mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 12:10:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek  (Prebrano 79326 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #315 : sreda, 23.01.2008 : 14:21:17 »

Po radiu?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #316 : sreda, 23.01.2008 : 15:41:34 »

Ja, ena tetica je klicala (mali oglas), da imajo na razpolago še eno psičko in da bodo mladički za oddajo primerni čez en teden. Moderator jo je vprašal, če so s papirji, pa je rekla, da ne. Verjetno tukajle ne smem napisati imena "vzrediteljice" in cene.

Sem kar malo žalostna, ker je teh čudovitih psov pri nas zaenkrat malo in še ti so, vsaj kolikokor je meni znano, iz zelo skrbno izbranih vzrejnih kombinacij in tudi skrbno "gor spravljeni".
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #317 : sreda, 23.01.2008 : 15:45:22 »

Ma, ne nooo....

Pa kaj je ljudem?

Verjetno ni težko ugotoviti, katera tetica je to, saj je TM-jev pri nas malo in so skoraj vsi iz Uršine vzreje.

Fajn, še eno super, toda specifično pasmo bodo zajebal. Ljudje še vedno živijo v prazgodovini. Kako bo takale tetica dala kupcem prave napotke za vzgojo teh svojeglavih mrcinic? Kaj bo s temi kužki?

Eh, raje ne razmišljam...
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #318 : četrtek, 24.01.2008 : 18:16:07 »

Ja, Kalsang in TagTu res ni težko ugotovit katera tetica je to in jaz zelo  dobro vem katera je. Prav vsako leto se jim zgodi ups z domačim psom, ki je čisto slučajno ali brat ali sin te psice. Jih imajo več. Seveda tega kupcem ne povejo in tudi tega ne kakšne posledice so lahko na takšnih potomcih ne.  In oh, kje pa , oni  res ne bodo več vzrejali, se jim iz leta v leto dogaja ups! tako čisto slučajno, čeprav sploh niso hoteli. To natvezijo vsakemu kupcu.
Po moji oceni je nerodovniških TM-jev v Sloveniji skoraj toliko kot rodovniških. Škoda! res mi je hudo, ko spremljam vse to... ko pasma, ki je v Sloveniji komaj dočakala prepoznavnost že drvi v pogubo. saj ljudje niti ne vedo, kako s tem škodujejo pasmi, ali pa se jim fučka. Ja itak , fučka se jim! Prav dol jim visi. Mene bo pa zraven pobralo od ene same sekerancije, ko se trudim za to ´mojo´ pasmo kolikor je največ možno. in mi res ni žal ne denarja ne kilometrov, ki jih naredim za te moje zverine. Medtem pa nekaterim  dol visi... dol jim visi za pasmo, ki je meni tako draga.  Kot bi me s kropom polil ob vsakem nerodovniškem leglu.
Na srečo, vsaj psica ni iz moje vzreje ker imajo novi lastniki mojih mastifkov tudi v pogodbi, da ne smejo reproducirat nerodovniških legel, ne s samci, ne samicami. Mislim da vsi, ki so od mene kupili psičko premorejo toliko poštenja, da mi ne bi lagali v obraz. Vse moje psičke poznam, nekatere so sterilizirane, z nekaterimi pa v bodočnosti načrtujejo kakšno leglo. Lahko pa vsakemu pomagam in svetujem pri rodovniški vzreji in mu celo pomagam pri oddaji mladičev kolikor bo pač  v moji moči. vse naredim samo ne mi producirat nerodovniških mladičev.
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #319 : sobota, 26.01.2008 : 21:18:07 »

sem se pred časom nekaj širokoustila, da bom tule napopala nekaj slikc našega zadnjega legla L...  pa jih teh slikc namreč, kar ni pa ni Roll Eyes... no, če kdo ne ve, se temu reče kronično pomanjkanje časa. Sedaj pa si končno lahko nekaj fotk ogledate tule: ********** samo za info: psička LaLa še išče svoje ljudi, ki bi jo razvajali.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #320 : sobota, 26.01.2008 : 22:44:26 »

Do-khyi ... a imaš pogodbo za vse tvoje mladičke, mislim tudi za tiste, ki ne gredo v solastništvo ? Sama imam namreč pogodbe samo za mladičke, ki ostanejo v solastništvu .... Ker pa se že nakaj časa ubadam kako bi spravila skupaj pogodbo, tudi za ostale mladičke, pa še nič pametnega nisem pogruntala, me zanima, kako izgleda taka pogodba ? Lahko na ZS ali na e-mail  Smiley Hvala za pomoč ....  Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #321 : sobota, 26.01.2008 : 23:57:01 »

Do-khyi ... a imaš pogodbo za vse tvoje mladièke, mislim tudi za tiste, ki ne gredo v solastništvo ? Sama imam namreè pogodbe samo za mladièke, ki ostanejo v solastništvu .... Ker pa se že nakaj èasa ubadam kako bi spravila skupaj pogodbo, tudi za ostale mladièke, pa še niè pametnega nisem pogruntala, me zanima, kako izgleda taka pogodba ? Lahko na ZS ali na e-mail Smiley Hvala za pomoè .... Smiley

Meni tudi, prosim!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #322 : nedelja, 27.01.2008 : 10:30:46 »

Tudi sama prakticiram takšne pogodbe prav za vse mladičke in do zdaj še niti en novi lastnik ni prav nič čudno reagiral ob predaji te pogodbe...
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #323 : nedelja, 27.01.2008 : 22:21:45 »

Hoj! ni blema,
Pogodbe imate na  vajinih e-mailih in upam, da vam bodo olajšale sestavljanje svoje, zaradi mene pa je lahko tudi do potankosti enaka kot moja. No ja, pasmo bosta morala že spremeniti Grin.
tudi jaz imam dobre izkušnje s temi pogodbami, še noben  novi lastnik psa ni niti najmanj kompliciral. Če komu kaj ni jasno mu lepo razložim pa je.  Smiley
tudi , če vama kaj ne bo jasno, vama lahko razložim Wink Smiley
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #324 : nedelja, 27.01.2008 : 22:24:20 »

Aha, mimogrede: psičaka LaLa je že našla svoje ljudi, vendar bo ostala še nekaj časa pri nas. to je bilo pa res hitro kajne? Pa še fajn ljudje so in vem, da ji bo pri njih res lepo. Če to ni dober občutek!
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #325 : nedelja, 27.01.2008 : 23:04:42 »

Dobila  Cheesy Super in še tule hvala  Wink
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #326 : ponedeljek, 28.01.2008 : 00:14:52 »

Tudi jaz dobila in še enkrat hvala!
Logiran
Dinamit
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #327 : nedelja, 24.02.2008 : 19:48:52 »

Veliki pozdrav svima! Evo da vam svima predstavim svog tibetanca, ovo je Ben, star je godinu dana, težak 47 kg i velika je beba. Pravo ime mu je Cesar von der Minamiin, a tata mu je slavni Ingsel Bučnovaški. Navodno su dva ili tri brata iz njegovog legla negdje u Sloveniji, pa ako netko prepozna bracu, neka mi se slobodno javi Wink

Ovdje je mali...
http://i164.photobucket.com/albums/u1/NellyDynamit/TIBBYSLAV12.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u1/NellyDynamit/together11.jpg

A sad je već porastao...
http://i164.photobucket.com/albums/u1/NellyDynamit/13_11_075.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u1/NellyDynamit/benov_outfit4.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u1/NellyDynamit/zimeka41.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u1/NellyDynamit/P2060008.jpg
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #328 : nedelja, 24.02.2008 : 21:29:56 »

Dobrodošel Dinamit.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #329 : nedelja, 24.02.2008 : 21:32:10 »

Uf, kakšen lepotec tale Ben Smiley Dobrodošel Wink
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines