mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 20:18:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 81435 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #165 : sreda, 04.05.2005 : 15:02:22 »

Ojla TagTu, moj naceloma ne mara psov, ki rinejo vanj-neglede na pasmo. Se posebej pa mu gredo na zivce nemski ovcarji, rottweilerji, bokserji, mopsi ter vecji mesanci.
Velikih psov se boji, vendar mu stikov ne preprecim v kolikor so taveliki prijazni in za katere vem, da ga kljub rencanju ne bodo napadli nazaj.
Mladickov se boji oz. ne ve, kaj bi z njimi pocel in se jih izogiba.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #166 : sreda, 04.05.2005 : 15:34:47 »

Moj je pa hecen- boji se jih kot usekan in laja kot nor, ampak jih želi vseeno prevohati... Grin Cheesy Cheesy
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #167 : sreda, 04.05.2005 : 15:39:07 »

Nanook, a mogoče veš, kaj Tarija pri mopsih moti? Jaz večkrat razstavljam psa iz moje vzreje  in ko na razstavi zagleda mopsa, se mu skoraj zmeša, pa je drugače silno ljubezniv kuža - do drugih psov in do ljudi. Njegovi lastniki nimajo pojma, ker sploh ne poznajo nobenega mopsa in jih tudi ne srečujejo.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #168 : sreda, 04.05.2005 : 15:43:14 »

Mladickov se boji oz. ne ve, kaj bi z njimi pocel in se jih izogiba.

Tale stavek sem šele zdajle opazila. To je pri odraslih psih pojav, ki sem ga imela že večkrat priliko videti. Tudi naša tamala se je na začetku bala mladičkov (ko so začeli capljati) in je bežala pred njimi, zdaj pa je čisto na njihovem nivoju Cheesy Tongue Mama Cini je pa nadzorni Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #169 : sreda, 04.05.2005 : 16:03:46 »

Moj je pa ravno do mladičkov pravi cuker Wink Drugače je ljubusumen kuža, mladičkom pa vedno dovoli da me polubčakajo Kiss, in je čisto miren in razumevajoč Wink

LP,
Diana

P.S.: Si mogoče misli, no končno eden, ki je manjši od mene Grin - malo za hec Wink
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #170 : sreda, 04.05.2005 : 16:07:26 »

Haha. Moj je še mladiček in tudi z mladički ne zna. No vsaj ne z večjimi od njega. S svojim bratcem se seveda igra. Sva ga pa zato peljala že v malo šolo, kjer se privaja na ostale večje mladičke. Do sedaj (bil je zaenkrat le 1 obisk) je le bil le cviljenje, edino proti koncu je začel na daleč malo ovohavat, zato pa upam da se bo naslednjič že igral in da bo videl da mu nobeden nič noče, čeprav so vsi večji od njega. Cheesy
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #171 : sreda, 04.05.2005 : 16:17:40 »

Tudi naša je podobna kakor TagTu od Nanook.

Sicer je njen razlog, ker je že starejša dama  Tongue in ker je imela slabe izkušnje (dvakrat je naletela na spuščena psa, neprevidnih lastnikov, ki sta jo napadla). Sedaj je bolj previdna in se prej raje prepriča, če je dobrodošla pri srečanju. Vseeno mislim, da psi potrebujejo druženje in Šota se včasih še zmeraj rada poigra in ponagaja.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #172 : sreda, 04.05.2005 : 16:30:06 »

Nanook meni pa se ne zdi prav naj lastnik odloca o tem ali bo njegov pes povohal drugega.Ce si pes tega ZELI in drugi pes veselo maha z repom -torej ne kaze nobene agresije,mislim da je TREBA pustit da se povohajo.To je nekaj naravnega.
Sicer pa imam glede psov jaz eno drugo teorijo,s katero se jih bo malo,ce kdo strinjal.Ker moj pes ni se do nobenega kazal agresije,si ne morem kaj da mi ne bi bili vsec agresivni psi.Tako da mislim,da bi vsi lastniki ki imajo psa ki slabo odreagira na druge pse morali voziti psa na povodcu in ONI opozorit druge sprehajalce. Vsaj taksna je praksa tukaj okoli.Psa imajo na povodcu in ti lepo povejo da nima rad drugih.Ce se pol ob vohanju izkaze da ima tvojega rad,pa jih pustimo da se igrajo.
Sem parkrat tudi srecala enega gospoda katerega pes slabo reagira ce kateri zarenci na njega.Pa smo vseeno pustili da ste se pol igrala skupaj,ker poznam mojega in vem da ne bo rencal.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #173 : sreda, 04.05.2005 : 16:37:04 »

Verjetno tudi zato, ker so (smo) mnogi že imeli slabe izkušnje s stavkom: "saj moj ne bo nič naredil".

To se lahko razumem,vendar dosti ljudi ze iz apriorija ne pusti da se majnemu psu kaksen velik pribliza...ze ko je mladicek!!Mislim da se pol nauci samo tega,da ga more bit velikega psa strah.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #174 : sreda, 04.05.2005 : 16:48:58 »

Dejstvo je, da morajo biti pasja srecanja pod nadzorom. Posebej ce imas dominantnega psa, je res najbolje, da ga ob srecanju z nepoznanim psom pripnes in prosis vodnika drugega psa, da stori isto. Ce ti kdo slucajno sika, da njegov kuza ne bo nic naredil, lahko mirno odvrnete, da bo pa vas. Pa je ponavadi mir. Ce se izkaze, da psa ne bosta posizila drug na drugega, ju lahko pod nasim 'okom sokolovim' spustimo, da se zletata. Saj psi so v koncni fazi tudi socialna bitja. Izoliranje psov od drugih je pa po mojem nesmiselno. Ampak vsak po svoje. Nan pa ne boste prepricali: Tarija drugi kuzki ne snjofajo, pa basta. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #175 : sreda, 04.05.2005 : 16:54:30 »

Balu bravo Smiley
Se strinjam s tabo. ce bi bili agresivni psi na sprehodu zavezani, bi ze od dalec lahko videl vrvico in bi rekel: aha evo, zdaj moram se mojega privezat... Pa veliko je placov, pa uro taksno izberes, da lahko tudi agresivnega psa izpustis in mu das moznost, da se zdirka. Ne zdi se mi prav, da se jaz trudim pa hodim v solo, da bo ja moj pes socializiran, pa mu poskusam vse pse prikupit, da ja ne bo kaksnega grdo gledal...pol pa ne morem niti uzivat na sprehodu, ker vedno razmisljam ce je tisti pes iz daljave agresiven, bo lastnik odreagiral, se je boljse umaknit s poti...
Na zalost smo zaradi taksnih lastnikov potem vsi ljudje z velikimi psi zapecateni in nasi kuzki tudi.
Mojega so napadli na taksen nacin: sej ne bo nic, trije psi: dalmatinec, jazbecar in civava (napad je misljeno opozorilno hlastanje po dlaki in zraku, ker napad napad se po moje ne zgodi kar tako iz milega neba, razen pri psihotih) - torej prevladujejo male pasme, pa zaradi tega ga ne bom vlekla vstran od vsakega kuzka ki je manjsi od njega
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #176 : sreda, 04.05.2005 : 16:57:44 »

Nanook meni pa se ne zdi prav naj lastnik odloca o tem ali bo njegov pes povohal drugega.Ce si pes tega ZELI in drugi pes veselo maha z repom -torej ne kaze nobene agresije,mislim da je TREBA pustit da se povohajo.To je nekaj naravnega.


Joj, ne, no. Enim psom je tudi naravno, da srne preganjajo, pa zajce, pa podgane, pa druge pse, ljudi ... A pa jim to pustimo v imenu naravnega? Upam, da ne.

Se vedno ne razumem, kako si lahko kdo predstavlja, da je njegova pravica, da bo odlocal, kdo bo vohal MOJE pse, kdo jih bo cohal in kdo jih bo grizel. Prav zagotovo delam tudi napake, ampak to pa se vedno ne dovoljuje nakljucnim mimoidocim, da bi oni odlocali o socialnih stikih mojih psov.

In ne razumem, zakaj naj bi nekdo, ki ima psa, ki iz takih ali drugacnih razlogov ni prav navdusen nad drugimi psi, sedel z njim samo doma na dvoriscu, zato da lastnikom 'saj ne bo nic naredil' psov ne bi bilo treba paziti nanje.

Lp, Mojca
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #177 : sreda, 04.05.2005 : 17:03:59 »

Peibie nihce ne govori, da taksen pes mora sedet doma ali na dvoriscu. Sam povej mi kje je smisel, da gre pes, ki mu drugi psi niso vsec med pse??? Sej jih ne mara, torej je njemu in drugim psom boljse, da se ne srecajo. Izberes si pac uro ali prostor, kjer so moznosti srecanja zelo majhne in lahko uzivata in ti in pes. Al pa ga imas na vrvici. Tudi za sprehod po mestu lahko najdes uro, ko psov ni zunaj. Danes sem sla ob 7h ven in sem srecala samo eno lastnico psov, ponavadi sem jih vedno full vec, ker je tudi ura bila taksna...sej statistika ti veliko pomaga kdaj ljudje najraje pse vodijo ven, pa si pac za termin izberes kaksno uro prej ali pozneje...
(Govorim o psih, ki so zaradi svojega nenavdusenja nad drugimi psi lahko agresivni do njih)
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #178 : sreda, 04.05.2005 : 18:10:06 »

Ves kaj Peibie za cloveka ja prav tako naravno da se s kom pogovorja kot to da lula.Pa to ne pomeni da moramo lulat zunaj ali se skrivat pred drugimi.
Ne razumem zakaj in kako ima lastnik pravico da rece:"Ti si moj kuza in tudi ce si zelis stika z drugim psom ti tega ne bom pustil,ker se tvoj Gospodar".
Bom glede natancnosti postala kot Nanook!!Govorili smo o vohanju in spoznavanju psov ki si tega zelijo med sabo..ne pa o tem da hoce vsak pobozat tvojega psa..itd.
In na tvoje komenterje kaj je za psa naravno...sej zato si izberemo pasmo ki je za nas primerna.Ce nisem lovec ne bom vzela Bloodhounda,ker bi ga morala v mestu konkretno prikrajsat za njegove nagone.Pa tudi na Visavskega terierja ne bi kricala ce neustavljivo laja...za to lajanje smo ga izucili,saj ga je moral clovek ko je pod zemljo pes nasel podgano se izkopat ven.
In ni treba da napadalen pes spi doma.Naj bo na ketni pa lastnik toliko fer da ti to pove,drugo pa je vse stvar dogovora-ali ju vseeno spoznas ali ne.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #179 : sreda, 04.05.2005 : 18:37:51 »

Se vedno ne razumem, kako si lahko kdo predstavlja, da je njegova pravica, da bo odlocal, kdo bo vohal MOJE pse, kdo jih bo cohal in kdo jih bo grizel. Prav zagotovo delam tudi napake, ampak to pa se vedno ne dovoljuje nakljucnim mimoidocim, da bi oni odlocali o socialnih stikih mojih psov.
In ne razumem, zakaj naj bi nekdo, ki ima psa, ki iz takih ali drugacnih razlogov ni prav navdusen nad drugimi psi, sedel z njim samo doma na dvoriscu, zato da lastnikom 'saj ne bo nic naredil' psov ne bi bilo treba paziti nanje.

Jaz se strinjam s tem kar je napisala Mojca. Saj ni nujno da si vsak pes želi stika z drugim psom. Kot tudi moj pes ne mara da ga božajo tuji ljudje. No ne ravno da ne mara, samo zelo ljubo mu pa tudi ni. In kdo bo, če ne lastnik najbolje poznal svojega psa?

Ne razumem zakaj in kako ima lastnik pravico da rece:"Ti si moj kuza in tudi ce si zelis stika z drugim psom ti tega ne bom pustil,ker se tvoj Gospodar".

Pa saj ni govora da lastniki uveljavljajo svojo voljo, in dokazujejo, kateremu psu je dovoljeno da ga povoha in kateremu ne...Govora je pač v tem, da so nekateri prepričani, da je treba pse pustiti da se ovohajo, igrajo...Ti kot lastnik svojega psa, pa najbolje veš, zakaj določenemu tujemu psu ne dovoliš da se ovoha, spozna...s tvojim.

Morda se pa kakšen pes boji tujih / večjih / manjših Grin psov...Morda je ravno moj pes poškodovan / bolan ...itd. Tudi to so razlogi, zaradi katerih bom jaz kot lastnica odločala, kdo bo mojega psa pobožal, povohal, se z njim igral... Wink

Sam povej mi kje je smisel, da gre pes, ki mu drugi psi niso vsec med pse??? Sej jih ne mara, torej je njemu in drugim psom boljse, da se ne srecajo. Izberes si pac uro ali prostor, kjer so moznosti srecanja zelo majhne in lahko uzivata in ti in pes. Al pa ga imas na vrvici.

Jaz vseeno mislim, da ima vsak pravico iti ven s svojim psom KADARKOLI želi. Od vsakega lastnika pa je dolžnost, da poskrbi, da njegov pes  ne moti  tako ali drugače drugih psov / ljudi...
Na vrvici mora biti pa tako ali tako vsak pes Wink. Mislim, da če bi vsi lastniki psov to upoštevali, te debate sploh ne bi imeli Wink

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines