mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 03:42:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek  (Prebrano 79318 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #90 : četrtek, 23.02.2006 : 23:59:19 »

Ej, do-khyi, torej je ekspedicija v Skandinavijo uspela? Si prebredla vse administrativne ovire, pa obvladala letališče itd.?

Kako je Dzaybo prenesla pot?

Povej, kako sta potovali!

lp

Ljubica
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #91 : petek, 24.02.2006 : 00:12:49 »

Seveda je uspela! A je kdo dvomil v moje potovalne sposobnosti  Grin Grin Grin !?
Vse je šlo gladko in brez težav, celo nekaj angleščine sem se še naučila in sedaj razmišljam, da bi šla za vodičko po Danskem in Švedskem  Cool Cool Cheesy
Dzaybo žal ni smela potovati z mano v kabini, čeprav sem se zelo trudila. Vendar je pot kar dobro prenesla in ko sem jo dobila v LJ na letališču nazaj je bila čisto normalna  in tudi kakih posledic ni videti.
Mala je v dveh dneh ogromno doživela in ko smo prišli domov je bila čisto hin in je samo spala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #92 : petek, 24.02.2006 : 00:18:42 »

Revica mala! Glavno, da je pot prestala OK.  Smiley

Sicer bi pa tudi jaz po takšni dogodivščini cel teden spala.  Wink

No, ko boš odprla potovalno agencijo, se pa pri tebi oglasim. Po Skandinaviji potepat se s tabo mora bit res prava avantura....  Cheesy  Cheesy  Cheesy

Komaj čakam, da vidim princezo!  Kiss

lp
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #93 : petek, 24.02.2006 : 09:29:38 »

Če prej ne , na srečanju tibatanskih pasem konec marca, boš lahko videla mojo novo ljubljenko. Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #94 : petek, 24.02.2006 : 09:49:41 »

Če prej ne , na srečanju tibatanskih pasem konec marca, boš lahko videla mojo novo ljubljenko. Smiley
čestitam na novi pridobitvi Cheesy Cheesy Cheesy Smiley Smiley
kakšna slikca?

lp
Teja
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #95 : sobota, 25.02.2006 : 23:10:35 »

vam povem iz lastnih izkušen da je  Dzaybo tak cukerče za pojest Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #96 : nedelja, 26.02.2006 : 14:11:25 »

No pa da se še jaz oglasim!
Dzaybo sem prečohala in polubčkala od A-Ž - mala je prava lepotička - čeprav Urša a si ziher da je to TM - meni deluje kot en medo....
Mala ima ogromno dlake - tako da Urša mislim da te ni treba biti strah, da bi ostala brez nje, kljub poletni vročini  - boste pa na račun dlake skoz v razstavni konciciji  Grin

Drugače pa je od fanta bratranec je Urši ukradel eno lepo princesko po imenu Ka-ta, žal tole ime ne bo održala spomini na tašče, tete....  Grin bo pa KORA po novem.

Kaj naj rečem, od takšnih vzrediteljev (kot si ti Urša) je prav užitek vzet kužka - so zelo zadovolni z njo - jaz pa zelo presenečena.
Kljub temu, da si nas pripravila na jok je mala celo pot radovedno gledala, se cartala, na koncu pa si je prisvojila skoraj celo zadnjo klop - pametna ni kaj.
Doma je pa že tudi med ta glavnimi - gospodar se je preselil iz spalnice v dnevno - lepotička noče spat sama  Grin - torej komanda je padla.

Drugače je pa pravi veseljak, ki veselo nori po zelo velikem travniku - joj kako ji je lepo - kr zavidam ji! Sta se včeraj z Nely lovile po snegu - mala jo je prav izzivala.
Se je pa gospodar spraševal če ta pes sploh laja in ja po dveh dneh je videl da ne bo čist tiho.
Tudi glede lulanja in kakanja je baje zelo pridna in lepo pokaže ko je to potrebno.
Tudi glede tega je že skomandirala gospodarja - je ugotovila da če se polula zunaj da dobi priboljšek in je ful pridna - in kaj dela - lula ko nora (mislim no dela se da lula) - potem pa hitro prieti po priboljšek - zdaj je že ugotovil, da prvič se že polula, kasneje pa se samo naštima v pozo - v stilu saj lulam, sem pridna - spet bo bonbonček padel.... Grin

Aja mene je pa najbolj šokirala da se na ukaz vsedi vsede - in to je delala že prvi dan  Shocked

Drugače pa mislim da bo kužika zelo zelo dober družinski član - smo že dali vse nasvete za razstave, ki jih lepo upoštevajo, tako da morda se bo že junija šla pokazat sodniškim očesom....
Tudi probali smo razstavno pozo in mala je resničn talent - dokler ne pokažem bonbončka - potem pa adijo moja roka  Wink

Pa še ena slikca male lepotičke

http://nelly.moj-album.com/slike/75902/J1MTbucl0hLBcbRC.jpg
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #97 : nedelja, 26.02.2006 : 20:53:57 »

Lobsang hvala za takšne lepe novice. Je kar lepo slišat kaj takšnega in Ka-Ta oz. Kora je verjetno kar dobro navajena na novi dom-sploh če padajo priboljški... Grin
a mi boš lahko poslala še tiste izpiske o katerih sva se pogovarjali, jaz jih namreč nisem našla! Pa že vnaprej hvala. Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #98 : nedelja, 26.02.2006 : 21:06:57 »

Joj pozabla - a mi lahko pošlješ po sms-ju tvoj mail - ti jutri ko pridem domov takoj pošljem!

So me zdaj nahecali da sem si kradla čas z spletno stranjo od KORE! Smiley
**

Ja mala je res sladka in komaj čakam da gremo spet na obisk, da se je načohljam!
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #99 : ponedeljek, 27.02.2006 : 09:55:31 »

zelo je lepa! Wink in stran tudi  Cheesy
Logiran
JoBoGcenPo
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #100 : ponedeljek, 13.03.2006 : 23:28:21 »

Meni se je koncno uspelo logirati. Namrec pred enim mesecem smo domov dobili Jo Bo Gcen Po-ja, ki mu pravimo kar Jobo. Je pravi mali vrazicek, ki trenutno spi.

LP      Marko
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #101 : torek, 14.03.2006 : 19:37:22 »

Marko dobrodošel na forumu. Vesela sem, da si se oglasil. Verjamem, da je Jobo že pravi razbojnik Cheesy. Le naužij se njegovih vragolij, saj bo to trajalo le nekaj mesecev Grin Grin. Ko bo zrasel bo pa itak umirjen tibetanski mastif in boš  pogrešal njegove vragolije Wink
Ali že hodita v malo  šolo?
Logiran
JoBoGcenPo
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #102 : torek, 14.03.2006 : 23:21:38 »

ja, je pravi mali vragec. Za malo solo pa je gospa Bizjan rekla, da bo ko bo sneg skopnel. Sej bom jutri se enkrat poklicu, ker zgleda, da bo zima trajala lih do sredi aprila Undecided
Logiran
robson
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #103 : sreda, 29.03.2006 : 03:17:53 »

Pozdravljeni!

Pri tej pasmi sem prebral, da do šestih mesecev, nekje celo do enega leta, ne smeš hoditi z njim na sprehode ali delati kakšnih vaj z njim. Mene zanima,  kaj to v praksi pomeni. Ali sploh ne smeš iti z njim niti  na kak 15 min sprehod? Da se ne sme igrati z drugimi psi? Ne bi rad "uničil" psa na kakšni takšni fori. Prosim, če lahko lastniki TM napišete kaj o tem.

Tukaj je link, kjer sem to bral, prav tako sem slišal to tud drugje:

http://www.tmcgb.co.uk/pages/page1.asp

Lep pozdrav

Robert
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #104 : sreda, 29.03.2006 : 09:17:59 »

Za vse večje pasme velja, da jih do šestih mesecev ne smemo preveč obremenjevati, največ zaradi kolkov. Seveda to ne pomeni, da z njim ne smemo na sprehod. Psa treba obvarovati le pred večjimi napori, (več ur hoje v hribe, skoki ipd.) Vsekakor pa gremo lahko s kužkom na sprehod za kakšno urco, prav nič mu ne bo škodilo , saj mora imeti pes tudi malo gibanja Smiley. Torej pazimo, da se preveč ne pretegne, sprehodi so pa dobrodošli in zaradi tega ne more biti nič narobe.Tudi, če se malo poigra s svojimi vrstniki mu ne more škoditi. Vsekakor pa 5-mesečnega mladička ne smemo ves dan vlačiti po kakšnih zahtevnih poteh Tongue.
A imaš mladička tibetanskega mastifa?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines