mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 10:00:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kupujemo psička
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupujemo psička  (Prebrano 21948 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #60 : nedelja, 25.01.2009 : 19:59:34 »

Hm, verjetno PETIT ne nacrtuje vecje stevilo psov, skoraj zagotov pa ne nacrtuje, da mu bodo psi v sahu drzali tatove Grin
Hehehe, saj to je bil samo odgovor na vprašanje nekaj postov nazaj, kaj sploh je pes čuvaj. Zame pač tole. Roll Eyes
Hm, verjetno PETIT ne nacrtuje vecje stevilo psov, skoraj zagotov pa ne nacrtuje, da mu bodo psi v sahu drzali tatove Grin
Fora je bila baje v tem, da so bili psi tiho, ko so prihajali tatovi noter in folk sploh ni vedel, kaj jih čaka. Grin Grin

Tako da, očitno je čuvajev več vrst, in čuvajo v večih stilnih različicah.
Je malo OT, ne bom več... Lips Sealed
Se mi pa zdi, da že precej dobro ve, kaj hoče  Wink

Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #61 : četrtek, 29.01.2009 : 00:56:56 »

Jaz imam pa z bokserji čisto drugačne izkušnje kot Jana. Res so zabavni in res, smisel življenja je sedenje v naročju. Kolikor so vihravi in kolikor se zvijajo sem pa tja kot gumi štrudl (pač nimajo repa, pa morajo celi mahat)... moja oba sta v prisotnosti malih otrok pazila, da preveč ne divjata.

Psička sploh. Meni je bilo malo... no... tesno prve dni z dveletno posvojenko in enoletnim otrokom. Ampak samo par dni. Bom enkrat poiskala tiste stare fotke na papirju in jih poskusila spravit na net. Enkrat ena zgoraj, drugič druga; štrleči lasje in opletajoča ušesa...  Cheesy

O čuvanju pa... neee, to ni delo za bokserje. Vsaj ne za tiste, ki sem jih jaz poznala, pa jih je bilo kar nekaj. Lajajo že, ja; obiskovalce pa potem razvrščajo v dve skupini: zanimive, ki jim je treba težit za igro, plezat v naročje in jih slinit po obrazu, in nezanimive (= ki se ne zanimajo za psa), ki se jih pač ignorira.  Če bi pa kdo kaj nesel iz stanovanja, bi pa še vrata držali odprta.

Kar je mene odvrnilo od še tretjega bokserja, je predvsem (ne)zdravje pasme. Žal. Mi smo imeli super srečo. Trkam na les. Ker pa ni vsak dan nedelja, si ne bi upala poskusiti še enkrat. Poznam oz. vem za čisto preveč psov, ki niso imeli take sreče.

Če se boste odločili za bokserja, vam res želim, da se tudi vam posreči glede zdravja.

In samo še en namig. Predvsem zato, ker ste že imeli druge pse in se človek nekako navadi na karakter... Bokser NI samo še ena pasma in NI samo še en pes. Iz ne vem kakega razloga naj bi bili delovna pasma. Dejstvo je, da so drugačni in zahtevajo drugačen pristop. Torej, če ste vajeni poslušnosti brez ugovarjanja (oziroma, bokser ne ugovarja, ampak sprašuje, a res to mora naredit, zakaj mora to naredit, zakaj se tebi zdi pametno, da bi to naredil... in tudi pričakuje razlago; in če se mu razlaga zdi smiselna, bo pa tudi naredil, kar je bilo rečeno), bi pa res svetovala raje drugačen izbor; da ne boste razočarani vi in pes.
Logiran
ARTEMIDA
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #62 : petek, 06.02.2009 : 17:41:29 »

Draga Drejči...ne glede na to, kakšnega psa bomo izbrali, je vaš odgovor to, kar sem v bistvu iskala in pričakovala z mojim vprašanjem. Izpostavila ste psa, na katerega nismo pomislili in je vreden razmisleka glede na to ,kar ste napisala. Seveda nimajo vsi časa za take natančne in jasne odgovore...a že pol tega bi bilo dovolj. Še enkrat hvala, !
Logiran
alchy
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #63 : sobota, 07.02.2009 : 11:41:03 »

hm...
nekdo je napisal, da se psa ne išče po internetu in da se mora preštudirati vse pasme ki obstajajo.
jst se s tem popolnoma ne strinjam.. če imajo 2 otroka je možnost nakupa kateregakoli psa toliko manjša..
nevem zakaj potem obstajajo forumi lastnikov in ljubiteljev psov, pri katerih si lahko malo pomagamo, da nam delijo izkušnje. vsak pes ni za otroke, in vsak pes ima čisto svoj karakter in la la la...
hvala bogu da vpraša al kaj?
vseeno po mojem ni tok neumna, da bo na vrat na nos kupila psa katerea i biš priporočala.. se bo verjetno posvetovala tudi z psarji in LASTNIKI določenih pasem, in psa doživela v živo...
a motare biti toliko sovražni če človek vpraša za nasvet...
in tvoja podana tema njej- ali je pripravljena skrbeti za psa???
verjetno je če je imela psa nevem koliko časa in skrbela zanj...
ko človek preživi celo živlenje s psom, valda ve kaj in kako in ga neizmerno pogreša, ampak mu prej zagotovi pogoje za življenje kot je napisala, da ima vrt in hišo. ali?
djte no.. sj smo lubitelji psov in vsaka malenkost pri kupovanju psa je pomembna.
meni se zdi lepo da je prašala
pa ne kreajte se o pasmah, ker je vse odvisno od lastnik-pes odnosa, in tudi karakterja obeh. če ti ena pasma ni všeč ti ni treba pisati, da ni vredu, ker če tipo živi s to pasmo pol že ve zakaj živi. očitno ni tak krvolok al neki.
djte no.. malo se zresnite, saj smo vndar ljubitelji psov in s tem tudi ljudi.
drgač pa za une prijazne, ki želijo pomagati... bi imela vprašanje... če ima kdo kakšne izkušnje podobne mojim?
celo žvljenje so me obkrožali psi- pri babici mešanka nina, ki me je neizmerno mela rada in sem bila z njo od malih nog in nato še moja psička ki je zdej stara 14 let- kokeršpanjelka ajka. doma ima vse pogoje da e srečna psička tralala... vendar mi to nič ne pomaga kle v ljubljani, k živim v bloku. zelo rada bi imela psa, ker pogrešam navzoćnost in toplino kero lahko dobiš od psa in.... DA znam skrbeti zanj. sam me zanima če je kdo ki ima izkušnje s pinči ali čivavami. sm že dost brala o teh pasmah ampak,  me zanima vaše osebno mnenje. mogoče kak predlog glede kakšne druge male pasme (bolj umirjene) , kr veliki dolgodlakci mi ne pridejo v poštev.
hvala..
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #64 : sobota, 07.02.2009 : 12:00:53 »

Pravzaprav sem se skozi tvoj "tuj" jezik malo težko prebila, ampak tukajle imaš linke, ki ti bodo v pomoč

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1484.0.html
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,228.0.html
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,293.0.html
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.319


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : sobota, 07.02.2009 : 12:49:29 »

Ne, ne, TagTu, ne bo slo takole, moramo knjige prav za alchy napisat. Vsak svojo, vsak najbolj podrobno, kot le more.
Potem bo prisel duplikat alchy in bomo sli lahko znova. In pojutrisnjem duplikat alchyjine alchy in tako v nedogled.
Limanje linkov na ze napisano nikakor ne pomaga, ker tam ne pise; "alchy, to ti svetujemo; alchy, to ti polagamo na srce; alchy, tako naredi ..."

Alchy, ja forumi so za debatiranje. V berljivem jeziku in ne v neberljivi spakedranscini.
In, ja, rada debatiram s sogovorniki, ki me vsaj toliko spostujejo, da napisejo tako, da lahko njihov tekst brez tezav preberem.

Pa se nekaj, da bo vsem jasno. Pomagati zelim samo takim, ki so pomoc pripravljeni sprejeti in tudi sami kaj narediti. Tistim, ki pridejo takole sem nakladat, ne zelim nikakor in v nobenem primeru pomagati.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #66 : sobota, 07.02.2009 : 12:56:57 »

Hehe, Jana, boš morala napisati eno knjigo "Forum za telebane" Cheesy
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #67 : sobota, 07.02.2009 : 15:46:58 »

Se ne bom dosti vmešavala v debato, tole me je pa zmotilo.....

Citat
in tvoja podana tema njej- ali je pripravljena skrbeti za psa??? verjetno je če je imela psa nevem koliko časa in skrbela zanj...
ko človek preživi celo živlenje s psom, valda ve kaj in kako in ga neizmerno pogreša, ampak mu prej zagotovi pogoje za življenje kot je napisala, da ima vrt in hišo. ali?
djte no.. sj smo lubitelji psov in vsaka malenkost pri kupovanju psa je pomembna.

....poznam družino, ki je imela celo življenje pse, ....potem pa je nekoč nekega novega mladička privezala na 1 meter  s povodcem na radiator, da ni lulal ponoči, ko so oni spali  Cry  Angry

Hallo ?!  Shocked Angry Celo življenje so imeli pse ....... No, zdaj vsaj tega, "hvala bogu" nimajo več !!!!!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #68 : sobota, 07.02.2009 : 15:49:03 »

Hehe, Jana, boš morala napisati eno knjigo "Forum za telebane" Cheesy

In to čimprej...!  Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
alchy
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #69 : nedelja, 08.02.2009 : 01:09:28 »

hvala za prijaznost...
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #70 : nedelja, 08.02.2009 : 01:13:31 »

Kje so zdaj naše "taprijazne" forumašice, a vse spijo?
Očitno samo tiste žleht in neprijazne bedimo  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.319


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 08.02.2009 : 01:22:28 »

Hm..., king-roy, tole so pasje teme, pa ... sram
Ali smo vse pasje pasje, ali pa samo pasje dolgo bedimo Cheesy Smiley
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #72 : nedelja, 08.02.2009 : 01:29:20 »

Hm..., king-roy, tole so pasje teme, pa ... sram
Ali smo vse pasje pasje, ali pa samo pasje dolgo bedimo Cheesy Smiley

Najbrz bo druga opcija - jaz sem macja, pa sem tudi zdaj tu, ker sem pac 'pasja'  Grin Grin Grin Grin
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #73 : nedelja, 08.02.2009 : 10:44:38 »

"taprijaznim" se tudi ne ljubi ravno čisto z vsakim ubadat. Roll Eyes Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #74 : nedelja, 08.02.2009 : 11:37:31 »

Artemida,
ce vemo koga imamo za sogovornika, potem lahko damo konkreten odgovor. Ce ne bi slucajno prislo ven, da je tvoj gospod Petit, ki je star znanec s foruma in sem ga na eni od razstav celo spoznala, potem bi bolj tezko dobila kakrsenkoli odgovor od mene za neko konkretno pasmo. Nemogoce je namrec svetovati neznani osebi o kateri ne ves popolnoma nic razen, da ima druzino in si zeli psa.  Wink

alchy,
ja, res je, jaz vem kako je ziveti s pasmama, ki ju imam. Vendar poznam sebe, poznam pasmi in vem, da smo si pisani na kozo. Ampak, ali se ti zdi odgovorno do samega psa/pasme in nenazadnje cloveka, da jo svetujem nekemu neznancu, o katerem ne vem popolnoma nic? Ni vsaka pasma primerna za vsakega in lahko bi naredila pravo stalo, ce bi takole napocez svetovala eno od pasem, ki jo imam, vsakemu, ki postavlja taksna pavsalna vprasanja. Pa ne bi v tej stali kratko potegnil clovek, ampak pes. To pa vsekakor ni moj namen.
Vprasanje "ali je nekdo pripravljen skrbeti za psa" je povsem na mestu. Predolgo sem ze v tem pasjem svetu in mi je povsem jasna kruta realnost. Ta pa je, da se ogromno ljudi odloca za psa iz povsem napacnih razlogov. Epilog zgodbe pa je, da te "napacne odlocitve" potem prav klavrno koncajo, jih prodajajo, zapuscajo, zanemarjajo, mucijo... in ce imajo ti psi sreco morda pristanejo v kaksnem zavetiscu, kjer ljudem ni vseeno kako bodo ti psi preziveli ostanek svojega zivljenja.
alchy, brez zamere, vendar ti manjka sirina realnosti, ki govori, dal ljudje le niso tako preudarni in presenecena bi bila, ko bi ugotovila koliko lastnikov psov pojma nima kaj je pes in kaj potrebuje za normalno in dostojno zivljenje.
S to problematiko se na tem forumu bojujemo odkar obstaja in verjemi, da pridejo trenutki, ko enostavno ne premores vec razumevanja, ker tocno ves, da bo na svetu se en revez vec, ki bo moral trpeti zaradi cloveske ignorance.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kupujemo psička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines