mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 06:19:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 277   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 420891 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1680 : četrtek, 03.03.2011 : 16:03:31 »

Hehe, mogoče bi ga pa preglasila  Cool Evil
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1681 : četrtek, 03.03.2011 : 18:33:14 »

Ajde, priredimo tekmovanje glasnih psov Cheesy!
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1682 : četrtek, 03.03.2011 : 22:48:04 »

Ajde, dajmo! Cheesy Neli bo ziher prišla v finale, sploh če ji bodo kakšni psi, mački ipd. pred nosom skakali. Če bo pa tekmovanje v času pred štartom canicrossa, potem bo pa mogoče celo zmagala. Roll Eyes Evil Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1683 : petek, 04.03.2011 : 00:35:07 »

Ajde, priredimo tekmovanje glasnih psov Cheesy!

Hm, če jaz pripeljem moje tri vas vse premagamo Tongue Grin, moji so specialci za glasno lajanje,
sploh Sacha v moči glasu in Boni v vztrajnosti... Grin Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1684 : petek, 04.03.2011 : 18:05:11 »

 Grin tekmovanje, ja, a da bi ju še spodbujala, da bi še bolj glasno lajala ?  Grin

Najbolj glasna sta v avtu, ko se peljemo na sprehod, ker vesta, da gresta "na lepše". Jaz ju ne morem umirit, enkrat laja Bučko, enkrat Pika, velikokrat pa tudi oba skupaj. Pa nič ne pomaga, če ju mirim.  Roll Eyes Se mi zdi, da že slabše slišim zaradi tega laježa... Angry

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1685 : petek, 04.03.2011 : 18:31:28 »

Predvčerajšnji sprehod.  Smiley

Padal je sneg, pihalo je, bilo je mrzlo, prava zimska idila. Mi pa smo se kot vsaki dan odpravili na sprehod. Tokrat do naše najljubše smreke, 400 let stare t.i. poročne smreke. Včasih so bile tri, sedaj je ostala le še ena, pa še ta je označena. Posekali jo bodo.  Sad Zato smo se odpravili do nje, da jo pofotkamo, in jo shranimo za spomin.

Fotke so sicer slabe, ene bolj, ene manj, ampak čudovita smreka se pa lepo vidi.  Smiley Najraje bi na njo pritrdila listek z besedilom "Prosim, ne sekaj me", ampak ne bi nič pomagalo...

Bučko s palico v gobčku  Smiley


Pri smreki velikanki  Kiss


V oči me bode rdeča oznaka  Sad




Bučko, čuvaj smreke  Smiley




Pika, čuvajka smreke  Smiley






Buči v snežnem zametu  Tongue


Skupaj čuvava smreko bolje  Cool


Damjan briše dol rdečo oznako  Tongue (kot, da bo kaj pomagalo...)


Bučko lovi palico  Smiley




Pikina glava v snegu  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1686 : petek, 04.03.2011 : 19:02:56 »

Ooo, kakšna zima je še pri vas! Brrrr ...
Tale smreka je pa orjaška! A se kaj ve, koliko je visoka? (BTW - zakaj pa ji rozi posek, a se je lastnik tako odločil, a je nevarna ali kaj - firbec, oprosti Wink

Bučko pa totalno paše v to zimsko idilo Smiley Tista slika "v zametu" je čisto sibirska Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1687 : petek, 04.03.2011 : 19:18:48 »

Ma ja, je kar zima, (ponoči -5 stopinj), se je pa danes malo ogrelo, in se topi. Sneg v dolini se je že čisto stopil (seveda sledi blato  Lips Sealed, ki ga je na pretek), na hribu (kjer je tudi to slikano), ga je pa še. Dovolj da Bučko uživa, Pika pa malo manj, ampak mu sledi.  Smiley

Koliko je visoka žal ne vem, niti kakšen obseg ima (vedno pozabim vzeti s sabo meter, da bi izmerila, je pa ne objameva z Damjanom, pa imam jaz 168 cm, Damjan pa 173 cm, se pravi oba skupaj slabe 3 metre in pol). Sem pa od fantove mame slišala, da je stara okoli 400 let. Posekat jo hočejo najverjetneje zaradi denarja, tako debela in visoka smreka je vredna zelo veliko (čeprav, če bi bila moja, je ne bi zamenjala za noben denar). Ja, lastnik se je tako odločil, žal... (pa nič nisi firbec, no  Smiley)

Bučkova slika "v zametu" izgleda, kot da ima Buči eno oko malo deformirano, pa ga nima.  Smiley Snežinka je tako padla ravno čez njegov uček  Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1688 : petek, 04.03.2011 : 19:43:00 »

Meni je že vsaj dve leti grozno, ko grem na ta hrib (in drugam v gozd). Povsod se na veliko seka, cela vrsta (na pogled popolnoma zdravih dreves) dreves je še označena... Razumem, da je treba vsakih toliko časa kaj posekati, ampak po mojem čisto laičnem mnenju je to, kar se dogaja zadnja leta, močno pretirano. Gozdovi na splošno pa se mi zdijo bistveno bolj neurejeni kot kadarkoli prej. Vsaj jaz to opažam in sem prav žalostna...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1689 : petek, 04.03.2011 : 19:54:33 »

Speedy, enako opažam jaz. In veš zakaj se to dela ? Zaradi denarja, namreč. Takšna smreka (400 let stara, zdrava, lepa, ravna) je vredna cca. 10.000,00 €. (tako sem jaz slišala)  Vse preveč sekajo, delajo goloseke...bolj so zdrava drevesa, več so vredna. To je dejstvo, in lastnikom gre za denar. Pa četudi tri generacije za njim ne bodo imele od svojega gozda nič. Kriza je povsod...

Gledam malo po netu, in vidim, da pišejo o ZELO starih smrekah, ki bi si jih naj vsak ogledal, stare pa so 300 let, ta smreka, bi morala ostati za ogled, jaz v življenju nisem videla debelejše in višje smreke. Na slikah še ne izgleda tako debela in mogočna, v živo pa je res fascinantna.  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1690 : petek, 04.03.2011 : 20:34:16 »

Tale pregovor je kot da bi bil napisan za tole situacijo : " Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti..."
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1691 : petek, 04.03.2011 : 21:47:52 »

Sicer smreke nisem videla v živo. Obstaja možnost da je votla. Na zunaj se ne vidi, ker smreka črpa hrano takoj pod lubjem, ker pa smreke zelo hitro rastejo so v sredini mehke in dobesedno preparijo. Videla sem smreko, ki je imela na presek čez  1m, pa jo je držal samo še 4cm rob. Fenomenalna katastrofa ob najmanjšem pišu vetra. Ko drevo pada proti tebi ne opaziš, če stojiš preblizu. Potem pa bežati  ni več časa. Prav tako je možno, da lastnik vidi le denar.   
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1692 : petek, 04.03.2011 : 22:19:25 »

Imate pa pravo zimo. Smreke je pa res škoda posekati, če je seveda z njo vse ok. Ampak ponavadi je lastnikom več do denarja kot pa do lepega gozda in narave.

Poljubček Piki in Bučku.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1693 : petek, 04.03.2011 : 22:33:27 »

Tale pregovor je kot da bi bil napisan za tole situacijo : " Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti..."
Resničen( na žalost), dober pregovor Smiley. Ja, taki smo ljudje, kralji kraljev, ker imamo denar, vodikovo bombo in puško... Kje pa srce?!

Meni je najlepša slikica Bučka  v zametu Kiss Smiley Kiss.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1694 : petek, 04.03.2011 : 23:14:37 »

Zelo lepe slikce Smiley, imate pa res pravo zimo, no, saj je tudi pri nas malo snežilo samo je sneg že izginil, upam da se kmalu začne pomlad, sem že malo sita tega mraza... Tongue Smreka je pa res lepa in mogočna, prava škoda bi jo bilo posekati.. Sad

Slikica Bučka v snežnem zametu je tudi meni najbolj všeč, pa tista ta zadnja od Pike - tudi moj Bonči tako zarije glavo v sneg, pošiljamo poljubčke obema... Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 277   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines