaj evrov. Jeba nastane v torek, ko zacne pes s kozlanjem in drisko in ko veterinar (ja, je treba k vetu, ker tolk dnarja pa ni kar stran za vreci) iz blagajne vrze listek, na katerem pise nekaj deset evrov za obisk in jih naroci spet za v sredo. Takrat se obicajno znajdejo tule in nas prepricujejo, kako smo mi debilni, nevedni, nesramni in zasluzkarski, ker nasprotujemo tako fajn nakupom.

Ne kazat s prstom na razne Amerike, Anglije, Kitajske, Yugo ... Jih imate pred nosom. Verjetno imate kar nekaj prijateljev, znancev in sodelavcev, ki so tocno iz takih razmer dobili pse, pa tega sploh ne vedo, ker so indiferentni in jih kao ne briga, samo da imajo oni psa. Lahko ze jutri zacnete ljudem okrog sebe razlagati, kaj pomeni tak nakup. Samo sami morate najprej razumet.

Žabca, si pogledala clanek? V takih razmerah ta trenutek biva pes, ki ga nameravas kupiti.



Sem že napisala da psa ne bom kupila pri omenjem trgovcu samo zanimalo me je če je vse res kar se piše o njem po internetu. Psa bom kupila pri fantu in punci ki imata že vrsto let buldoge in od tam ima tudi znanka buldoginjo ki je bila pravilno cepljena in je popolnoma zdrava. Tudi ljudje ki ne djao rodovnika zraven psa so lahko dobri ljudje in ne kar eni ki hočejo zaslužit. Pač jim ni vseeno kaj se zgodi z kužkom in ga raje prodajo po ugodni ceni kot pa da bi ga zavrgli.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #451 : sreda, 05.08.2009 : 14:09:37 »

Aaaaaaa, mi je zdaj jasno, kje boš kupila. Veliko sreče. Jo boš prekleto potrebovala.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #452 : sreda, 05.08.2009 : 14:11:21 »

zabca,
zakaj pa naj bi ga zavrgli? Saj je ta mladic prisel na svet nacrtno, po volji teh dveh steparjev in z namenom, da jima bo prinesel denarce.
In ce sta ta dva mandeljca tako vestna vzreditelja, zakaj potem mladici nimajo rodovnikov.

Ne, res mi nikoli ne bo jasno, zakaj ste ljudje tako vztrajno naivni.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #453 : sreda, 05.08.2009 : 14:14:40 »

Ne, res mi nikoli ne bo jasno, zakaj ste ljudje tako vztrajno naivni.
Že Einstein je rekel: "Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."   Lips Sealed Tongue

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #454 : sreda, 05.08.2009 : 14:21:37 »

Joj, Žabca, kako si ti naivna  Roll Eyes dobri ljudje so ja, takšni še posebej, ki ti poceni zrihtajo psa, in to le zato, da bi zaslužili. Zakaj pa drugega? Pa ti le podpiraj takšne, ki svojo psico izkoriščajo! Mogoče boš v naslednjem življenju ti ta psica, pa boš lahko nam nevednežem zaupala, kako se počutiš.  Wink

Ti kar podpiraj šteparje, samo zapomni si, da se ti bo vse vrnilo. Vse slabo se s slabim vrača  Wink

Tetameta, dobra  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #455 : sreda, 05.08.2009 : 14:41:03 »

Branka, super si to napisala. Se strinjam, popolnoma!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #456 : sreda, 05.08.2009 : 14:42:54 »

Žabca, a menis, da zate opozorila ne veljajo? Vse nadaljnje, kar bos napisala pozitivnega o stepanju psov ali o cemerkoli, kar je povezano z nakupom nerodovniskega psa, bom brezpogojno brisala - komplet sporocila, ne glede na ostalo vsebino, ki jo bodo vsebovala.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #457 : sreda, 05.08.2009 : 14:45:46 »

Žabca nima smisla.  Angry

Sem se potrudila in ti poskušala razjasnit osnovne pojme, pa vidim, da nisi razumela (nisi hotela razumeti) poante.
Doma imam 5 rodovniških buldogov, poznam ogromno lastnikov rodovniških in tudi nerodovniških.

Za druge pasme ne morem govoriti, vendar se pri nerodovniških buldogih zelo, zelo pogosto pojavljajo težave z dihanjem (sledi smrt), nogami (sledijo zelo zapletene in pogoste operacije), kožo in dlako (alergije, dietna hrana in ostali ustrezni ukrepi do konca življenja), očmi (neprestano vnemanje, operacije), srcem (kap - smrt)...

Tudi če je s psom, ki ga je kupila znanka trenutno vse v redu, kdo ti lahko garantira, da bo s tvojim?

Če bi prebrala moj post bi tudi vedela, da so rodovniški psi dražji zaradi OSKRBE in ne zaslužka.

Sedaj sem bila krajša. Upam, da se ti bo toliko dalo brati.  Lips Sealed
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #458 : sreda, 05.08.2009 : 15:03:43 »

Mah taki se očitno morajo enkrat fajn opečt, da se potem na forumu lahko oglasijo in opozarjajo, da ne kupi pri temu in temu človeku. Vsa ta jasna navodila in popolnoma dobronamerni predlogi ne pomagajo očitno. Potem pa na Bolhi bereš-POZOR! Kupila sem tam in tam in sem morala takoj k veterinarju, zbila ogromno denarja, da bi psa rešili, a ni uspelo... Folk je čisto za luno, prov res!
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #459 : sreda, 05.08.2009 : 15:08:25 »

Drugače pa ni samo "pasja industrija" tista v kateri se delajo svinjarije, več ali manj je zadeva podobna povsod kar se tiče živali.
Prašiči nis nikoli na zraku, in so izključno namenjeni zakolu oz novi reprodukciji, enako je s kravami, ki so ves čas privezane na 30 cm verigo, piščanci natrpani v kletke 1x1m pod uv lučmi, ali pa preprosto hodijo druga po drugi.Kaj torej dejansko uživamo, kaj nam daje prehrambena industrija...
No ja kapital je tisti ki vseskozi narekuje kako se bodo odvijale zadeve.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #460 : sreda, 05.08.2009 : 15:25:50 »

Janez22, kaj pa imajo prasici, krave in piscanci z goljufijami pri nakupu psa?
Mimogrede - v zivinoreji, prasicjereji in kokosereji veljajo zakoni, kjer so doloceni pogoji, v katerih lahko zivali bivajo. Evidentne primere, kjer ravnajo v nasprotju z zakonodajo, je treba prijaviti na VURS.
Vse ostalo o prehrambeni industriji, nasem uzivanju hrane in kapitalu, povezanim s tem, spada v teme o vegetarijanstvu in podobnem. Jih je kar nekaj po forumu.
Logiran

Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #461 : sreda, 05.08.2009 : 15:39:02 »

samo to da živijo v enakih/podobnih pogojih. Vurs pa itak dela kakor dela...zakoni ja, multinacionalke določajo kako bodo živale živele!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #462 : četrtek, 06.08.2009 : 21:06:56 »

Tu so potrošniki ključni! Undecided
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #463 : sobota, 08.08.2009 : 21:06:14 »

mene pa samo še neki zanima, mogoče se čudno sliši samo resno me zanima a pri preprodajalcu dobiš potni list, potrdilo o cepljenju, čip poleg tega da ne dobiš rodovnika.Jim dajo vsaj te osnove?al ti samo vrže psa in reče 100% je čistokrvni?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #464 : sobota, 08.08.2009 : 21:18:17 »

Čip, potni list in cepljenje imajo tudi vsi mešanci in z rodovnikom nimajo nobene zveze.
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines