mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 11:58:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!  (Prebrano 58829 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #45 : torek, 20.06.2006 : 20:34:08 »

Ja tud jaz upam, sm mela izpuščaje na zelo nerodnih mestih (po rokah in prsih), loh si predstavljate kok so se mi smejal, ker včasih enostavno ne moreš zdržat ne da bi se popraskal Smiley

Pri živalih si pa predstavljam, da zna bit reč še bolj nerodna. Ljudje vsaj vemo, da se ne smemo praskat z nohti, probaj to psu dopovedat....
Logiran
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #46 : torek, 19.12.2006 : 23:50:25 »

ZDRAVO,
MENE PA ZANIMA ALI KDO POZNA KAKSNO METODO ALI KAKSNE KAPLJICE ZA POMIRITEV KUZKA PREDVSEM V NOVOLETNIH PRAZNIKIH KI SO PRED VRATI(PETARDE,RAKETE)?
HVALA IN LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #47 : sreda, 20.12.2006 : 00:08:38 »

Hm...jaz vem samo, da v kolikor je zelo, zelo hudo s kužkom, lahko veterinar predpiše pomirjevala (prilagojeno na težo psa). Mislim, se dobijo tudi v obliki paste, katera je, če se ne motim, bolj blaga kakor tableti.

lp,
Diana
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #48 : sreda, 20.12.2006 : 00:23:21 »

Ja res kar se teh pomirjeval tiče, se prej pri vetiju posvetuj in on ti bo dal prava pomijrevala.  To bom tudi pri moji rabila in bova zato šli k vetijem na posvet in po to reč..lp
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #49 : sreda, 20.12.2006 : 01:00:30 »

Jaz vem za ene kapljice, so narejene iz zelišč in jih uporablajo ljudje. Imenujejo se Bachove (ne vem kako se točno napiše, reče se jim Bahove kapljive). Namenjene so za pomiritev. Prodajajo jih v specializiranih trgovinah z zelišči, lahko bi jih pa tudi imeli v lekarni. Najbolje, da vprašaš. Wink

Glede tistih pomirjeval, ki jih pa kuža dobi pri veterinarju, Undecided...., vem za en primer: moja kolegica ima zlato prinašalko in ji je pred novim letom dala pomirjevala (po navodilih veterinarja). Vendar ji zelo dolgo niso prijela (skoraj cel dan), tako da ko je bilo konec vsega pokanja (naslednji dan) je postala zelo omotična in je spala čisto cel dan, tako da se je kar bala zanjo.

Jaz bi na tvojem mestu probala s kaplicami. Moj jih bo dobival, saj niso nič škodljive. Cool

(P.S. Kapljice je dobro dati tudi takim kužkom, ki se hitro stepejo, če ste v družbi z večimi kužki.)
Logiran
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #50 : sreda, 20.12.2006 : 10:28:50 »

ja te kapljice sm mislila sam nism vedla kako se imenujejo....glede pomirjeval nisem čisto pepričana,ker tudi ne vem kako hudo more biti pri kužku da mu moraš dati pomirjevala(moj se ustraši če poči petarda ali raketa)...tako da bom pomoje raj ustala kr pri teh naravnih zeliščih.a mogoče ve kje se jih da kupiti?sicer sm najsla spletno stran(http://www.naravna.si/product_info.php/products_id/424),sam pokanje se bo kmalu začelo zato bi jih raje šla kar sama kupiti.

Lep praznični pozdrav:)!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #51 : sreda, 20.12.2006 : 10:55:30 »

Pomirjevala so res le za pse, za katere predstavlja pokanje grozen strah in paniko. Ko jim dejansko panični strah škodi bolj, kot pomirjevala. Poskusi s temile kapljicami, pa boš videla. Sem tudi sama že slišala za njih Wink

lp,
Diana
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #52 : sreda, 20.12.2006 : 11:39:49 »

Ja, jaz dam pomirjevala samo, kadar se nekontrolirano trese, bruha in ne zaznava okolice. Ce pa se npr. samo ustrasi in noce ven, se pa raje drzim naravnih stvari, ki zelo pomagajo pri "manjsem" strahu.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #53 : sreda, 20.12.2006 : 11:52:33 »


moj ma hude probleme s pokanjem,se trese, lazi po meni, hoce bit v narocju, cvili, je v soku, se posebej kadar je vec pokov zaporedmu je res muka prezivljati od neviht do praznikov!

in tako sva lani za novo leto, sla k veterinarju, in ta je rekel da ima nek gel, ki psa pomiri. groza!!!!!!
ta gel je psa omrtvil - mu omrtvil okoncine, a pes je bil buden in se zavedal vsega okoli sebe. kar pomeni da se sam od sebe niti ni mogle premaknit. samo lezal je lahko in poslusal pokanje, sam si pa ni mogel pomagati cisto nic. resno katastrofa!!!!!

za ta gel sem dala 8 jurjev za tubico od katere sem porabila za rizevo zrno gela! ce bi se dalo bi za to nekdo na veterini odgovarjal. poznam 3 pse ki so to dobili in pri vseh je bilo se 100 krat bolj mucno kot ce mu nebi dali nicesar.

drzitese naravnih stvari.

MISA kako pa doziras te kapljice?!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #54 : sreda, 20.12.2006 : 11:57:11 »

honki, pa si se po tem obrnila na veterinarja in povedala, kako je bilo?
Logiran
kazan
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #55 : sreda, 20.12.2006 : 13:42:35 »

Dan, js imam pa eno malo čudno vprašanje vprašanje. Zanima me, kaj točno pomeni če nekdo oddaja psičke v solastništvo. to sem že večkrat zasledila, ni mi pa čist jasno kaj to sploh je.

LP vsem
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #56 : sreda, 20.12.2006 : 13:43:20 »

Honki,
kar v gobček mu jih daš, lahko pa mu jih daješ v vodo, ji jo pije.

Jaz mu jih dam v gobček.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 20.12.2006 : 16:06:53 »

Kazan, solastništvo je vsako po sebej drugačno. Pogoji so napisani v pogodbi.
Pes je načeloma tvoj, vzreditelj pa še ima določene pravice nad njim. Kako vse skupaj poteka se pa določi v naprej.
Ponavadi je povezano z vzrejo in raztavljanjem. Psi, ki se dajejo v solastništvo, so ponavadi v leglu ocenjeni kot bolj prespektivni in ima vzreditelj lahko na tak način kako leglo pod svojim imenom, čeprav pes ne živi pri njemu, ker bi jih imel preveč. Si pridružuje pravico, da ga pelje na kako razstavo...
Lahko ga pa da v solastništvo tudi iz drugačnih razlogov.
Psa dobiš seveda za polovično ceno ali celo zastonj... Kakor za koga...


Jaz mam psico v solastništvu in ni noben bau bau.
Logiran
kazan
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #58 : četrtek, 21.12.2006 : 14:34:56 »

Hvala za odgovor. Zdej mi je pa stvar bol jasna Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 21.12.2006 : 15:48:07 »

Prosim  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines