mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 19:40:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 182474 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #555 : četrtek, 13.05.2010 : 11:13:43 »

Super slikce in poročilo  Smiley sem uživala ob gledanju slik in branju komentarjev  Smiley Pesjani so pa itak vsi po vrsti LEPI  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #556 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:08:28 »

Kaj naredi sončna odvisnica, Roll Eyes ko v osrednji Sloveniji zmanjka sonca? Tongue
Popiha jo na Primorsko Smiley Pravzaprav odvihra proti soncu, tja, kjer je malo obiskovalcev, veliko prostora za norenje, kakšna zgodovinska ali naravna znamenitost, svež zrak, vsaj 1 sončni žarek in MIR!!! Cool

Rezultat zahtevne eksponentne funkcije, z linearnim pridihom neskončne limite, ulomljene s kvadratnim korenom kosinussinusa, deljene z… Azn Roll Eyes je…

veselje veselje veselje

POT MIRU NA KRASU

veselje veselje veselje

Pot do »mirne poti« te vodi skozi Vipavsko dolino, kjer že v daljavi opaziš mogočno Cerkev Žalostne Matere Božje, ki je samostanska cerkev Samostana lazaristov, danes poimenovana tudi Mirenski grad (po gradu, ki naj bi nekoč stal na enem teh gričev v vasi Miren).





Nisem se mogla odpeljati mimo, ne da bi si bližje pogledala vsaj sedem (7!) stoletij stare, večkrat porušene in ponovno zgrajene kamnite lepotice.

Asvaltirana pot te vodi mimo Križevega pota, prvič postavljenega v 18. stoletju. Zadnja, in še vedno lepo ohranjena, poslikava je bila narejena leta 1985.



Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #557 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:09:50 »


Iz 18. stoletja naj bi bile ohranjene tudi svete stopnice…




… in Kalvarija





Cerkev je od blizu se veličastnejša…




… notranjost pa minimalistično, a simpatično opremljena





Še »zemljevid« so imeli že v tistih časih Wink





POTI MIRU skorajda še nismo videli... Še zadnji pogled in pozdrav…




Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #558 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:11:07 »

Kako je sploh nastala POT MIRU NA KRASU?

Gre za del bojišča prve svetovne vojne med italijansko in avstro-ogrsko vojsko, ki je potekalo od Rombona do Tržaškega zaliva. Večina jo je potekala po slovenskem visokogorskem svetu, po dolini reke Soče (po kateri je Soška fronta tudi dobila ime) ter na kraških planotah. Boji so se začeli ravno v teh dneh, leta 1915, in se nato prek dvanajstih bitk končali 27. oktobra 1917 s »čudežem pri Kobaridu«. Zaradi neugodnega terena velja za eno najtežjih bitk vojne. V spomin in opomin sedaj nekatera kraška društva urejajo Pot miru po Krasu.
Vir: Pot miru na Krasu

Arhitektura Spomenika na Cerju je zasnovana kot medij za trajen zapis celovitega sporočila in predaje neposrednega izkustva, ki je bilo pridobljeno med dogajanjem na zahodni meji, bodočim rodovom in že od daleč opominja na te čase…
Vir: Spomenik na Cerju






Vsako minuto je bliže…





… dokler se ne pripelješ do označenega parkirišča na poti iz Mirnega proti Kostanjevici na Krasu, z markacijo poti…






Pot te takoj popelje v slikovito kraško pokrajino grmičkov, bujnega cvetja, barvitih žuželk…





Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #559 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:11:51 »




… ter spomina in opomina na težke čase vojne…






Prva markacija ob glavni poti vodi proti ostankom protiletalske obrambe.. globoko v miru narave…

   



Stopinje kroga so še vedno vidne (280 °)…



Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #560 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:13:05 »

Na poti do spomenika te pot pelje skozi Srčandol, kjer je bil pomemben center italijanskega topništva, ob enem pa je dolina služila tudi kot center za sprejem in evakuacijo ranjencev v bitkah…





Vedno bližje je bil tudi spomenik…







Seveda pa pot ne bi bila »reglreht« Wink brez obvezne izletniške opreme, ki je na Krasu še posebej mamljiva  Cheesy Grin


Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #561 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:14:00 »





Vrh osvojen…





Kljub oblačnemu vremenu se je na eno stran razprostiral lep pogled na morje… Cheesy





…in Novo Gorico, z okoliškimi kraji, na drugi strani…




Veliko je bilo še za prehoditi in videti, kuža je nakazal novo markacijo Wink

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #562 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:15:03 »

   




Sledil je obisk Borojevićevega prestola (Karlov – Borojevićev kamniti stol), ki je dobil ime po poveljniku 5. avstro-ogrske armade Svetozaru Borojeviću von Bojni.






Tik ob prestolu je postavljen tudi spomenik – kažipot, ki je bil postavljen na čast poveljniku VII. korpusa avstro-ogrske vojske, nadvojvodu Jožefu.




   

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #563 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:20:34 »

Ja, Roxy, sem videla smerokaz za jamo super, sej gremo, no Grin

Jama Pečinka je bila za ogled zaprta, klju temu pa še vedno zanimiva in vredna vsaj zunanjega ogleda…












 Shocked  vegi Tri urice in pol se že »sprehajamo« pevka Morda ne bi bilo napak, da jo odrinemo proti avtu?  Sad  Huh Cool



Samo še pokopališče italijanskim vojakom si pogledam, potem pa res gremo  bravo A je prav? predaja

     



Bili, videli, zmagali. bravo veselje bravo veselje bravo veselje predaja

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #564 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:22:30 »

Lahek prigrizek v, meni ljubi gostilni v Dutovljah, je bil več kot zaslužen. Azn Azn

Roxy, delaj se, da te ni, drugače boš počakal zunaj Evil



Kako me lahko slikaš, če me pa NI, a slišiš, MENE NI TUKAJ!!! sram



 

Luštno, en majčkeno upehano, a vendarle nadvse sproščujoče Smiley Wink Cheesy
Kuža je toliko utrujen, da bo spal vsaj do zjutraj. Prisežem!  predaja predaja







Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #565 : ponedeljek, 17.05.2010 : 00:27:14 »

Soul in Roxy, se dobro, da vaju imamo  Kiss Cheesy ... videla table med kolesarjenjem, veckrat na razlicnih koncih, nekaj na hitro prebrala, rekla, to moram enkrat it ... Vem za to pot, pa seveda za Cerje, potem se pa pocasi neha ... Zdaj vsaj vem, kaj imam pred nosom (avtohtona Krasevka, ce bi vedla, da ste bli v Dutovljah ...), pa nikoli bla pa vidla ... Roll Eyes sram Moram cimprej popravit to sramoto. Hvala za vzpodbudo Wink.

P. S. Ti bi morala zacet pisat vodnike za pesjanarje. "Pasji" Zeljko Kozinc Wink.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #566 : ponedeljek, 17.05.2010 : 07:47:22 »

SD, gremo skupaj, tudi meni se je samo bledo sanjalo, kaj vse je okoli Cerja Tongue
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #567 : sreda, 19.05.2010 : 23:24:10 »

Res jih MARAM Sonce, dolgi dnevi, cvetoča narava, voda… KONČNO!!!  veselje bravo veselje bravo veselje
Kakršen skrbnik, takšen pes… ali morda obratno Roll Eyes Tongue

KONČNO so se začeli dnevi, ko ne greš, in prideš domov iz službe, po temi  Angry KONČNO so se začeli dnevi, da sije sonce tudi takrat, ko nisi ravno na sestanku, pri pripravljanju vseh možnih dokumentov, na pogajanjih, usklajevanjih… KONČNO sije sonce tudi v prostem času  bravo bravo bravo

In KONČNO mi je uspelo Roxyju predstaviti jezerce, ki sem ga že nekajkrat v preteklosti, nenačrtovano sicer, neuspešno iskala. Pa je vidno označeno, le gledati moraš Smiley





Jezero, ki je čudovito za obisk med tednom, ko lahko naspidiran kuža pride na čisto na svoj račun, z vsem kar ga razveseljuje, motivira in mu izpopolnjuje njegove sanje  Cheesy Azn






Kraško jezerce, ki je naravni spomenik, leži na obrobju Ljubljanskega barja v vasi Jezero, in je poznano tudi kot Podpeško jezero, jezero pod Sv. Ano ali Jezero pod Krimom.



V teh krajih so že stari Rimljani lomili marmor in ga po Ljubljanici vozili v takratno Emono. Prav ta marmor je tudi Jože Plečnik uporabil pri gradnji Narodne in univerzitetne knjižnice v Ljubljani.

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #568 : sreda, 19.05.2010 : 23:26:12 »

Jezero, velikosti dobrega hektarja, dobiva vodo kar iz sedmih površinskih izvirov, odteka pa podzemsko. Kljub svoji majhnosti se z globino 51 m uvršča med najglobja naravna jezera v Sloveniji. Jezero je priljubljena ribiška lokacija, poleti pa se spremeni v urejeno naravno kopališče. 

V teh dneh (med tednom) je jezero dokaj neobljudeno in nudi nemalo možnosti za raziskovanja, sprehode, norenja, romantiko, uživanje ali pa le posedanje na enem od pomolov ali klop'c in uživanje v trenutku spokojnosti sredi narave.

No, spokojnosti pri nas skorajda ne poznamo  Evil Wink





Znamo uživati v naravi… Cheesy









…znamo izkoristiti bližino vode in… PLAVATI! Grin veselje


Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #569 : sreda, 19.05.2010 : 23:26:57 »

Najbolj od vsega pa znamo, ne glede na čas, kraj, temperaturo, oblake, dan v tednu… le kdo bi si mislil… Roll Eyes NORETI ZA ŽOGO!!! Cheesy


Vrzi, vrzi, VRŽ' ŽEEE Evil






Evo, saj nisem hotel nič drugega… Popolna pasja idila Cheesy





Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines