mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 11:14:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636781 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2865 : četrtek, 18.02.2010 : 21:42:46 »

Prav je, da v vsej tej pasji in politicni burleski cestitamo pravi zvezdi - Petri Majdic - Iskrene cestitke in cim hitrejse okrevanje!

Res je! Petra Majdič, ti si naš fenomen! Nihče ne bi tega zdržal, prava levinja si, res  bravo čestitke!!!  Smiley Neverjetno, kakšne bolečine je trpela. Vsaka čast.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2866 : četrtek, 18.02.2010 : 23:14:04 »

Pot do razjasnitve dogajanja na Oražnovi bo še dolga. Veterinarska uprava (Vurs) čaka na odgovor Veterinarskega inštituta, tam pa zagotavljajo, da takšna raziskava zahteva čas. Šele danes so namreč dobili bris iz spolnega pripomočka, ki ga je na dan napada pred garažo zasegla policija.
http://24ur.com/novice/slovenija/preiskava-zahteva-cas.html

Hm ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2867 : četrtek, 18.02.2010 : 23:19:06 »

Anderlič se je spraševal, zakaj 20 dni po tragičnem primeru Saše Baričeviča še vedno ni končnih odgovorov. Naša naloga je, je dejal, od izvršilne oblasti zahtevati odgovore, pri tem nameravajo vztrajati, da se vse razčisti.
http://www.delo.si/clanek/99602

Pa da vidimo, kako uspesen bo Anderlic Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2868 : četrtek, 18.02.2010 : 23:28:32 »

Prvi klic ministrici
Sumljivo. Kresalovo so policisti o Baričeviču obvestili prej kot preiskovalnega sodnika.

http://www.zurnal24.si/slovenija/prvi-klic-ministrici-160592

Hahaha, pa je le nekomu kapnilo Tongue
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2869 : četrtek, 18.02.2010 : 23:35:47 »

 Evil
Danes sem na moje veliko začudenje po pošti prejela še pisni odgovor poslanske skupine SDS v DZ na moje precej dolgo vprašanje/dopis "Zahtevamo odgovornost", katerega sem poslala vsem poslancem našega vrlega DZ (od nobenega drugega nisem prejela niti vejice) - v bistvu gre za rezime dogodkov od l.2003 dalje do vložene interpelacije.
Če kdo želi, lahko jutri skeniram in pošljem.

Prvi klic ministrici
Sumljivo. Kresalovo so policisti o Baričeviču obvestili prej kot preiskovalnega sodnika.

http://www.zurnal24.si/slovenija/prvi-klic-ministrici-160592

Hahaha, pa je le nekomu kapnilo Tongue
Ta država je ratala en čisti navaden vic, ob katerem se nihče več niti smejati ne more.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2870 : četrtek, 18.02.2010 : 23:42:08 »

Brez ljudi, ki so (smo) "tečni", brez raznih društev in ljubiteljev živali, bi se ta afera že zdavnaj pometla pod preprogo, kot to radi rečemo. Zato res BRAVO vsem, ki so (smo) to preprečili!!!
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #2871 : petek, 19.02.2010 : 00:07:50 »

Prvi klic ministrici
Sumljivo. Kresalovo so policisti o Baričeviču obvestili prej kot preiskovalnega sodnika.

http://www.zurnal24.si/slovenija/prvi-klic-ministrici-160592

 Huh A dej? Pa nobenega pritiska ni bilo na delo policije, VURSa, kogarkoli, ne? A bomo vpeljali besedo "navodilo" namesto "pritisk"?

Meni itak ni nič več jasno, kdo koga, s kom, kje, kdaj in zakaj. Ampak ima tale naveza res nesrečo, da so bili psi vmes in da psi niso stvari, kakor se jih "pravno" obravnava, da so živa bitja s svojimi občutki in reakcijami.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #2872 : petek, 19.02.2010 : 00:53:29 »

Danes se je zopet oglasil Slak na A kanalu. Se bojim, da bo vse tole "elita" težko otresla s sebe, kot raca vodo, ko pride na suho. Moj občutek na mehurju mi govori, da napredujemo. Bravo "tanavadni" in mediji  Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2873 : petek, 19.02.2010 : 01:46:10 »

Matjaž Emeršič razloži, da je nadzor nad izvajanjem zakona o zaščiti živali šele četrta prednostna naloga Vursa, prva je varovanje prehranske verige ljudi. Za vso državo je na voljo deset veterinarskih inšpektorjev, ki ne morejo imeti pregleda nad skoraj 200 tisoč psi, zato si na Vursu prizadevajo, da bi to nalogo prevzele občine, ki kot javno službo že zagotavljajo delovanje zavetišč za zapuščene živali. Policiji, ki izvaja nadzor v okviru nekaterih določb zakona o zaščiti živali, npr. nad zagotavljanjem fizičnega varstva nevarnega psa, in občasno sodeluje pri poostrenem nadzoru nad vodenjem psov na povodcih na javnih površinah, bi se tako pridružili še mestni redarji.

Vidic kot izboljšavo zakona o zaščiti živali predlaga uvedbo obveznega šolanja in izpita za kategorijo psov, težjih od 30 kilogramov, še zlasti če živijo v urbanem okolju. Na vprašanje, ali so za bivanje v urbanem okolju primernejši manjši psi, pa Sabina Stariha Pipan odgovarja nikalno. »Velikokrat je lahko pes velike, mirne pasme primernejši za bivanje v stanovanju kot pes, ki bi ves dan tekel in trpi, če je zaprt. Za manjše pasme je laže reči, da so mirnejše, znotraj velikih pasem pa so razlike večje. Ovčarske pasme so ves čas v gibanju, pasme, kot je buldog, pa veliko poležavajo. Če psu omogočiš gibanje in šolanje, je mogoče večino pasem imeti v stanovanju.«
vir Pes potrebuje meje, Piše Maja Prijatelj, http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Polet (poiskati je treba po naslovu)

Ah, ja, majhni psi so menda neproblematicni za lastnike in okolico. Pajade. Taksno posplosevanje spada v kontekst z vsemi kilami in centimetri, ki so jih stresli v javnost do sedaj.
Na sreco so še drugi strokovnjaki, ki ne merijo vsega na kile in centirmetre. Upam, da bo glavni kreator zakona tudi njih kaj vprasal za mnenje.
Se res splaca prebrati clanek.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #2874 : petek, 19.02.2010 : 02:18:28 »

Matjaž Emeršič razloži, da je nadzor nad izvajanjem zakona o zaščiti živali šele četrta prednostna naloga Vursa, prva je varovanje prehranske verige ljudi. Za vso državo je na voljo deset veterinarskih inšpektorjev, ki ne morejo imeti pregleda nad skoraj 200 tisoč psi, zato si na Vursu prizadevajo, da bi to nalogo prevzele občine, ki kot javno službo že zagotavljajo delovanje zavetišč za zapuščene živali. Policiji, ki izvaja nadzor v okviru nekaterih določb zakona o zaščiti živali, npr. nad zagotavljanjem fizičnega varstva nevarnega psa, in občasno sodeluje pri poostrenem nadzoru nad vodenjem psov na povodcih na javnih površinah, bi se tako pridružili še mestni redarji.

 Smiley A dej, dej? Sami šoki danes. Zdaj manjka samo še uradna izjava, da jim gremo vsi živalovarstveniki fajn na živce. Kako ne morejo imeti pregleda nad vsemi 200.000 psi? M-o-r-a-j-o. Sej načeloma, če jim ne bi bilo tako fajn gret svojih pisarniških stolčkov, bi lahko prav fajn sodelovali z živalovarstveniki. Meni se včasih zazdi, da je bil celo zakon pisan v tem duhu - torej duhu sodelovanja, ki pa ga vusrovci s takim trudom zavračajo (pravzaprav veliko truda usmerjajo v ne-sodelovanje).

Ah, ja. Kaj pa, če bi VURS začel malo razmišljat, kakšne izjave podaja za javnost? Ker zdaj se je pa že nekaj takih cvetk nabralo, predvsem od unih tam pri vrhu, da me je začela spet glava bolet, ko razmišljam o njih.

Sploh pa, a so bili dotični bulmastifi pač eni izmed 200.000 psov nad katerimi pač niso mogli imeti pregleda? A so zato spregledali kaj se dogaja? A so zato opravili telefonski pogovor z lastnikom, ki jim je zagotovil, da je vse BP?

 bruham
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #2875 : petek, 19.02.2010 : 02:23:48 »

http://www.mladina.si/dnevnik/18-02-2010-afera_baricevic_dokazi_o_politicnih_pritiskih/
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #2876 : petek, 19.02.2010 : 02:27:42 »

In katero ime sem na dokumentu najprej prebrala?  Grin Vida Čadonič Špelič 

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2877 : petek, 19.02.2010 : 03:02:13 »

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338804

dodala bi še, da so ti francozi stari znanci aktivistk proti cirkusi z živalmi.  svet je tako prijetno majhen. Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #2878 : petek, 19.02.2010 : 03:47:25 »

Mogoče kdo ve, kako je z možnostjo zbiranja podpisov prek spleta? Bo mogoče možno, da bodo posamezniki lahko oddali svoj podpis preko zgornje spletne strani?

Vem da je veliko takih, ki bi se radi podpisali pod peticijo, vendar enostavno ne bodo prišli do pošte ali do bližnjega mesta, kjer se podpisi zbirajo.. eni pozabijo, drugi ne utegnejo, ne morejo ipd..
Mislim, da lahko vsak, ki bi želel podpisat peticijo le to sprinta, spne in pošlje po pošti. Ne vem no, če je volja res ni nekaj težjega. Razumem pa, da nekaterim ne uspe it na določene točke Wink
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #2879 : petek, 19.02.2010 : 08:33:14 »

Pot do razjasnitve dogajanja na Oražnovi bo še dolga. Veterinarska uprava (Vurs) čaka na odgovor Veterinarskega inštituta, tam pa zagotavljajo, da takšna raziskava zahteva čas. Šele danes so namreč dobili bris iz spolnega pripomočka, ki ga je na dan napada pred garažo zasegla policija.
http://24ur.com/novice/slovenija/preiskava-zahteva-cas.html

Hm ...

A to jih prav cepijo proti brzini, da ne bi kaj preveč izvedeli ali kako?  Shocked
Jaz upam, da novinarji ne bodo prenehali in bodo še naprej spraševali in hoteli odgovore.
Ker, če še oni utihnejo, hm ...



Ah, ja, majhni psi so menda neproblematicni za lastnike in okolico. Pajade.

Imamo ene takih malih, prav nadležnih, ki jih lastniki niti pod razno ne obvladujejo. Mi imamo svoje velike donde vedno na povodcih, ob sebi in ponavadi so ravno psi manjših pasem tisti, ki po vrhu vsega še prosto tekajo po naselju, nas grozeče oblajajo, se zaganjajo v tace naših velikank. In potem še tisto, kar me najbolj razjezi od lastnikov takšnih psov: "Saj ne bo nič, kar naženite ga ..." ...

Včasih se mi zdi, da bi morali ravno lastniki z manjšimi pasmami psov (pa ne vsi, da ne bo pomote), ki si jih v dostih primerih kupijo povsem nepripravljeni  in imajo za nekakšne igračke svojih otrok in kot nekaj, ki se samo vzgoji, oditi na kakšno šolanje. V velikih primerih opažam, da potem ravno 8 letni otroci skrbijo za te pse, ker so jim jih kao starši kupili …

Vprašam še enkrat: A BI RES NE ZAČELI RAJE SKRBETI ZA IZVAJANJE STAREGA ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI, KER JE ČISTO OK NAPISAN …SAMO NEKDO MORA SKRBETI ZA PRAVILNO TOLMAČENJE IN IZVAJANJE LE-TEGA.
Logiran
Strani: 1 ... 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines