mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 13:53:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 449   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čivava - čvek  (Prebrano 359308 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #120 : nedelja, 18.04.2004 : 21:16:43 »

Ali te lahko vprasam za naslov, kjer si kupila tvojega malega? Grin Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #121 : nedelja, 18.04.2004 : 21:49:56 »

MyMy, prosim, ne pisi neumnosti. Ce ne ves zagotovo, temvec si nekaj le slisala od odraslih, ne prodajaj tega za cisto resnico in za pravo stvar.

ampak pri nas pa je vzrediteljica mela nekaj časa rodovniške čivave potem pa je nehala s tem ker je veliko finančno breme pa malo kdo se odloči za nakup rodovniške čivave.(cena).

Ce je to tebi ali tvojim starsem natvezila prodajalka tvoje civave, ne svetuj ti istega naprej drugim.
Ze res, da se morda malokdo odloci za rodovniske civave, vendar ne prodajaj bucnic, da je za vzreditelja to veliko financno breme in bla bla bla... NISI VZREDITELJICA! Ne ves, kaj je res in prav, zato bodi o tem TIHO!

Jaz poznam od mojega malega mamo,očeta babico ter dedka...In oče je bil njegov prej državni prvak pa tudi na svetovnem prvenstvu se je izkazal..samo zdaj pač več ni rodovniški ker ne gre več na vzrejne preglede(vsi starši so zdravi)

Take neumnosti na ta forum ne napisi vec! Pravis, da je nekaj casa oce bil rodovniski, zdaj pa ni vec, ker ga ne vozijo na vzrejne preglede. Traparija, zato bodi raje tiho. Ce je slucajno kdaj res imel rodovnik, ga ima tudi zdaj. Nimajo pa njegovi potomci rodovnika zato, ker ga niso peljali na vzrejni pregled, ker je z njim nekaj narobe, ker rabijo vzreditelji denar, ker psica nima rodovnika (ja, zakaj le ga nima), ker...

pa to gospo tudi poznamo in hodimo tudi k  njej na obiske..tako da ni vedno zelloo narobe če kupiš nerodovniško čivavo...samo moreš najti pravega človeka...pa tudi jaz mam mojega enako rada če je rodovniški al pa če je brez papirjev...Čeprav vsi pravijo da bi bil uspešen na razstavah.....Vem da pri tisti gospe njene čivave niso mešane s pinči in ona tudi zelo pazi da ne pari svojega psička s kakim pinčekom....Drugače pa bo moj nasledni pes z rodovnikom;)

Se ena velika neumnost. Izgled lastnice mame od tvojega psa, pospravljenost njenega stanovanja, urejenost okolice in izjava, da je ze bila na luni, se niso zagotovilo, da je s tvojim psov vse v redu, da res ni pinc, da lastnica sploh loci civavo od pinca...

MyMy in ostale punce, ki tako rade svetujete vsepovsod in vsakomur!
Nehajte trositi traparije na tem forumu. Nic nimam proti nerodovniskim psom, mesancem, krizancem ali mladim puncam. Sovrazim pa takole nakladanje, totalno neprave informacije in instrukcije od nekoga, ki pojma nima. Napisite, kako zivijo vasi psicki, kaj ste pocele vceraj in kaj nameravate delati s svojimi psi jutri, vprasajte kaj, NIKAKOR PA NE SVETUJTE VEC in NE PISITE TISTEGA, KAR SLISITE, KO SE MAME POGOVARJAJO PRI KAFETU!!! Bodite v resnici mlade punce in ne poskusajte se obnasati, kot da ste ze odrasle, da ste vzredile nesteto legel, vzgojile nesteto psov in pozdravile nesteto pasjih bolezni!

Upam, da je dovolj jasno. In upam, da ne boste zacele protestirati, kajti potem bom uvedla za vse mladoletne poseben rezim. Cisto resno!
Raje kaj preberite in vprasajte.
Logiran

nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #122 : nedelja, 18.04.2004 : 21:50:11 »

Oj,

Lucija saj razstave niso obvezne, če imaš čas in voljo pač greš in malo razstavljaš ter veliiko klepetaš in spoznavaš druge ljubitelje čivav in ostale  Cheesy

MyMy, to se mi zdi ful čudno, da so prenehali z rodovniško vzrejo zaradi stroškov  Shocked Kakšne dodatne stroške so pa imeli? Vzrejni pregled stane, če se ne motim, okoli 6.000 Sit in še ta drži dlje časa. Drugih takih stroškov pa ni. Pa tudi to je čudno, da s državnim prvakom ne hodijo več na vzrejne preglede  Undecided Saj bi lahko, če jim prodaja ne bi šla ceno spustili, nikjer ni napisano, da morajo biti rodovniški mladiči dražji. Tako je le ponavadi, ker so zraven všteti še zrdravstveni pregledi staršev, skok samca, razstavni uspehi,...
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #123 : nedelja, 18.04.2004 : 21:54:19 »

Jana zgleda da sva pisali istočasno  Cheesy Sem že kar malo čakala, kdaj bo vskočil kdo, ki ima več izkušenj  Wink
Logiran
Bači
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #124 : ponedeljek, 19.04.2004 : 14:40:22 »


Živjo!!
mene pa zanima kolikokrat na dan hranite mladičke čivave, samička je stara namreč 2 meseca. Katero hrano uporabljate, pa seveda ali je lahko tudi "našo" hrano?
Pozdravljam vse ljubitelje malih čivavic in povdarjam da ne glede na rodovnik ali brez njega, jo imejte radi in skrbite zanjo. Wink
LP
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #125 : ponedeljek, 19.04.2004 : 14:50:29 »

Živjo!

No tudi sama poznam to vzrediteljico,ki jo omenja Mymy!
Dejstva niso čisto takšna kot jih je napisala Mymy..ni se ustrezno izržala Smiley!
Ta gospa ima rodovniške čivave , a jih ne vzreja "načrtno"!Če ima leglo zanj lepo in strokovno poskrbi,to pa je  mogoče 1x na 2 leti!Vsekakor pa ne meša čivav s pinči!
Ne vzreja,ker nima časa za to!

Ali je to prav ali ne,ne bom filozofirala...hotela sem samo povedati,da Mymy ni hotela nobenemu nič žalega in da je hotela povdariti to,da imaš lahko srečo....na srečo pa se ni nikakor dobro zanesti ko izbramo življenskega sopotnika!
Logično bi bilo izbrati 97% dobrih možnosti,ki ti jih ponuja rodvnik, kot pa verjetno manj kot 50%, ki ti jih ponuja rejec!

Na žalost pa nas je veliko  takšnih,ki nas mala bitja zaslepijo in nismo sposobni logičnega razmišljanja, dokler ne gre kaj narobe!

Lp!
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #126 : ponedeljek, 19.04.2004 : 14:57:33 »

Živjo!

No tudi sama poznam to vzrediteljico,ki jo omenja Mymy!
Dejstva niso čisto takšna kot jih je napisala Mymy..ni se ustrezno izržala Smiley!
Ta gospa ima rodovniške čivave , a jih ne vzreja "načrtno"!Če ima leglo zanj lepo in strokovno poskrbi,to pa je  mogoče 1x na 2 leti!Vsekakor pa ne meša čivav s pinči!
Ne vzreja,ker nima časa za to!


Kak pa to, da pol Mymy nima rodovniške čivavice?

Lp
Logiran
Bači
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #127 : ponedeljek, 19.04.2004 : 14:58:36 »

Se strinjam s tabo Gringo. Res je tvegan nakup nerodovniškega psa, kajti nikoli ne veš kaj dobiš. Rejec ti dejansko lahko pove kar želiš slišati. Ni pa vedno tako črno. Moja psička je pravo veselje in nima rodovnika, imam jo pa vseeno neskončno rada. Upam sicer da se moja odločitev ne pokaže za napačno. Cry
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #128 : ponedeljek, 19.04.2004 : 15:07:36 »

Jessy!

Nima rodovniške čivave, ker starša nista bila na vzrejnem!

Bači!

Mladička naj bi se hranilo 4x na dan(mnenja so različna)!
Lahko mu daješ brikete,ki so izdelani posebej za mladiče majhnih pasem-na ovojnici imaš tudi navodila za uporabo Smiley!Kvalitetni briketi so Royal Canin,Evkanuba in še kakšni..,za ti znamki zagotovo vem da imata res mičkene briketke-ravno za čivavice Wink
Briketi naj bi bili boljši od mehke hrane predvsem zaradi zob in dlesni!

Lahko pa ga hraniš s kuhano hrano..o tem si malo več preberi na internetu!

"Naše" hrane naj kužki nebi jedli,ker je začinjena,preslana in neuravnotežena za prehrano psa!

Za kužka sta lahko zelo usodna čebula in čokolada,tako da se temu izogni!

No še strokovnjaki napišite kaj Smiley!
Lp
Eva
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #129 : ponedeljek, 19.04.2004 : 15:12:09 »

Zmeraj kaj pozabim Grin

Ob skledici briketov ali druge hrane, je obvezna skledica s pitno ,čisto, svežo vodo Grin

No pa saj to veš Grin

Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #130 : ponedeljek, 19.04.2004 : 15:55:56 »

Nic nimam proti nerodovniskim civavam, prav tako, kot nimam nic proti mesancem (doma imam mesanko in bokserko brez rodovnika, ki sicer izgleda kot bokserka, pa se vedno ne morem 100% reci, da to je, ker nimam pojma, kdo so v resnici njeni starsi, stari starsi...). Čivava od MyMy in vse civave, ki so prisle iz istega legla, kot tudi vsi psi, ki nimajo rodovnika, so po definiciji mesanci. Ne glede na to, kaj ti tvezijo "vzreditelji" in kaj je vzrok, da mladici sploh pridejo na svet. Ne ves, kdo so starsi in ce ti vzreditelj tvezi karkoli, ti bo natvezel tudi "resnico" o prednikih.

Pa nisem govorila o tem, temvec o pisanju tukaj. MyMy (pomagas ji tudi ti Gringo) ostalim bralcem sporoca, da je treba samo obiskati vzreditelja in ce ti je "celota vsec", ni nic narobe, ce tam kupis kakrsnegakoli psa, saj sta rodovnik in vzrejni draga, psi nekaj casa imajo in nekaj casa nimajo rodovnika, lastnik producira mladice iz ljubezni in krasno skrbi za brejo psico, in se bolj krasno potem skrbi se 2 meseca za mladice (uh, le od kje vzame cas), nima pa casa oditi 1x na leto na vzrejni pregled. Traparije!

Ravno tako velike traparije so tole:
Ta gospa ima rodovniške čivave , a jih ne vzreja "načrtno"!

Ja, kako jih pa potem vzreja, ce ne nacrtno? Je potem prisel sosedov samec in oplodil njihovo psico? Ali sta se mogoce psa sama dogovorila, da bi imela otroke? Leglo je lahko nacrtno (ko se za to odloci lastnik psice), lahko je "napaka" (se zgodi s sosedovim psom, ven pa pridejo obicajno mesanci), lahko ga pa sploh ni.

Ce nekateri verjamete tem neumnosti, potem jih obdrzite zase. Tukaj jih ne prodajajte kot cisto zlato. In zraven pripisite, kje ste pobrale informacije, da vas ne bo kdo jemal resno in ponujal takih informacij kot vase (in kot resnico) naprej.

Ce ne veste, kaj je prav in kaj ne, kaj je tocno in kaj napacno, koliko stane in kaj sploh je vzrejni pregled, kaj je in kaj ni rodovniski pes, ne pisite tukaj o tem.
Logiran

MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #131 : ponedeljek, 19.04.2004 : 16:21:33 »

Dobro Jana oprosti ne bom več pisala nič o tem ker bodo samo še prepiri......
Se opravičujem tudi vsem na forumu če sem rekla kaj,kaj vam ni bilo všeč...

Do prepirov mi ni..in več ne pišem neumnosti Grin Grin
Upam Jana..da zaj nisi jezna peveč na mene...nisem napisala tisto da bi se začeli kregat;) Grin

no lep dan vsem...
papa MyMy
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #132 : ponedeljek, 19.04.2004 : 16:29:31 »

V redu Jana!
Imaš prav..vse pa le ni tako črno belo kot pišeš..kdo pa je rekel da pride sosedov samec...so tudi drugi načini..mogoče pa pride domači samec Wink


Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #133 : ponedeljek, 19.04.2004 : 16:36:39 »

MyMy, nic se ne kregamo. Napisala sem pripombe na tisto, kar si trdila ti. Ni prav, da ostali forumovci in nakljucni obiskovalci mojpes.neta berejo napacne informacije o vzreji, vzrediteljstvu, rodovnikih... Nic drugega.
Nisem napisala, da ne pisat, temvec sem napisala, da ne pisat tistega, kar ne poznate in ne veste ali je prav ali ne.

O nerodovniskih civavah (ali katerikoli drugih nerodovniskih psih), o vzreji, iz kakrsne ima psa MyMy (in se veliko drugih)... pise veliko v nekaterih temah o pasmah in v temah:
- cena psa,
- ali trgovina s psi ogroža slovensko kinologijo
- Preprodajalci psov!
- RODOVNIKI
- ...

Preberite si, pa bo marsikaj bolj jasno.
Logiran

123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #134 : ponedeljek, 19.04.2004 : 21:15:47 »

Živjo!!!

Saj ni tako hudo!!! MyMy gotovo ni mislila čisto dobesedno, Jana pa tudi ni tako huda. No pa še nekaj vam moram povedat, čeprav to ne spada ravno pod to temo.Ko je bila moja mami še majhna so imeli ČISTOKRVNO bokserko. Od kar je prišla k njim domov, se je vedla zelo čudno in je bila bolana. Imela je težke porode, bila je hudo preplašena in nezaupljia umrla pa je zaradi srčne kapi.  :'(Sedaj imamo še RODOVNIŠKEGA mopsa in z njem so iste težave,čeprav imamo vsa potrdola, da je bil njegov oče Ameriški šampijon, Njegova mama pa evropska. No naš mopsek ima hude težave z dihanjem, občasno pa dobiva epileptične napade. No hočem reči, da tudi če je pes rodovniški ni zagotovljeno da bo zdrav. Shocked Predlagam pa da gremo z našimi čivavicami naprej po forumu!!! Wink
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 449   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines