mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 03:18:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 54131 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #270 : ponedeljek, 27.06.2011 : 13:48:44 »

Še ena kozmetika, ki naj ne bi bila testirana na živalih: Delarom

Na njihovi strani trdijo naslednje: V Delaromu imamo lasten princip proizvodov, ki odgovarja petim pravilom: vsi naši proizvodi so brez parabenov, fenoksietanolov, silikonov, mineralnih olj ter brez proizvodov živalskega porekla. Prav tako niso testirani na živalih. V Delaromu torej povezujemo lepoto in arome s sodobno, k naravi in naravnim proizvodom usmerjeno miselnostjo.

Je moj bratec njihovo internetno stran izdeloval, pa sem jih tako "odkrila". Jih pa ne najdem na nobenem seznamu nikjer ...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #271 : četrtek, 29.09.2011 : 11:22:15 »

Kupila sem šampom od Ma provence, v trdi obliki, ker naj bi bilo iz naravnih sestavin, ne testirano na živalih.
Ima certifikat Cosmetique Bio Charte Cosmebio.

Obstaja kakšno čimmanj škodljivo, na živalih netestirano čistilo / loščilo za les.
Imam Sonettovo iz DM, ima Eco Garantie.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #272 : četrtek, 29.09.2011 : 11:34:28 »

Za parket je tako kot za skoraj vse ostalo uporaben tudi preprosto kis Wink. Če se šipe svetijo, zakaj se ne bi še tla Tongue.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #273 : četrtek, 29.09.2011 : 12:05:21 »

Za parket je tako kot za skoraj vse ostalo uporaben tudi preprosto kis Wink. Če se šipe svetijo, zakaj se ne bi še tla Tongue.


Ker je na parketu lak (dandanes na vodni osnovi), ki ga kisle snovi počasi požirajo.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #274 : torek, 11.10.2011 : 12:54:16 »

Bi imela eno vprašanje... Smiley Namreč... Bila sem prepričana, da sem nekje prebrala (na enem seznamu črne liste), da Bosch testira na živalih. Zdaj sem prečekirala vse liste, ki jih poznam, pa hrane nisem zasledila na nobeni - ne na črni in ne na beli listi. Se mi dozdeva, da sem Bosch-u naredila krivico, Roll Eyes pa mi vseeno ena žilica ne da miru... Mogoče kdo ve, kam točno spada Bosch? Pa tudi za podatek o Arden Grange bi bila hvaležna. Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #275 : torek, 11.10.2011 : 13:43:46 »

Bosch pravi, da ne:
Does bosch do tests on animals when developping products?
No. Our standpoint on animal testing is clearly defined by our quality management handbook:

The developping of new products is based on projects which rest on a scientifically researched and recognised foundation. We are strictly against any kind of animal testing which majorly affects the life of animals or which is associated with any kind of pain or suffering. Therefore we judge all animal testings associated with torture and pain that recently became public news and in which sadly pet food companies had been involved also.
In our opinion, the tests, pain and suffering is in most cases in no relation to the results and consequences for which purpose the tests are taking place. Sometimes there is even an impression that tests are misused as a cover to promote marketing statements.

Of course, our products have to be "evaluated" through animals, in order to see the influence of e.g. new raw materials or a new manufacturing process on the quality of our products. Dogs and cats are living creatures, and reactions cannot be foretold. Therefore, when developping new products, there might be an acceptance test which only proves the acceptance and digestability of the food. The manners of intaking food, stool consistancy, fur quality and, if applicable, the over all development and condition of the animals is monitored by the pet owner. Those acceptance tests take place in either private house holds or in proper kennels and are administered exclusively by the owner himself. Since it's in the best interest of the pet owner to keep inconveniences from his pet, the acceptance tests we use have nothing in common with animal testing.


(Vir)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #276 : torek, 11.10.2011 : 13:46:34 »

Arden Grange prav tako:
Arden Grange – NOT TESTED ON ANIMALS GUARANTEE

At Arden Grange we were disappointed to hear that the “Not Tested on Animals Pet Food Standard” set by the BUAV is being discontinued.

We felt that this endorsement allowed to us to further communicate and support our own company policy and principles regarding animal testing.

We would like to take this opportunity to reassure all our customers, suppliers and the general public that our products and product ranges continue to meet the very high requirements previously set by the BUAV.

As a result, and because we feel so strongly regarding this matter, we have developed our own “Not Tested on Animals Guarantee”. This continues on from the strict criteria that we met when the BUAV ‘Not Tested on Animals Standard’ was in practice.

Our guarantee, together with our company policy, affirms we have not and never will fund any invasive research projects conducted in relation to the development or refinement of pet foods manufactured or sold by our company. Nor would we be party to any act that could be deemed harmful or injurious to animals.

From now on our new Arden Grange "Not Tested on Animals Guarantee” logo above will be prominently displayed on all our packaging and marketing materials. [/i]

Vir
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #277 : torek, 11.10.2011 : 14:19:35 »

Mogoče bi bilo uporabno tole:
http://www.uncaged.co.uk/petfood.htm
http://www.fortunecity.com/greenfield/hummingbird/198/id2.htm

V bistvu so od super premium kakovosti s seznama na 2. linku v nebo vpijoči od P&G (tako kot pri kozmetiki) - Eukanuba/Iams, pa Hill's in Royal Canin ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #278 : torek, 11.10.2011 : 14:27:39 »

Novi produkti - tudi hrana za živali, morajo biti testirani če naj bi bili varni, vprašanje pa je, kako. vem kako testira BOSH - so bili pred leti tudi nekateri naši vzreditelji vključeni, ne vem če so še. Preprosto se meri, kaj in koliko gre noter in kaj in koliko pride ven, spremlja se zdravstveno stanje psov, korist od tega imajo vsi. če pa kupuješ nepreizkušeno hrano, pa jo v bistvu testiraš na svoji živali.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #279 : torek, 11.10.2011 : 14:30:36 »

To zgoraj tudi piše pri Boschu. Se pa ne more primerjat z laboratorijskim testiranjem na živalih v kletkah.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #280 : torek, 11.10.2011 : 14:56:37 »

Sanabelle za mačke je od Boscha, ne?  Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #281 : torek, 11.10.2011 : 14:59:29 »

Sem preverila na netu in mislim, da bo boschev....  Wink Cheesy
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #282 : torek, 11.10.2011 : 15:03:25 »

Nočem delati reklame, ampak mi smo z Boschem res fejst zadovoljni.
Je pa seveda odvisno od posameznega psa kakšno razmerje meso/zelenjava/OH mu/ji ustreza...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #283 : torek, 11.10.2011 : 15:09:37 »

SunnyDay: Se strinjam. Je pa vseeno testiranje. In lastne laboratorije si lahko privošči le zelo malo proizvajalcev pasje hrane. Imajo jih predvsem tisti, ki jih rabijo tudi za kakšne druge, precej manj živalim prijazne teste (pri pasjih hranah niso potrebni nobeni grobi testi več, ker je že dovolj podatkov od prej).
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #284 : torek, 11.10.2011 : 15:17:00 »

(pri pasjih hranah niso potrebni nobeni grobi testi več, ker je že dovolj podatkov od prej).
Mah, to velja tudi pri drugih testiranjih ... ene in iste sestavine in njihove kombinacije, po možnosti že desetletja ali stoletja v uporabi, pa testiranja znova in znova. Zakaj že? Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines