mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 08:02:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kisska in Lupčka/Ilirska Bistrica
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kisska in Lupčka/Ilirska Bistrica  (Prebrano 22944 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #30 : četrtek, 21.08.2008 : 12:17:09 »

...zdaj smo zrolali in odmaknili preprogo, pa da vidimo Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #31 : četrtek, 21.08.2008 : 12:31:53 »

Obdobje lulanja noter bo minilo, brez skrbi, še pri vsakem psu je, če ne prej, ko bo popolnoma odrasla ter jo bodo vedno bolj zanimale vonjave zunaj.  Je pa moj npr. še pri enem letu označil tuje stanovanje, ko je vanj prvič stopil. No, tega sicer nisem ignorirala in sem ga fajn nadrla. Občasno je še imel kakše prebliske v tem stilu, ampak z leti vedno manj.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #32 : četrtek, 21.08.2008 : 12:52:33 »

Poslušte to  Huh:

včeraj sem šla v trgovino za male živali kupit sprej, da bi pošpricali preprogo, pa mi je prodajalec popolnoma zbil moralo  Sad- da tega lulanja je pa psa praktično nemogoče odvadit, da redko komu to uspe, da naj sicer odmaknemo preprogo, pa da bomo pal videli kako in kaj...
Da je problem, ker ne vemo kako je bil pes, preden je prišel k nam, navajen - lahko da je imel kak kos tapisona, na katerega je hodil lulat in to pač sedaj nadaljuje pri nas na preprogi in a imamo doma usnjen kavč (ali pa vsaj imitacijo usnja), ker s tega se luže pač dajo pobrisat - ko bomo namreč umaknili preprogo se lahko zgodi, da bo začel lulat na kavč Shocked
In zadnji ukrep so pa potem pasje pleničke, če pač nič drugega ne zaleže... in da če začne lulat na parket, je pa treba sčasoma zamenjat letvice, ker se naredi tak madež. Pa da je kaj malo verjetno, da bo z odraslostjo tako lulanje prešlo  Shocked

Sem se kar malo tresla, ko sem šla iz trgovine - praznih rok seveda, ker tisti sprej pa tako smrdi, da ni za v stanovanje  Huh

MISLM KVA  Angry
A me lahko še bl zatolče  Roll Eyes
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 21.08.2008 : 12:58:04 »

tegale norca bi pa morali prec odpustit, kaj naj drugega rečem na te modre besede..... Ježešna, solato na plac naj gre prodajat.  Angry Kocka, lulanje se BO končalo. Pri našem prvem kužu je trajalo precej dolgo, tko da sem bila že kar malo scagana na čase, tudi Pika (4 mesece ima) naredi kdaj pa kdaj kakšno lužico v stanovanju, ampak me prav nič ne skrbi, da se to ne bi prav kmalu končalo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #34 : četrtek, 21.08.2008 : 13:00:22 »

No pri celi zgodbi sem pozabila povedat da je sicer Missy  Kiss Kiss Kiss in da je pridna kopačica krtin (dedi pa  Angry Wink, ker koplje tam, kjer se njemu ne zdi prav).
Včeraj je imela tudi obisk (prišel jo je obiskat starosta Odi - španjel star 18,5 let  Shocked Grin Cheesy), žal pa ju nisem mogla slikat skupaj, ker sta bila vedno vsaj 5 metrov ali več narazen - je Odi že popolnoma nezainteresiran za punce  Cheesy Cheesy Cheesy
Sicer pa se popolnoma fino prenašata - Missy ne rine v njega, starega gospoda, on pa se tudi ne zanima zanjo, tako da sta prav fleten par, vsak pod svojo mizo ležita in se gledata, ali pa tudi ne  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #35 : četrtek, 21.08.2008 : 13:03:41 »

tegale norca bi pa morali prec odpustit, kaj naj drugega rečem na te modre besede..... Ježešna, solato na plac naj gre prodajat. Angry

My words exactly!!!

Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #36 : četrtek, 21.08.2008 : 13:06:17 »

Haha, revcek ubogi, ziher ima doma psa, ki mu scije posvsod. Grin

Moja Bagi je prisla od vzrediteljice, kjer so vsi mladicki ze zdavnaj lulali in kakali izven kotisca. Res sa bili pridni in lepo navajeni. No, dokler mala posast ni prisla k nam, kjer je lulala in kakala povsod.  Grin Do 11. meseca sva ji namescala ograjico, da je bila omejena na manjsi prostor in da je lulala le tam. No, takrat enkrat se je zgodil preobrat kar cez noc. Dobesedno. Ker ponoci ni spala in posledicno tudi midva ne, je moja boljsa polovica popustila lepim ockam in Bagi je zacela spati na postelji. Od takrat naprej se ni se nikoli ne polulala ne pokakala nikjer v hisi, niti cez dan niti ponoci. Torej, ce je skapirala nasa Bagi, bo tudi Missy. Srecno! Wink
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #37 : četrtek, 21.08.2008 : 13:26:29 »

Naša horjulčica Ave je prišla k nam pri šestih mesecih, je bila že sobno čista, pa smo morali tudi kako lužico pobrisati za njo, dokler se nismo povsem uskladili. Tako da ne skrbet, sigurno se bo vse uredilo. Mogoče kakšno knjigo v roke vzet, pa mal naštudirat različne tehnike kako navadit kužka na sobno čistočo. Ali pa kakega strokovnjaka za nasvet vprašat in se potem res dosledno držat navodil.

Pomaga tudi začasna omejitev na bivalno kletko, ker ponavadi pes ne lula tam, kjer leži. Ampak ko gre ven iz kletke pa takoj ven, da se zunaj polula.

Preprogo bi bilo pa najbrž res fino umaknit, vsaj dokler ne uredite tega z lulanjem, saj si je zdaj označila teren in jo bo ves čas vleklo tja.

Mi smo pri prejšnjem psu tudi imeli cele drame, ker smo ga dobili kot dva meseca starega mladička in si je tudi izbral en tepih, kjer je lulal. Dokler nismo tepiha vrgli direkt v smeti, je ves čas hodil tja, ne glede na to, če sem zdrgnila urin dol, ga mazala s kisom....

Tistemu prodajalcu bi pa tudi jaz najraje vrat zavila. Kako si upa Shocked.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #38 : četrtek, 21.08.2008 : 13:41:04 »

No, mi tepiha nismo vrgli v smeti, ker je čisto nov in ˝samo˝ 5x polulan  Grin, bo pa očiščen sedaj kakšno leto ležal v kleti, toliko da se z Missy zmenimo kako in kaj, potem pa pride nazaj na svoje mesto in bomo videli kako bo  Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #39 : četrtek, 21.08.2008 : 19:12:16 »

Jaz mislim, da bi moj dojel, kaj hočem od njega tudi, če se jaz ne bi šla tistih hudih vzgojnih ukrepov. Spomim se, da me je prav butasto gledal, zakaj se derem zaradi luž (in kakcev).Pes samo rabi čas, pri 6. mesecih mi tudi še nismo bili 100% čisti, včasih se mu je tudi še kaj zgodilo, nato pa vedno redkeje. Če je dojel moj, ki se je v tej starosti rad tudi valjal po gnoju, pa Kajina, bo tudi tvoja, verjemi.
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #40 : četrtek, 21.08.2008 : 20:01:25 »

Pri nas smo tepih fino spucal s praškom pol pa še voda s kisom. Ker ponavad pol hodi na isto mesto, tko ji pa najbrž ne bo več dišal Smiley Naši so se še vsi odvadli.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #41 : petek, 22.08.2008 : 07:55:50 »

Tudi mi smo pucali s praškom in  kisom, pa se je samo za nekaj cm prestavila in naredila pač zraven - no tepih je stran in zaenkrat je OK  Smiley
Hvala za vzpodbudne besede, je fino slišat da vam je uspelo in da ste OK  Kiss

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #42 : petek, 22.08.2008 : 08:02:03 »

. Če je dojel moj, ki se je v tej starosti rad tudi valjal po gnoju, pa Kajina, bo tudi tvoja, verjemi.
A tole z gnojem mi je pa znano  Grin Grin Grin - naš bivši bernc (dlake da te kap) se je mrtvo ladno povaljal v gnojnici politi po njivi cel in do konca  Angry.
Kar ne bi bilo zeloooooo grozno, ampak tam ni bilo nobene vode, pa z avtom je bilo treba prit do doma  Roll Eyes
Še dobro da nismo kakšni friki na avte, ker bi ga moral drugač kar v graben zapeljat (avto, ne psa  Cheesy Cheesy Cheesy)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #43 : torek, 26.08.2008 : 09:21:24 »

No Missy se spet javlja (slikce pa kmalu sram)
morm povedat, da je tole pri tanovi gazdarici cela štala - zjutri me zbudi že ob šestih  Shocked mal ustanem, pol grem pa kr nazaj na topl drnjohat in, a si morte mislt - ženska me kr prime in me nese ven na mraz, pa še fuuul mokro je zjutraj na travi  Undecided
no, k nardim tasvoje ona pol skoz neki godrnja  Angry, da kolk plastičnih vrečk vsak tedn vržemo stran, k pobira pasje ˝pridelke˝, pa da te vrečke ne razpadejo niti u sto letih, pa da je to čist neeko...kva že?
pol k odpelje tamalo u vrtec se pa šele začne groza - zdej sploh ne gre u službo ampak pride domov in pol ji morm pomagat pucat za enimi malarji - to skoz neki ropota z enim papirjem, pa enimi lepilnimi trakovi, pa sesalcem, da me kr kap zadane in vsakič poskočm k ropota. jst sm se pa glih dobr navadla, da dopoldan ni nobenga doma in mam lepo mir za spančkat  Roll Eyes
Mislm, da bo od jutr naprej spet mir  Grin, k že neki cvil, da bo mogla u službo, tko da upam, da se bom usaj u miru naspala, sej se mi že kr na lepoti pozna tole pomanjkanje spanja  Tongue
a ja, pa tepih so mi splel  Angry Angry Angry, zdej se pa kr en cajtng tm vala po tleh, pa nč fajn ne zgleda, tko da ga občasno mal polouam, da ga usaj umaknejo - ampak kaj, k zmer nastavjo novga  Sad
je pa šefica kr neki zadovolna Smiley Smiley zdej, k grem na cajtng lulat - ampak sm ful uvidevna, pa to res zlo malkat nardim, zato da se ji ni treba prevečkrat sklanjat pa menat tistga papirja  Roll Eyes
če ji bo pa ratal dat kkšne fotke gor bom pa res srečna, sej je čist leva na tem področju - mislm me je kr mal sram sram, da drugi majo tko lepe, jst pa nubene
no hvala usm, k ste jo mal skuliral zarad tistga tepiha, sej nism nč slabga mislal, k sm se gor polulala, kva pa jst vem kva je to tepih Cheesy Cheesy Cheesy
pa uživite še naprej in se mejte skrajno lepo  Wink Wink Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #44 : torek, 26.08.2008 : 09:40:50 »

Pikin komentar: Missy - ti se maš še dobr. Mene moja ženska zbudi že ob 5h. Je še bl mraz pa še bl mokro zuni.  Angry Fotke gor se bo pa tvoja tud naučila - ni hudič, če se je še moja.... Tko da - zdrž, no, sej kšni trenutki so pa tud dokaj znosni, a ni tko. Wink Cheesy Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kisska in Lupčka/Ilirska Bistrica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines