mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 02.05.2024 : 21:13:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 86055 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #165 : sreda, 11.05.2005 : 13:26:04 »

Gibanja po ravni podlagi ji nikar ne omejuj, saj je pri slabih kolkih zelo pomembno, da ima dobro razvite mišice. Izogiba pa naj se sunkovitih gibov (recimo pri malo bolj divji igri z drugimi psi), teku po hribu gor in še posebej dol (tam naj bo obvezno na povodcu), dirjanju po stopnicah in vsaki drseči podlagi. Pazi na telesno težo, psica naj bo mace bolj suha kot bi bilo to normalno.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #166 : sreda, 11.05.2005 : 13:54:28 »

Ce so vasi kuzki lahko pri miru in za rentgen ni potrebno pomirjevalo ali kaj mocnejsega,pol pa res ni da clovek ne bi se ene slike naredil.Moj kuza pa namrec noce lezati pri miru,tako da ga bom jaz slikala ko bodo kolki izolikovani,saj mislim da je narkoza zdaj bolj nevarna zanj,pa se veterinarka se je strinjala.
Glede gibanja pa ima Lanabela kar prav.Pazi tudi na kaksno skakanje iz ograj ali kaj podobnaga,moj namrec se ne zna precenit visine in je enkrat skocil iz 1,5 m visoke ograje...mi je kar srce zastalo.Zdaj ga takoj pripnem ce zacne delat kaksne neumnosti.
Lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #167 : torek, 17.05.2005 : 14:36:56 »

Displazije j eena čudna reč. Sploh ni vse odvisno od stopnje dispalzije ,ač p akdo ve od česa.
Predvsem ni nujno razlog, da psu omejimo gbanje na stopnjo invalida, ker potem to res postane.
Iz agilitya, za katerega se veterinarji le križajo , če ga omeniš v zvezi z displazičnim psom, vam lahko povem, da uspešno in vse življenje (do 11 leta in dalj ) tekmujeo tudi posamezni psi z različnimi stopnjami displazije, ne da bi kdajkoli šepali, težko vstajali ali kakorkoli razen na rentgenski sliki pokazali svojo pomanjkljivost.
Pozan pse s stopnjo a-d in c-c, ki redno trenirajo in nimajo nobenih težav. Tudi v IPO programu sem poznala psico (tedanje ocene 2-3), ki je tekmovala in ni kazala do pozne starosti nobenih težav.
Tako, da azdeve niso tako preproste,kot kažejo rentgenske slike.Veliko j eodvisno od kvalitete hrustanca in povezav , ki jih tvorijo kite in mišice.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #168 : torek, 17.05.2005 : 14:43:54 »

Ja, celo taki so vmes, ki so jim veterinarji zaradi displazije svetovali evtanazijo.  So pa tudi psi, katerih slikce sploh ne zgledajo tako slabo, pa imajo hude bolečine. Mogoče je vmes še kakšno vnetje ali kaj podobnega
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #169 : torek, 17.05.2005 : 17:07:34 »

torej po vsem tem prebranem je dobro, da dajem mladicku chondroitin in l-karnitin, da se mu utrdi hrustanec in naredijo dobre misice :/
Ker jaz mu gibanja ne mislim omejit, saj je kuza. Boli pa me ko panicna gledam kako se igra in premetuje z vecjimi psi. Sam do zdaj se ni zacvilil ob igri, tak, da upam, da ni nic, ker ne morem mu rect ne, ne smes se igrat, ko komaj caka, da sreca kaksnega prijateljcka.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #170 : sreda, 18.05.2005 : 11:01:53 »


Ker jaz mu gibanja ne mislim omejit, saj je kuza. Boli pa me ko panicna gledam kako se igra in premetuje z vecjimi psi. Sam do zdaj se ni zacvilil ob igri, tak, da upam, da ni nic, ker ne morem mu rect ne, ne smes se igrat, ko komaj caka, da sreca kaksnega prijateljcka.

Saj, in potem me grdo gledajo, kako kruta lastnica sem, da ne privoščim psu zabave, ko psičko zaskrbljeno vlečem stran od prijateljčka že po 20ih minutah igre. Dejstvo pa je, da je prijateljček Bernski planšar, ki je pri isti starosti skoraj dvakrat večji in težji od nje. (no, saj hvalabogu tudi bolj lene sorte in se hitro utrudi).
Glede drseče podlage pa nimam kaj narediti, saj imamo parket in nimam druge izbire. Gledam pa na to, da se na tej podlagi ne igra ali skače, za to gremo raje ven. Zunaj pa je ne smem pustiti same, ker jo hitro zamika mladi radič in paradižnikove sadike Sad
Potem je pa tašča huda ...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #171 : sreda, 18.05.2005 : 11:40:44 »

Tud jaz sem čula podobne stvari kot deteljica, da se je dejansko izkazalo, da imajo psi, ki se jih pretirano čuva v mladosti običajno večje težave, ker imajo slabše razvito mskulaturo in mehkejši hrustanec, kar pomeni da se prej obrabi in zato večje težave. Po moje dokler je vse v merah se ne preveč sikirat. Sicer pa kužki tudi sami čutijo, kdaj je mera prekoračena pomoje, ne pa da si ljudje neke čudne standarde postavljamo kaj bi naj bilo za kužka dobro in kaj slabo, ker po mojem mnenju itak nimamo pojma (namenoma v 1.osebi).
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #172 : sreda, 18.05.2005 : 12:09:50 »

Vse se strinjam z Umo razen to, da pes ve kje je mera Smiley
Mojemu se prav vidi ko ne more vec in on bi se. Za igro bi povlekel energijo se iz zadnjega atoma, potem pa bi se vlekel domov kot ena nona.
Za to pa imamo mi malo vecje mozgane in lahko presodimo namesto njega kdaj je dovolj. Jaz mojemu pustim vse dokler ne vidim: al da je prevec izmucen in se sam ne bo ustavil, al da zeli na wc in drugi pes tega ne steka, ker pol se moj zna fajn razjezit Wink
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #173 : sreda, 15.06.2005 : 23:37:54 »

Lime, koliko je bila cena umetnega kolka takrat, ko si ti spraševal dr. Matka?

V roku enega meseca gresta prijatelja z zlatkotom vstaviti k Matkotu umeten kolk. Lahko ti povem točno ceno.

Lp, Fortuna.

Takrat je Matko hotel 500.000 SIT z DDV za eno stran.
Je že kaj novega? Ima zlatko že nov kolk? Kakšno je stanje in cena?
Logiran
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #174 : torek, 21.06.2005 : 10:22:58 »

Pozdravljeni vsi, dolgo nisem sodeloval  sram, ampak Fortuna vam posreduje več kot dobre nasvete.
Mi imamo tistega zlatkota, ki bo šel na operacijo, če bo po sreči naslednji teden. Danes se ga ponovno (prejšnjič ni bilo uspešno) na pregled krvi. Brr, če bo kri v redu, operacija, umeten kolk.
Kakšno je danes stanje ?
Naš pes "lahko" divja kot ta velik. Je sicer bolj počasen, kot drugi psi, vendar se mu na oko niti ne vidi, da bi imel težave. Hitro pa se "utrudi" (ali pa ga začne boleti?? prag bolečine ima zelo visok...).  Zadnje slikanje kolka je pokazalo, da ima kost samo še nekaj mm v sklečki, in je samo še vprašanje časa, kdaj se bo to zlomilo ali izpahnilo. Če se to zgodi ne bo mogel več hoditi. Po drugi strani pa je res, da mišice prevzemajo nekaj obremenitve in tudi njegove mišice so zelo ojačale. Vendar je potrebno pri vsem tem zelo paziti, da obremenitve niso prehude ( kot ste pisali že prej..).
Nasvet Matkota za našega psa je:
Sprehodi :4x po 10 minut na dan z vrvico ! Nič !!!! vzponov, nič divjanja z drugimi psi... skratka "težke" preobremenitve zadnjih nog...
Kako se drugače vidi, da ima težave:
Težje vstaja, hitro utrujen...  Vendar, da potolažim vse, ki jim psi to delajo, ne pomeni, da so to znaki za kolke. Pes je lahko po karakterju bolj na "easy" in počasi vstaja, utrujenost je lahko tudi stvar kondicije...  Morda vam bom lahko potem več povedal ko bo Lui operiran in bomo imeli kaj za primerjati...
Predvsem pa polagam na srce vsem ki imate pse z večjo potencialno nevarnostjo za deformacijo kolkov, da jih slikajo, do 1 leta !!!  V tem času se da še veliko narediti in v (bog ne daj!!) primeru okvare obstaja tudi več operacij, ki so precej cenejše kot umetni kolki.  Po moje tudi narkoza oz. pomirjevalo ni tako nevarno. Večinoma je pomirjevalo.  Je pa zelo, zelo pomembno da je pes popolnoma pri miru, če se stvari slikajo, da je slika ostra in natančna. Problem je tudi v tem, da mora biti kuža na hrbtu, to seveda ne paše nobenemu... 
Cena: ja veliko ljudi ne bi dalo toliko za operacijo, nekateri so proti tudi zato, ker naj bi psa matrali, vendar moram pudariti da se izplača. Vsaj do sedaj se je.. Eno operacijo smo že prestali, "nastavljanje" kosti na drugi nogici ( ne vem kako se strokovno reče..). Kuža je bil bogi, res bogi kakšne 5 dni, potem pa je bilo vsak dan bolje. Bolečina ni bila prehuda, dobival je analgetike, ampak totalno se mu je spremenila kvaliteta življenja. Že sedaj je srečen in vesel, noga je 100% v redu. Sedaj tudi dviguje taco ko lula, kar prej ni počel... Denar: vedno je bolečina in vedno se sprašuješ, do kod boš šel, kaj je sprejemljivo in kaj ne... Midva sva se odločila, in bova zaradi tega vsaj še eno leto živela v neadaptiranem stanovanju. Pa nove televizije tudi ne bo itd...  Gre tudi za občutek.. kaj mi bo nova televizija + še kaj, če bi se vsakič spomnil, da je to na račun nekega živega bitja...   POPOLNOMA pa razumem vse tiste, ki se odločijo drugače. Nekateri pač nimajo niti te izbire...
Če bo katerega kar koli zanimalo in ne bo odgovora na forumu ( sem bolj malokrat ) me lahko pocuka za rokav tudi preko e maila: jan.erbeznik@fov.uni-mb.si, najprej pa poskusite na forumu, da bodo imeli tudi drugi kaj od tega...
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #175 : četrtek, 30.06.2005 : 12:29:44 »

mene zanima kdaj se lahko gre odčitat ocena za kolke, da se vpiše v rodovnik in je dokončna?
ker jaz sem šla slikat , ker me je skrbelo da ni kaj narobe, star jepa 10 mesecev, pa me zanima če je vpis ocene v rodovnik že možen? če ne, od kdaj dalje pa je? .. kdo pa je sploh pristojen za odčitavanje v slo? Huh
hvala za informacije
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #176 : torek, 05.07.2005 : 08:58:59 »

Jasmina, tole sem pravkar našla.
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #177 : četrtek, 07.07.2005 : 21:56:15 »

Pozdravljeni vsi, dolgo nisem sodeloval sram, ampak Fortuna vam posreduje več kot dobre nasvete.
Mi imamo tistega zlatkota, ki bo šel na operacijo, če bo po sreči naslednji teden. Danes se ga ponovno (prejšnjič ni bilo uspešno) na pregled krvi. Brr, če bo kri v redu, operacija, umeten kolk.

Čakamo novice. Tako finančno poročilo kot tudi zlatkovo počutje  Smiley
Logiran
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #178 : nedelja, 10.07.2005 : 15:30:44 »

Grin Zdravo, ja malo sem pozabil, pa tudi nisem vedel če koga prav zdaj zanima. Torej, vse je šlo v redu, po besedah Matkota odlično in sedaj moramo Luja že bremzati, da ne bi poskusil teči...
 Že ko smo ga prišli iskat je že stal na nogah, vendar ga ne pustimo preveč,da bi hodil sam. Pomagamo mu z brisačo, če pa smo v stanovanju, pa je sam svoj mojster.
Operacije smo se zelo bali, saj smo mislili, da bo betežen in bolj cmihajoč, vendar se je odlično držal, tako, da me sedaj bolj skrbi kako ga bomo nazaj držali, saj je potrebno nogo še paziti.
Najmanj 2 meseca.  Še vedno seveda šepa, po določenem času se vsede ali vleže, najbrž ga začne malo boleti, vendar napreduje iz dneva v dan. Na rani ima še vedno šive, v ponedeljek jih bodo odstranili, rana je totalno, zaceljena, brez ene same hraste !!!!
Ja in še to, igrati se je začel po 4ih dneh od operacije, sicer leže pa vendar. To pomeni, da je bil že tako dober in tako dobre volje, da se je igral. (Torej  Grin Cheesy,...
Finance: Najbolje da izdam to po ponedeljku, ko bo vse jasno koliko je prišlo.
Logiran
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #179 : torek, 12.07.2005 : 21:05:49 »

Lime, še ceno sem ti še dolžen= 600.000 sit
Sedaj imamo novo pasmo; zlati odnašalec...
Ampak očitno se je splačalo, sedaj nas počasi že Lui vodi na sprehode.
 
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines