mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 07:01:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?  (Prebrano 55963 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #75 : sreda, 20.07.2005 : 23:55:02 »

zadnjic sem kupoval krtaco in mi je prodajalec svetoval tako z trdimi palckami(ki je bla najdrazja) jaz sem se pa raje odlocil za malo cenejso, ki je imela na eni strani trde palcke na drugi pa mehkejse scetine in se mi zdi boljsa(denar ni bil razlog za mojo odlocitev). mogoce je moj pes res zelo dojemljiv(ceprav tako rece skoraj vsak lastnik) pa mislim, da zaradi pasme ni najlazja vzgoja. pomembno je da 3x na dan po 5min vadite in ga ucite samo eno novo stvar na enkrat in ostale ponavljate. tako je potem vse ostalo veliko lazje. drugace je pa izredno trmast. po mojem mnenju je glavno pozitivno solanje, saj je potem pes zadovljen, da je prav naredu in uci se z veseljem.
Logiran
zmaja
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #76 : sobota, 23.07.2005 : 22:08:41 »

Imam 4 mesečno labradorko, s katero je kar malo muka iti na sprehod, ker jo moraš imeti stalno pod kontrolo. Teče prav k vsakomur in na nekatere začne skakati. To je prav nadležno in ne vem kako bi jo odvadila. Ne želim je pa neprestano imeti na vrvici. In ker je labradorka seveda uživa v vodi in blatu, tako da ponavadi kot en pujsek leta okoli in straši druge. Kako to preprečiti?
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #77 : torek, 02.08.2005 : 20:35:54 »

Najboljši nasvet, ki ti ga lahko dam je, da greš z njo v malo šolo, tam dobiš nasvete kako ravnati v tem primeru. Vsako nezaželeno vedenje zahteva veliko dela in doslednosti in je težko v parih besedah opisati kako se lotiti problema. Zato kar v malo šolo tam dobiš veliko koristnih napotkov, kako vzgajati mladega psa.
Logiran
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #78 : četrtek, 18.08.2005 : 23:15:15 »

Vse vredu in prav, samo js pa imam tako srečo, da živim na ful razvitem pasjevzgojnem področju, kjer ni ene pametne pasje šole. Prejšnjega psa sem vozila v pasjo šolo, kjer mi pa ni bil všeč način šolanja, pa še pes mi je vsakič bruhal v avtu, in kot da še ne bi bilo zadosti, sem ga morala usmrtiti zaradi krute bolezni. Zdej, ko imam drugega psa- starega  dve leti in pol ROTTWEILERJA! in sploh nisva šla nič v šolo, sem ga vseeno naučila osnovnih stvari, samo jih uboga 100% le, dokler ni kakega psa v bližini, ali pa kake druge zanimive stvari. A je pri taki starosti že prepozno, da bi ga malo bolj strenirala, če bi šla v šolo? ( če jo bom sploh dobila- šolo namreč- tu v Novi Gorici je prava suša)  Sicer je ful priden, nič agresiven, spi z mačkom, odkar ima sestra dojenčka ga hoče non stop lizat, samo ne uboga 100%. (sicer pa se tolažim s tem, da tudi otroci ne ubogajo nikdar 100%, samo njim je to oproščeno, od psa pa pričakujemo da nas brezpogojno uboga.)
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #79 : četrtek, 18.08.2005 : 23:17:43 »

Janja solati ga moras vsaki dan do smrti in samo tako bos dosegla, da te bo brezpogojno ubogal. nikoli ni prepozno.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #80 : sreda, 24.08.2005 : 22:36:29 »

Kako pa psa odvaditi skakanja po čem drugem? Namreč naš mali noči preživlja v zunanjem pesjaku. In ko me zagleda, da prihajam k njemu (ali kogarkoli drugega) skoči na ograjo (mislim ni na ograji, ampak je nanjo naslonjen). Seveda se takoj sklonim in mu čisto spodaj pomolim roko, da bi se tudi on spustil nižje, vendar to ne vžge vedno.

Njegovo skakanje po ograji me sicer ne moti, ker se razen v opisanih trenutkih, ne dogaja pogosto, vendar me skrbi zaradi njegovih kolkov - da ne bi imelo kakšnih posledic.  Undecided
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #81 : sreda, 24.08.2005 : 23:08:16 »

scythe to dela vecina psov in je popolnoma normalno, mislim, da ga lahko odvadis tako, da ga ne zacnes bozati dokler ne gre na tla. Bo hitro skapiral, da so dobre stvari na tleh. Vsakic ko ga bozas ko je naslonjen na ograjo, ga nezavedno hvalis.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #82 : četrtek, 25.08.2005 : 15:45:56 »

Ne bozam ga, ko je naslonjen na ograjo. Pobozam ga samo v primeru, da se spusti. V ta namen mu skozi cisto spodnjo luknjo pomolim roko - da bi se spustil in bil posledicno pobozan. Ampak vcasih se sploh ne spusti - cetudi ga ne bozam!
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #83 : četrtek, 25.08.2005 : 17:13:36 »

No tole bolj ugibam sam kaj pa ce mu reces sedi(ce zna) in mu das nagrado ko gre dol.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #84 : petek, 26.08.2005 : 14:04:34 »

mi imamo ograjen vrt (zadnje dvorišče) in ko grem skozi vhodna vrata nazaj, me on pri ograji že čaka in včasih tudi skoči gor. mu rečem "sedi" in ne odprem vrat od ograje, dokler se ne vsede.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #85 : nedelja, 18.09.2005 : 12:28:48 »

Vse vredu in prav, samo js pa imam tako srečo, da živim na ful razvitem pasjevzgojnem področju, kjer ni ene pametne pasje šole. Prejšnjega psa sem vozila v pasjo šolo, kjer mi pa ni bil všeč način šolanja, pa še pes mi je vsakič bruhal v avtu, in kot da še ne bi bilo zadosti, sem ga morala usmrtiti zaradi krute bolezni. Zdej, ko imam drugega psa- starega dve leti in pol ROTTWEILERJA! in sploh nisva šla nič v šolo, sem ga vseeno naučila osnovnih stvari, samo jih uboga 100% le, dokler ni kakega psa v bližini, ali pa kake druge zanimive stvari. A je pri taki starosti že prepozno, da bi ga malo bolj strenirala, če bi šla v šolo? ( če jo bom sploh dobila- šolo namreč- tu v Novi Gorici je prava suša) Sicer je ful priden, nič agresiven, spi z mačkom, odkar ima sestra dojenčka ga hoče non stop lizat, samo ne uboga 100%. (sicer pa se tolažim s tem, da tudi otroci ne ubogajo nikdar 100%, samo njim je to oproščeno, od psa pa pričakujemo da nas brezpogojno uboga.)


Janja:
Moj  Damster  ima  malo  šolo,  tečaj  za vodnika,  pred malo šolo je imel igralne urice....  vsak drug  dan  vsaj 5  minut  ponoviva  vse " apel " vaje...  Plus  še dodatno  šolanje
Pa  še  vedno  ne  uboga  100%....  Včasih  pride dan , ko  ne uboga  niti  na sedi Roll Eyes.
In  ga peglam in peglam...  pa  sem  prepričana  da  100%  ubogljivosti ne bo nikoli Wink
Zadnjič  sem  se pogovarjala  z  nekim   starejšim  možakarjem,  ki  je izšolal  že  veliko  psov.
In  mi je rekel  nekako  takole:
Prvi  pes  ,  ki se ga lotiš  šolati  mora  biti,  trmast, svojeglav,  delno  neubogljiv....  in  pravi  živcožer.
Samo  tako  lahko izšolaš  sebe....
Drugi  pes  mora biti 50%  bolj  ubogljiv  in bolj  dojemljiv  za šolanje...    na  tak  način  vidiš  , kje  si  naredil  napake  pri  prvem  psu  in kaj  si se  naučil.
In  tretji  pes  je  tvoj  prijatelj  in tvoj  ponos Smiley

No  jaz sem še  vedno  pri  prvem  psu  in  drugem  na  začetku... Grin
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #86 : petek, 23.09.2005 : 18:56:38 »

Odvadiš ga čisto preprosto. Ko pes začne skakat po enemu človeku mu rečeš naj miruje in naj ignorira psa. Pes hoče z skakanjem na ljudi vzpodbuditi njihovo pozornost. Vendar mora to storiti vsak, ki skače pes v njega. Veliko uspeha!
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #87 : sobota, 24.09.2005 : 11:26:39 »

Zelo preprosto v teoriji. V praksi pa ko pride ena lepo zrihtana in drago obelecena zenska na obisk, ji ne morem reci naj bo primiru medtem ko blaten pes (ki je vecji od nje pa bi jo vrjetno podru) skace po njej. Na tak nacin sem jo naucil, da ne skace po meni, vendar drugim pa taksno ucenje ni vsec.
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #88 : nedelja, 25.09.2005 : 13:41:36 »

Potem pa tačas psa zapri v kakšno drugo sobo ali pa v pesjak. Ko se bo enkrat navadil, da ne sme skakat po enemu, ki ni lepo oblečen, ne bo skakal tudi po lepo oblečenih.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #89 : nedelja, 25.09.2005 : 21:45:07 »

Prej bom zaprl obiskovalca v pesjak kot pa psa.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines