mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 17:06:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Uresničene sanje - INDY
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uresničene sanje - INDY  (Prebrano 52803 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #60 : sobota, 10.01.2009 : 14:31:49 »

nezzek,
imela sem v načrtu prit na repkov tek, seveda z vsemi, lani smo bili štirje, sedaj nas bi bilo pač pet Grin
Veterinar pa mi je odsvetoval... jaz res ne vem kako bova tole, nič več energične igre, iskanja, teka ob kolesu... Undecided no, nekako se bova že zaposlii, pa na repkov tek, če ne bo drugače pridemo pa vsaj na sprehod, če že ne laufat (čeprav... ona bo laufala kolikor jo poznam Roll Eyes  )

Mogoče kdo ve kaj pomeni pogrickavanje pri psu- grickanje,hitro in v izredno majhni amplitudi s sprednjimi zobmi. Kaj pomeni če to dela pes človeku ali pa drugi živali npr. glodalcu Huh

Izvedela sem, da je prej Indy kar veliko tekla, torej vemo zakaj je v fajn kondiciji Wink Cheesy

lp od cele bande Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #61 : sobota, 10.01.2009 : 14:55:17 »

Pogrickavanje se pojavi pri psih, ki intenzivno vohajo in jih ta vonj vznemirja, privlači. Če to počne Indy pri tvojih glodalcih, bodi previdna, ker se v njej lahko prebudi njen lovski nagon. Ne zaupaj ji preveč, kar se tiče malih živali.

V tej temi sem prebrala, kako rešuješ rangiranje Oxe in Indy. Jaz na tvojem mestu ne bi posegala v njuno rangiranje tako, da preženeš/kaznujše tisto, ki grozi in nagradiš drugo. Situacijo bi preprosto prekinila, obema vzela igračo/ju odpeljala stran od glodalcev/nobeni ne bi pustila k sebi na posteljo. Tako nobena od rangiranja in šopirjenja ne bi nič imela in hitro bi se obe naučili, da takšno vedenje ne pripelje nikamor. Če kaznuješ eno in nagradiš drugo, njuno rangiranje lahko samo še zaostriš.

Drugače ti pa želim veliko lepih trenutkov z Indy in s tvojimi drugimi kosmatimi in gladkimi. Irci so tudi meni pri srcu. Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #62 : sobota, 10.01.2009 : 15:24:54 »

Super ste. Prav fino vas je brat. Oxi pa le ne pustit, da se prevec obremenjuje. Vem pa, kako je to, ko s psom ne mores vec pocet vsega, zaradi zdravja. Se prilagodis in poskusas paziti na psa in malo das svoje zelje na stran. Pac se malo vec vozis   Smiley
Tole z grickanjem pa nisem vedela, da to pomeni. Roki je redno grickal. Sem mislila da je to s psiho povezano in zivcnostjo.
Lepo se mejte Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #63 : sobota, 10.01.2009 : 15:36:56 »

Saj je povezano s psiho - vznemirjenostjo, dostikrat zaradi kakšnega vonja. Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #64 : sobota, 10.01.2009 : 18:46:36 »

Kolega je imel ovčarko, ki je imela navado grickat ljudi, oziroma njega in mene, za ostale ne vem Roll Eyes
Tudi moj Maik to počne npr. ko leži zraven mene ima navado, da me liže po rokah itn, občasno pa ''pogricka'' moje oblačilo, ki ga imam na sebi. Grickanje pa je takšno, kot pri psih, ki se grizejo zaradi bolh Tongue
ker je Maik v tistem trenutku sproščen (ne vem, v postelji verjetno ni napet in tudi drugih psov ali živali ni nikjer, v LJ), si sploh ne predstavljam kaj bi to pomenilo. meni se zdi pozitivno, oziroma nimam nič proti zastonj masaži Grin

Kalsang, včeraj mi je ''počil film'', zato sem Oxo odvedla sram
drugače je Oxa prva, v svojih in mojih očeh in se tudi temu primerno vedem. Opažam, da jo Indy tudi vse bolj upošteva, ampak hudo me moti to, da je Oxa npr. če kuham ne pusti zraven štedilnika, če Indy pride zraven potem Oxa grdo zarenči. To se mi zdi nedopustno.
Drugo je pri hrani, ki je namenjena njim ali igrači... Da pa ne dovoli Indy zraven kakšnih stvari, to pa ne Tongue Tako da sem bila včeraj jezna, da je ni pustila zraven pujskov.
Drugo je, če je pes na čuvanju in čez čas gre Roll Eyes Zanimivo je, da MAika in Tayosa pusti zraven, Maik ji celo pomaga pri briketih, pa je velik alergik na delitev svoje hrane. Pričakujem, da se bo stanje izboljšalo, druge variante kot  sprejeti se, tako ali tako nimajo Smiley
Vidim, da je veliko drugače pse imet od malega, ko ga spoznavaš od nenevarnega malčka dalje in oblikuješ po svoje. Pri starejšem psu, torej pri Indy ne poznam njenega karakterja in kakšen bo odgovor na Oxino renčanje, saj sem ugotovila, da zna tudi Indy zarenčat in to je pri tako ogromnem psu grozljivo Shocked Tongue


Danes sem Indy preizkusila v poslušnosti Cheesy
Igra se z aportom (zanimivo), sede brez težav, poleg pa ima pri mojih bokih glavo namesto plečko Roll Eyes Vidim, da bo potrebno utrjevati kontakt z očmi, ker ko sedi je pozorna na moje roke namesto na moj fris Grin
Zelo sem zadovoljna in upam, da nama rata položit BbH... čaka naju veliko dela, predvsem pa gradnja odnosa Wink

Tayos je pa čuden Shocked ni dobro delal, ne posluša, njegova husky kri me kar nervira Tongue Ob dveh pasjih babah spet vidim kako prijetno je imet babe, le kdo mi je ta dva samca podturil?! Grin
Pestro je. Dolgčas nikoli Grin
Aja, Oxa je tudi delala na easy poleg in se privajava novem načinu brez igračke, z mirnejšim tonom, brez pretiranega mojega navdušenja, brez njenega skakanja okoli mene po uspešni vaji... Samo, da dela, to je najbolj pomembno.
uf, sem se razpisala Smiley
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #65 : ponedeljek, 12.01.2009 : 22:22:13 »

Čestitke  Wink
Res krasna je, moramo se kdaj dobit, glede na to da ste tudi vi iz Nm  Smiley Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #66 : ponedeljek, 12.01.2009 : 22:43:59 »

V knjigi "The Dog Who Loved Too Much" od Dr: Nicholas Dodman govori med drugim o "sibling rivalry" in odpravljanju takih težav: "Treatment of sibling rivalry involves reinforcing the position of the more dominant dog and ignoring the more subordinate one." Torej, pes, kateri dominira bi naj bil prvi hranjen, božan, prvo se z njim igramo, itn...  torej ima prioriteto pred drugimi. Podrejenega naj ne bi branili pred dominantnim, saj bi tako spor samo potencirali, ker bi se dominantni pes moral še bolj truditi za svoj položaj. V primeru spora naj bi se jim preusmerila pozornost z glasnim zvokom ali poveljem. Ne kaznujemo dominantnega in ne branimo podrejenega. Avtor poudarja kako pomembno je, da tudi mi upoštevamo postavljeno/uveljavljeno hirarhijo. V tem primeru ne bi smelo pridit do resnejših sporih.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #67 : torek, 13.01.2009 : 00:40:11 »

skogkatt,
hvala za post, pred Indy nisem imela nikakršnih težav, bila je Tori, Oxa, Tayos... kakor so prišli tako so bili tudi rangirani. Potem Oxa, Tayos, Maik. enaka situacija. Maik na zadnjem mestu.
Sedaj niti nimam občutka, da skuša Indy prerangirat Oxo (Oxa je za moje pojme prva med psi), težava je edino v postelji Roll Eyes Grin Tongue
Vendar novincu ne dovoljujem renčanja na psa, ki je z mano že 10 let Tongue Tu je problem hitro rešen, bolj pa me skrbi njun odnos v kuhinji, kadar pripravljam hrano (svojo ali pasjo). Če dam vsem naenkrat jest prva dobi skledo na tla Oxa, vendar Oxa vse takoj zmaže in potem hoče jesti še pri drugih, kar seveda ne pustim. In potem se trese Lips Sealed Jaz pa upam, da Indy ne bo dobila potrebo po branjenju svoje hrane, katero Oxa fiksira Wink
Mislim da se ne motim, ko menim, da bi prej prišlo do frajarjenja v moji prisotnosti, kot v moji odsotnosti.
Sem pa res opazila, da je Indy postala precej posesivna do mene kar se tiče ostalih psov;
zadnjič je šel Tayos iz pasjega kavča (na katerem je bila tudi Indy) k meni na posteljo in ni mi jasno ali sem imela 6. čut ali kaj, da sem z roko prestregla Indyn nejevoljni ''hlast'' Roll Eyes vem, da mu ne bi naredila nič, vendar ji raje s svojo blokado povem, da je to narobe...
Sta pa z Oxo res zanimivi, v kuhinji se v moji odsotnosti Indy Oxi podreja, zunaj ko se igrajo pa Oxa teče proti Indy in se ne more odločit ali bi si jo podrejala ali bi se z njo igrala Grin Prav komični sta Wink
Moja lestvica je itak takšna kot vedno, najprej Oxa, potem Tayos, nato Maik in Indy nazadnje... kar se tiče hirearhije.
Vedno sem se spraševala KDO v tako številčnem krdelu postavlja hirearhijo?!
Ali pustiti da se psi sami zrangirajo ali alfa človek ustvari ''številke''?
Sama se nagibam k temu, da jaz postavim kdo je na katerem mestu Roll Eyes

Urši, pa ne me vikat, no Smiley
upam, da se bomo res kdaj dobili, prav rada bi spoznala tvojega velikana, potem se mi bo Indy zdela majhna Wink
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #68 : torek, 13.01.2009 : 15:14:01 »

Sem mislila množinsko s psi vred  Smiley Grin
Koliko pa je velika Indy?  Wink Silver je drugače 86cm  Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #69 : torek, 13.01.2009 : 15:19:41 »

Sem mislila množinsko s psi vred  Smiley Grin
Koliko pa je velika Indy?  Wink Silver je drugače 86cm  Smiley
Indy nisem merila, sem pa cca ocenila po mizi Roll Eyes, torej tam nekje 75 cm... mogoče je več, ne vem Wink
so pa samci IVH res precej višji od samic Tongue Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #70 : torek, 13.01.2009 : 15:20:49 »

Oi Teja, zate še najbolj dvomim, da bi napačno ocenila situacijo Wink
Pisala sem tak bolj na splošno, kar mi je pač v tem trenutku šlo po glavi, glede na prebrano, sorry da ravno v tvojo temo Tongue Mi je to vse skrajno zanimivo, pa vas tolk rada spremljam Cheesy Pozdravček vsem vam  Kiss
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #71 : torek, 13.01.2009 : 15:50:42 »

hvala skogkatt Cheesy
še vedno velja, da se z Maikom trudim do pasjega tereapevta, tako da bi se lahko kdaj tudi midve dobili Cheesy Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #72 : petek, 16.01.2009 : 00:15:53 »

Živalce še žive Tongue, celo moja največja kača, ki nas je prepletala današnji večer Roll Eyes
Imam pa ''problem'', ker Oxa ''pizdi'' na Indy kadar je spuščen Chinchi Tongue
Kot bi ga branila, ampak Indy mu ja noče nič žalega?! Huh

pestro imamo, itak Cheesy
smo bili danes na obisku pri eni IVH (nerodovniški) in njeni prijateljici jazbečarki... kužki divjali naokoli, Indy pa bila nalepljena name Shocked
Počasi bo, ane Wink Menda, sladkorčki moji Wink Smiley
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #73 : petek, 16.01.2009 : 14:58:38 »

Saj bo  Wink

Bi pa še kaj slikc Indy  Cheesy Smiley
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #74 : sobota, 17.01.2009 : 22:28:30 »

Teja kaj Indy je stelerizirana?  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Uresničene sanje - INDY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines