mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 08.05.2024 : 20:55:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 209441 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #90 : petek, 30.09.2005 : 23:06:20 »

 Grin

Mislim,da je samson kar ženskega spola... sodeč po imenu se lahko spomnim le na eno osebo...

Janja, si to ti mogoče?  Wink  Grin
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #91 : petek, 30.09.2005 : 23:21:40 »

Ok, popravek  Roll Eyes :

Samson, dobrodošla!  Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #92 : sobota, 01.10.2005 : 12:13:37 »

Seveda je Samson ženskega spola. To ime uporabljam zaradi mojega Samsona pač (pritlikavi šnavcer), moj pes št. 1 na lestvici, če že delam lestvico, kar je precej težko, ker so vsi psi nekaj posebnega.

Danterri Man about town je bil lep pes po psotavi, dlaka pa je bila tako na pol. Margaret Moeller-Sieber je včasih vzrejala samo irske tipe psov, potem pa je šla v komercialo in vzreja vse po vrsti, standardne, ameriške in mešane. Nekateri psi iz njene vzreje so tipični, nekateri pa pač volneni, nikoli ne veš. Biznis je biznis. Zato pa tudi ne sodi v Avstriji, kjer nad sodniki "drži roko" Mayer. Če pa gledamo rodovnike naših psov, ni nujno, da je vsak Danterri iz preteklih let ameriški, včasih so imeli tipične irske. Jaz to ugotovim le s pomočjo Klare iz Češke, ki ima arhiv. Sicer ima tudi Mayer arhiv vseh starih revij terrier kluba iz Avstrije, tako da tam najdem tudi fotke psov izpred 20 let in več. Polno klet ima teh starih revij in očitno moram spet malo tja, da si jih kaj naberem Smiley So v več izvodih, tako da si lahko izberem vse, kar mi paše. Enkrat se moram spravit k delu in vse slike preskenirat in objavit. Sanja, lahko prideš na pomoč!

Zdaj pa še - pošljite slike softyjev, spletna stran je pripravljena in vem, da je softyjev še več, torej - slike!!!!!

Še o številkah: zadnji vpisani softy pri nas ima št. 066. Iz Envynega legla jih je 10 odšlo v Nemčijo oz. Avstrijo, lani je bil uvožen en samec (že vpisan), letos pa je prispelo 5 softyjev, ki še niso vpisani. Lani so tudi prišle tri samičke iz Srbije in en iz Italije (vpisan pred št. 066), torej je nekako 61 softyjev. Lepa številka. Je še ena zelo lepa enoletna samička iz Češke, ni vpisana v SLR, je pa sterilizirana in torej ne bo za vzrejo.

LP
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #93 : nedelja, 02.10.2005 : 13:35:22 »

Ojla!

 Samson, če misliš iz Italije Od Claudie Culot je to naš Terry! V slovenski rodovnik je bil vpisan konec novembra lani in ima št. 048!

Slike zagotovo pošljem!

Jaz sem misla ,da bodo objavljene v reviji Moj pes!?
Me zelo veseli, da se je nekdo spomnil tudi na softyje!!!

Če potrebuješ pomoč, sem ti na voljo!

Čao in lep dan še naprej!!!

Damijana & Terry
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #94 : četrtek, 06.10.2005 : 22:44:02 »

 Pozdravljeni!

 Terryja je danes pogrizel ptičar in to kar konkretno po gobčku in ob očesu! Cry Upam,da se ne bo nič gnojilo!

Žalostno, da nekateri nimajo socializiranih psov .  Angry Angry Angry

 Ta kuža je pogrizel že kar nekaj psov in enega tudi razstrgal tako,da je poginil! Cry Sicer pa kuža ni kriv, da ima tako smotane lastnike! Angry Namreč prepuščen je sam sebi tako, da mu soseda nosi hrano,ker se ji smili, da je tako suh! Žalostno! Lastniki so iz visokega stanu, pa bi lahko malo pogledali na ubogega psa!

L.P.
Damijana & Terry

Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #95 : četrtek, 06.10.2005 : 22:52:19 »

Ajoj! Pa je vse ok?

Se spomnim ko je bil Elmo fasan od stafforda... ampak se je k sreči lepo zacelilo...

Upam, da je vse dobro in da se bo pozdravilo...
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #96 : četrtek, 06.10.2005 : 23:14:08 »

Če bo vse O.K. bomo videli v par dnevih!

Sicer pa je bolj bogi, ker je dobil antibiotik in proti bolečinam injekcijo! Cry

Mislim, da bomo danes bolj malo spali! Opazovat moramo hematom ,če se bo širil! Zaenkrat se še oteklina širi! Upam, da ni odspodaj hematom! Zgleda grozno! Sad Sad Sad
Bomo videli ,kaj bo jutri! Smiley

Ti javim!

Damijana
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #97 : torek, 11.10.2005 : 22:03:49 »

Ojla! Wink

Terry je dobil ponovno antibiotike, ker se mu v gobčku ne celi najboljše! Sad Čez 10 dni bomo vedeli kako dalje!

Kdo bi si mislil,pa tako lepo je že kazalo! Sad



Ali so že znane slike in rezultati iz Lendave 2005?

Damijana
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #98 : sreda, 12.10.2005 : 22:44:34 »

saj si bo opomogel - softyi so pa ja borci

Pa je rana zelo grozna?


Lp, Sanja
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #99 : četrtek, 13.10.2005 : 16:55:32 »

Ni zelo grozna, ni pa tudi ne lepa! Undecided

Sploh pa sem navajena še bolj groznih ran iz službe!

Mislim, da bo vredu, ker se že pusti božat po poškodovani strani.
Tako, da nekih bolečin ravno nima več. Smiley


Sicer so pa borci, tako kot si napisala! Wink



Lp, Damijana
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #100 : sobota, 22.10.2005 : 08:22:41 »

Ojla!


Naš borec je OK!!!!! Wink Wink Wink

Zdaj se je že začel normalno prehranjevat! Wink

Je pa dobil strah pred tisto ograjo in psom, sploh noče mimo! Undecided

Samo upam, da ne bo negativno reagiral( z renčanjem) na druge pse! Namreč v direktnem stiku še ni bil z nobenim od takrat! Undecided Undecided Undecided

Lp in piši kaj, Damijana
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #101 : sreda, 26.10.2005 : 08:58:52 »

  Wink Wink Wink

  Zanima me, če kdo softyju dodaja kakšne dodatke k hrani?
 

O dodatkih je sicer tema na forumu, vendar mene zanima izrecno za softyje!

Lp, Damijana & Terry
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #102 : sreda, 26.10.2005 : 20:42:40 »

Zdravo,

saj kaj posebnega za softyje ni. Enako velja zanje, kot za ostale pasme. Jaz npr. dodajam vitamine, kadar je psička breja ali pa če bi  bila bolna, sicer pa ne. Poleg tega, kadar dobiva kvalitetno briketirano hrano, ne dodajam ničesar, ker te hrane že vsebujejo tiste potrebne snovi. Kadar pa je kuhano hrano, ji dodajam vitamine.

Pošlji kakšno Terryjevo sliko na ***, da ga dodam med slovenske softyje. Po možnosti eno tako v stoji in eno sliko glave in napiši, kdaj je bil rojen, pa še kakšno njegovo posebnost.

LP
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #103 : sreda, 26.10.2005 : 22:35:06 »

Pozdravljena!

Terry je zadnjih 14 dni jedel samo kuhano hrano, ker ga je pogrizel ptičar.
Mislim, da kljub temu, da smo mu dali zraven zelenjavo, ni to to!

Kakšne vitamine?



Slike sem že izbirala,vendar sem se odločla, da ga ponovno slikam zdaj ,ko je že skoraj odrastel ( januarja bo 2 leti), pa tudi dlaka mu je zrasla od poletja ,ko je imel poletno frizurco!


Lp ,
Damijana & Terry
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #104 : četrtek, 27.10.2005 : 18:52:49 »

Navadno kupim tiste, ki vsbujejo vse potrebne vitamine, ne da imajo poudarek le na nekaj vitaminih (nekaj a-la multivitaminsko). Doma imam sedaj Multivitaminske tablete z biotinom za boljšo rast dlake firme Trixie, najbrž so nemške, glede na napise. Od zelenjave pa dajem koren, kolerabo, včasih česen, špinačo, to vse kuhano, in veliko surovega peteršilja, nič čebule; enkrat sem nekje prebrala, da naj bi peteršilj vseboval tisto, kar pes potrebuje. Tablete sem dodajala, ko je bila Envy breja in predvsem, ko je imela mladičke, takrat je dobivala še kalcijeve, ker je po kotitvi fasala eklampsijo. Dajem pa ji tudi veliko rib, na ribe je čisto nora, ali pa ribje olje.

LP
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines