mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 07:48:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183005 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1095 : torek, 02.11.2010 : 19:03:26 »

Po mojih izkušnjah veterinarji zagovarjajo čisto različna stališča glede antibiotikov. Eni 3-4 tedne (to se je pri nas izkazalo za pogubno), drugi 6-8 tednov in kombinacijo z intravenoznim antibiotikom Imizol. Pri krajšem času je organizem zaradi antibiotika manj obremenjen, vendar tako trdožive bakterije kot erlihije in borelije zlahka preživijo. Poleg tega je potem problem, če je treba kuro ponoviti, ker običajno ni več učinkovita. Jaz zagovarjam daljšo terapijo in Imizol (če boš imela srečo, ti ga bodo nudili - meni ga pri Baku niso, kljub prošnjam...), ker intravenozno prej učinkuje in manj obremeni organizem. Za sluznico želodca pa lahko daš za zaščito pol tabletke Rutacid. Glede na to, da antibiotik uniči tudi bakterije, ki jih telo potrebuje, da lahko deluje imunski sistem in ker te bakterije tudi uničujejo patogene bakterije, dajaj pesiki obvezno probiotike. V lekarni lahko kupiš različne kapsule probiotikov in prebiotikov. Florazym so npr. za obnovitev črevesne flore po jemanju antibiotika. Ne stresaj kapsule ven v hrano, ampak naj pogoltne celo, ker mora sestavina čim bolj v celoti do črevesja. Probiotiki v jogurtih in slično so bolj komercialna zadeva kot zdravilna... Poskusi gledat na telo čim bolj celostno! Kar antibiotik ruši je treba podpirat. Da lahko vzpostaviš zdravo stanje v telesu (da lahko deluje imunski sistem), je treba telo razkisat in se znebiti težkih kovin - malo preglej net glede kapljic Samento (full priporočam), glina za uživanje, ječmenova trava za alkaliziranje... Ponovni pregled titrov po 3 mesecih verjetno ni smiseln. Tako visok titer kot so ga izmerili je verjetno najvišja vrednost ki jo merijo (čeprav mi številka malo ne špila... mislim, da je bilo kao najvišja meritev 1:2064 - še lani sem dobila tak podatek), to pa pomeni da je lahko dejansko število še višje, torej bi se lahko titer nižal in bi še vedno dobila katastrofalno visoko številko, in bi seveda mislila, da nič ne gre nazaj. Poleg tega traja kar dosti časa da pade... in ja, na žalost, lahko se okužba reaktivira, ker težko težko, da bi se znebili vseh erlihij. Padejo npr. do te mere, da jih telo obvladuje. Ko doživi telo neki stres, ali kaj kar mu naruši imunski sistem(tu PAZI pri cepljenjih proti steklini!!!), se lahko okužba ponovi. Takrat je navadno še težje obvladljiva, antibiotik pa neučinkovit. Še večja štala pa nastane če pride do ponovne sveže okužbe... In kriza je to, da ko ena vrsta bakterij ali virusov naruši imunski sistem, imajo vse druge stalno prisotne bakterije( ki jih sicer zdravo telo samo obvlada, da ne izbuhnejo v bolezen), virusi in paraziti  možnost , da se prekomerno razvijejo, in potem nastane v telesu naenkrat cel kup infekcij... Jaz moji mali dajem redno propolis in matični mleček, pa tudi glineno vodo pije.
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #1096 : sreda, 03.11.2010 : 13:51:51 »

Kako se pa dozira ta Imizol? Na 24, 12 ur? Ker mi ni jasno, kako je izvedljivo intravenozno vbrizgavanje le tega 6-8 tednov...Potem bi psičko vsak dan vozila vsaj 1x na kliniko po Imizol?
Cepljenje proti steklini nama zapade ravno čez 1 mesec! Sad Torej še med jemanjem antibiotikov. Ali naj se poskusim dogovorit, da je ne bi cepili?
Se bom pozanimala glede Florazyma, Samenta in ostalega. Ali to vse dobim v prosti prodaji brez recepta?
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #1097 : sreda, 03.11.2010 : 13:56:07 »

Glede dodatkov: sem že našla.

Držite pesti danes popoldan, ko greva na pregled, da bo stanje krvi boljše!
Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1098 : sreda, 03.11.2010 : 14:33:00 »

Za imizol se odloči veterinar - vprašaj za mnenje svojega in še pri katerem drugem vetu. Ne daje se tako dolgo kot tabletke. Moja pesika je dobila injekcijo nato tabletke 6 tednov in spet injekcijo. Ampak ni imela nekih znakov bolezni, le najvišji titer. Pri kuri samih injekcij pa bi seveda vozila psa po injekcije  vsak dan...
Cepivo proti steklini ruši imunski sistem psa - tega sedaj ne želiš. Poleg tega bi lahko  cepili le popolnoma zdrave pse, pa tega večina niti ne preverja... Žal. In cepivo tudi ne drži le 1 leto, tako kot so pri nas zakonske zahteve... Preveri podatke po netu, kak dober vet ti bo tudi sam povedal, da drži cepivo vsaj 3 leta. Mi se ne cepimo.
Samento sem jaz naročila iz Anglije (Finchley clinic) - lahko preko neta. Ob iskanju podatkov po netu sem zasledila podatek da se daje 2-3 mesece, v knjigio o naravnem zdravljenju borelioze pa piše celo o 8 mesecih. Enako velja za erlihijo. Nekaj linkov sem lepila v tem forumu in pri forumu o boreliji.
Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1099 : sreda, 03.11.2010 : 14:49:05 »

Aja, in držimo pesti in šapice   Wink
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #1100 : četrtek, 04.11.2010 : 21:05:00 »

Hvala, tteddyka. Mi smo bolje. Tako kri, kot počutje. Doxycyclin bo jemala vsaj 6 tednov, cepili je ne bomo. Počasi bomo začeli tudi s kakšno zadevo za izboljšanje imunskega sistema. Za imizol sem vprašala, pa mi je rekel, da ne vidi smisla. Sem pa iskala pri stricu googlu kaj več o njem, pa nisem nič pametnega našla...

Hvala za info o Samentu, bom preštudirala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1101 : četrtek, 04.11.2010 : 21:54:04 »

Googlaj imidocarb dipropionate, bo ziher nasel.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #1102 : sreda, 17.11.2010 : 11:25:04 »

Ima kdo kake izkušnje s tem, da pes erlihijo preboli sam s svojim imunskim sistemom in antibiotiki niso potrebni?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1103 : sreda, 17.11.2010 : 12:05:54 »

Mislim, da je to kar v večini primerov pri slovenskih psih, vsaj tako so mi nekako sugerirali veti, vendar pod pogojem, da ni kliničnih znakov.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #1104 : sreda, 17.11.2010 : 16:35:03 »

Hja, pri naju so bili neki blažji znaki (depresija in utrujenost) kake 3 dni, smo šli k vetu, testirali, ima erlihijo. Ampak še preden so rezultati prišli iz Lj se je psička čisto pozdravila - na videz seveda.

Zdaj pa ne vem, ali naj reskiram bolezen ali naj reskiram, da bom psa, ki je prebolel bolezen "zabila" še s temi težkimi tetraciklini...

Trenutno se opazujeva in bova videli, kaj bo čas prinesel.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1105 : sreda, 17.11.2010 : 16:41:44 »

Meni je veterinarka rekla, da bi samo pri erlihiji najprej počakala na odziv imunskega sistema. Menda je okuženih velik procent psov pri nas, diagnosticira in zdravi se jih relativno zelo malo. Nato smo se odločili za zdravljenje še zaradi borelije.
No, ne vem, če pomislim za nazaj, bi se danes verjetno tudi pri zgolj erlihiji odločila za zdravljenje. Ni kar tako preprosta. Vsekakor bi bila pri najmanjši spremembi v kontaktu z veterinarjem.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #1106 : petek, 19.11.2010 : 14:47:01 »

Žal, se je tudi moj kraški ovčar Feld pridružil bolnikom z erlihijo. Danes je dobil prvo dozo Doxycyclina. Bolezenski znaki so bili: precejšnja izguba na mišični masi in to v enem mesecu, šepanje, slaba dlaka, apatičnost.
Kakšne so kaj izkušnje tistih, ki imate starejše pse (Feld je dopolnil 9 let), zanima me glede samega izboljšanja stanja in pa tudi reakcija na antibiotike?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1107 : petek, 19.11.2010 : 14:54:51 »

Če pogledaš kako stran, 2 nazaj lahko vidiš, da sem mojega 12 let starega psa zdravila z antibiotiki proti erlihiji in boreliji. Antibiotike je super prenašal, je bil ješč in živahen. Koliko ima pa to veze z njegovo nenadno smrtjo, ko je kar zaspal po tem, ko je še zajtrk jedel in po gozdu šibal z očtom pa ne vem. Umrl je 1 mesec po končani kuri z antibiotiki. Obdukcije nismo delali, so mi pa rekli, da naj to ne bi imelo povezave s smrtjo. Verjetno mu je kar srce odpovedalo... Sad
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1108 : petek, 19.11.2010 : 16:46:01 »

Moj je dobil pri 9. in si je povsem opomogel, brez posledic. Pri zdravljenju smo vseskozi nadzorovali jetra.
Zanimivo, doslej še nihče ni omenjal izjemnega poslabšanja dlake, pri nas je bilo zelo opazno in še sedaj nima take, kot jo je imel pred boleznijo.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #1109 : petek, 19.11.2010 : 22:38:37 »

Hvala! Upam, da bo tudi Feld okreval!
Vsi ostali izvidi:kri, voda, srce, pljuča je zaenkrat ok.
Ja, dlaka se mu je izredno poslabšala pa tako bogato je imel prej, zdaj pa brez leska, odpada in ima tak "opuljen" videz.
Glede jeter so me tudi na vetu opozorili in bomo delali redne kontrole. Bruhal ni po antibiotiku (vsaj zaenkrat še ne), jedel je normalno.
Logiran
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines