mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 19:45:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59966 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #255 : petek, 13.04.2012 : 18:03:02 »

Je ja, ker so dobili tak cenik iz vursa oz. vet zbornice..
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #256 : sobota, 14.04.2012 : 15:00:33 »

Ja fino - zdaj bo še manj psov (mladih) čipiranih in cepljenih.

Že tistih 31,42 za cepljenje je navita cena, kaj šele ta za označitev. Saj razumem, da čip pa potni list tudi nekaj staneta, samo ne 29,90 €. Pa me malo zanima, če kdo ve in kakšnih postavk je sestavljena tale cena?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #257 : nedelja, 15.04.2012 : 11:33:17 »

res ne vem kaj bodo s tem rešili...
tiste pse, ki jih ''švercajo'' (niso označeni in cepljeni) tako ali tako ne bodo kar naenkrat se ''spomnili'' dat cepit Lips Sealed, za nove, mlade pse pa bo tudi strošek prevelik in s tem verjetnost novih švercanih psov večja Huh

jaz ne razumem kaj so s tem hoteli doseči??
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #258 : nedelja, 15.04.2012 : 12:51:09 »

Enaki stroški za vse...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #259 : nedelja, 13.05.2012 : 11:54:43 »

A se tele granule dobi v avstrijskih lekarnah? Pri nas predvidevam, da nikjer (al se motim?).

Pri nas naj bi se dobilo granule Thuje occidentialis 6C, 12C, 30C in 200C (glede na seznam homeopatskih zdravil, ki so pridobila dovoljenje za promet).
Jst imam najraje 30C.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #260 : nedelja, 13.05.2012 : 11:56:34 »

Aja, pa v lekarnah imajo te homeopatske remedije. Tule je bolj podrobno - KLIK.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #261 : nedelja, 13.05.2012 : 14:04:54 »

Homeopatska zdravila imajo tudi v lekarni na Železni cesti v Zupančičevi jami, to je privat lekarna in ni na seznamu na zgornjem linku Wink

V lekarni Bežigrad, nasproti Gospodarca, se za homeopatsko svetovanje lahko oglasite vsak dan okoli 13. ure.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #262 : sobota, 14.07.2012 : 09:41:21 »

Bom kar tule vprašala.  Smiley

Mnenje veterinarja že vem, zdaj bi pa rada še vaše mnenje (potem verjetno sledi še kakšen veterinar Undecided  ).
Ali se vam zdi, da je pes lahko cepljen za steklino, če ravno isti dan preneha z dvotedensko terapijo (ali celo ne preneha) zaradi vnetega mehurja? Meni nekaj pravi, da bi bilo bolje počakati. Po navadi so pri cepljenju bolj previdni, če ima pes kakšno obolenje, ali to velja samo za določene stvari? Lips Sealed
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #263 : sobota, 14.07.2012 : 11:26:22 »

Mi Fanike, Binkyjeve "sestrične", lani sploh nismo cepili (pač pa seveda pridobili "opravičilo") in tudi letos je ne nameravamo ... mislim, da so dovolj bolni, da jim lahko prizanesemo še ta stres Lips Sealed sram Cepivo pa itak drži tri leta, kot trdi proizvajalec.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #264 : sobota, 14.07.2012 : 11:57:51 »

Mi Fanike, Binkyjeve "sestrične", lani sploh nismo cepili (pač pa seveda pridobili "opravičilo") in tudi letos je ne nameravamo ... mislim, da so dovolj bolni, da jim lahko prizanesemo še ta stres Lips Sealed sram Cepivo pa itak drži tri leta, kot trdi proizvajalec.
No, točno to si jaz mislim, zato me je presenetil odgovor veterinarja, da naj ga kar cepim. Roll Eyes V vsakem primeru plačam za "opravičilo", cepivo deluje, tako da nihče ni prikrajšan.
Hvala SunnyDay, da si potrdila moje mišljenje in da se ne počutim kot totalni paranoik. Cheesy
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #265 : petek, 11.01.2013 : 17:21:31 »

Zadnjič sem poslušala predavanje o škodljivosti cepiv pri dojenčkih, predavateljica je omenila, da so cepiva za pse še bolj škodljiva, saj so manj prečiščena. Ker mi to ni dalo miru sem si prebrala nekaj člankov o tem, daleč najboljši je članek ustanoviteljice CHC (canine healt concern)- Catherine O'Driscoll, njen članek mi je odprl oči, da svoje pse slepo zastrupljamo, ker je pač tak zakon. Vse kar je napisano v tem članku, je tudi dokazano s strani različnih inštitutov, mislim, da bi ga moral prebrati vsak, ki ima doma psa ali mačko!

Lep pozdrav vsem!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #266 : petek, 11.01.2013 : 18:22:14 »

Vsaka žival, ki pride v stik z virusom stekline umre. Škodljivost cepiva je pa v čem? Da mogoče preživi?

Pa tudi ostala cepiva niso tako zlahka za jemat. Sem prebrala kako študijo tudi jaz in če za naša cepiva za steklino velja, da traja imunost dlje časa je res brez veze cepit vsako leto, ampak definitivno to ne pomeni, da nehajmo cepit.

Po domače povedano s polno ritjo je lahko srat - v našem primeru, ko nimamo več stekline (skoraj)  Sad

Očitno se pozablja kako je bilo v časih pred cepivi in zdaj... Posledice bolezni, ne samo smrtnost...
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #267 : petek, 11.01.2013 : 18:30:57 »

Očitno se pozablja kako je bilo v časih pred cepivi in zdaj... Posledice bolezni, ne samo smrtnost...
Jaz enako rečem tistim, ki ne želijo cepit otrok. Lips Sealed

Kar se mene tiče, neka cepiva morajo biti. Verjamem pa, da se je varnosti pasjih cepiv posvečalo manj pozornosti kot človeškim. Upam, da bo na tem področju narejen kakšen korak naprej, mogoče že samo cepljenje glede na čas delovanja določenega cepiva in ne vsakoletno samo zaradi pobiranja takse.  Roll Eyes

Dokler pa je zakon tak nimamo kaj dosti izbire. Ne vem kako jo odneseš, če se kar sam odločiš ne cepit. Mogoče ja, mogoče te pa kdaj kje zahaklajo...
En moj ima sicer opravičilo, drugega pa seveda cepim.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #268 : petek, 11.01.2013 : 21:11:33 »

Ja, dokler je pes v populaciji samih precepljenih psov, je seveda lahko pametovati in se poglabljati v argumente
proti. Če pa se stvar (nedajbože) obrne, pa ga verjetno ni korenjaka med odgovornimi lastniki, ki ne bi stal pred
veterinarsko ambulanto že pred njenim odprtjem  Wink.
Steklina je pri nas žal še vedno prisotna in verjetno tudi še dolgo bo, saj živali ne upoštevajo carine.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #269 : petek, 11.01.2013 : 23:21:36 »

Steklina je pri nas žal še vedno prisotna in verjetno tudi še dolgo bo, saj živali ne upoštevajo carine.

Problem je, ker Hrvati ne cepijo oz. niti niso pustili odmetavati vab s cepivom za lisice. In ker te živali res ne gledajo, kje je meja, je steklina pri nas še vedno prisotna  Undecided
Bo pa z njihovim vstopom v EU stvar izboljšana.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines