mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 17:08:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!  (Prebrano 58834 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #75 : petek, 05.01.2007 : 10:43:29 »

Mene pa zanima, če tudi vašim psom malo bolj odpada dlaka, kot je to v navadi pozimi? Hvala
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #76 : petek, 05.01.2007 : 10:55:07 »

Branka, jaz sem imela cel mesec obup po stanovanju. Sploh ne vem, glede na to, da je kratkodlaka, odkod se je vse jemalo. In sem že enkrat napisala, ni šlo za tipične dlake ampak nekakšen puh, ki je letel vsepovsod. Najverjetneje podlanka.
Nisem pa nič povezala s kakršnimikoli zdravstvenimi težavami, ker je dlaka sicer takšna, kot mora biti. No, zadnje dni se situacija umirja, zato pa več blata prinesemo domov.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #77 : petek, 05.01.2007 : 11:09:39 »

drobtnicica, kar oddahnila sem si, ko sem to prebrala. Moj isto po stanovanju in seveda tudi drugje pušča dlake. Sedaj se je tudi pri nas že kar umirilo, ampak pred pol meseca je bilo pa neznosno. Pa še dolgo dlako ima. Krtačila sem ga vsak dan, tako da sva sedaj nekje na "čistem". Pravi pacek je bil, kjer se je valjal, je pustil dlake, kot osel  Grin Cheesy
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #78 : petek, 05.01.2007 : 11:17:08 »

Nekateri pravijo, da je lahko to posledica tudi ogrevanja stanovanja in temperaturnih razlik.
Pa še nekaj, da te potolažim. Imam majhno stanovanje, dva velika mulca in ogromno psico. In ker pri nas otroci ne znajo normalno zapirat vrat, te dlake letijo kot regratove lučke, najrajši pa se seveda vsedejo tja, kjer je najtopleje. Na oblačila, ki jih otroka ne znata pospravit za seboj.
Sem pa v tretjem štuku pa so dlake letele tudi spodnji sosedi na balkon. Kljub temu, da je soseda tolerantna, sem balkon na dnu zaprla. Vsaj ena skrb manj. Saj veš kako je, če imaš psa v bloku. Najprej jih moti pasma, potem zobje in gobec, nazadnje se ti lahko obesijo še na dlake pa na blato, ki se nabere med krempeljčki. Zato trikrat hura za tistega, ki je izumil sesalec in metlo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #79 : petek, 05.01.2007 : 11:21:01 »

Pri nas tudi psica postaja podobna oskubljeni kuri. Toliko dlak na kupu, kot sem včeraj spravila z nje, ni ravno pogosto.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #80 : petek, 05.01.2007 : 11:22:17 »

Pri nas pa nič Smiley  Tongue
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #81 : petek, 05.01.2007 : 11:25:17 »

Aha Mel, to je pa za to, ker imaš kitajskega golega psa, hihihi
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #82 : petek, 05.01.2007 : 11:27:03 »

Hihihih, ne, ne...imam malteškega dolgodlakega  Grin Grin Glede na to, da nas hoče imet vse na kupu, mislim, da ima ponarejen rodovnik in da gre v resnici za malteškega dolgodlakega ovčarja  Grin Grin
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #83 : petek, 05.01.2007 : 11:30:44 »

tudi naši psički nenormalno veliko odpada dlaka. Danes sem vse presesala celo hišo in bo jutrti zgledala kot da nisem že 1 mesec sesala  Angry sploh ne vem kako to da ji ne zmanka dlake ker ji tok odpada  Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #84 : petek, 05.01.2007 : 11:42:04 »

Izven teme: Mel, upam, da si je tvoj sonček že opomogel od tistega neprijaznega srečanja.

Bom pa vseeno postavila še eno vprašanje, vezano na dlako. Ne vem, kako je pri vas, ko imate dolgodlake. V glavnem, moja oba dva psa sta bila (no ena je še) črna, kratkodlaka. Pri obeh se je dlaka svetila tako, kot se šika. Razen, ko sta se razburila, se je na dlaki pokazalo nekaj podobnega prhljaju, ki je potem čudežno izginilo. Vem, da se sliši neverjetno, ampak spomnim se, da je bilo pri dobermanu to večkrat pojav (očitno se je večkrat razburil) pri Aishi pa to ugotavljam takrat, ko se razburi tako verbalno kot tudi takrat, ko sreča kakšnega nepoznanega na njenem teritoriju in se postavi na zadnji dve nogi.
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #85 : petek, 05.01.2007 : 12:15:45 »

A dlake imaste?  Huh

Joj, mi jih imamo celo leto enako. Naš je bernc in ima dolgo dlako, ki kar leti po zraku. Imamo jo povsod: na čistih oblekah, na krožnikih, aja, pa uporabljamo jo kot začimbo pri skoraj vsaki jedi!  Grin Pa postanovanju tudi rada potuje.

Tisto glede prhljaja pri kratkodlakih psih. Baje se to pojavlja pri vseh, samo da se pri kratkodlakih to dobro vidi. Poznam nemško dogo, ko rata kar zasnežen, če se ustraši ali pa razburi. No ta sneg potem tudi hitro skopni.  Cheesy

lp, miša
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #86 : petek, 05.01.2007 : 12:26:23 »

Ugotavljam da imam jaz s svojimi terierji res sreco, skoraj ne vemo da imamo pse pri hisi, vsaj kar se dlake in to tice.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #87 : petek, 05.01.2007 : 12:29:56 »

Ja, ta prhljaj izgine tako hitro kot je prišel.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #88 : petek, 05.01.2007 : 17:09:07 »

Aha, ta "prhljaj" sva pa tudi z mami opazili pri nasi malcici. Je pa tudi prav hitro izginil. Pri taveliki ga pa se nisem opazila, ceprav prav hitro postane nervozna. Ima pa dosti daljso in gostejso dlako kot miniaturka, pa se crna noce biti vec Smiley Bom pa ob priliki vprasala veterinarja, kako je s tem.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #89 : petek, 05.01.2007 : 19:41:16 »

Izven teme: Mel, upam, da si je tvoj sonček že opomogel od tistega neprijaznega srečanja.

drobtinica, fizično je okej, psihično pa malo manj (beri: izjemen strah pred psi; ampak počasi, počasi delamo na tem).

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Jaz ne vem - ti veš... Vprašanja, na katera ne vemo odgovorov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines