mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 03:41:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moja Kaja, moja Keli in moja Kiara
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 148   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja Kaja, moja Keli in moja Kiara  (Prebrano 279791 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #60 : nedelja, 02.11.2008 : 21:28:59 »

Kaja bi eno figo uživala na razstavah, Angry ker bi jo morala ure in ure kopati, česati, česati, česati...  in frizirati na leva ali puppy-clip, če bi hoteli sploh kaj dobiti. ja. žal, glavna je frizura, ostalega se itak ne vidi.
Razen če ni totalno prifu..., noben pudelj v tem ne uživa, ti povem iz lastnih izkušenj, ne zato, ker bi imela kaj proti friziranju ali celo kaj proti pudljem. Tongue
No, če boš kdaj imela takega z rodovnikom in se boš šla razstave, se kar pripravi.
res pa sama poznam kar nekaj takih mešancev, kjer je samo en starš pudelj, pa je mladič po videzu čisti pudelj. očitno močni geni ali kaj... Krasni sta za 14 let. Cheesy
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #61 : ponedeljek, 03.11.2008 : 20:23:06 »

Kaja bi eno figo uživala na razstavah, Angry ker bi jo morala ure in ure kopati, česati, česati, česati... in frizirati na leva ali puppy-clip, če bi hoteli sploh kaj dobiti. ja. žal, glavna je frizura, ostalega se itak ne vidi.

ne strinjam se. ravno zadnjič mi je nezzek povedala, da zdaj teh manjših pudljev večinoma ne brijejo več  Shocked . da panoben pudelj ne uživa v razstavljanju pa tudi težko verjamem.  Huh
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #62 : ponedeljek, 03.11.2008 : 20:25:34 »

ups. pa noben sem želela napisati, namesto panoben.   sram 

aja pa še to. česati, česati, kopati....razstavljanje ni samo to ampak tudi izkušnja za psa in tudi lastnika  Roll Eyes . vsak lastnik psa pa sam ve kaj je najbolje zanj in kaj mu je všeč in kaj ne. Cool
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #63 : ponedeljek, 03.11.2008 : 20:36:26 »

Jaz lahko rečem le to, da če bi Kaja imela rodovnik, bi verjetno šli na kako razstavo. In če bi bilo Kaji všeč, bi nadaljevali. Če pa bi videla, da to ni za Kajo pa stoprocentno ne bi težila k razstavljanju, ker je zame Kaja na prvem mestu in je ne bi nikoli silila k nečemu kar ne bi marala.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #64 : ponedeljek, 03.11.2008 : 20:38:34 »

Pritlikave kodre večinoma samo strižejo in izgledajo kot nekakšne "bunke" - KLIK
Seveda pa so nekateri še vedno pristaši tega - KLIK

Zdaj pa dovolj o temu.. Wink

Tako kot je pudelj napisala. Najprej gledaš na psa potem na ostalo.. Bella zelo uživa na razstavah in z njo je res užitek biti na razstavi! Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #65 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:09:21 »

Lejte, punce, res se pudlovska frizura večinoma oblikuje s škarjami, določene dele je treba tudi pobriti, razlika med levom in puppy-clip je prav ta, da pri zadnji samo posnameš zadnji del in ne pobriješ v celoti, kot so včasih.
Sama razstava še ni tako zahtevna reč, priprave nanjo pa zaradi posebne nege dlake seveda so. In to zelo, nega dlake pri razstavnem pudljuje zelo zahtevna. In če hočeš pariti, moraš iti seveda tudi čez to. ni kaj. Se mi pa zdi, da je skoraj vse druge pasme precej bolj enostavno razstavljati.
Priprava pa zgleda v vsakem primeru tako, da mora biti dlaka dolga ok. 10 cm in popolnoma RAVANA. Niti enega kodra. Ni enostavno. Pa tudi ni nemogoče. Nisem rekla, da je mučenje, ampak prijetno ni. Sem samo hotela spodbuti, da naj Kaja nadaljuje, ampak naj se pripravi. Kar kaže Neža, 1. je puppy-clip, drugi lev.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #66 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:11:11 »

Ups, dlaka mora biti RAVNA. Sori.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #67 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:15:03 »

Saj zato so pa frizerji, da ti zrihajo psa za razstavo!! Grin Grin  Dlaka pa seveda mora biti dolga, čene ni tiste "kupole".
Mi je pa osebno 1. (oz. kot je sanco1a napisala) puppy-clip bolj všeč. Wink
Seveda se pa na kodre ne spoznam kaj prav dosti.. Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #68 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:28:53 »

Meni je tudi bolj všeč puppy - clip.  A Kaja nima take dlake, da bi jo frizerka lahko tako ostrigla.

Nezzek kdaj bo kakšna razstava v Ljubljani ali Celju, da te pridem pogledat?

Talqec, a ti tudi razstavljaš?

Sanco 1a kakšnega pudlja imaš pa ti?

Pa še ena slikica od Kaje. Danes popoldan po eno urnem sprehodu počiva.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #69 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:30:31 »

Draga Neža, čisti idealizem. Dlaka mora nekaj mesecev rasti, ti jo moraš razčesavati kot blesav, frizer ti naredi samo piko na i. Ja,ja  tako naivno sem se na frizerje zanašala tudi sama, dokler nisem videla, da vsi vrhunski razstavljalci vzamejo psa v svoje roke in ga dobro obdelajo.
Jaz sem tudi imela puppy-clip, ampak tisti odbito veseli in igrivi  levi vseh barv z opletajočim repom in golo ritjo so mi pa še vedno sila očarljivi. Lušni za požret, ko jih vidiš v živo in ti zlezejo v naročje. Dela pa je, dela... Aja, Kaja, pa fajn je, če mu še kakšno kitko spleteš  Grin Grin....
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #70 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:31:07 »

Kaja počiva.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #71 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:32:07 »

Sm pozabila dodati slikco

[slika je izbrisana]
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #72 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:49:20 »

Iiiii Kaja si pa luštna veš! Kiss Kiss

Jaz Bello sama friziram in pred Vrtojbo, ki bo ta vikend Belle ne bom peljala k frizerju. Seveda je striženje kokra veliko lažje kot kodrovo.
O rasti dlake pa sploh nebi.. raje vidim dolgo dlako kot pa ratko ker si jo pes pogrize (to zadnje leti na Bello).

Obe s TalQec boš lahko srečala na Ljubljanski razstavi, ki je v januarju na Gospodarskem razstavišču. Wink To soboto bom pa v Vrtojbi.

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #73 : ponedeljek, 03.11.2008 : 23:41:20 »

Aja, Kaja, Sančo je zelo podoben tistemu na drugi sliki od nezzek, samo večji je, precej visok srednji sivi. Pa naj ti frizure ne vzamejo poguma. Pa Kaja je sila lušna, me spominja na mojega Žižka.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #74 : torek, 04.11.2008 : 16:56:42 »

Talqec, a ti tudi razstavljaš?

zagotovo me boš lahko srečala na Ljubljanski razstavi-tam bom tekmovala v Junior Handlingu. lp

ps. Kaja je toook luškana. Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 148   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moja Kaja, moja Keli in moja Kiara
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines