mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 00:11:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 270397 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #60 : sobota, 19.07.2003 : 16:15:12 »

Aleluja!!!!!!!!!! Cheesy Cheesy Grin Grin
Koncno sem po ''ocetu'' NO Maxu von Stephanitzu nasla kar sem iskala!! Wink
Koliko barv!! Grin
Kaksni lepi crnuhi, pa krem Destiny tudi ni slaba...   Wink Cheesy Cheesy Cheesy

http://www.geocities.com/al_shep2000/colors.htm

Pa se ena fajn stran:
http://user.mc.net/~frabo/

P.S. simi poglej ''modre'' nemce:  Smiley Smiley
http://home.frognet.net/~footloos/zeph.html
(modre ocke?? Shocked)

LP od total navdusene Teje Roll Eyes
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #61 : sobota, 19.07.2003 : 17:36:20 »

Se pridružujem... totalno navdušena! Še nikoli videla tooooliiikooo različnih barv, različnih dolžin dlak, različnih postav, ... Prekrasni so Shocked Cheesy! LP, Saša
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #62 : nedelja, 20.07.2003 : 17:37:52 »

HPMon
Samcki imajo visino od 60-65, samicke pa od 55-60.
Ce je tvoj kuza res tako hitro zrastel, ti priporocam ,da zamenjas hrano.
Pa si pravilno izmeril visino?
Logiran
leder
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #63 : ponedeljek, 09.02.2004 : 21:25:03 »

Nemški ovcarji so res cudoviti psi inse strinjam z vsemi ki to pravijo.Tudi prijatelj jih ima in je nad njimi navdusen Grin
Logiran
raraavis
novinec
*
Sporočil: 32



« Odgovor #64 : četrtek, 12.02.2004 : 10:54:45 »

Živjo!

Prijateljica kupuje nemškega ovčarja in zanima jo katero psarno v Sloveniji priporočate poznavalci oz. katero odsvetujete in zakaj.
Ker se spoznam le na amstaffe, ne vem tudi tega ali se slikajo pri nemcih samo kolki ali tudi komolci. Na kaj pri nakupu še naj bo pozorna. Pes bi bil hišni ljubljenček.

Hvala za odgovore!

Lp; Maja
Logiran
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #65 : nedelja, 22.02.2004 : 13:51:09 »

Sama sem svojo psicko, nemsko ovcarko, nabavila pri rejcu ***v ***. To je bil moj prvi pes in vse zivljenje sem si zelela nemskega ovcarja. Tudi jaz sem sprasevala po priporocilu in priporocila mi ga je prijateljica, ki je pol leta prej iz drugega legla tudi sama kupila pri njem psicko.

G. ** ze skoraj 40 let goji nemske ovcarje in menda imajo njegovi NO ene od najboljskih kolkov itd. v Sloveniji. (S tem nocem reci, da so drugi slabi, le ne poznam jih tako dobro).

Obe s prijateljico sva s psickama zelo zadovoljni. ****in velik ljubitelj psov, zato se mi je zdelo, da lahko to imam se kot neke vrste dodatno garancija, da bo posten...  Wink Je pa prav zaradi tega menda treba kar dolgo cakati, vsaj takrat je bilo tako.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #66 : nedelja, 22.02.2004 : 23:15:17 »

Čestitam!! Cheesy Cheesy
To bodo morali biti čudoviti kužki!!!!
Lepi in delavni! Wink
Pa še super barve!! Grin

LP
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #67 : ponedeljek, 23.02.2004 : 19:58:44 »

Če bi se morala odločiti za psa iz vrst ovčarskih pasem, potem bi si definitivno omislila eno Ajšiko  Kiss


veš kuga... Lips Sealed Angry
Logiran
MihaB
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #68 : ponedeljek, 23.02.2004 : 20:33:16 »

No, zdaj mi pa ni čisto nič več jasno!
Sem mislil, da se greste tukaj resno zadevo, pa sem se izgleda uštel.
Lastnica psice pravi, da je vložila pol svojega življenja v svojo psico, a je prišla le do SchH 1 Huh
Pa valjanje po postelji???
Delovni psi Huh Nak!
Se oproščam za vprašanje.

Miha B
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #69 : ponedeljek, 23.02.2004 : 23:40:24 »


Lastnica psice pravi, da je vložila pol svojega življenja v svojo psico, a je prišla le do SchH 1 Huh
Pa valjanje po postelji???



Miha B


Prvič, kje si ti razbral, da sem stara 8 let, ne vem  Huh. Tudi, da sem tega pol življenja vložila zato, da sem prišla le do SchH 1 tut ne  Huh. Tako malo treningov kot jih je imela Ajša, ah ne bom več...Mogoče le za malo popra. Izpit sva delale junija 2003 in v letu 2003 je bila izpita sled sedma sled, ki sva jo delale v tistem letu. Res veliko vsega za 97 točk  Huh Huh

Drugič, da ti povem še večjo grozo: Glavo ima na anatomskem povštru, da si ne zaleži ušes  Shocked Grin Grin Grin
Logiran
MihaB
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #70 : torek, 24.02.2004 : 00:38:10 »

Oprostite, če sem vas presenetil z mojim vprašanjem.
Ker je bilo v vašem pisanju govora o delovnem psici me je samo zanimalo, zakaj ima narejen samo izpit SchH 1.

Odgovora se ponujata sama po sebi: ali psica ni sposobna, ali pa lastnik ni sposoben. Glede na vaše pisanje leži problem v psici, saj veljata na tabli za dobrega inštruktorja.

Kar se pa tiče kvalitete in kvantitete treningov pa nekomu uspe s kvaliteto, nekomu pa s kvantiteto.
Število treningov ni opravičilo za uspeh ali neuspeh.

Sicer pa se vam ni treba zagovarjati koliko treningov ste opravili.

Miha B
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #71 : torek, 24.02.2004 : 10:48:01 »



Odgovora se ponujata sama po sebi: ali psica ni sposobna, ali pa lastnik ni sposoben. Glede na vaše pisanje leži problem v psici, saj veljata na tabli za dobrega inštruktorja.

Kar se pa tiče kvalitete in kvantitete treningov pa nekomu uspe s kvaliteto, nekomu pa s kvantiteto.
Število treningov ni opravičilo za uspeh ali neuspeh.



Miha B

Glede na število treningov ti je lahko jasno, da je razlog za samo SchH 1 v meni in ne v psici. Shocked Lepo si sam napisal, da je pač pri meni kvaliteta, tako na prvem mestu psice, kot seveda mene kot inštruktorja sram.

Glavni razlog, da nima narejeno kaj več, pa je v mojem času Undecided. Hodim v službo, študiram ob delu in kadar je lepo vreme imam cel popoldne (razen takrat ko imam predavanja) tečajnike.
Moje osnovno pravilo je, hiti počasi, kar se mi je obrestovalo pri Ajši. Z minimalnimi treningi, a kvalitetnimi (še enkrat povdarjam, da je res Ajša odlična "delavka") sva naredile lep rezultat. In pa še ene zelo pomembne stvari sem se držala pri tem, da nikoli nisva trenirale, če jaz nisem bila pri stvari Shocked.

Kaj te pri vsem tem moti, da spi v postelji mi ni najbolj jasno Huh. Oziroma predvidevam, da imaš v mislih delovnega psa na relaciji pesjak - poligon - pesjak Roll Eyes. Predvsem zaradi tega, ker v večini naših glav še vedno velja, da je najboljši tekmovalni pes tisti, ki je v pesjaku in gre iz pesjaka samo takrat, ko gre delat.  :-XKer zaradi "svobode" potem rad dela in ti je neznansko hvaležen, da te lahko brezpogojno uboga Cry.
Avotriteto lahko dosežeš tudi pri psu, če živi s teboj v isti sobi in ima pesjak za okras hiše. Le od majhnega moraš začeti, ne pa pri enem letu, kot je zmotno prepričanje mnogih Roll Eyes.

Dragi Miha B, glede na to, da ti o meni kar veliko veš, me kot kaže poznaš. Se ti ne zdi fer, da se nehaš skrivat za skritim mailom? Če imaš dobre namene v svojih vprašanjih povej kdo si, ker drugače lahko jemljem vsa tvoja vprašanja kot provokacije, na katere pa ne mislim več odgovarjat.  Če me poznaš, potem poznaš tudi Ajšo. Veš da ne moreš reči prav nič čez njo, ker mi je pač uspelo vzgojiti fantastično psico. To, da je pa pri vsem skupaj še dobra, je pa zasluga genskega materiala in mene, ki sem to znala pravilno izrabiti.
Zato te prosim, da ali se predstaviš, ali pa nehaš s provokacijami na njen račun. Če imaš kaj proti meni, kot inštruktorju mi to povej, če pa pišeš na osnovi rekla -kazala je pa dovolj žalostno, da se spuščaš na ta nivo in tega ne preveriš.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #72 : torek, 24.02.2004 : 10:52:35 »

Miha, vsi tisti, ki Ajšiko poznamo, se lahko tvojim brihtnim ugotovitvam samo nasmejemo za dobro jutro. Lastnica pa je lahko prekleto ponosna na njen karakter, na njene delovne zmožnosti. Več kot očitno je, da so tvoji komentarji provokacija.
Logiran
MihaB
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #73 : torek, 24.02.2004 : 12:44:12 »

Ojme, evo vprašanje pa toliko gneva v odgovorih.

Vsakega, ki kaj prodaja secirate na prafaktorje, moje enostavno vprašanje pa prikažete kot nevemkakšno pravokacijo. Ker se tudi sam zanimam za delovnega psa me ja zanimalo, zakaj ima psica opravljen samo osnovni izpit, propagira pa se delovna vzreja.

Oprostite, vendar odgovarjate na moja vprašanja samo s tem, koliko dela imate. Kakor sem poudaril, se kvantiteta in kvaliteta izključujeta, ali pa ne.

Poleg tega pa govorite o genetskem materialu, vendar ne vidim možnosti, kako boste ta genetski material spraviti na plano, kot pa z delom, ali pač Huh

Glede poznavanja vas kot osebe, mi je branje vaših zadnjih 50 sporočil pripomoglo k razumevanju vas kot osebe in me vaši odgovori niso pretirano presenetili.
Kar se pa tiče postelje pa res NE vidim vzorčne povezave med delovnim psom in posteljo, verjetno sem v vašem sporočilu napačno prepoznal oglas in sem pač vprašal, kar sem imel za vprašati. Če sem užalil vaš ego, se opravičujem.

andi, prosim no "tisti ki Ajšiko poznamo ...". Pa saj to ni otroški vrtec in vsi res ne poznamo Ajšike, ali pač Huh

Pa še nekaj:
za vse nas, ki Ajšike ne poznamo so važni samo in samo rezultati.

Miha B
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #74 : torek, 24.02.2004 : 12:55:36 »

.

andi, prosim no "tisti ki Ajšiko poznamo ...". Pa saj to ni otroški vrtec in vsi res ne poznamo Ajšike, ali pač Huh

Pa še nekaj:
za vse nas, ki Ajšike ne poznamo so važni samo in samo rezultati.

Miha B

So res važni samo in samo rezultati? Mislim da tukaj stoji dokaz za otroški vrtec.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines