mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 05:41:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 250210 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2130 : torek, 26.02.2013 : 21:42:59 »

Jst najdem samo tole: "Težave lahko nastanejo pri tolmačenju odprtih prostorov (na primer dvorišče, polja ipd.), ki jih imetnik šteje kot sestavni del svoje lastnine. Ustava in zakon ne dajeta določenega odgovora, pod katerimi pogoji tudi ti prostori uživajo ustavno varstvo, predvsem tuja sodna praksa pa je razvila naslednje kriterije: bližina stanovanjski hiši; objekti, ki povezujejo posamezna poslopja (npr. dovozi, dvorišča ipd.); vključenost v celoto bivanjskega prostora (npr. urejene zelenice); urejen zunanji bivanjski prostor (npr. vrt, igrišče, bazen); jasno sporočilo, da želi lastnik zavarovati svojo zasebnost (npr. ograje, živa meja ipd.) (Klemenčič; 2002: 158)." iz KLIK

Kar se mene tice, lahko zlatko (ali pa kateri drugi pes) na domacem/zasebnem dvoriscu dela salte, laja kletvice, kaze zobe, se valja po tleh, kaze sredinca,... pa ga nima ne moj ne katerikoli drugi pes kaj grizt, grabit, zvecit, trgat, vlacit, +4min za vrat drzat... neglede na pasmo, spol, vreme, uro, Lunino fazo, Sonceve pege, polozaj planetov itd..
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2131 : torek, 26.02.2013 : 21:57:22 »

Se strinjam za tole z dvoriscem. Samo ni mi jasno zakaj lastnica argentincev na posnetku krici "ce je bil spuscen!", saj ne ve da jo snemajo da bi glumila.
Da nebi smela posedovati ne enega, se manj pa dveh je pa jasno. Kar se je raztegnilo na par minut bi lahko resila precej hitreje in zdaj nebi cela histerija nastala okrog tega.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2132 : torek, 26.02.2013 : 21:59:37 »

Kakor razumem je bil ZP spuscen, ampak na privat posesti (ne na cesti); na cesto ga je potem zvlekel dogo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2133 : torek, 26.02.2013 : 22:11:22 »

Meni po branju te teme in po komentarjih na fb pravtaprav nič več ni jasno. Enkrat naj bi bil zp na povodcu, drugič naj bi se ga pripelo in potem odpelo, tretjič naj bi bil na dvorišču...
A lastniki tega zp sploh natančno vedo, kaj se je zgodilo oz. kako se je vse skupaj začelo?
Pa nikogar ne zagovarjam, samo čudno mi pa je vse skupaj.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2134 : torek, 26.02.2013 : 22:21:03 »

Menda je bil spuščen na privat posesti, ja.

Jaz si ob vsem skupaj postavljam mnogo vprašanj. Med drugim me zanima par istih stvari kot Deso in Lanabelo - zakaj ni vzela psa sabo, ko je šla po očeta? Zakaj je lastnica DA, ne da bi vedela, da jo snemajo, vztrajno ponavljala, da je bil ZP spuščen? Kaj natančno je mišljeno z "dvorišče"? Zakaj si nekdo, ki je tako očitno brez izkušenj omisli 2 DA? Zakaj z njima ne gre od malega v šolo? Je bil ZP res povsem nedolžen pri celi zgodbi? Je bil res na dvorišču? Zakaj je vzreditelj ženski, ki glede na vse kar o njej vemo, ni ravno izkušen vodnik psa, prodal dva samca naenkrat (predvidevam, da sta brata)?

Mislim, da odgovorov nikoli ne bo. Resnica je zagotovo v očeh vsakega opazovalca malo drugačna. Prepričana sem, da če bi se zdaj oglasil nekdo, ki prijateljuje z lastnico DA, bi povedal, da je bil ZP spuščen na cesti, ker ona je to očitno tako videla. Kaj je res? Ne vem. Verjetno je resnica nekje vmes, tako kot ponavadi.

Jaz bi bila zelo srečna, če se tole ne bi spet izrodilo v gonjo proti vsem psom in njihovim lastnikom. Pa tudi, če bi lastnica DA zdaj takoj uvidela, da tako, kar se tiče nje in njenih psov, ne gre naprej in šla, namesto v resničnostni šov, v pasjo šolo brez kamer in snemalcev, saj svojih pet minut slave je imela že danes in jih res ne rabi več.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2135 : torek, 26.02.2013 : 22:21:17 »

Meni je vse skupaj ful čudno. Če je dvorišče povsem ograjeno in zlatko za ograjo, potem argentinca ne bi mogla do psa. Če je bil zlatko na dvorišču, ograja vrata pa odprta, bi bilo bistveno bolj smiselno zapret ograjo, kot pa pustiti psa in teči po očeta. Če so bila vrata odprta, zlatko pa je bil na cesti ali je punci ušel na cesto.....Vsekakor bodo morali ugotoviti, ali je zlatko prišel na cesto ali dogi na dvorišče.

Ni povsem ograjeno, je bil typo in se je avtorica popravila.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2136 : torek, 26.02.2013 : 22:23:04 »

Dol ga potegn Tongue
Kako pa to nardiš? Ne znam ...

Ni povsem ograjeno, je bil typo in se je avtorica popravila.
Ja, typo je bil, kot sem se popravila - na NE povsem ograjenem.


Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2137 : torek, 26.02.2013 : 22:26:59 »

No, jaz bom poskrbela da bo vzreditelj obvescen, ce slucajno se ni. Vem kdo je.
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2138 : torek, 26.02.2013 : 22:36:35 »

Kako pa to nardiš? Ne znam ...

offtopic sicer .. zloudaš program "youtube downloader" Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2139 : torek, 26.02.2013 : 22:40:56 »

No, jaz bom poskrbela da bo vzreditelj obvescen, ce slucajno se ni. Vem kdo je.
Afro

offtopic sicer .. zloudaš program "youtube downloader" Smiley
Hvala!  Kiss
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2140 : torek, 26.02.2013 : 22:50:56 »

tle je še posnetek:
http://www.dailymotion.com/video/xxszww_psom-nagobynike_news#.US0eGDfJHId
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2141 : torek, 26.02.2013 : 22:51:18 »

Ja pa res. Kako ji je lahko prodal dva samca hkrati? Ker ravno to je glavna napaka pri vsej štoriji.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2142 : torek, 26.02.2013 : 22:57:21 »

Ja pa res. Kako ji je lahko prodal dva samca hkrati? Ker ravno to je glavna napaka pri vsej štoriji.
Preposto - za denar Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2143 : torek, 26.02.2013 : 22:58:39 »

Hm, tudi tadrugi je probal zraven, samo mu ni ratalo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2144 : torek, 26.02.2013 : 23:09:09 »

Ženska se očitno boji lastnega psa, đizs jezen
Logiran
Strani: 1 ... 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines