mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 18:03:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 249365 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2205 : četrtek, 28.02.2013 : 03:07:08 »

Nekaj sodnih primerov ugrizov:

- pes ugriznil otroka 1 (2012)
- pes napadel drugega psa (2012)
- pes ugriznil otroka 2/ (2012)
- policist si je pri lovljenju psa izvil gleženj (2012)
- prekršek - pes je priletel na cesto (2012)
- pes ugriznil človeka (2012)
- razlaga sodišča o statusu 'nevarnega psa' (2012)
- pes ugriznil soseda (2011)
- spopad dveh psov in ugriz ene osebe (2011)
- več ...
Logiran

ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #2206 : četrtek, 28.02.2013 : 08:11:35 »

Pri nas v Sežani imamo take patrone, ki so že 2x plačali stroške, ker so psa odpeljali v zavetišče, enkrat so morali plačati stroške vozniku vozila, ki se je zaletel v psa pa se pes še vedno sprehaja po mestu. Lastnika sem tudi večkrat poklicala po telefonu, ker se pes sprehaja pred našim dvoriščem ter  lula po ograji in naši psi norijo, kaka po vseh pločnikih v okolici, da ko gremo z našimi psi na sprehod in srečamo na tem delu ki je poln kakcev druge ljudi nama  je nerodno, ker si mislijo, da so kakali naši psi in nismo  pobirali...
Temu lastniku res ne vem kaj bi se moralo zgoditi, da bi bolj pazil na psa, če ga že plačevanje stroškov ni izučilo!



Ponavadi pomaga pri patronih, ki se jim zdi spuščen pes na cesti ali gmajni nekaj normalnega in vsakdanjega, kakšna zgodbica o odgovornosti in kaznih. Recimo, primer prometne nesreče: Lepo razložiš, da je pač frka, če nabaše avto na psa, vendar zna bit manjša frka za lastnika, če avto povozi samo psa (lastniku se prikaže nekaj detajlov o računih veterinarja, ali celo pasji smrti, če ga ima sicer rad), kot pa, če voznik zavije s ceste v drevo/škarpo (vstavi poljubno) ali na nasprotni pas ravno tedaj, ko bo imel nasproti drug avto. Najbrž ima vsak med nami dovolj domišljije, da prikaže vse najhujše možne zaplete, celo kakšno morebitno smrt voznika ali potnikov v avtomobilu (lahko uporabite tudi motorista ali kolesarja in padec ...). Noben lastnik ne more z gotovostjo pričakovati, da ne bo nobenega očividca, ki bi videl psa in ga prepoznal, še posebej, če je stalni sprehajalec. Zavarovalnice sicer krijejo marsikaj, ne pa vedno in vse, in pogosto zahtevajo od krivcev tudi kakšne povrnitve stroškov. Da ne govorimo o morebitnih odškodninskih tožbah v primerih poškodb, lahko celo iztoženih rentah v primerih invalidnosti (pri kakšnem kolesarju ali motoristu je to še hitreje mogoče), kar lahko vse gre v breme lastnika psa. Na koncu se navrže še, da so pri njihovi hiši sigurno bogati in imajo dovolj denarja, da lahko v vsakem trenutku krijejo vso škodo (seveda v tisočih €), ki bi jo na cesti ali drugje povzročil njihov pes. Večkrat preverjeno, da tale recept najbolj pomaga. Veliko bolj, kot metanje členov zakonov ali slik psa s spremljajočim obvestilom in grožnjami prijav v kaslce, vpitje na sosede, vlačenje psa s svojega dvorišča nazaj domov in podobno. Malo bi bilo za pobrskat po sodni praksi, pa bi se našel tudi kakšen primer, ki bi se ga lahko zraven navrglo za še nekoliko bolj plastičen prikaz. Smiley
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2207 : četrtek, 28.02.2013 : 08:59:58 »

Se absolutno strinjam, Jana, da opletanje z zakoni (za katere itak vsi vedo, kako dosledno se v bananarepubliki izvajajo) in grožnje s (premilimi) kaznimi, ki se tudi veliko premalo izrekajo, ne pomaga kaj dosti, tole "štorijo" o worst case scenarijih na cestah sem se pa ravno na forumu naučila in imam vedno pripravljeno Cool super, ampak najhujših patronov res ne prepriča NIČ. Sicer se jim ne sanja, kje se njihov pes potika pol dneva (ali še dlje), a to sploh ni problem, saj oni vendar živijo "sredi prerije", kjer ni zelo prometnih cest ... V glavnem, ja, to je najbolj učinkovito, pa še vedno pri diamantno trdih bučah odpove.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2208 : četrtek, 28.02.2013 : 09:18:57 »

Jaz se soseda stalno opozarjla na spuščenega psa, potem sem mu pa pustila telefonsko številko veterinarja, kjer mu bom jaz plačala kastracijo, ko naslednjič vidim psa, ki luta sam naokoli. SEveda sem mu tudi povedala, mu psa naslednjič ne pripeljem domov, ampak v veterinarju.
Od takrat naprej še ni bil spuščen.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2209 : četrtek, 28.02.2013 : 09:30:09 »

  Alenka, tvoje ideje so itak zmeraj izvirne.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2210 : četrtek, 28.02.2013 : 09:46:08 »

Torej, če prav razumem (priznam, da mi ni čisto jasno Undecided), je bila grožnja ta, da gre pes naslednjič na tvoje stroške k veterinarju na kastracijo in da ga bo dobil tam. V bistvu se je tako zelo zbal samo za njegova jajca, čeprav niti ob denar za poseg ne bi bil? Huh Madonca Grin.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2211 : četrtek, 28.02.2013 : 10:05:24 »

Z razlagami najhujših scenarijev nisem prišla daleč. Dejansko sem videla, kako je pes od sreče skočil na deklico, ki je bila na pločniku na poti v šolo. Če bi dekle takrat padla, bi bila pod mojim avtom. Ampak taki če-ji niso zalegli dovolj.
Hvala Jana za linke. Sedaj lahko govorim o konkretnih številkah. Z dodatkom o civilni tožbi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2212 : četrtek, 28.02.2013 : 10:22:34 »

Enim žal res nič ne pride do živega.

simi, tale z grožnjo za izgubo jajc je izvrstna.  Smiley

bamfel, na zgornjem seznamu je na spodnjem linku še mnogo več tožb zaradi ugrizov in se lahko poišče kakšna res dramatična. Žal pa je težje iskat po geslih za prometne nesreče z udeleženim psom.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2213 : četrtek, 28.02.2013 : 10:37:06 »

Recimo, tole se lahko zgodi mimgrede:

Sodišče prve stopnje je najprej s sodbo prvemu tožencu naložilo, da je tožnici dolžan plačati 12.176,08 EUR z zakonskimi zamudnimi obrestmi od 20.10.2008 dalje do plačila, višji tožbeni zahtevek zoper prvega toženca pa zavrnilo. Zavrnilo je tudi tožbeni zahtevek zoper drugo toženko, v razlogih sodbe pa navedlo, da bo o pravdnih stroških odločeno z ločenim sklepom. Iz razlogov sodbe izhaja, da je toženec odškodninsko odgovoren tožnici zaradi ugriza psa A. v roko dne 21.10.2005, in sicer kot skrbnika psa, in sicer na dvorišču pred trgovino, ki jo za svojo dejavnost uporablja druga toženka, ki ni lastnica nepremičnine, na kateri je prišlo do škodnega dogodka. Dejstvo, da je druga toženka imetnik trgovine, pred katero je prišlo do škodnega dogodka, ne zadošča za ugotovitev odškodninske odgovornosti druge toženke. Poleg vtoževane materialne škode je sodišče tožnici, upoštevajoč ugotovljeno stopnjo in trajanje bolečin in strahu ter druge okoliščine obravnavane zadeve tožnici, ki je v škodnem dogodku (ugrizu psa) utrpela globoko raztrganino na desni dlani, iz naslova prestanih bolečin in nevšečnosti med zdravljenjem prisodilo pravilno denarno odškodnino v znesku 2.500,00 EUR (od zahtevani 8.000,00 EUR), za strah ji je prisodilo odškodnino v znesku 800,00 EUR od zahtevanih 4.000,00 EUR) in za duševne bolečine zaradi zmanjšanja življenjskih aktivnosti 7.000,00 EUR (od zahtevanih 16.000,00 EUR).

S sklepom, s katerim je sodišče prve stopnje odločilo o stroških, pa je tožnici naložilo, da drugi toženki povrne pravdne stroške v višini 1.088,95 EUR, prvemu tožencu pa naložilo, da tožnici povrne nastale pravdne stroške v višini 1.861,95 EUR s pripadki v primeru zamude, upoštevajoč pri tem, da tožnica v pravdi zoper drugo toženko ni uspela, v pravdi zoper prvega toženca pa upoštevajoč uspeh po temelju in višini ocenilo, da je tožeča stranka uspela s približno 70%.

vir KLIK

Torej, ugriz roke lahko stane lastnika psa:
materialni stroški ?? € + nematerialni stroški (bolečine, strah ...) 10.300 € + pravdni stroški 1.861,95 € + zamudne obresti ?? €.
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2214 : četrtek, 28.02.2013 : 10:40:22 »

Kakorkoli obračam v mislih tole in podobne zgodbe, se vedno vrnem k dejstvom:
- na tem svetu pač ne živimo sami;
- neodgovorni/piš-me-v-uhovski lastniki psov bodo vedno obstajali, tako v ruralnih, kot v urbanih okoljih;
ergo - če hočem svoja psa peljati na sprehod, vedno obstaja možnost, da nam kakšen cucek ali "cucek v maxi izvedbi" prileti izza vogala, dvorišča, drevesa,... (vstavi po izbiri)  Roll Eyes

Edini način, da preprečim nesrečo je, da svojim dvema "vbijem" (v prenesenem smislu) v glavo, da nimata kaj šavsat/nastopat v prisotnosti drugih psov, pa naj bodo ti pripeti, ali pa "direkt pred gobcem". Moja naloga je pa, da niti ne pride v "potencialno nevarno območje".

In naloga ni lahka. Sploh, če se odločiš za odraslega samca.  Roll Eyes Lips Sealed Se pa da. Mene je "stalo" dve leti truda. Eno leto "probavanja" vseh možnih variant in sprehajanja izključno v res nečloveških jutranjih urah, in eno leto dela pod nadzorom strokovnjakinje.

Zdaj že kakšne pol leta popolnoma relaksirano oba psa naenkrat sama peljem kamorkoli, brez da bi se neprestano ozirala čez ramo. Pa imam na povodcih skupaj 90+ kil.

Vsak mora pač začeti pri sebi. Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2215 : četrtek, 28.02.2013 : 10:48:59 »

S in M 2011, amen Smiley

Dodajam k zgornjemu sodnemu primeru:

Po pritožbi je Višje sodišče odločilo v zgornji zadevi takole:

Pritožbi zoper sodbo se delno ugodi in izpodbijana sodba v točki 2. izreka delno spremeni tako, da je prvotoženec tožnici dolžan plačati (poleg dosojene odškodnine 12.176,08 EUR s pripadki) še 2.700,00 EUR z zakonskimi zamudnimi obrestmi od 20.10.2008 dalje do plačila v roku 15 dni.

V preostalem delu se pritožba zoper sodbo zavrne in v izpodbijanem a nespremenjenem delu potrdi sodba sodišča prve stopnje.

Tudi pritožbi zoper sklep se delno ugodi in izpodbijani sklep v točki 2 izreka sklepa spremeni tako, da je prvotoženec tožnici dolžan povrniti pravdne stroške v znesku 2.072,82 EUR (in ne le zgolj 1.861,95 EUR) v roku 15 dni z zakonskimi zamudnimi obrestmi v primeru zamude.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2216 : četrtek, 28.02.2013 : 12:13:09 »

Simi, tisto s kastracijo res deluje. K nam je leta in leta hodil vasovat majhen kao pinč vedno kadar so se psice gonile. Seveda je vse prescal, puščal iztrebke na pragu, odnesel predpražnik, kopal luknje po dvorišču, enkrat celo skočil v hišo skozi priprto okno....psicam sicer ni bil "nevaren", ker ga niso jemale resno in je bil tepen, če je bil preveč vsiljiv. Vedela sem iz katere vasi prihaja, nikakor pa nisem mogla izvohat lastnika. Sem pač potrpela, mu obešala sporočila za ovratnico, če sem ga slučajno ujela, ga občasno zapirala v pesjak, da je bil mir pred njim pa je postal previden....in postajal je vse bolj nadležen - sploh ni več hodil domov, kradel je mačjo hrano pri sosedih, pri njih spal, sodu pa je izbilo dno, ko je začel ponoči patruljirati po sredini (prometne) ceste (se je iz srede ceste videlo točno tisto okno, za katerim so bile ponoči psice). Pa sem se enkrat spravila za cesto plet ravno takrat, ko gredo vaške klepetulje iz služb domov. Čisto vsaki sem povedala, da bo šel tale potepuški pinček jutri na kastracijo. Od tedaj ga ni več. Če se slučajno še prikaže, izgine v roku ene ure.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2217 : četrtek, 28.02.2013 : 12:20:06 »

 Grin Saj ne da je smešno, ampak ... super
A grožnja s sterilizacijo psice tudi deluje? Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2218 : četrtek, 28.02.2013 : 12:26:57 »

Pomojem v bistveno manj primerih ...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2219 : četrtek, 28.02.2013 : 12:35:23 »

Torej, ugriz roke lahko stane lastnika psa:
materialni stroški ?? € + nematerialni stroški (bolečine, strah ...) 10.300 € + pravdni stroški 1.861,95 € + zamudne obresti ?? €.
U ja, pa ceprav je skoda v bistvu minimalna oz. gre samo za praske. Na vse skupaj dodaj se nezmoznost opravljanja dela doma (za 70+ moskega) kar ga v zivljenju zdaj ful omejuje in se par takih zadev kiso mu ravno padle na pamet.
Stevilke so lahko vrtoglave.
Logiran
Strani: 1 ... 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines