mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 09.05.2024 : 07:14:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 634270 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1290 : četrtek, 11.02.2010 : 11:24:45 »

V današnjem Žurnalu je članek z naslovom "Baričevič naj bi pse drogiral", v nadaljevanju pa ne piše nič novega (v poročilu obdukcije ne bo nič o zlorabah in drogah). Vsaj potihnilo še ni ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.308


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1291 : četrtek, 11.02.2010 : 11:26:20 »

Cats, za vzrejno dovoljenje mora biti predlozen originalni rodovnik, ce se ne motim, pa tudi psica/pes vpisan v SLR, torej morajo biti lastnistva jasna in nedvoumna. Za strokovno razlago vprasati na KZS.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1292 : četrtek, 11.02.2010 : 11:28:59 »

Citat
Citat: kaja , Danes ob 10:20:56
Na prijavnico za razstavo lahko vsak napise kar hoce, pravzaprav. Prilozen rodovnik ponavadi lastnika nima vpisanega, ce ga pa ima, pa se tudi ne pomeni, da je to trenutni lastnik. Pes je bil lahko vmes prodan, lahko je v solastnistvu....tako, da kar pise v razstavnih katalogih ni jemati za sveto resnico.

Se mi dozdeva, da bi bilo to potrebno tudi bolje uredit/nadtirat....

Bom ta prva vesela, ce se res uredi!  Smiley Smiley Smiley
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1293 : četrtek, 11.02.2010 : 11:30:06 »

Odvetnika, ki bi nas zastopal v postopku...hm nekako ne bo šlo ker nismo stanka v postopku oziroma bi morali izkazati pravni interes (poudarjam pravni in ne javni). Možnost pa je, da se da prijava na policijo z razlogom, da gre za utemeljen sum potvarjanja podatkov oziroma prikrivanja resnice oziroma....kar pač naštejemo in predložime vse kar imamo.

Glede na dogajanje in povezave Kresal, policija, Senica,... dvomim, da bi bilo kaj iz tega ampak probati ni greh. Če mene vprašate pa so bili psi že včeraj kremirani.

Najbolj pa bi po moje pomagal kakšen tečen, vrtajoč odvetnik, ki bi vsem vpletenim postalit točno ta vprašanja, ki si jih mi zastavljamo tukaj in zahteval odgovore. Če se ne motim, do danes še nihče ni vprašal Čadoničke, kako to da sama identifikacija znanih psov poteka teden dni? Ali pa recimo vprašanje za Kresalko, kako je možno, da teh podatkov, ki so ključni za preiskavo niso naročili, imajo pa čas in interes mrzlično iskati fotografa. Da sploh ne naštevam ostalega. Ali pa vprašanje za policijo, kako si razlaga, da je bil pokojni gol z umetnim penisom zraven in ali se jim ne zdi v zvezi s tem opraviti preiskave. Miljon vprašanj, ki jih ne upa zastaviti niti en novinar.
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #1294 : četrtek, 11.02.2010 : 11:30:36 »

Grem po vrsti, ker ne morem istocasno iskat podatkov, jih limat in pisat ter odgovarjat tule, zato mal potrpljenja tistim, ki kaj sprasujete Smiley

katjuska, iz prakse vemo, da na razstavah pri prijavah ne preverjajo ustreznosti podatkov na prijavnici in rodovniku. Vsaj do kaksnega leta in se mal nazaj niso, dokler nisem izpostavila udelezbe evidentno nerodovniskih psov na slovenskih razstavah. Stala je sicer bila, bilo pa je tudi pometeno pod preprogo tako, da so enostavno psi dobili rodovnike. Torej, iz tega lahko sklepas, da v katalogih razstav in med rezultati na spletu lahko pise KARKOLI! Edina verodostojna dokumenta sta rodovnik in rodovna knjiga. Prepis lastnistva rodovniskega psa naj bi potekal tako, da se poslje rodovnik skupaj s pogodbo (dogovorom) med starim in novim lastnikom na KZS, kjer v rodovno knjigo podatke zavedejo in napisejo na rodovnik. Ce so kaksni drugi stosi, je pravi naslov KZS za odgovore na vprasanja.

Joj, se opravičujem, ker sem uletela s tako obrobno temo, ni bil namen krasti cajz, v glavnem zdaj je veliko bolj važno tole o obdukciji in nisem postavila vprašanja zato, da bi se ga podrobno obdelalo. Samo tu je veliko znalcev, ki to vedo iz prve roke, jaz nimam psa in pojma, kako to gre, pa se mi je zdelo, da bo kdo vedel iz glave.

Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1295 : četrtek, 11.02.2010 : 11:31:09 »

Za preprečitev kremiranja trupel se je potrebno zagovarjat na možnost zavarovanja dokazov in sklep more izdati sodišče. (če že ni prepozno). Sedaj brska, kdo bi lahko bil upravičen, ko bo kaj več znano, javim Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1296 : četrtek, 11.02.2010 : 11:31:16 »

Najbolj pa bi po moje pomagal kakšen tečen, vrtajoč NOVINAR ne odvetnik...se opravičujem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.308


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1297 : četrtek, 11.02.2010 : 11:33:34 »

Ok, dajmo, lepo prosim, brat Smiley
Hvala.

Nekaj strani nazaj sem pisala o 2. odlocbi VURS za humano uspavanje (avtor inspektor Andrensek), kjer je napisano to, kar je na spodnji sliki (ne da se mi tipkat, ker me ze prsti bolijo od mailanja Smiley:



http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/2_odlocba_VURS_15_5_2008.pdf

Takrat je bila Zora Rotar se ziva. Ona je namrec umrla 8.8.2008 ali morda dan pred tem.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1298 : četrtek, 11.02.2010 : 11:38:58 »

Ne razumem. Kje je torej bila opravljena sprememba lastništva?
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1299 : četrtek, 11.02.2010 : 11:52:29 »

"Takoj po tragičnem dogodku, ko so bulmastifi Atlas, Atos in Joy 2. februarja na domačem dvorišču raztrgali lastnika Sašo Baričeviča, so se pojavili namigi, da so bile živali spolno zlorabljene. Po neuradnih informacijah naj bi prvi izvidi patoanatomske preiskave, opravljene na Nacionalnem veterinarskem inštitutu, res kazali na spremembe na anusih vseh treh bulmastifov, pri Atosu naj bi bil anus celo odprt."


Tisto zgoraj je citirano iz enega foruma in ne najdem viea, očita pse dnevniku, da je naredil cenzuro? Torej je mogoče bilo v članku dnevnika in sedaj ni več...spodaj pa je link, ki se navezuje na to.


http://www.zurnal24.si/slovenija/psi-so-bili-zlorabljeni-159659

Še eno mnenje, da v sami obdukciji, da so lahko prišli do te ugotovitve, vvendarar jim to ni potrebno napisati v poročilo, če se od njih na zahteva oz ne sprašuje....je to možno? Kaj se pa tiče preprečevanje kremiranja pa ni tako enostavno, saj nismo stranka v postopku in to lahko naredi le stranka v postopku za zavarovanje dokazov.


Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1300 : četrtek, 11.02.2010 : 11:53:52 »

Jao, se opravičujem zaradi napak v pisanju, ampak pišem prehitro zaradi razburjenja in na vseh telefonih visim zraven.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.308


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1301 : četrtek, 11.02.2010 : 11:55:44 »

Sprememba lastnistva je bila opravljena v CRP, kot je razbrat iz medijev, pa ni bila v rodovni knjigi in po "uradnih papirjih" je lastnik Joy se vedno Zora Rotar, ce je ona navedena kot lastnica v rodovni knjigi in na rodovniku za to psico.

Ce preberemo z zgornje slike in ce razumemo, da je bilo skrbnistvo nad psi v Gmajnicah, oz. Zoo (naj se nekdo poigra s tem, kaj je bil Zoo pravno tem psom, ce jih je sodisce odvzelo lastnikom in dalo v oskrbo Zoo!), potem se vprasamo, kaj sploh lahko s temi psi (tudi samo v papirjih) pocne lastnik. Lahko bi jih recimo prodal Tongue Mislim, da je Andrensek upraviceno zapisal zgornje v odlocbo, saj je zadeva cudna, pravniki pa lahko ugotavljajo, ali samovoljen vpis v CRP pije pravnisko vodo.
Logiran

katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #1302 : četrtek, 11.02.2010 : 11:57:01 »

Ne razumem. Kje je torej bila opravljena sprememba lastništva?

Ne razumem. Kje je torej bila opravljena sprememba lastništva?

Res se opravičujem, da sem sprožila to vprašanje, ker je bolj važna peticija in obdukcija in vse ostalo, pa še sama bi lahko pobrskala, pa nisem. No, grem zdaj podrobneje brat. moksa, saj se lepo vidi, kdo je bil lastnik in kdo je spremenil lastništvo - če prav razumem, Hajdinjak, sicer pa to ni tako važno, ker je Joy očitno bila prepisana, Atos je bil pa tako ali tako od doktorja, in verjetno tudi Atlas, se pravi so podatki z razstave verjetno celo pravi.

Sicer pa, Felina, kakor se umikajo članki in brišejo komentarji že cel teden, ugotavljam, da bi bilo zelo koristno, če bi si kdo sproti delal print screene tega, kar pride v javnost pa se potem umakne ... Ko se je stvar začela, niti v sanjah nismo pričakovali, da se bo tako razpletala, pa verjetno ni takega kerlca. Ali pač.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.308


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1303 : četrtek, 11.02.2010 : 11:57:29 »

Felina, nekaj strani nazaj je citat iz dnevnika in link. Je pa tudi slika s strani 24ur, ce bi slucajno izbrisali. Delajte posnetke strani, ker bo ocitno se marsikaj izginilo. jaz ne uspem vsega.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1304 : četrtek, 11.02.2010 : 11:57:58 »

Jaz ne vem za nikogar kateremu bi za spremembo ali vpis lastništva zahtevali kakršno koli pogodbo ali dokazilo o nakupu. Tudi ne vem za nobenega vzreditelja v Sloveniji, ki bi ob nakupu psa dal račun in overovljeno kupoprodajno pogodbo.
Ali je torej vedno kršen zakon, ali to sploh ni potrebno?
ČE bi bilo to nujno in če bi zahtevalo, bi torej vsak lastnik psa moral imeti kupoprodajno pogodbo in račun  ali overovljeno darilno  pogodbo, ko bi se s psom prvič pojavil pri veterinarju oz ob čipiranju.
Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines