mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 06:25:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 616 617 618 619 620 [621] 622 623 624 625 626 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750912 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #9300 : sreda, 29.06.2011 : 14:51:37 »

No, ker ste glih vse zbrane v tej temi, imam eno vprašanje: Kako spravit v banjo=kad psa, ki je težji od tebe in ga ne moreš dvigniti, ima probleme s kolki in ga bolijo zadnje tace pa tudi sprednje niso najmočnejše. Tudi v avto ne more več skočit in ji dvigujem rit tukaj bi morala pa celo dvignit ker se nima kam opret s sprednjimi tacami. Si sam doma, pes je pa nujno potreben kopanja.
Če ne gre drugače, ga poskusi umiti na kopalniških tleh - sledi sicer opustošenje, ampak saj potem pobrišeš na nek način Roll Eyes  Tongue Ali pa s fino namočeno krpo, step by step? Če zdaj nimaš nikogar, ki bi pomagal, je to pomoje bolje, kot kakšen drug način, ker so te preklete banje tako drseče, da se lahko še poškoduje, če ni stabilen. Upam, da se ti oglasi še kdo z bolj pametnim nasvetom.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #9301 : sreda, 29.06.2011 : 14:58:20 »

Poslal: skogkatt  Poslano: Danes ob 14:30:58

In drugače, kako ste vsi?
Upam, da vas današnja vročina ne matra preveč 


Meni se počasi kisa...  predaja V plus in v minus.
Fiju. Jest bi zdejle eno klimo, prosim...  trmoglavka trmoglavka


PS: skogkatt - oprosti, še "nismo jemali" citiranja.
Si moram res čas vzeti in malo po "tehniki" pobrskat.  sram
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #9302 : sreda, 29.06.2011 : 15:04:39 »

Sem odprla mojpesnet in videla da je en kup novih strani pri Horjulu in mi je bila prva misel: "Spet so se spičili" In druga "trikrat lahko ugibam, kdo ima prste vmes" ... In... voila!

Kot je že Sreda povedala, vsi spremljamo Horjul in poznamo statistiko poginulih. Ampak je očitno vsem razen Sleepy uspelo vklopiti sive celice, zakaj je Smetka napisala, kot je.

In ja, čestitke tudi z moje strani, WOW!  bravo

Me pa zanima, če se je kdo od "prizadetih" ob Smetkini statistiki tudi tako natančno spravil npr. na statistiko kranjskega zavetišča? Pa Meli-ja?

Just askin    Roll Eyes  khm
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9303 : sreda, 29.06.2011 : 15:12:53 »

Ja ampak Sleepy je odprla zelo zanimivo, skorajda filizofsko vprašanje. Namreč....če tistih ki so bili ob sprejetju tako rekoč umirajoči ne šteješ, kam potem vtakneš tistega mrlička, ki čudežno preživi? Če bi se res šel statistiko.
Pa tudi nobena topla voda ni bila odkrita, vsi, ki še nismo dementni se spomnimo tiste odštevanke z petimi napol mrtvimi mladiči.
So pa osebne zamere in mogoče celo kakšna foušija zelo huda reč.....

Psa pa v tej poletni vročini najlepše skopaš kar zunaj. Drugače pa večino umazanije lahko spraviš iz psa ko je povsem suh s krtačenjem.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #9304 : sreda, 29.06.2011 : 15:24:21 »

Krtačenje in pa suhi šampon morda?
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #9305 : sreda, 29.06.2011 : 15:29:04 »

ker so te preklete banje tako drseče, da se lahko še poškoduje

že dolgo dolgo časa prodajajo tudi podloge za banjo
so prav super, priporočam
l
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #9306 : sreda, 29.06.2011 : 15:31:37 »

Ja, ampak jo je treba do tja spraviti - meni, ki sem tudi bolj švoh v mišicah, mi največji problem predstavljajo stene banje in ne pod, če moram psa popolnoma dvigniti (hvalabogu da imam zdaj tuš Tongue)
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #9307 : sreda, 29.06.2011 : 15:35:44 »

ne boš verjela - tudi za to obstaja rešitev ... banje so sicer v osnovi primerne za starejše, da jim ne spodrsne ko stopajo notr, ampak bi se po mojem mnenju prav lepo obnesle tudi pri velikih psih ... imajo pa "vrata"
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #9308 : sreda, 29.06.2011 : 15:44:56 »

pes je pa nujno potreben kopanja.
Če je smrdeč, ful pomaga, če si natočiš skledo vode, ki ji dodaš kis, potem pa z namočeno krpo/brisačo brišeš "do onemoglosti". Lepo razsmradi, pa še dlaka se sveti Wink.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #9309 : sreda, 29.06.2011 : 15:47:55 »

No ja, tale moja banja je že nekaj časa montirana v stanovanju in bo tam tudi ostala, tako da nove banje žal ne pridejo v poštev. Najraje bi jo skopala zunaj pa sem žal doma v bloku in bi me sosedi po zdravju vprašali, če bi pred blokom kopala psa pa tudi ne vem kako bi do vode prišla. Krtačimo se, tudi s suhim šamponom sem jo že ampak zdaj pa res rabi že tisto pravo KOPANJE.Smiley)  Tudi tisto podloga proti drsenju imam ampak ni problem, ko je enkrat že v banji, problem jo je spravit V banjo. No ja, bom že nekaj pogruntala, bom kakšne mladce poklicala.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #9310 : sreda, 29.06.2011 : 15:51:05 »

Simpl Smiley.
Žival privedeš na čim cenejši nenapihnjen otroški bazenček, ki si ga položila na tla kopalnice v doseg ročke za tuširanje. Za lažje manevriranje ji po želji pustiš nataknjen povodec. Kosmatincu ukažeš 'stooooj', nato ležeš na tla z usti proti lulčku za napihovanje. Po potrebi med postopkom večkrat zatesniš zračni lulček s prstom, odmakneš usta in glasno ponoviš ukaz. Nato nadaljuješ s pihanjem vse dokler bazenček dodobra ne obkroža psa. Stuširaš. Na mestu, kjer imaš v tleh odtok, z nožem zvrtaš luknjo, da voda odteče. Psa obrišeš in mu dovoliš stopit dol s crknjenega bazenčka. Bazenček usmetiščiš, izbereš koš za plastične odpadke. Pomiješ kopalnico. Opravljeno.

Tale tema se mi tolk bolj dopade kot tista od une hecne tete prej, da ideje kar same dežujejo Wink Grin.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #9311 : sreda, 29.06.2011 : 15:53:38 »

Kaj pa neka vrsta zložljive nakladalne rampe, kot jo imajo že za v visoke avto prtljažnike?
Odvisno, koliko prostora imaš?

Drugače pa reci kdaj, pa ti res pridemo dvignit žvau noter pa ven:)
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #9312 : sreda, 29.06.2011 : 15:54:40 »

Ampak ta FŽ rešitev mi je bistveno bolj všeč
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #9313 : sreda, 29.06.2011 : 15:57:13 »

 bravo  Super ideja, sodelavec sicer misli da sem usekana, ker umiram od smeha ampak tole je pa superca.  Zdaj samo rabim enega, da mi odtok premakne na sredino kopalnice, ga imam namreč pod pralnim strojem.

Ta klanec bi mi pa za v avto prav prišel, ker komaj dvignem tisto njeno veliko rit pa gre samo za rit.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #9314 : sreda, 29.06.2011 : 15:58:26 »

Sleepy je povedala samo, da važno, da je vse kar Samčeva reče ali napiše res.  Smiley Ostale debate ste razvili kar sami.

Tudi kakšna siva celica je bila vklopljena in zagotovo je kje kaj osebnega, foušije pa ni zraven.
Sem prepričana, da se kdo ukvarja tudi s statistiko Melija in še kakšnega zavetišča, ne vem pa če so ravno "prizadeti".

Logiran
Strani: 1 ... 616 617 618 619 620 [621] 622 623 624 625 626 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines