mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 01:32:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kako vidi moj pes?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako vidi moj pes?  (Prebrano 17775 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #15 : torek, 13.04.2004 : 10:12:23 »

Jaz mu tudi vedno,ko grem za nekaj časa od hiše,ko je sam in mu je dolgčas(vidim po prevrnjenih smeteh),pustim prižgan TV,na potiho,in tako lažje počaka do mojega prihoda.Nič ni več prevrnjenih smeti... Tongue
Logiran
mya
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66


« Odgovor #16 : torek, 13.04.2004 : 14:53:55 »

Hmm...
Zgleda da televizija pse zabava... Roll Eyes Roll Eyes

Samo ko prbiram te vaša testiranja vedno manj razumem, da psi ne bi videli, kaj se dogaja na TV... Shocked

Le kaj jih potem tako zelo pritegne?!

lp, maja
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #17 : torek, 13.04.2004 : 15:23:04 »

Jaz sem prepričana da pes vidi, kaj se dogaja naTV zaslonu. Če je recimo na ekranu pes, bo začel kot zmešan mahati z repom, in ga vohati. Če pa je kakšna druga žival pa prav zabuljeno gleda, če se še posebno zanimivo oglaša odide povohat kaj je to za eno čudo, če ne pa samo gleda in opazuje. Še glavo nagne tako lepo levo in desno, kot da ni čisto prepričan o situaciji Grin

LP Nina
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #18 : torek, 13.04.2004 : 16:25:07 »

LP!
Tudi sama se nagibam k teoriji, da psi zelo dobro vidijo in tudi vedo kaj vidijo. Pri nas prakticiramo različne barve posod za različno hrano. Pes se nikoli ne zmoti v kateri barvi posode dobi meso, pa lahko posodo premaknem kamorkoli ali pa je posoda druge oblike samo iste barve. Tudi po našem nadzornem TV, kamor imamo priklopljeno zunanjo kamero se to lepo vidi. Kadar pride domov kdo od domačih in psi gledajo na kamero so zmeraj že na vratih preden se ta odprejo. Če gre mimo kdo od sosedov tudi glave ne dvignejo. Torej je jasen zaključek, da pes dejansko VE kaj se dogaja na ekranu. Tudi barva nakupovalnih vrečk jim je jasna. Tista ta zelena iz Leclerca jim zmeraj pomeni dobro papo. Tudi barve potovalk ločijo. Kadar primem Zoyino rdečo potovalko točno ve, da je to njena. Pa še veliko je takšnih indicev, ki mi pokažejo, da pes loči barve(mogoče ni nihova barvna lestvica tako široka) in da razumejo dogodke na ekranu. To je moje osebno mišljenje, ki sem ga dobila na podlagi opazovanja mojih psov.
LP,Miša
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #19 : torek, 13.04.2004 : 19:00:26 »

Tudi naš vidi na TV, saj povoha ravno tam kot je pes. Včasih pogleda za TV, če je kaj odzadaj. Pa po moje gleda tudi zato, ker jaz gledam. Pa si misli kaj hudiča pa je tam tok zanimivega... Grin

Lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #20 : torek, 13.04.2004 : 19:35:42 »


No ja vsak po svoje  Grin, kaj je tudi v raziskavah...

Blu tudi dobro loči, kdaj imam na sebi "pasjo" torbico (ki jo imam ko greva skupaj kam) in navadno torbico... Grin, pa kdaj sem oblečena tako, da gre lahko z mano in kdaj ne.

Za televizijo pa ne kaže posebnega zanimanja, ne za ljudi ne za živali... Huh Cool, se pa oglasi, če sliši lajanje pač na radiu ali tv-ju.  Grin
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #21 : sreda, 14.04.2004 : 08:16:32 »

Ne vem kako je s televizijo, vem pa, da pes dobro vidi podobo v ogledalu. Midva sva zamenjala omaro v spalnici, tako, da ima sedaj gor ogledalo. Zjutraj se je prišla Miša kot ponavadi pocartat na posteljo, kjer je prav mirno ležala. Ko pa je enkrat slučajno pogledala proti ogledalu, pa je začela najprej renčati in potem lajati, ker je v ogledalu videla sebe   Grin Roll Eyes Grin .
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #22 : sreda, 14.04.2004 : 10:55:54 »


Za televizijo pa ne kaže posebnega zanimanja, ne za ljudi ne za živali... Huh Cool, se pa oglasi, če sliši lajanje pač na radiu ali tv-ju.  Grin
Petra iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da ne kažejo vsi psi zanimanje za TV. Pri moji boljši polovici doma imajo mešančka med novofundlancem in zlatim prinašalcem. Je pa dva meseca mlajši od mojega (maja bo dopolnil 2 leti). Ampak televizije ne vidi, mislim slike ne vidi, niti ne kaže zanimanja. Lahko mu z roko pokažeš in rečeš poglej kuža je, pa se ne bo zmenil, niti ne bo povohal ne nič. Pač ga ne zanima ali ne vidi slike. Skartka sta zelo smešna ko sta skupaj ker en skače okoli tv-ja drugega pa zadev niti malo ne zanima.  Smiley

LP nina
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #23 : sreda, 14.04.2004 : 15:10:03 »

Ali se vaši psi, če se zagledajo v ogledalu, prepoznajo ali mislijo da je tam še en kuža?

Za opice in delfine vem da so dokazali, da se prepoznajo. Mislim, da so eni opici pobarvali dlako na glavi- tako da je vedela in si je potem šla z zanimanjem ogledovati svojo novo pričesko  Grin
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #24 : sreda, 14.04.2004 : 19:59:23 »

Tu je en clanek o tem, kako psi vidijo:

http://www.vetinfo.com/dogsee.html
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #25 : sreda, 14.04.2004 : 20:07:06 »

Moja je navdušena nad Ricki Lake Shocked Roll Eyes
Ko jo zagleda začne mahat z repkom, lajat, skakat okrog TV Tongue potem skoči na kavč in si oddajo z zanimanjem kakšne 5, 10 min ogleduje Roll Eyes
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #26 : sreda, 14.04.2004 : 20:55:09 »

Lilit dober link  Cool, je bolj razumljivo razloženo kako je to s televizijo  Wink

Citat
Ali se vaši psi, če se zagledajo v ogledalu, prepoznajo ali mislijo da je tam še en kuža?

Jaaaaa to pa je blo,ko je bil majhen, se je gledal sicer v vratcih od pečice (so pač na ogledalo) in lajal in ližal pa s tačko gor po vratih, zdej pa mislim, da je zaštekal, da pes ne pride ven iz ogledala oz. da je to on.  Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #27 : sreda, 14.04.2004 : 20:56:30 »

Aja sicer pa je nad Ricki Lake navdušen naš Linky (skobčevka), ki se prav specifično oglaša in zgraža, ko začnejo ljudje kričat  Shocked Grin
Logiran
mya
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66


« Odgovor #28 : sreda, 14.04.2004 : 21:07:44 »

Hehe Maša! Wink

Tale z Ricki Lake je pa dobra Grin Grin Grin Grin

Ja Petra, naša skobčevka je tudi zelo navdušena nad TV!! Cheesy
Smo jo enkrat čez počitnice pustili pri sosedih, pa jo je menda gledala po cele dneve Wink

lp, maja
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #29 : sreda, 14.04.2004 : 21:08:28 »

Moja pa tako zavzeto gleda in gleda tistih nekaj minut Roll Eyes Je celo hrana od TV ne zvleče Shocked
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kako vidi moj pes?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines