mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 05:26:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49542 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 17.01.2010 : 21:12:38 »

Potemtakem velja tudi: Da zaradi varovanja ene živali (pes) privoščiš drugi (srna) da kruto konča ni ravno stališče nekoga, ki ga gani problematika živali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #31 : nedelja, 17.01.2010 : 21:30:18 »

Jaz nobeni živali ne privoščim da jo kdo raztrga niti da jo kdo ustreli. Nisem za to, da psi ganjajo in tudi nisem rekla nič v stilu ''bogi kmečki pes, se vsaj malo zleta zvečer, naj ima malo veselja v svojem životarenju.'' Tako da ne moreš tako enostavno obrnit.

Razumem da srni ni fajn da jo kdo preganja in raztrga in mogoče kdo ki srno oz njeno varnost/življenje vrednoti višje od varnosti/življenja psa ki jo preganja, lahko zagovarja odstrel, ki bo pomagal tisti dotični srni v tistem dotičnem pregonu.

Samo hotla sem opozorit da verjetno obstaja boljši dolgoročni način reševanja problematike (za obe strani - pse in divjad) kot imeti človeške patrulje v nedogled, ki streljajo begalice. Očitno se to ne obnese, če se že leta tako ''rešuje'' pa bo še vedno jutri naslednji pes raztrgal naslednjo srno, če prej nekdo ne likvidira njega. Začaran krog, ki ne vodi nikamor razen v neizbežno trpljenje - ali srne ali psa. Meni se to pač ne zdi ravno super opcija.
Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #32 : nedelja, 17.01.2010 : 21:49:13 »

Verjamem, Lanabela.
1. Prostoživeče mačke, ki tvorijo trope so seveda problem ne le lokalnih občin ampak tudi okolja, ki toliko mačk ne prenese več. Govorim seveda o desetkanju plazilcev, ptic pevk...  To so prostoživeče živali....mačke pa niso. O tem pa res že dolgo nisem pisala. Smiley Mačk se ravno tako kot psov ne strelja, me pa spet zanima ideja, kako rešiti problem. Sterilizacije, kastracije in obilno futranje po vogalih s strani navdušenih ljubiteljic verjetno ne bo dovolj. Res, da sem že malce v letih in streljanja mačk po vogalih nisem doživela, jih moraš imeti ti krepko čez štirideset ali petdeset, da se tega spomniš. Morda pa jaz živim na luni. Me pa zanima, kako si predstavljaš streljanje po vogalih hiš, travnikih, naseljih. To je namreč prepovedano. Aja, točno. Potepuške mačke se zadržujejo v gozdovih. Če pa s tem pobijanjem mačk ciljaš na državno paniko ob pojavu stekline pred kakšnimi 40 leti, ko se je pobijalo vse živo od lisic, jazbecev, mačk...,, potem pa to res ni vredno intelekta.
 
Da ne bo pomote. Dvajset let se bolj ali manj aktivno ukvarjam z živalsko problematiko( sodelovanje z društvi, iskanje domov, celo kakšna namestitev, izobraževanje na področju skrbi za živali,...) Kljub temu pa se mi zdi ščepec zdrave pameti prijetna (če ne že skoraj nujna) začimba ljubiteljstva živali.

2. Mačke kot vaba za šolanje psa. He, he. Kateri izpit pa se dela "na mačka". Če bodo mačke dobile lovno dobo, potem bi tale oslarija verjetno zdržala vodo.
 


Zala. Moje stališče je na strani ohranitve okolja, prostoživečih živali in hkrati na strani odgovornega lastništva in zdravega ljubiteljstva. Veliko nevestnega spuščanja psov v naravo se k sreči konča z opozarjanjem, fotografiranjem in kulturnim dialogom. Nekaj se jih konča z grožnjami o prijavi. Nekaj pa žal nikoli. Ostajajo pa raztrgani ostanki srnjadi, srnjad z zlomljenimi nogami, ki crkava v mukah zaradi gonjenja "nič krivih kužkov"...
Seveda ni vse rožnato ne v lovskih in ne v pasjeljubskih vodah, a skrb za  živali in ljubezen do njih presega skakljanje s svojim kužkom po travniku in duhanje rožic.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #33 : nedelja, 17.01.2010 : 22:07:42 »

Se strinjam. Ampak tudi streljanje psov očitno ne vodi v nič manjše število poginule in trpeče divjadi. Tisti, ki smo odgovorni skrbniki, tako ali tako preprečimo da bi naš pes kaj takega storil. Tisti ki jim je vseeno, jim bo pa vseeno še naprej. Za take ni kazen to, da psa ni več domov (torej taka, ki useka po psu), za take je kazen kvečjemu taka, da useka njih - po denarnici/času/kazni. Vem, da se zdaj ogromno točk iz zakona ne izvaja - samo energija bi bila boljše vložena, če bi lovci namesto groženj ljudem, ki hodijo s psi na vrvicah, pa namesto streljanja psov, ki jih bo že čez en mesec nadomestil novi živi alarm, težili VURSU ali pa še komu višje. Tako ne bo treba ''tolči'' ne po divjadi in ne po psih, temveč po ljudeh, ki smo tu odgovorni.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #34 : nedelja, 17.01.2010 : 22:21:57 »

http://www.lovska-zveza.si/ftp/pdf/Psi.PDF

Ne piše, če je odgovor prišel.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #35 : nedelja, 17.01.2010 : 23:26:42 »

Clovek bo vedno najbolj okrutna zival:

Trofeja je manjkala...


Po polhariji:


To pa definitivno ni bil pes (mislim, da tudi clovek ne):


"Crevesje" (predvidevam, da vaba)


Lobanja psa (se je sam ustrelil):


Nelegalno strelisce ("uradno" nelegalno lovsko strelisce smo tudi ze locirali (in nabrali del kovinskih dokazov)):


V drustvu imamo par "notranjih" lovcev, ki so kul, ki nam razlagajo filozofijo nekul lovcev:
- kdo bo pa pogresal eno macko
-...

O lovcih (pa le 2 okoliskih druzinah) imamo na drustvu izbrano ze toliko, da bo kmalu sla ena oreng prijava (morda ovadba) naprej. Clan ene je, ko sem bila se jaz v OS, streljal lastniske pse zraven vrtca okrog 11:00 - pa so bili psi na domacem (ne vsi). Spremljali smo ze 2 eksekuciji bolnih srn okrog nase hise - 1 so vsaj pokoncali takoj, za drugo buh pomagej (lovec bi moral imeti na strelnem orozju zadevo za alkotest, ki mu ne bi pustila streljati, ce ne bi bilo 0.00000), obakrat pa vsaj kaksna zadeva proti dolocenim clenom... (en clan drustva se je "zagrizeno" posvetil "lovski tematiki" - zal imam obcutek, da zadeve (zakonodajo) obvlada ze bolje kot vecina lovcev). Prav tako imajo lovci tudi na drugiih podrocij probleme s pravilniki, zakoni... del lovskega doma je crna gradnja...

1x je eden nebodigatreba streljal tudi k nasi hisi (po vsej verjetnosti Maya, ki je bil zraven drvarnice, mami pa v drvarnici) - no, zgresil je oba, bolj Maya, kot mami... takrat je bila pravec v soku, da bi lahko karkoli naredila... sedaj smo pa pripravljeni!


Se vedno sem 1000% prepricana, da bi se naravno ravnovesje vzpostavilo samo, ce bi se clovek nehal vmesavati.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #36 : nedelja, 17.01.2010 : 23:34:26 »

Se vedno sem 1000% prepricana, da bi se naravno ravnovesje vzpostavilo samo, ce bi se clovek nehal vmesavati.

Seveda. Samo me zanima, če bi se bila ti pripravljena prepustit naravnemu toku dogodkov. Ker potem odpadejo tudi vsa zdravila in preventivne zaščite.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #37 : nedelja, 17.01.2010 : 23:37:45 »


Se vedno sem 1000% prepricana, da bi se naravno ravnovesje vzpostavilo samo, ce bi se clovek nehal vmesavati.
Prepozno, smo že preveč zafurali in to je najbolj grozno, kar se mene tiče - da ni poti nazaj. Vsaj z nami na tem planetu ne.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #38 : nedelja, 17.01.2010 : 23:44:58 »

Seveda. Samo me zanima, če bi se bila ti pripravljena prepustit naravnemu toku dogodkov. Ker potem odpadejo tudi vsa zdravila in preventivne zaščite.

Si zadela v polno.

Prepozno, smo že preveč zafurali in to je najbolj grozno, kar se mene tiče - da ni poti nazaj. Vsaj z nami na tem planetu ne.
Tako je, ce se igras z naravo - te udari nazaj, potem pa boli.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #39 : nedelja, 17.01.2010 : 23:50:24 »

Prepozno, smo že preveč zafurali in to je najbolj grozno, kar se mene tiče - da ni poti nazaj. Vsaj z nami na tem planetu ne.

Dodatek: pri zivalih bi se ravnovesje vzpostavilo, problem je drugje, kjer smo ga s* in ga se s*.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #40 : ponedeljek, 18.01.2010 : 01:14:29 »

2. Mačke kot vaba za šolanje psa. He, he. Kateri izpit pa se dela "na mačka".

To je tudi meni znano......če se ne motim, so včasih pri žimavcih imeli preizkus ostrosti in takrat so mnogi mačke žrtvovali za trening.

Brez komentarja  Lips Sealed
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #41 : ponedeljek, 18.01.2010 : 09:18:15 »

Ravnovesje? Samo to vprašaj lovca: ali ima v skrinji bolno in obnemoglo žival ali mlado zdravo...Še nisem slišala za golaž iz stare, obnemogle srne.
Ja, včeraj 17.1. so streljali tudi na področju Marka nad Šempetrom. Mož je bil na orehu in obrezoval suhe veje, ko je začelo pokati. Se je bilo treba kar umakniti, ker kdo pa hoče biti sklaten z drevesa.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #42 : ponedeljek, 18.01.2010 : 09:37:34 »

Si zadela v polno.

Tako je, ce se igras z naravo - te udari nazaj, potem pa boli.

Zanimivo. A pa veš, kako narava uravnava preveliko populacijo živali v nekem prostoru in času? Ker mislim, da velik del forumovcev pogled na naravno uravnavano preveliko populacijo živali ne bi bil nekaj, kar bi lahko sprejeli (že jst zelo težko, pa so mi nekako te stvari jasne in jih poskušam sprejemat).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #43 : ponedeljek, 18.01.2010 : 10:41:19 »

Veliko stvari pri nas pa tudi drugod - bi bilo boljše, če bi bilo tako in tako urejeno.

Ampak se mi zdi, da prav zaradi tistih lovcev, ki samo iščejo nekaj, da se da ustrelit (niso vsi takšni jih je pa kar nekaj in zraven nekaj tistih, ki niti lovci niso) bolje, da zakon, ki streljanja psov ne dovoli, obstaja.
Seveda ne privoščim katerikoli živali, da je raztrgana ali preganjana, ampak vsak pes v gozdu ne predstavlja nujno grožnje divjim živalim. Recimo pes na sprehodu s svojim lastnikom, ki v tistem trenutku ni na povodcu, je pa pod nadzorom in pri katerem odpoklic deluje tudi v hosti. Možno je tudi, da pes pobegne sicer odgovornem lastniku (že na forumu je nekaj takšnih primerov) in je to enkraten dogodek, pes pa se znajde popolnoma zmeden in prestrašen sam v gozdu. Če pa resnično gre za neodgovornega lastnika - pes ni kriv, da ima neodgovornega lastnika, zakaj torej bi moral biti pes kaznovan?

Logično in prav je, da se takšnih psov ne strelja. In ker je na daleč težko oceniti situacijo in ker nekateri lovci (vem, da ne vsi seveda, jih je pa dovolj), kot je že nekajkrat omenjeno v temi, bi postrelili kar vse pse brez povodca, pa četudi imajo s seboj svojega lastnika - je prav, da jim to pač ni dovoljeno.

Prav zato me je zanimalo, če je vsaj zakonsko to urejeno.


Kot recimo v prometu. Za nekatere boljše voznike bi bila lahko pravila malce drugačna, pa to seveda ne gre. Zaradi tistih, ki niso tako dobri morajo biti pravila takšna kot so za vse.



Me pa zanima še ena stvar pravzaprav, če kdo ve. Ali lahko lovcu prepovem prehod na SVOJI parceli gozda (recimo, da je nekje bogu za hrbtom in ne na obronku gozda pri naselju)? Ali lahko na tej isti parceli spustim psa?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #44 : ponedeljek, 18.01.2010 : 12:27:07 »

Mislim,da ne,ker bi morala potem imeti to parcelo ograjeno.Tega pa se pri nas ne da naresti.Poleg tega si ti lastnik zemlje in dreves,nisi pa lastnik divjadi,ki bi ji na ta način onemogočala prehod čez tvojo parcelo.Divjad je kolikor jaz vem državna last,lovci pa naj bi bili državni upravitelji in oskrbniki.
Pred časom se je v lovskih krogih ogromno govorilo o novem zakonu o lovstvu,kjer naj bi lastniki gozdnih parcel postali tudi lastniki divjadi,ki se tam zadržuje.Na ta račun bi tudi te parcele postale privatna lovišča,s čimer se pa lovci nikakor nočejo strinjati.Problem namreč vidijo v tem,ker se bojijo,da bi se na tak način lahko zmanjšala populacija divjadi zaradi nekontroliranega odstrela.Lastniki bi se namreč lahko šli turističen lov( je zelo donosna stvar pri tujcih) v prevelikem obsegu.
Tudi posamezne lovce in lovske družine zaradi nepravilnega odstrela pri nas kaznujejo.
LP Tjaša
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines