mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 08.05.2024 : 05:46:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 337068 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #900 : sreda, 28.11.2012 : 14:20:28 »

Samo potem bi se ga pa mož otepal, ker kdo v vasi bi si pa upal še na pivo povabit predstavlja dva metra in več kot sto kil velikega kosmatega dedca z roza povodcem Evil

Pišuka Poldi. Potlej bi bil šele čist nezgrešljiv.  Cheesy Cheesy
Se prav noben ne bi mogel zgovarjati "veš, te nisem opazil".  predaja
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #901 : sreda, 28.11.2012 : 14:21:26 »

Haha, ja to pa res
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #902 : torek, 11.12.2012 : 17:10:48 »

A poznate un občutek, ko se počutiš zelo krivega, da si hočeš nočeš kriv, da se je (divja) žival poškodovala, bognedaj celo poginila?  Undecided

V nedeljo zvečer zapiram dotlej napol priprta polkna balkonskih vrat v sobi. Slučajno sem opazila nekaj na tleh v kotu, med šipo in polknom. Naslednjo sekundo ugotovila, da je to ptiček. V hipu takoj nazaj odprem polkna (prepričana, da ga je stisnilo, vsaj tačke) in ptiča res "potegne" za krilom. Ker je bila svetloba preslaba, da bi bolje ocenila kritičnost situacije, sem začela begati ko kura po bajti, iščoč svetilko, in zraven zavijala "ne, ne, ne ...". sram Pride mama, preden jaz kaj najdem, ga je že imela med dlanmi ...
- Je živ.
- Je poškodovan?
- Ne vem.
- Ja poglej.
- Čaki, da se najprej malo pomiri in ogreje.
- OK. Pa saj je čisto miren.

Na tleh, kjer je ždel, je bilo ledeno. Se je prišel greti k šipi sicer neogrevane sobe?

Kakorkoli, šibam na podstrešje po kletko. Pripravim "bivališče", vodo in semena za zunanje ptice ... Končno si ogledam, kakšen ptič sploh je, da ga poiščem na netu, da vidim, kakšno hrano rabi. Pridem do zaključka, da je to lišček in da mu bodo sončninčna semena in proso menda všeč. No, končno mu predstavim rezidenco in mulc navali na hrano Cheesy. Gre pit, pa spet jest ... celo iz posodice. In ne kaže nobenega stresa sploh. Kot da je od nekdaj tam doma. Shocked Shocked Poleg tega ni poškodovan. Leti normalno, tačke so cele. Nooo, OK, zdaj lahko diham Cheesy veselje. In naredim kako fotko tega malega lepotca.





Prenočil je na toplem, zjutraj pa je poletel k svojim kolegom. Srečno, lepotko mali. ljubezen
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #903 : torek, 11.12.2012 : 17:13:12 »

Prav neverjetno, da deluje tako vesel in sproščen na obisku in pojedini v kletki Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #904 : torek, 11.12.2012 : 17:24:08 »

V tem mrazu si ptiči poiščejo zavetje tudi na bolj nenavadnih mestih - mene so v zadnjih dneh že parkrat prestrašili kosi, ki zvečer zlezejo v kakšno luknjo v drvarnici med drvmi ali pa na podu med garažnimi vrati in stropom...ko prideš zraven pa švignejo ven čist kot kakšna podgana. Tudi sinice in vrabce sem že videla v kakšni špranji, liščka pa še ne.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #905 : torek, 11.12.2012 : 17:25:22 »

Uau, zakon izkušnja  Smiley predvem zato, ker je čil in zdrav.  Kiss Ampak res, kako zgleda zadovoljen v kletki, mogoče je pa čutil, da mu želite samo dobro  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #906 : torek, 11.12.2012 : 21:13:02 »

o, kako lepo  Kiss objem, upam, da mu znese do pomladi  Smiley
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #907 : torek, 11.12.2012 : 23:34:17 »

O, liščka ste imeli na obisku!  Kiss
Srečno pišek mali!  ljubezen

SD, ali slucajno ves, ali se sme hraniti krokarje v tako strasni zimi? Saj ne vem, ali so vrane ali kaj ze, ampak vedno cakajo, ko gremo na sprehod...
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #908 : torek, 11.12.2012 : 23:38:30 »

O, kakšna lepota. Cool Dobro si se znašla in spedenala zadevo. Mogoče bo pa še kaj prišel naokoli, zdaj ko je videl, kakšno dobro postrežbo imate pri vas. Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #909 : sreda, 12.12.2012 : 10:00:47 »

V tem mrazu si ptiči poiščejo zavetje tudi na bolj nenavadnih mestih - mene so v zadnjih dneh že parkrat prestrašili kosi, ki zvečer zlezejo v kakšno luknjo v drvarnici med drvmi ali pa na podu med garažnimi vrati in stropom... [...] Tudi sinice in vrabce sem že videla v kakšni špranji, liščka pa še ne.

Pri nas so vrabčki, od kar pomnim, "prebivali" v špranjah med tramovi in strešno kritino (valovitke) nad balkonom (in večkrat naredili kak okrasek na spodaj obešenem perilu Roll Eyes). Do pred nekaj let ... nihče jih ni pregnal, a jih ni več. Letajo okrog, to ja, zatoščišča pa nimajo več na balkonu. So se pa po njihovem "izginotju" naselili v naš okoliš drugi ptiči, ki jih prej ni bilo ali pa si jih redko videl ... liščkov recimo sploh ne pomnimo. Pa siničke, seveda kosi, slavčki so poleti peli že prej, no, srak tudi ne manjka, šoja dela luknje v izolaciji na fasadi Angry, škorci pa so aktualni po trgatvi, preden se odselijo, takrat imajo cela zborovanja na žicah elektrovoda, ki počrnijo in se odebelijo Smiley. Moj dragi je to letos prvič videl in ni mogel verjeti, koliko jih je in kako glasni so, ko se "pogovarjajo", kje je še kaj grozdja ostalo in kam bodo odleteli. Smiley Ko sem bila otrok, smo imeli tudi "svojega" čuka in/ali sovo. Cheesy

No, med drvmi za hišo pa prebivajo kune Wink. V vinogradih par deset metrov stran živi zajec (morda jih je tudi več; tudi zajci so se vrnili v to okolje šele pred nedavnim), pa seveda srne. In ogromno je letos v neposredni bližini vasi tudi divjih prašičev. Fani in Jagi imata veliko dela. Roll Eyes

Mogoče bo pa še kaj prišel naokoli, zdaj ko je videl, kakšno dobro postrežbo imate pri vas. Wink

V krmilnici imajo seveda tudi zaloge. Skoraj vsak dan kak lišček čivka na terasi/vrtu, če je to ravno ta, bogsigavedi. Smiley Tisto jutro, ko se je vrnil na svobodo, je bila spodaj v travi pod hišo jata njegovih kolegov in mama je kletko z odprtimi vratci postavila na okno, da bi se jim lahko kar takoj pridružil. Pravi, da je bil čisto vesel, ko je odkril odprtino, poletel ven in naredil še par akrobacij pred oknom, kot da se ful veseli, da je spet zunaj, da je sonček ... Cool Smiley.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #910 : sreda, 12.12.2012 : 10:03:00 »

SD, ali slucajno ves, ali se sme hraniti krokarje v tako strasni zimi? Saj ne vem, ali so vrane ali kaj ze, ampak vedno cakajo, ko gremo na sprehod...

Zakaj se jih ne bi smelo Huh? Ker jih je preveč in so dominantni ali celo nevarni v okolju?
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #911 : sreda, 12.12.2012 : 14:30:25 »

Vaaauuu, kakšno doživetje s srečnim koncem  Cheesy ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #912 : sreda, 12.12.2012 : 14:56:59 »

Uiiii, lišček! Super zgodba s srečnim koncem!  Kiss Kiss SD  ljubezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #913 : sreda, 12.12.2012 : 17:03:40 »

Malo kraške zime za vtis Azn vegi Pozerke so bile tačas raje na toplem, čeprav Jagi sneg obožuje. Cool

Tole ni megla, pač pa sneg, ki ga nosi burja in seveda pridno gradi zamete Roll Eyes



Dan potem pa v naš revir posije sonček in je vse romantično Tongue veselje



Za Fani je bil tole že čisto preglobok sneg, ampak ob primerni motivaciji se da premagat vse ovire Evil Na vrtu se je spremenila v rovko in v tunelčke seveda skrivala svoje žogice, da nam med kidanjem ni bilo dolgčas Grin







Za bamfel: (bodoči) hrast





Za luno: pogled proti Vremščici Smiley



Za NoJinx, ljubiteljico terana in pridno "bandemačko" (če kdo razume Tongue Roll Eyes): pogled proti playgroundu NVMP-ja in G. Psa Wink
Za gornico luno7: tisti greben zadaj je tudi fajn, tik pod vrhom poteka SLO-IT meja. Najvišji vrh na desni je Volnik, nanj se da tudi s kolesom (iz italijanske smeri je speljana makedamska pot ... tudi nekoč strogo varovana meja med socializmom in Zahodom je za nekaj dobra) Cheesy.



Vrabček ljubezen

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #914 : sreda, 12.12.2012 : 17:48:07 »

Kraški revirji so najlepši ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines