mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 01:32:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54104 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #60 : petek, 21.11.2003 : 22:22:18 »

Jap Pia,se strinjam
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #61 : četrtek, 11.12.2003 : 12:43:27 »

Zanima me, kako ste svoje pse naučili stati vsaj 1 minuto???

Sem že čist obupala.

lp M.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #62 : četrtek, 11.12.2003 : 13:11:52 »


Kin, počasi in s potrpljenjem...najprej naučiš stat 5 sekund, potem 10 pa 15 itd...
pa ne preko noči ampak recimo si vzameš kak mesec...pa seveda to prakticiraš v različnih okoliščinah in časih...in vedno nagradiš
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #63 : četrtek, 11.12.2003 : 14:12:39 »

Saj Kin ko sva uzunaj stoji, in to še prav lepo, ko recimo kaj zagleda je prav fajn. Ampak doma Roll Eyes

A je kaj narobe če ga od začetka pač samo do tega pripravim, da bo stal in ga šele potem naknadno, ko bo že stal 1 minuto popravljam???
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #64 : četrtek, 11.12.2003 : 17:26:09 »

Jaz sem svojo psičko tako učila stati:
ko sem jo česala, sej ji počasi govorila STOOOOOOJ in jo božala. Kmalu sem opustila česanje in jo samo še malo božala po glavi in govorila STOJ (ampak počasi in poudarila OOOOOOO). Sedaj ji pa naštimam pravilno tace in potemstoji v tem položaju. Seveda, najprej 5 sekund, potem 10, na koncu minuto. Pa ne pozabi na sprostitveno povelje (da je konec vaje) in na nagrado. Jaz svoji ne smem prej pokazat nagrade, ker ga potemsamo voha in se premika.

Upam, da boš razumela in da ti bo uspelo!

Lp jana
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #65 : četrtek, 15.01.2004 : 19:23:08 »

Uh, z branjem te teme ste me pa kar fino prestrašili....

Za mano je že ogromno razstav (menda preko 60, od CAC, do evropske in svetovne); in ko sem 1997 začela s skoraj 1 letno psičko, dolgo, dolgo časa sploh nisem vedela, za kaj gre.... Pa je bilo fino! Psička je vlekla, se usedala, ni hotela lepo stati, nič je nisem popravljala.... ampak sva uživali; nikogar s te scene nisem poznala, nihče mi ni nič povedal, jaz nisem nobenega vprašala, forumov še ni bilo... Tako sem se učila - sama. In lepo nama je bilo.
In sedaj, ko je psička vse zastavljene in čisto slučajne cilje dosegla... "poštimala" naslednika, jaz "meni nič tebi nič", kar prijavim za Vrtojbo (puppy) in se sploh ne obremenjujem s "prvo razstavo".
In glejga zlomka - berem te nasvete... pa priprave, pa učenje, privajanje, Kati vsa "trda"...

Sedaj sem pa jaz vsa trda - mi se nič ne učimo, 1x na teden na vrvico in po stanovanju gor in dol in zaključek vedno v stilu "saj je komaj 4 mesece in se bo že naučil, to se tolerira" - pa vidim, da temu ni tako...

Ecco, sedaj me čaka 14 dnevna "panika"..., pa se ne bomo preveč trudili, me je strah, da se mu zameri. In če se mu zameri, smo "pečeni" za vedno, to pa ne želim. Želim da uživa, on in jaz.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #66 : petek, 23.01.2004 : 22:43:08 »

Še vedno se mi zdi,da je za učenje psa potreben čas,veliko časa.Ker svojo psičko sem učival počasi,še sedaj ne zna vsega (stara je dve leti in pol)in še izpopolnjujeva,tako da je treba učit kužka počasi.V štirinajstih dnevih se ne da kaj dosti,nekaj pa vseeno.Če se spomnim najine prve razstave,se držim za glavo,slik pa sploh nočem pogledat Grin 8)Tako da jaz se držim kar pregorova počasi se daleč pride
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #67 : četrtek, 04.03.2004 : 12:01:50 »

No, Tina, se selim iz teme o boksih raje sem. Torej, za na razstavo boks ni pomemben. Jaz ga za svojo bernardinko nikoli ne bom imela, ker se mi zdi, da ga ne potrebuje. je pa zelo veliko psov manjših pasem na razstavah v kletkah ali boksih. Odločitevje tvoja. Svetujem ti, da si v Ljubljani malo ogledaš, kako so drugi opremljeni na razstavah.

Kaj potrebuješ s sabo? Jaz vzamem samo eno deko, da psica leži na njej. Če je razstava zunaj, potem še deke ne vzamem. Če boš frizirala psa, potem ne pozabi pripomočkov za nego dlake. Skoraj obvezna je tudi posodica za vodo za psico (vodo dobis na razstavi). Po želji lahko vzameš še kakšno hrano za psa. Jaz Bini vedno dam eno kost od Pedigreeja, ko pride ven iz ringa-da malo pozabi na ves hrup okoli sebe.

Aja, pa seveda povodec in ovratnico. Pa ne pozabi rodovnika, prijavnice ter knjižice o cepljenju.

To se mi zdi, da bi bilo kar vse, kar potrebuješ za razstavo. Ajaaaaaaaaaaaaaaaa, pa veliko dobre volje  Wink

LP Jana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #68 : četrtek, 04.03.2004 : 12:09:56 »

Super, hvala! Včasih sem sicer hodila na mačje razstave, ko smo še imeli perzijke, ampak zadeva je tam čisto drugačna- razen tega, da je dobro imeti sabo kakšen stol, da ti noge ne odpadejo  Wink Bomo videli, kako nam bo zadeva všeč... Upam, da bomo spoznali katerega od forumovcev  Smiley
Lp,
Tina
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #69 : četrtek, 04.03.2004 : 12:17:49 »

Jaz stola nisem nikoli s sabo jemala, ker sem šla vedno na tisto: manj imaš s sabo, na manj stvari je potrebno paziti. Ker sem vedno hodila še po razstavi in firbec pasla, stol je pa v takih problemih težko s sabo nosit (poleg "majhnega"  Wink Grin psa). Odločitev je pa seveda tvoja...

Pa upam, da se vidimo. mene ne moreš zgrešit  Grin Če pa mene zgrešiš, pa Bine ne moreš  Grin

LP jana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #70 : četrtek, 04.03.2004 : 13:55:40 »

Naša skromna prtljaga za razstave zajema:
- dve topli deki - ker naše 2 razvajene pasje rite, že ne bodo ležale na betonu (to je njuno prepričanje, ki ga ponižno upoštevamo), pa še svoj teritorij si izboriš - nihče jih ne upa premakniti
- boks - če ni noter psa, nabašemo vanj ostale drobnarije, da ne ležijo vse povprek
- posodi za vodo in hrano
- povodci (navadni, flekci, razstavni)
- krtače, glavniki - to bolj zaradi boljšega občutka, ker imamo nezahtevni pasmi, kar se tiče dlake
- krpa - če se umaže v kakšnem blatu
- hrana in priboljški
- zložljiva stola - razstava traja celi dan in rabiš malce počitka (na prvi ga nisem rabila  Wink, sedaj pa že pride prav)

Vem, da sem pozabila še goro reči, ker vedno trogamo kot mule, ampak če si komot si komot.  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #71 : ponedeljek, 08.03.2004 : 15:25:45 »

OJ!

Za razstavo potrebuješ:
×PRIPOMOČKI ZA NEGO
×PASJE LEŽIŠČE IN ODEJA
×POSODA ZA VODO
×POSODA ZA HRANO
×PRIBOLJŠKI(za po razstavi)
×POVODEC
×OVRATNICA


Jaz bom sedaj začela pripravljati mojega maltežančka na razstavo. Ampak si moram še kupiti razstavni povodec in ovratnico(sedaj ima oprsnico).


LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #72 : ponedeljek, 08.03.2004 : 22:08:46 »

Jooooj,ko tole berem vidim,da ste vsi pozabili nase Grin Grin Grin

Po moje pa rabis(vsaj to jaz vedno vzamem sabo):
-prvo kot prvo psa
-potem boks ali kletko
-posodi za hrano in vodo
-priboljski za v ring
-razstavno in navadno vrvico
-pripomocki za nego
-igrace
-hrano in pijaco zase
-stole
-denar
-knjizica o cepljenju,ter za vsak slucaj se rodovnik
-ce gres v tujino potni list


Evo zaenkrat se tole spomnim bi pa lahko se velikooo stvari nastela ampka tole je osnovno Wink Roll Eyes

lp
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #73 : ponedeljek, 08.03.2004 : 23:16:55 »

Tudi mi se bomo igrali razstavo....

Prav zabavno bo z našo malo Sally, pa še oči ima malo šarplaninko tko da bo res živo v LJ- no, da razstavišče ne bo nikoli več isto! Shocked

Samo to, no... ali moramo imeti v razredu najmlajših tudi razstavni povodec-vrvico ali bo o. K., taka navadna- mal krajša
potiskana s stopinjicami v stilu... Wink

Upam, da se bomo kaj poznali, sicer bom pa verjetno še kaj pobarala...
Pa, pa @Neli
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #74 : torek, 09.03.2004 : 09:35:38 »

Ko smo mi sli na svojo prvo razstavo smo imeli bore malo stvari, zdaj pridemo tako otovorjeni, da komaj vlacimo vse za sabo. Grin

Pri nas ne sme manjkati:
*miza za cesanje
*boks
*posode za hrano in vodo
*hrana in voda za psa
*hrana in pijaca za nas
*glavniki, krtace, trimerji in skarje (za zadnje popravke)
*kreda in krema za pred kredo
*cepilna knjizica in rodovnik
*sponka - da si pripnem stevilko
*brisaca - za primer, ce se umazemo
*čupavec - "odlakana deka" za nasega kuzona
*povodec in ovratnica
*razstavni povodec
*priboljski
*igrace, obvezno zogico
*2 zlozljiva stola (ki sta btw. vedno zasedena  Grin)
*denar

*NAS PES
*OGROMNO DOBRE VOLJE

Verjetno sem se kaj pozabila omenit. Vendar pa pridemo domov vedno se bolj otovorjeni in z manj denarja. Grin

LP, Miska
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines