mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 05:33:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 182603 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #630 : ponedeljek, 11.10.2010 : 18:05:38 »

Nevaren pa, ja!
V soboto je ubogo ET s tako grbo pozdravil.. sem že skoraj pripomnila, da če je že bojna pasma, kje ima nagobčnik Lips Sealed.
Samo naklučje nas je rešilo pred požrtjem, se mi zdi Grin.
Faca Rox Tongue.

To je bila samo trema pred čokoladno lepotico in revež ni vedel kako bi se "obrnil", da bi naredil čimboljši prvi vtis Tongue Pa mu zgleda ni ratalo Roll Eyes Moramo še kdaj ponovit, če bodo princeska za Smiley



Aha, bo moral spet Fižou mal v goste priti, da postavi stvari na svoje mesto... Tongue Roll Eyes

A-a-a-a-a, bogi moj kuža sram



ps: zakaj ima Roxy kar 2x daljši jezik?!? Shocked

Zato ker... ker... Zato, da te dvakrat bolj konkretno oblizne Grin
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #631 : ponedeljek, 11.10.2010 : 19:30:01 »

Z veseljem, če bo le preživel Fižola Tongue!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #632 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:30:09 »

Fržou se nas je usmil in še ni prišel v izvidnico Tongue

Je pa prišla na obisk mala princeska in takoj sklenila prijateljstvo z Roxom Cheesy S katerim sta se, mimogrede, gledala iz oči v oči. Tako majhen je naš kuža oz. tako velika je princeska Ines Grin








 Smiley
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #633 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:36:05 »

Ta vikend smo, med drugim, raziskovali tudi nadvse zanimive kraje, o katerih kroži pripoved o Vetrnem izviru. Nad potokom Rača (v bližini vasi Krašce pri Moravčah) stoji vas Sveti Andrej. Vasica naj bi stala na jezeru, in naj bi prav zaradi njega, med potresom leta 1885, ostala nepoškodovana. Cerkev v vasi naj bi bila tudi v najbolj vročih mesecih presenetljivo hladna, kar si domačini razlagajo kot posledico jezera pod njo. O jezeru pa obstaja tudi zgodba o Breznarjevih volih, ki naj bi se pogreznili v hudournik pri kmetiji Močivnik.

Bajke in povesti so nas pritegnile, da smo vzeli pot pod noge in šli raziskat kraje s štirimi mlini, kraškimi izviri, perišči, predvsem pa pogledat še vedno čisti potok Rača, v katerem še živijo redki potočni raki in, po pripovedih, celo sladkovodna školjka potočnega škržka Smiley

Po učni poti vodijo markacije stiliziranega mlinskega kolesa (v ozadnju na drevesu)





Pot te najprej pripelje do Macetovega mlina, ki je bil do 18. stoletja last bližnjega tuštanjskega graščaka. Še vedno lahko vidimo gospodarsko poslopje, kozolec in razpelo.





V bližini je perišče, kamor so hodile okoliške gospodinje izpirat ročno oprano »žehto«. Roxy je izkoristil priliko… in se temeljito opral Cheesy






Ob mlinu najdemo vhod v Macetovo jamo, ki pa se kmalu zoži in postane neprehodna. Nujno smo morali preveriti, če povedano drži pevka



Drži Wink
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #634 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:42:48 »

Sledimo markacijam, ki nas čez travnike in skozi gozd pripeljejo do naslednjega mlina – Mohorjevega.








Tukaj lahko, poleg vodnega jeza in mlinščice, vidimo še rekonstrukcijo mlinskega kolesa, ki še vedno deluje in je verjetno še posebej zanimiv za mlajše izletnike Smiley






Pot te vodi nekoliko navkreber proti leseni hiši oz. skednju…






… in mimo njega do Vehovčevega mlina, zgrajenega sredi 19. st.. Notranjost je deloma še ohranjena, čeprav jo razjeda zob časa in žalostno propada.






Kljub oblačnemu vremenu, pa je bila okolica še vedno prav idilična Smiley



Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #635 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:46:33 »

Naprej do Kiževega mlina in proti vasici Sveti Andrej z istoimensko cerkvico, omenjeno na začetku tega potopisa Smiley Preden smo se povzpeli do cerkvice, smo morali nujno prešnofkati še kraški izvir pod njo  Grin






Cerkev je bila prvič omenjena leta 1526 in je služila kot protiturški tabor.






V njej so še posebej zanimive, in za slovenski prostor pomembne, poznogotske freske, ki jih žal nismo videli.




Nasproti cerkvice Sv. Andreja stoji, žal že skoraj propadla, Lesjakova domačija, ki je baje najstarejša lesena domačija na Moravškem.





Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #636 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:49:31 »

Nekajurni sprehod smo skoraj že zaključili. Manjka samo še pošteno norenje za našega kosmatega. Cheesy Igračo je našel za »tren oka« in se pošteno namučil…





… preden mu je uspel zmagoviti skok  Grin Grin Grin





Še zadnji pogled na Sv. Andreja in odhod proti domu.






Ful lušten izlet, primeren tako za kosmatince kot tudi otroke, prijazni domačini, relativno dobro označena pot in idilična okolica za pobeg od mestnega vrveža.  Smiley



Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #637 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:55:19 »

Soul, kje si pa našla tole štorjo od potresa? Se priporočam za vir Wink

Drugače pa izlet - prva liga, kaj naj rečem, razen, da sem vam fovš Cheesy
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #638 : ponedeljek, 25.10.2010 : 23:03:09 »

Tale izlet pa res zgleda, kot nekej, kar se splača izvesti!  Smiley Pa še krasne fotke so, da o Roxy-jevi lepoti sploh ne začnem!  Cheesy
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #639 : ponedeljek, 25.10.2010 : 23:14:29 »

Soul, kje si pa našla tole štorjo od potresa? Se priporočam za vir Wink

Sem vedla, da boš vprašala Škrati iz podzemnega jezera so mi povedali, iz prve roke Roll Eyes
Sicer pa je vir knjižica Pravljične poti v zgodovino Grin Tko, da je vse res Tongue
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #640 : ponedeljek, 25.10.2010 : 23:15:09 »

Vi ste pa kot en dober turistični vodnik. Afro Afro Polni dobrih idej za izlete. Prav fajn je brati vaše dogodivščine... Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #641 : ponedeljek, 25.10.2010 : 23:26:02 »

Sem vedla, da boš vprašala Škrati iz podzemnega jezera so mi povedali, iz prve roke Roll Eyes
Sicer pa je vir knjižica Pravljične poti v zgodovino Grin Tko, da je vse res Tongue


Ja, fajn bo zgledalo na koncu članka, ko bo pisalo

Underwater lake gnomes, 2010 (personal communication)



Hvala, bom poiskala!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #642 : ponedeljek, 25.10.2010 : 23:42:11 »

Ja, fajn bo zgledalo na koncu članka, ko bo pisalo

Underwater lake gnomes, 2010 (personal communication)

Pa neee, noooo Kje jih sam najdeš  Zdej mam pa čaj v pljučih, na mizi, notebooku... samo v želodcu ne Angry
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #643 : sobota, 30.10.2010 : 21:20:35 »

IiiiiiiIiiiiii, moj kuža ima potrjeno novo najmanjšo prijateljico Smiley



Čist vesela veselje
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #644 : sobota, 30.10.2010 : 23:23:36 »

Ja, saj če je drobiž normalen, potem ni težko, a ne Roxy? Problem je, ker so eni nadležni ko driska.  slaba prebava bruham
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines