mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 04:22:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750657 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #6615 : četrtek, 17.12.2009 : 00:02:41 »

Dobro, to smo že slišali. Daj kaj novega povej. Recimo, kaj si ti osebno storila, da bi situacija bila boljša. Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6616 : četrtek, 17.12.2009 : 00:02:53 »

 butnglavc butnglavc butnglavc

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6617 : četrtek, 17.12.2009 : 00:04:39 »

Kot že zapisano: storilci si po pilatovsko umijejo roke nad usmrtitvami, živalim pa se začnejo odštevati zadnji dnevi življenja čim prestopijo prag zavetišča.

Vsem nam se začnejo odštevati dnevi, takoj ko se rodimo. Tko pač gre. In tem psom se začnejo odštevati dnevi takoj, ko pridejo v roke takšnim lastnikom, ki jih bodo brcnili čez prag, takoj ko jih več ne bodo hoteli. Zavetišče z odštevanjem nima nič. Pa to ni Rim, da bi kazali palce gor ali dol. Daj se spravi v sedanjost.  
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #6618 : četrtek, 17.12.2009 : 00:10:51 »

Kot že zapisano: storilci si po pilatovsko umijejo roke nad usmrtitvami, živalim pa se začnejo odštevati zadnji dnevi življenja čim prestopijo prag zavetišča.
Ja, ja (mogoče v katerem drugem zavetišču, v tem ne)... in kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen.

Poslušaj to in si zamišljaj, da ti Smetka Tongue poje:
http://www.youtube.com/watch?v=ApWykzFZwVU  Evil
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #6619 : četrtek, 17.12.2009 : 00:11:50 »

 trmoglavka  Za anovak ni več nobene pomoči. Je izgubljen primer. Popolnoma zaslepljena z idejami, ki jih ima, bluzi, še vedno pa ni opaziti, da bi naredila kaj dobrega za živali. Fanatik, od katerega ni koristi, dela pa samo zdraho.  bruham
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #6620 : četrtek, 17.12.2009 : 00:23:39 »

Anovak je nekako Pilat, ki si je umila roke s tem, da bluzi po forumu potem, ko ni posvojila kakega psa s Horjula.
Ampak zgleda, da ji vse njene modre misli in miselne slike pri tem ne pomagajo dosti. Dokler jo bo pekla vest, bo bruhala po forumu  bruham .
Mogoče bi ji pa pri očiščenju res pomagal dolg sprehod po Primorski. S Čuri za ritjo bi bilo razsvetljenje hitrejše. Če bi ji seveda Smet še hotela dat psičko za sprehodit. Ampak to zadnje bi že morda sodilo pod zlorabo živali  Evil in Čurin prvi korak proti smrti  predaja
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #6621 : četrtek, 17.12.2009 : 00:59:52 »

Kot že zapisano: storilci si po pilatovsko umijejo roke nad usmrtitvami, živalim pa se začnejo odštevati zadnji dnevi življenja čim prestopijo prag zavetišča.

žališ.
blatiš.
škoduješ.
upam, da te zbenajo čim prej.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #6622 : četrtek, 17.12.2009 : 01:00:00 »

Sem že večkrat danes hotela kaj napisat, pa sem si vselej premislila, ker je v glavem vse že povedano. Res ne razumem, kako so lahko nekateri tako trdobučni, pa še nesramni, pa še kaj bi se našlo. Anovak, ZBUDI SE, nehaj mantrat v nedogled, kot da ničnevidimničneslišim - kerjestmamprou. Preveč ozko gledaš in samo s svojega, žal napačnega stališča. Seveda je hudo, da se uspava mlade živali, vendar na žalost, posvojiteljev ni, sredstev pa primankuje stalno in dejstvo je, da kljub vsem pozitivnim slikam, ki bi jih ljudje, ki se ukvarjajo z zapuščenimi in zavrženimi živalmi, ustvarili v svojih glavah, te živalce od tega ne morejo živet, ne morejo živet od prane. Poleg samega prostora, ki ga primankuje in sredstev, ki jih primankuje obstajajo neka zakonska pravila o delovanju zavetišč. Pri tem začni, potem pa včasih pokukaj v Smetkin dnevnik, no, ko boš imela vsaj približno sliko tega, se lahko spopadeš še s kakšnim širšim vprašanjem, naprimer zakaj se dogaja, da ZHju ne plačujejo računov za opravljeno delo. Ves ta čas lahko sodeluješ na licitacijah ali pa posvojitvah na dajavo. Je kaplja v morje, je pa le! Lahko gledaš okoli sebe in tudi dejansko prijavljaš ljudi, ki ne delajo z živalmi v skladu z zakonom. Lahko nekaj res narediš. Ne samo gledat oranžno barvo in lepe slikce in sedet na oblačku. Še najmanj pa ne obtožuj nekoga, ki je dejansko podredil svoje življenje in sebe samega,svoje zdravje, svojo družino dobrobiti živali, nekoga, ki se javno izpostavlja za vse nas...in se mu svet sesuva vsakič, ko mora sprejeti težko odločitev ( spet - namesto vseh nas, tudi tebe ), katerega psa ali mačka dostojno popeljati na zadnjo pot. Se ti res zdi, da imaš pravico biti užaljena in popljuvati nekoga, ki je do zadnjega upal, da se bo le pripeljal nekdo, tisti pravi in posvojil - pravzaprav kateregakoli psa iz zavetišča in s tem razbremenil kapacitete in pomagal k temu, da evtanazij ne bi bilo?
  
Logiran
loncha
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6623 : četrtek, 17.12.2009 : 02:10:25 »

Hm...Na hitro sem preletela tole temo, dobila solzne oči in...skoraj nič drugega ne spravim iz sebe kot-vsa čast Poloni in njej podobnim! Tisti, ki ste prebrali temo od dalmatinke verjetno že veste za ostale pa... Nekako se dogovarjamo in skušamo dogovoriti kako pomagati tej psici. Jaz bi jo vzela v začasni dom, pa je problem da imam doma(v stanovanju) odraslo psico. S temi pa ima dalmatinka probleme(bojda kar velike). Torej...da ne zaidem s poti...Tudi če dalmatinka iz navedenih razlogov ne bo prišla k meni v začasni dom, sem pripravljena vzeti KOGARKOLI v začasni dom. Mi je zelo hudo ker pišem ZAČASNI, a za enkrat je to vse kar lahko ponudim. Ni mi pomembna lepota psa in ostale vizualne reči, le mogoče si želim da je pes vsaj malo združljiv z drugimi psi. To ne pomeni da se mora igrati. Le toliko da bo vsaj približno na tej poti, da lahko živi z še enim psom. Za ta "projekt" se odločam, ker imam trenutno čas in želim biti vsaj malo koristna, ne, pa da je vse kar premorem jok ob raznih novicah. 

Ko oziroma če bom imela katerega psa pri sebi v začasnem domu, je vse kar naprošam to, da nekdo posodi bivalno kletko ( nisem še tako daleč da bi vedela, če ima Polona kakšno na razpolago). To pa zaradi psov samih(tudi mojega) in med drugimi tudi zato, ker ne živim sama in v kakšni ogromni hiši z veliko prostora Wink


LP
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6624 : četrtek, 17.12.2009 : 02:58:53 »

Kot že zapisano: storilci si po pilatovsko umijejo roke nad usmrtitvami, živalim pa se začnejo odštevati zadnji dnevi življenja čim prestopijo prag zavetišča.
anovak, si boš vzela čas za branje tega?
http://www.zavetisce-horjul.net/dnevnik1/?p=350
Se ti zdi tole pisanja človeka, ki "si po pilatovsko umiva roke"?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
loncha
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6625 : četrtek, 17.12.2009 : 03:00:44 »

Opala...sem ugotovila da bi mojo besedo KOGARKOLI utegnil kdo narobe razumet....skratka takšne velikosti da je "sprejemljivo" imeti ga še poleg enega psa v stanovanju(dvo in pol sobnem) Smiley Tongue
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #6626 : četrtek, 17.12.2009 : 06:34:47 »

Ja v debati že ne uživa, ker ima monolog. 

Kako naj uživa v debati... ona spravi skupaj po tri ponavljajoče se stavke, vi ji nazaj odgovarjate z desetimi ali več, a ne vidite, da je to za ubogo anovakovo skisano pamet čisto preveč  pevka


Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6627 : četrtek, 17.12.2009 : 07:05:09 »

Kot že zapisano: storilci si po pilatovsko umijejo roke nad usmrtitvami, živalim pa se začnejo odštevati zadnji dnevi življenja čim prestopijo prag zavetišča.
Eno grdo igro se greste tukaj in si zatiskate oči pred dejstvom kaj se dogaja.

Pričakujem opravičilo za prvi citat. Za drugega pričakujem pojasnilo (in takoj za tem opravičilo, jasno). Danes do večera, sicer se bo tale tvoja zabava končala na sodišču.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #6628 : četrtek, 17.12.2009 : 07:50:07 »

To Smetka! Sem včeraj razmišljala o taki potezi, ker tole je too much.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6629 : četrtek, 17.12.2009 : 08:18:48 »

Ravno za to se gre: igrate Boga, ta sme živeti in ta ne - samo po vaših pravilih. In tukaj ste večinoma ženske bolj popadljive od najbolj popadljivih psov.

Ni čudno, da so v zavetiščih nekateri prestrašeni in popadljivi: PSI ZAZNAVAJO MISELNE SLIKE in slutijo prisotnost smrti, podobono kot živali v klavnicah. S takim popadljivim nastopom, kot ga imate tu večinoma  vse, drage dame, ni čudno da prestrašite (tudi) pse - potem so pa za evtanazijo?

Ko se boš že opravičevala, se daj lepo prosim še za zgornjo izjavo, sem prej spregledala.
Logiran

Strani: 1 ... 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines