mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 19:44:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 182633 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #465 : torek, 06.04.2010 : 01:30:24 »

Pot se je začela skozi gozd, ki se je šele začel prebujati iz zimskega spanja...





...in se kaj kmalu nadaljevala na širnem travniku, brez ostalih sprehajalcev...





Flipi, ubožec, je že zmatran Huh
A ne, ne, ne...  Evil To je le trik za žogarja, ki pride preverit ali je kolega OK, pri tem pa spusti žogo Cheesy In ostane brez nje



 


Nadaljevali smo po travnikih polnih regrata Tongue...




...kjer je bilo priložnosti za divjanje neskončno veselje bravo veselje ...











... prav za vsakega se je našlo kaj, vsi so našli svoje veselje Grin



Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #466 : torek, 06.04.2010 : 01:44:07 »

Skoraj že na cilju








Evo ga, našli!!!  bravo








Kam naj grem? V to ledeno mrzlo vodo?!? butnglavc A si nora?! Lips Sealed Kar sama pejt... z Maco Roll Eyes



   




Res je lep. Ob sončnem vremenu in obdan z zelenjem mora biti pa še posebej čudovit. Pogled še od zgoraj...

   




...


Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #467 : torek, 06.04.2010 : 02:04:07 »

Na poti proti domu smo srečali konjička...




Metali žoge Roll Eyes ITAK!!! Evil





...našli "tolmun", ki je bil ravno pravšnji za shladitev  Angry Angry Angry







... ugotovili, da je moj "trotlzihr" absolutno prepočasen za našega norca... Roll Eyes












...in delno do pretežno utrujeni prišli DOMOV! Nazaj do... KLOPCE!!! PIJAČE!!!




Kjer se divjanje za kosmate nikakor še ni zaključilo. Kje pa, od česa bi pa lahko bili vendarle zmatrani?!? Roll Eyes Saj smo samo 3 urce hodili, pha, to pa res ni noben sprehod Evil  pevka

"Čokoladko" pevka predaja je hotel akcijo in jo je tudi dobil Evil









Preverili smo še kdo ima bolj bele zobke Roll Eyes




... in če bo Maca kaj huda, če ji vzamem kost pevka





POSTELJA!!!
Kaj me sprašuješ, če sem zmatran? Od česa? Tongue Za popoln zaključek dneva me prosim še do smrti prečohaj Roll Eyes

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #468 : torek, 06.04.2010 : 02:10:22 »

Super izkoriščen dan, fantastičen izlet in odlična družba! veselje bravo veselje bravo veselje






Super smo se imeli!!!  Cheesy


Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #469 : torek, 06.04.2010 : 10:29:23 »

J'z sploh NE morem delat!!!! Samo tele fotke gledam, pa žalostno "smrkam" zraven!  Cry  Wink

Res je bil KRASEN dan!  veselje bravo  Kiss

Zdaj lahko priznam, da me je celo noč pred snidenjem kar precej bolel želodec zaradi tako množične, "divje"  Wink pasje zasedbe!  Roll Eyes
Seveda so bile VSE moje skrbi k'r neki brezveze...  Roll Eyes  Tongue
Pesjanarji (in lastniki/lastnice) so bili zelo ZELO vzorni! Dan je pa minil v vse-splošnem pasjem žuru brez enega samega incidenta!  bravo

Pa da sploh ne omenim, da je bil Roxy   Kiss NADPRIDEN!

Hvala za družbo! In seveda upam, da tole še kdaj ponovimo... KMALU!  Azn


ps: Soul, upam da si se najedla (nažr** Tongue) regrada!  Evil
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #470 : torek, 06.04.2010 : 18:03:46 »

Vsi smo bili nadpridni, še Flipi je bil skoraj vzoren Grin A ni super, da greš lahko na izlet s toliko različnimi psi, pa ni nobenih incidentov in vse štima Smiley  Azn Fajn druščina smo bili, še tisti redki sprehajalci, ki so nas srečali so bili pozitivno presenečeni in presenetljivo prijazni.  Smiley
Se že veselimo naslednjega divjanja Cheesy
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #471 : torek, 06.04.2010 : 18:46:17 »

Pridni, pridni! Kiss

Katarina
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #472 : torek, 06.04.2010 : 20:36:34 »

Če imamo pa tako fajno tršico veselje bravo veselje Skoraj ne more biti drugače Azn
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #473 : torek, 06.04.2010 : 20:44:54 »

ps: Soul, upam da si se najedla (nažr** Tongue) regrada!  Evil

Huh, ne vpraši...  Cheesy Tista beseda v oklepaju je ta prava Roll Eyes Samo še "porodniško" pozo sem lahko zavzela in se smilila sama sebi; ostalega pa nisem več mogla  Grin
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #474 : ponedeljek, 12.04.2010 : 19:06:04 »

Tokrat smo se odpravili na obisk k Roxy-jevi "teti", moji sestri, ki študira v Mariboru  Smiley Na poti smo se srečali z vsemi možnimi nebesnimi pojavi, od sonca, dežja, čisto prave nevihte, "orkanskega" vetra, TOČE!... samo snega nismo videli Roll Eyes

Maribor je, meni osebno, čudovito mesto in vedno znova ga z veseljem obiščem. Obisk se je začel v stanovanju "tete Anne" Roll Eyes od koder se odpre prečudovit pogled na stari del štajerske prestolnice Wink







Vsekakor je bilo potrebno poskrbeti za goste in jim izreči velecenjeno dobrodošlico... Roxy je skoraj padel vznak od vsega navdušenja Cheesy Prvi sladoled letos in absolutno otvoritev POLETNE SEZONE  veselje





Športno-kulturni dan smo začeli v atraktivnem mariborskem parku, pri spomeniku Rudolfu Maistru, kjer je zverinica, z več kot največjim veseljem, pozirala s svojo najboljšejšo "tetko" EVER Cheesy Grin




Rudolf Maister je bil eden izmed redkih Slovencev, ki je znal in upal ne samo razmišljati, ampak tudi ukrepati državotvorno, kot državnik in strateg obenem. Ne oziraje se na povsem negotov izid, se je odločil za drzne poteze in z njimi tudi uspel iztrgati iz nemških rok oziroma krempljev ne samo Maribor, marveč tudi velik del severne Slovenije. Ob koncu prve svetovne vojne se je povezal z Narodnim svetom za Štajersko in 1.novembra leta 1918 je prevzel vojaško poveljstvo na območju Maribora in slovenske Štajerske. Ko je tedanji mestni svet razglasil priključitev Maribora k Avstriji je Rudolf Maister takoj ustanovil slovensko vojsko s približno 4000 vojaki in 200 častniki, ki so v noči na 23. november v Mariboru razorožili tako imenovano zeleno gardo. Po ponesrečeni aprilski in zmagoviti majski ofenzivi leta 1919 je Maistrova vojska zasedla še del narodnostnega mejnega območja na Štajerskem in po njegovem severnem robu še danes poteka državna meja.


Rudolf Maister pa ni bil samo vojak, marveč zelo vsestranska osebnost od literata, predvsem pesnika, do slikarja in bibliofila. Zanimala ga je tudi glasba, nenazadnje pa se je izkazal tudi kot organizator kulturnega življenja. Očitno je bil pogosto v dilemi, kaj naj pravzaprav počne v življenju. Ustvarjalen je bil vse do svoje smrti leta 1934, vendar je šele v zadnjem času dočakal svoj čas in zasedel mesto, ki mu gre v slovenski zgodovini. Dolga leta in desetletja v naši zavesti ni bil navzoč s takšno močjo, s kakršno bi, glede na svoje zasluge za slovenski narod, moral biti. Zaradi pristranskega ali/in ideološkega obravnavanja zgodovinskih dogodkov je bil skoraj izrinjen iz naše zavesti. Vse skupaj se je začelo že tedaj, ko je general vlekel pogumne, a tudi riskantne poteze - osrednje slovenske oblasti so bile do teh potez izrazito obotavljive, neodločne in celo odklonilne. Očitno so bolehale na pomanjkanju narodne zavesti, ki je generalu Maistru velevala kako in kaj naj ukrepa.

Razgibano življenje Rudolfa Maistra se je začelo 29. marca 1874 v Kamniku in končalo 26. julija 1934 v Uncu pri Rakeku. Po 6. razredu gimnazije v Ljubljani je odšel na Dunaj v šolo za kadete. Kot poročnik, je bil po demonstracijah v Ljubljani premeščen v Galicijo in tam postal stotnik. Po hudi bolezni in vrnitvi v Slovenijo (Celje, Maribor) je postal major in poveljnik črnovojniškega okrožnega povelstva. Dne 1. novembra 1918 je prevzel poveljstvo nad Mariborom in Spodnjo Štajersko, ter ju podredil oblasti Narodnega sveta za Štajersko. Ta svet ga je tudi povišal v generala. Po zmagi in premirju je prevzel poveljstvo Koroškega obmejnega poveljstva in v predplebiscitnem času skušal pridobiti prebivalstvo za Jugoslavijo. Po sklepu plebiscitne komisije se je moral od tam umakniti in leta 1923 je bil v nejasnih okoliščinah upokojen kot divizijski general.

Vir:  http://www.kam.si/veliki_slovenci/general_rudolf_maister.html
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #475 : ponedeljek, 12.04.2010 : 19:36:05 »

Mariborski park me je fasciniral Ne le zaradi urejenosti in občutka, da si skorajda v botaničnem vrtu, temveč tudi zato, ker praktično nismo srečali pesjanarja, ki ne bi bil na povodcu Smiley Kar je ljubljanskem Tivoliju skorajda nemogoče Lips Sealed Roxy, kot poslušen, šolan in fokusiran na žogo, je bileden redkih psov, občasno, brez povodca... zgolj in samo zato, ker se ni oziral na nikogar, se fokusiral na svojo žogo in bil ves čas poleg (spuščen je bil, bolj ali manj, zgolj za potrebe fotošutinga, ter lovljenje žog Wink). Kljub vsemu, pa je večino časa upošteval pravila in zakone ter bil izjemno spodoben mariborski "turist" Grin


Ampak, smo našli povezavo z Ljubljano... ne "lulamo" samo žabarji, temveč... Evil
Enega od prepoznavnih znakov LJ, nejdemo tudi med "totimi Štojerci" Cheesy Tudi na štajerskem imajo svojega "lulavčka" Grin



 


Turistično obvestilo obiskovalcem parka najdemo skoraj takoj na samem začetku...








Enega so žal oskrunili mladinci  Undecided





Park, ne bi bil pravi park, če ne bi imel vsaj enega bajerja... MB park ima vsaj dva, in to prelepa!!! V katerem bivajo Roxy-jeve "najboljše prijateljice" Evil









Trening spoznavanja in učenje, da TO SO NAJBOLJŠE PRIJATELJICE je uspel bravo



Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #476 : ponedeljek, 12.04.2010 : 19:42:13 »

Uuu, tle sem pa že bil parkrat Smiley  Maribor, Drava, park, race  Evil  A na Piramidi ste bili?  Smiley

Lp, Flipi
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #477 : ponedeljek, 12.04.2010 : 19:50:02 »

Ograjeni travniki so kar klicali k igri; in potočki, ki se vijejo skozi njih, k ohladitvi Tongue












Nismo se mogli odločiti kam bi šli... na PIRAMIDO...

Vse do leta 1784 je na griču stal mariborski grad - Marchpurg oziroma Marburg. Prvič je bil omenjen leta 1164 v 12. stoletju. V prevodu pomeni Marburg mrki ali mejni grad. Zgradili so ga zato, da bi se obvarovali pred Madžari, ki so takrat napadali naše kraje. Leta 1528 je grad pogorel. Okoli leta 1560 so ga renesančno obnovili, nato pa do leta 1790 porušili. Iz ostankov materiala so postavili kamnito piramido, ki je dala griču tudi ime. Od gradu pa sta ostala okop s strmim nasipom in vodnjak brez venca. Vrh okopa stoji klasicistična kapela iz leta 1821 s kamnitim Marijinim kipom. Napis na spominski plošči v kapeli priča o tem, da je prvotno piramido leta 1821 uničila strela, grof Henrik Brandis pa je dal postaviti kapelo v spomin na lokacijo starega gradu. Grič so pred imenom Piramida imenovali različno: od "mons castri" do "der Purgperg" v 13. in 14. stoletju. Še danes vidimo na Piramidi jame, luknje, itd., ki so jih izkopali ljudje iz tistih časov.
Vir:  http://sl.wikipedia.org/wiki/Piramida,_Maribor






...ali na KALVARIJO Cool

Tako kot na vseh ostalih gričih na severni strani mesta se lahko tudi na Kalvariji ohladite v senci zelenega gozda ali občudujete prelepe vinograde, ki krasijo njene vzpetine.
Na vrhu 375 m visokega mestnega griča stoji cerkev sv. Barbare, po poti, ki vas pelje do nje, pa vas spremljajo štiri kapele in bogati vinogradi, ki še dodatno popestrijo že tako prijeten razgled na mesto pod vami.

Vir:  http://www.maribor-pohorje.si/default.aspx?str=314&jezik=1&stran=dozivetja&id_doz=995&id_pred=27







In smo šli "posredini" Cheesy Grin
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #478 : ponedeljek, 12.04.2010 : 19:59:26 »





In imeli prelep razgled na oba sosednja hribčka  veselje







Na poti proti "domu" nas je ujela čisto prava nevihta s TOČO!!! Angry Angry Angry









Ni panike, je rekel ŠVEJK... našli smo telefonsko govorilnico, ki nam je nudila varno zavetje Cheesy Azn







A zdej pa gremo, a ne?!? Huh Jst nisem komot, no. A lahko, PROSIIIIM, gremo, noooo!!!!! Roll Eyes Tongue




...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #479 : ponedeljek, 12.04.2010 : 20:01:14 »

 Grin  nas je tudi točl  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines