mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 08:33:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 65362 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #180 : petek, 12.08.2011 : 13:14:27 »

Milko, če je imel vnetje, mu morda kaplja še od tega. Počakaj izvide, pa boš videl. Mojemu ni kapljalo, samo včasih je malo spustil, ko je sanjal. Sicer pa pri vnetjih sečil toplo priporočam brusnični sok, dobiš v lekarnah.

Hmm, kapljalo no,, ni sicer tako kot npr. kaplja iz pipe,, ampak je po vrhu moker, ko da ga tišči lulat pa ne more zadrževat. Je VET rekel, da ma eno kar trmasto bakterijo, pa najbrž mal dlje časa, ker nismo pogruntali. Tako, da danes ali najkasneje v tgorek dobim izvide, pol bomo pa videli. Je pa tudi rekel, da je sekiranje odveč in da bomo pozdravili s temi zdravili, ali pa z drugimi.

Brusnični sok ------ ja hvala,, takoj gremo v nabavo

lep dan in tnx
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #181 : petek, 12.08.2011 : 13:20:01 »

Morda bo lažje dajati brusnične tablete.  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #182 : petek, 12.08.2011 : 13:24:46 »

Jaz vse tekoče dodatke (tudi konopljin prah zmešam z vodo) dajem veliko bolj enostavno kot tablete. Nabavi si v lekarni še eno brizgo (čisto poceni), odmeri približno 5ml, malo odpri gobček in čisto počasi kapljaj v usta. Res enostavneje kot tablete. Kar kakšen slab mesec, sicer pa brusnica res pomaga.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #183 : petek, 12.08.2011 : 15:47:02 »

ok hvala Cheesy
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #184 : petek, 12.08.2011 : 15:57:17 »

Če bi slučajno imel malo driskice (brusnica ima veliko vitamina C), pa zmanjšaj odmerek. Bodo pa ok tudi tablete, so cenejše, čeprav imam jaz raje sveže stvari.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #185 : sobota, 22.10.2011 : 23:35:07 »

evo takole:

V petek bili na kliniki v Lj. na ultrazvoku kjer je bilo ugotovljeno, da naš kosmatinček ni bolan, oz. nima nobenih bolezni. "Pušča" zato ker ima malo drugače postavljen mehur in pa krajšo sečnico in mu mišica zapiralka včasih bolj slabo stisne. Dobil je Propalin sirup in po dveh dneh je bil suh ko poper  Cheesy. Ampak kaj ko je po dveh dneh sirupa dobil drisko da je kar špricalo od njega, pa smo nehali s sirupom in je spet malo moker - občasno  Sad.

Vendar pa smo veseli da ni kake bolezni / saj razumete ne  sram/.

To z kako kapljico pa bomo že nekako.

Sem moral poročati, ker smo bili kar veseli, da ni hujšega.  Cheesy
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #186 : nedelja, 23.10.2011 : 00:44:47 »

Samo da je vse ok in da ga ne bo več treba z antibiotiki hranit.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #187 : nedelja, 23.10.2011 : 09:43:59 »

Milko, probajte z manjšo dozo propalina od tiste, ki jo je predpisal vet in boste videli, če morda z manjšo dozo ne bo driske.
Jaz npr. dajem svoji psici 1/4 doze, ki naj bi jo "by-the-book" dobivala dnevno, in to samo vsak drugi dan. Puščanja ni, ni pa tudi drugih težav.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #188 : ponedeljek, 07.11.2011 : 01:18:16 »

Milko, probajte z manjšo dozo propalina od tiste, ki jo je predpisal vet in boste videli, če morda z manjšo dozo ne bo driske.
Jaz npr. dajem svoji psici 1/4 doze, ki naj bi jo "by-the-book" dobivala dnevno, in to samo vsak drugi dan. Puščanja ni, ni pa tudi drugih težav.

a si mogoče imela z propalinom enake težave kot jaz. Ker ravno jutri nameravam ponovno začeti s propalinom in sicer je vet predpisal 16 enot na 12 ur, jaz pa bi mu probal jutri v hrano vmešat nekje 10 enot in potem enako vsak drugi dan.

Predvsem pame zanima ali je tudi tvoja psička dobila drisko od propalina. Ker meni je vet rekla da sem prvi od mnogih ki sem jo poklical in ji povedal da imakuža drisko od propalina. Sam sicer malo sumim da bi driska bila mogoče tudi od konzerve ki jo je tisti dan jedel. Sicer pa bom od jutri naprej videl kaj je in ali je kriv propalin.

ps
KAKO PA DAJEŠ PROPALIN . A direktno, ali mogoče v hrano

lp in tnx
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #189 : ponedeljek, 07.11.2011 : 18:56:47 »

A direktno, ali mogoèe v hrano

V hrano. Je precej neprijetnega okusa.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #190 : ponedeljek, 07.11.2011 : 19:20:00 »

Ja, tudi jaz dajem v hrano (ali v jutranji jogurt, ali pa v večerno čorbo). Sem probala parkrat kar stisnit v gobec, ampak je bolj preprosto tako.
Jaz moji doziram zelo šparovno. Vetka nam je ob postavitvi diagnoze določila, da bi morala moja psica dobivati 1,5 ml dnevno (psica ima cca 37 kg). Jaz ji dajem 0,3 ml vsak drugi dan. Če kak dan zelo pretirava z aktivnostjo, če je zelo mraz,... ji dozo dvignem na 0,5 ml dnevno ali pa dam tiste 0,3 ml par dni zapored namesto vsak drugi dan.
Pri nas to funkcionira, ampak poudarjam, da je to moje osebno "eksperimentiranje", ne kaka veterinarska navodila. Niso vsi psi enaki, niti njihove težave. Torej ni nujno, da se bo obneslo tudi pri tebi. Pri nas inkontinenca ni tako ekstremno huda.
Ampak če tvojemu propalin res povzroča drisko, lahko probaš vsaj s postopnim dvigovanjem doze, preden preidete na tisto naročeno. Če mu propalin sicer pomaga in je problem samo v driski, potem je vredno probat. Morda bo ob postopnem dvigovanju reakcija manjša.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #191 : torek, 08.11.2011 : 00:21:23 »

Fajn je dajat cim nizjo dozo, ki je se efektivna. Jaz ga Speli dajem samo obcasno - kadar dobiva Medrol zaradi alergije in kadar je ful utrujena, sicer ni treba. Dobiva pa nizjo dozo od predpisane (dozira se 0,1 ml/5kg 2x dan) jaz ji dajem pol tega in kot pravim, po potrebi.

Sicer pa eno splosno pravilo ... takrat, ko zacnes z nekimi zdravili/dodatki je fino, de hkrati ne menjas prehrane, ker potem ne ves od cesa so prebavne (ali druge) tezave, ce se pojavijo.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #192 : četrtek, 10.11.2011 : 09:35:04 »

tnx vsem

začel sem mu dajat vsak drugi dan in sicer za kosilo mu zadevo vmešam v riž in piščančja prsa, kar najbolj rad je. Vet je predpisala dozo 1,6 ml na 12 ur,, jaz mu dajem okoli 0,8 na dva dni in dosedaj je dobil res da 2x, ampak je še vse v redu. Bom pa poročal kako je.

Tudi pri našem 8 kilskem pudlju hehehehe,,,,, ni uhajanje tako hudo, ampak smo v stanovanju in je mal moteče, ko pokaplja. Pokaplja pa ko je fajn v transu / spanje/,, ko se razburi, razveseli inpd..........

Se slišimo
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #193 : četrtek, 10.11.2011 : 14:00:49 »

Dozo lahko potem se (postopoma znizujes, npr. na teden dni), do odmerka, ki je se efektiven.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #194 : četrtek, 10.11.2011 : 14:18:43 »

seveda bom, hvala
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines