mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 13:17:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 412 413 414 415 416 [417] 418 419 420 421 422 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750733 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6240 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:23:07 »

Začne se pri odgovornem lastništvu, S/K... Marsikoga ne bi bilo v zavetišču, če bi se njihovi prejšnji lastniki lotili tega pravilno in predvsem odgovorno.
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #6241 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:42:32 »

Se strinjam... dejansko se pa sprašujem, kako je to mogoče uresničiti.  Huh Undecided Poznam denimo neko družino, ki ji lahko še tako zagriženo dopovedujem, da bi morali mačke sterilizirat, da ni prav, da se mladiče pobija (!!!!!)  bruham bruham bruham, pa ne deluje čisto nič. In lahko milijonkrat povem, da NI prav, da je sosedov pes lahko nekastriran, sam ''na svobodi'' po celi vasi... pa tako dalje... kako realizirati to, kako spremeniti mišljenje ljudi?
Sicer pa... hotela sem reči, da stvari kar nočejo delovati... da se to pozna na situaciji, ki je trenutno v Horjulu.  Sad Ker tudi evtanazija ni tako dokončna, kot je videti, ne? Je... za žival, ki mora ''na drugo stran.'' Seveda... ampak za temi živlami pridejo nove... in to je enako kot z začasniki... če ne bo posvojiteljev, oziroma, če se ne bo resno spremenilo mišljenje večine ljudi... bo situacija kmalu enaka ali še slabša.  Undecided
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #6242 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:43:23 »

P.S.: Ob samih odgovornih lastnikih ne bi potrebovali zavetišč.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6243 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:51:20 »

Imaš prav. Vsaj pol prebivalcev RS, ki spremlja področje zapuščenih ta trenutek skače do stropa od veselja in sreče, ker se je tule zalomilo in ne gre nikamor. Privoščijo, da je tako. Ampak pustimo to... ali pa pač ne. Lahko dodam še malo futra tistim, ki ga rabijo. Danes je Lanabela prinesla piščanca za Zofo in rekla, naj tista simpatična črna žival vsaj še to dobi... ga bom šla skuhat in ji ga dala, gotovo bo presrečna. Grozno mi je, vse me boli in cmok imam v želodcu in še kje. Ko jo/jih bomo uspavali, mi bo za zbežat čim dlje od tega hriba. Upam, da so vsi, ki so prepričani, da ga ZH fejst serje pri svojemu načinu dela, zdajle prav nadvse srečni ob dejstvu, da ena Slovenija ne premore toliko pravih posvojiteljev, da bi eno zavetišče normalno opravljalo svoje delo. Privoščim.

Prav. Če začasne namestitve niso del rešitve, če ni dovolj posvojiteljev in če je živali preveč, jih bomo torej uspavali sproti. Torej je debata zaključena, še preden se je sploh začela.

Logiran

Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #6244 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:56:13 »

Jaz verjamem, da se bo s časom dosti bolj znormaliziralo.
Če samo pomislim pred nekaj leti kakšno je bilo stanje na tem področju - dejansko jih je bilo zelo malo,
ki so poznali problematiko nerodovniških psov, zdaj pa se mi zdi, da je veliko več ljudi s tem seznanjenih, sploh mladi so o tem precej seznanjeni.
In po drugi strani se tudi reagira na takšna ali drugačna mučenja in pobijanja živali.
Če ne drugače pa z množičnim zaničevanjem ljudi, ki to počnejo in njihovih dejanj in tudi s tem se nardi velik korak.
Vsi moramo delat po svojih močeh - če ne gre drugače pa samo s prepričevanjem znancev in že s tem se veliko premakne.
Če pomislim ravno s poučevanjem o problematiki, psihološkim pritiskom in odklanjanjem drugačnega ravnanja lahko dosežemo največ.
Najslabše pa je zbijat ljudem voljo, da bo kdo po možnosti še kje obupal in bo potem še slabše.  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6245 : ponedeljek, 16.11.2009 : 21:01:41 »

3 leta je trajalo, da sem prepričala nekoga, da je dal mačko sterilizirat, da ti ni cikel, ki bi ga morala dati mačka skozi.
10 let je trajalo, da sem nekomu končno dopovedala, da njegova mačka ni zunaj varna in jih več nima.
2 leti je trajalo, da sem nekoga prepričala, da nese svojo zunanjo mačko vsaj cepiti.
6 mesecev je trajalo, da je nekdo šel končno po ampulo in skopal svojega psa polnega bolh.

A nadaljujem...

Začne se pri posamezniku. Treba se je zavedati, da človek živi 80 let. In če nekomu v roku enega, dveh, treh let dopoveš, da nekaj ni prav in potem počne naslednjih 40 let to, kar je prav, kljub temu, da je prej delal narobe, si naredil svoje. Enim se da dopovedati, drugim ne. Pač vztrajaš, sej kaj pa imaš za izgubiti, če nekomu vsako leto dopoveduješ eno in isto.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6246 : ponedeljek, 16.11.2009 : 21:23:31 »

Prav. Če začasne namestitve niso del rešitve, če ni dovolj posvojiteljev in če je živali preveč, jih bomo torej uspavali sproti.
začasne namestitve so vsekakor del rešitve, ampak zato ne bo nič več denarja in manj živali. to je problem. financiranje ter neodgovorno skrbništvo.
začasni domovi so super rešitev problema vendar močno dvomim, da jih je toliko, da nobena žival ne bo evtanizirana...
po drugi strani predpostavimo, da začasneži iščejo nov dom cca 3 mesece v povprečju (tako je pri meni). to pa pomeni da ena oseba (če naenkrat sprejme samo 1 psa začasno) lahko v enem letu ima 4 pse v začasnem...
eh, filozofiram že Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6247 : ponedeljek, 16.11.2009 : 21:33:43 »

Polona, nisem dovolj pametna, da bi karkoli rekla, mislimo na vas,  jaz, Sančo, Šnapi in Jakob.
Dokler sem sama za oskrbo celega zverinjaka, lahko še enega posvojim le  na daljavo - danes sem črnega Malinega bratca.
Hvala za dva krasna bučmana, brez tebe pri meni še dooolgo ne bi bilo nobenega mačka. Zato prosim, ne obupaj.  Kiss
Zofi,  Kiss Cry
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6248 : ponedeljek, 16.11.2009 : 21:37:51 »

Imaš prav. Vsaj pol prebivalcev RS, ki spremlja področje zapuščenih ta trenutek skače do stropa od veselja in sreče, ker se je tule zalomilo in ne gre nikamor. Privoščijo, da je tako.

Kako močno si jst želim, da pretiravaš. Rada bi verjela, da je res kaka pojava ali dve, ki jim pač "po službeni poti" otežuješ življenje, ostali pa morajo samo dojeti, da se ne hecaš. Da je res šlo čez mejo in da ne moreš več. Upam, da čim prej.

začasne namestitve so vsekakor del rešitve, ampak zato ne bo nič več denarja in manj živali. to je problem. financiranje ter neodgovorno skrbništvo.
začasni domovi so super rešitev problema vendar močno dvomim, da jih je toliko, da nobena žival ne bo evtanizirana...
po drugi strani predpostavimo, da začasneži iščejo nov dom cca 3 mesece v povprečju (tako je pri meni). to pa pomeni da ena oseba (če naenkrat sprejme samo 1 psa začasno) lahko v enem letu ima 4 pse v začasnem...
eh, filozofiram že Tongue


Se strinjam, da to ne pomeni, da nikoli nobena žival ne bo evtanazirana. Ampak 1 oseba = 4 pse, 50 oseb = 200 psov. To pa je že številka. Psov namreč, 50 ljudi pa tudi za našo državo ni veliko. Pa ta trenutek tudi ne bi bilo potrebno 50 ljudi...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #6249 : ponedeljek, 16.11.2009 : 22:05:59 »

moonbeam: Ko je mama prej omenjene družine povozila mačko na cesti, ni niti ustavila. Nekdo ji je celo rekel; ''Mačko si povozila.'' In ona:''U pa res.'' In peljala naprej. Kako takim ljudem kaj dopoveš? In žalostno je, da je takih preveč.

Najbolj se bi strinjala s FŽ, ki je v nekaj strani nazaj pisala, da je potrebno ljudi izobraževati. Se bi dalo ustanoviti skupine za izobraževanje? Nekaj podobnega, kot ima Unicef? Saj veste...študentje, ki hodijo okoli po OŠ, izobražujejo mlade... Kaj takega? Sama denimo res ne morem posvojiti še enega mačka... še enega psa... in denar težko dam... ampak bi bila takoj za, če bi se organiziralo kaj takega... ali pa mogoče izdajajanje kakšne revije? Bi z veseljem pomagala pri pripravi člankov...

Mja... saj so samo neumne ideje najbrž, ne?

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6250 : ponedeljek, 16.11.2009 : 22:11:04 »

Niso neumne ideje.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #6251 : ponedeljek, 16.11.2009 : 22:16:21 »

No...bila bi takoj za. Recimo, da bi se zbrala neka skupina ljudi... pa se potem po šolah ponudi izobraževanje na tem področju... če bi se stvari na pravi način predstavile, se bi pa mogoče dalo... ker dejstvo je, da je to globalen problem. Da ljudje niso ozaveščeni. Se mi zdi, da bi tudi na ta način lahko pomagalo nekaj ljudi.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #6252 : ponedeljek, 16.11.2009 : 22:34:16 »

Obiski na šolah se odlično obnesejo.
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #6253 : ponedeljek, 16.11.2009 : 22:37:44 »

In sploh bi bilo koristno, če bi potem otroci domov znosili še nekaj zgibank ali česa podobnega in staršem malo pokazali...Bi bilo torej možno, da se naredi ena takšna skupina?  sram
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6254 : ponedeljek, 16.11.2009 : 23:04:05 »

Začasna skrbništva bi verjetno lahko laufala, če bi bilo finančno zaledje zagotovljeno. Sama poznam ljudi, ki so zanesljivi in dovolj odgovorni, da nimajo svojih živali, ker enostavno finančno niso dovolj močni. Tu se torej spet rabi ali sponzorje ali neko organizirano pomoč. Iz svojih izkušenj namreč lahko povem, da imeti na začasnem / v oddajanju po par živali nekaj mesecev ni ne malo dela, ne malo stroškov... A bi se na tem področju morda dalo kaj več narediti? Ne vem, če ima kdo kakšno pametno idejo?
Logiran
Strani: 1 ... 412 413 414 415 416 [417] 418 419 420 421 422 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines