mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 19:14:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brazilska fila  (Prebrano 107793 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #210 : sreda, 01.06.2005 : 20:21:27 »

hehe, potem pa tako fino. Jaz imam "prepoved" obiska vasih mladicev... (in vseh ostalih tudi se nekaj casa).
m.

@maja01: zdaj lahko prideš. trije so sicer še tu, od tega sta dva oddana - zadnje pa itak ne dam ;-)
Logiran
ORKA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #211 : ponedeljek, 13.06.2005 : 14:07:47 »

Po dolgem času smo ponovno obiskali razstavo v BIH, ki nam bo ostala v lepem spominu, ne samo po uspehih, temveč tudi po organizaciji in sprejemu.

Naša ANA je tako zaklučila pogoje za njihov šampionat in osvojila CH BIH.

http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/ZRzWXqOLmDs9ypBu.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/Slika093A.jpg

CAC Novi grad: CAC
CAC Prijedor: CAC, BOB

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #212 : petek, 24.06.2005 : 22:45:51 »

ponovno o znacaju file:
nasa nova "pridobitev" (gia - iz nasega legla) je nekaj "napacnega pozrla" - vrocina, bruhanje... jaz pa sem moral na sluzbeno pot, na katero bi jo sicer s sabo vzel. klicem nasega veterinarja, kaj storiti, pa pravi "pri nas jo pustite". okay, mi k veterinarju - injekcija proti zelodcni kislini in v kletko (vsi so jo pocohali, taaaak pridna....).
pridem cez nekaj ur nazaj. ja se lulat je niso mogli peljati. ko marka ni bilo, je na vsakega, ki se je priblizal kletki rencala in vsakemu, ki jo je ogovarjal zobe kazala...ko sem bil pa spet tam - cartanje z vsemi - 12 tednov je stara (ce je gospodar, je vse ok, ce gospodarja ni pa branimo, cetudi samo svoj kvadratni meter)
ali pa: za prav to gio me je pred tednom poklicala lastnica psarne "monte angelinos" iz svice - da bi jo imela. jaz pa, da ni vec na razpolago in da je v nemciji to in drugo in na ceskem tretje...leglo. ona pa - da jo "fila-light" ne zanima ;-)) in da je na specialki na ceskem videla oceta (tobi je bil tam diskvalificiran zaradi "presibkega branilnega nagona") in da njena "ta nova fila" naj ne bi imela samo citiram"rit visjo kot viher", ampak tudi "usesa nizko nastavljena (pod crto smrcek-oci op. marko)", "gobec enako dolg kot lobanjo", "nobene spodnje linije kot doga (naj bi bila cim bolj paralelna s podom op. marko;-))" in naj ne "s- temvec popizdi, ce jo hoce tuj clovek poslatati" - "cisto navadno, pristno filo pac" ;-)).
mogoce bi bilo pac pametno lociti pasme kot se je zgodilo pri akita:japonski pes - fila:fila-light ;-))
lp marko
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #213 : ponedeljek, 27.06.2005 : 09:11:30 »

Pametna odločitev-bravo, da ste  pustili Gio doma. Kot kaže bo kar na prvi cafib specialki postala cafib approved Grin Smiley

Idejo o delitvi pasme na podpasmo ali 2 pasmi, 100% podpiram.   A je mogoče že kdaj v zgodovini bilo tako?

( Pri predhodnikih napoletanov je bilo, iz cane e presa sta izšla 2 tipa; "cane da pagliaio"=odličen čuvaj, pes kmečkih dvorišč  in "cane da corte"=gosposki pes, pes z omejeno uporabnostjo zaradi predimenzioniranosti )
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #214 : torek, 28.06.2005 : 15:52:00 »



marko, koliko lepotcev še imate doma? Smiley
Logiran
Vladimir
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #215 : torek, 28.06.2005 : 16:03:01 »


Naša ANA je tako zaklučila pogoje za njihov šampionat in osvojila CH BIH.

http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/ZRzWXqOLmDs9ypBu.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/Slika093A.jpg

CAC Novi grad: CAC
CAC Prijedor: CAC, BOB

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]


Pri naši hiši pa smo se odločili za bolj urbanega psa in z njimi se udeležujemo FCI razstav,

pa nekaj iz rastav zadnjega vikenda v SCG

Naša ANA jezakjučila INTER in MULTI šampiona SCG šampiona

BAR

CACIB
CAC
prvak pasme BOB

PETROVAC

CAC
prvak pasme BOB

ULCINJ

CAC
prvak pasme BOB

Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #216 : torek, 28.06.2005 : 18:40:29 »

@primavera: poleg "staršev" in gie, ki jo bomo obdržali, je pri nas še guarita. njeni novi lastniki iz švice se ravno selijo in jo pridejo iskati šele konec julija.

@mefisto: fil do sedaj še niso "delili" in dvomim, da jih v kratkem bodo.

lp
marko
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #217 : sreda, 29.06.2005 : 09:39:12 »

Marko, samo da pohvalim enega tvojih mladičkov- moja Buba se večkrat igra z Gorom (vsaj tako ga kličejo, smo pa iz Ljubljane), ki je totalen cuker in Buba je čisto divja na njega  Cheesy Je pa v 10 dneh, ko ga nisem videla, že ful zrasel  Wink Pravi lepotec je in zeloooo prijazen...
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #218 : sreda, 29.06.2005 : 11:49:17 »

Marko, samo da pohvalim enega tvojih mladièkov- moja Buba se veèkrat igra z Gorom (vsaj tako ga klièejo, smo pa iz Ljubljane), ki je totalen cuker in Buba je èisto divja na njega Cheesy Je pa v 10 dneh, ko ga nisem videla, že ful zrasel Wink Pravi lepotec je in zeloooo prijazen...

lepo ga pozdravi naslednjič ko se vidite (in boštjana in azro tudi ;-))
lp
marko
Logiran
Vladimir
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #219 : torek, 12.07.2005 : 14:30:46 »

Nekaj iz zadnjega vikenda iz razstave CAC Maribor.

Naša ANA je osvojila CAC in tako zaključila še SLO šampionat

http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/Slika184a.jpg

njen sin AMOS SLO LAND je osvoji CAC in BOB

http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/fila2a.jpg

pa še ena skupinska (izbor za BOB):

http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/Slika186A.jpg
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #220 : nedelja, 24.07.2005 : 11:07:16 »

Ojla!

Imam par vprasanj v zvezi s filami, in sicer me zanima zadnja slika, ki jo je dal gor Vladimir: zadnja fila (3. mesto) ima zame prevec "uleknjen" hrbet, pa me zanima ali je to v redu- pravilno ali ne.
Prosim pa za konkretne odgovore (Marko006, Vladimir in ostali "filasi"), ker nameravam v bodoce delati tudi izpit za to pasmo pa bi rada vedela.
Zanima me se za Amossa- ima zelo masivno maskulino glavo, ali je to za filo v redu ali je to ze prevec masivna glava.
Zanima me tudi okotenost in obarvanost, skratka vse kar veste.

Hvala ze vnaprej

Lep dan
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #221 : nedelja, 24.07.2005 : 13:07:23 »

Marko006,
moram se pohval't, da nisem poznavalka pasme, pa sem vseeno uganila redko pasmo novega pasjega novomeščana pri 3 mesecih  Wink  (Garrinch)

P.S. Vprašala bi te kako se file razumejo z drugimi psi?
hvala za odg.

Teja
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #222 : ponedeljek, 25.07.2005 : 10:44:35 »

Ojla!

Imam par vprasanj v zvezi s filami, in sicer me zanima zadnja slika, ki jo je dal gor Vladimir: zadnja fila (3. mesto) ima zame prevec "uleknjen" hrbet, pa me zanima ali je to v redu- pravilno ali ne.
Prosim pa za konkretne odgovore (Marko006, Vladimir in ostali "filasi"), ker nameravam v bodoce delati tudi izpit za to pasmo pa bi rada vedela.
Zanima me se za Amossa- ima zelo masivno maskulino glavo, ali je to za filo v redu ali je to ze prevec masivna glava.
Zanima me tudi okotenost in obarvanost, skratka vse kar veste.

Hvala ze vnaprej

Lep dan
Pozdravljena.
Skušala ti bom odgovoriti na nekaj tvojih vprašanj po najboljših močeh in ti pripomagati k boljšemu poznavanju pasme.
Najprej naj ti odgovorim glede hrbta.Prava fila more imeti noge višje  in tako nastane ukljenjen hrbet.Glede glave mojega Amossa pa je tako.Udeležil se je že veliko razstav in so na vseh bili sodniki naravnost osupli, predvsem nad njegovo močno glavo, masivnostjo, predvsem nad celotnim izgledom.Na Večini razstav je v konkurenci pobiral prvake pasme.
Hranim tudi ocenjevalne liste na katerih imam napisano da je njegova glava pravilna, zelo lepa ipd.
Če boš utegnila in če želiš te povabim na kavo, da AMosa spoznaš v živo in ti lahko pokažem tudi ocenjevalne liste na katerih je opis psa.
Glede barv pa je različno.Po nekaterih Cafib standardih niso dovoljene vse barve, ampak naj povdarim, da CAFIB ni priznan od FCI, ti boš verjetno FCI sodnica, Fci pa priznava vse barve, kolikor je meni znano.
Razen bele, bež je že dovoljena.
Fci priznava predvsem ti. moderne file, ki so bile prvotno mešane z mastifom in dogami, od tod tudi močnejša postava in glava.Cafib file naj pa bi bile "čiste file".Ampak naj spet povadarim da boš FCI sodnica, tako da za tebe veljajo FCI standardi.Ne poslušaj nakladanja o standardih FCI, saj se boš osmešila, saj ne pomnim da bi kdaj na razstavi zmagala fila ki bi ustrezala CAfib standardom.
Torej v kolikor te še kaj zanima se oglasi in ti bom odgovorila, oz, pridi na kavo in ti bom tudi vse razložila in pokazala.
V vednost naj še dodam, da se en gospod iz Italijanske psarne (ki ima svetovno znane file in ki je najbolj znan v Italiji) zanima za paritev psičk z Amosom.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #223 : ponedeljek, 25.07.2005 : 10:49:00 »

Ne poslušaj nakladanja o standardih FCI, saj se boš osmešila, saj ne pomnim da bi kdaj na razstavi zmagala fila ki bi ustrezala CAfib standardom.

Se opravičujem,ne poslušaj nakladanja o Cafib standardih.
Pa prosim, ne uči se iz foruma, udeleži se raztav.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #224 : ponedeljek, 25.07.2005 : 17:06:33 »

@Teja: garincho sem nazadnje videl, ko smo ga oddali - samo slišim, da se imajo vsi skup fajn. obnašanje fil do drugih psov pa (moje izkušnje): doma, tujih psov sploh ne prenašajo - naši dobesedno popenijo, če se ojavi na našem dvorišču tuj pes. na "nevtralnem" terenu pa jih praviloma "ne šljivijo", dokler ne pridejo preblizu. če so spuščeni so pa na tujem kot vsak drug pes - z enimi se razumejo in igrajo, z drugimi se ne in se skregajo - tudi zelo odvisno, kako so navajeni (socializirani).

@aleps: če fila nima zadka višjega od vihra, je to diskvalificirajoča napaka (9. od 13ih v fci-standardu naštetih). za barve velja, kar je napisala amos - po fci-ju so vse barve razen bele (ki je dovoljena le na prsih tacah in konici repa) in merle dovoljene.
če boš prebrala fci in cafib standard, boš pa videla, da se razlikujeta le v "dovoljeni višini (fci: psi 65-75, psice 60 do 70; cafib: psi 65-70, psice 60-65) in v barvah (cafib prepoveduje črno in temno progasto, ker naj bi bile rezultat od amos omenjenih ilegalnih križanj v 70ih letih in dovoljuje belo)
sicer pa razlik ni.
glava=glej standard: razmerje med dolžino gobca in lobanjo naj bi bilo 1:1 (v idealnem primeru), gobec naj bo globok, ne sme pa biti bolj globok kot dolg, oblika glave (gledano od zgoraj), naj bi bila v obliki hruške, ne sme biti vidnega stopa, lobanja ne smi biti izbočena, uhlji naj bojo nastavljeni na zadnjem delu glave v liniji smrček-oči ali pod njo (višje nastavljeni uhlji so težka napaka 3. od 14ih navedenih v fci-standardu). lahko ima eno ali dve gubi za očmi navpično navzdol, mora imeti  podbradek v obliki dveh s telesom paralelnih gub (ki se lahko po spodnjem delu telesa nadaljujeta ali pa ne), prečne gube na podbradku, gube na glavi (v stanju mirovanja) ali kakršnekoli gube na gobcu so pa prepovedane.

glede okotenosti bi bilo pa najlažje, če si stvari ogledaš v komentarjih k standardu (v kaki knjigi: npr. O FILA BRASILEIRO ll, avtor roswitha hirsch-reiter, gotovo se najde tudi kaj na spletu). pomagaš si gotovo lahko tudi z linki na naši spletni strani.

če hočeš, se tudi pri nas lahko oglasiš in bova skupaj predelala standard (in ga primerjala z živimi primerki pasme ;-)), pogledala kak video (npr.: kako sodijo file brazilski specialni sodniki)...
lp
marko
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines